sobota, 15 marca 2014

Dlaczego warto kupić mieszkanie? 328

Stali czytelnicy bloga pewnie zauważyli, że nie zwykliśmy tu zachęcać do kupna mieszkania w obecnych czasach. W ogólności do tego jednak zachęcamy... ale tylko wtedy, kiedy będzie tanio (albo chociaż normalnie). W aktualnej chwili wydaje się, że wciąż jest sporo za drogo. Relacja cen (a także kosztów kredytu) do średnich dochodów jest jedną z najwyższych na świecie. Dla zainteresowanych polecam stronę:

http://www.numbeo.com/property-investment/

Można tam sobie obejrzeć, jak sprawy mają się w innych krajach (poza mieszkaniami warto porównać także pozostałe typowe koszty życia). W tym, że jest drogo, utwierdza nas także kilka innych czynników, jak chociażby relacja ceny do kosztów budowy, historyczne zmiany cen oraz fakt, że w czasach ultra niskich stóp procentowych z definicji będzie drogo. Jednocześnie demografia pokazuje, że za jakiś czas pewnie już drogo nie będzie (a przynajmniej będzie taniej).

Niemniej jednak, jest kilka sytuacji, w których kupno mieszkania nawet w obecnych czasach może okazać się korzystne (chociaż niekoniecznie finansowo).
W tym wpisie postanowiłem zebrać takie sytuacje w ramach przeciwwagi do panującej na blogu koncepcji, że "kto (w ostatnich 6 latach) kupił mieszkanie, przegrał życie" ;)

1. Kiedy nas stać.

Pierwsza sytuacja, kiedy w pewnym sensie warto kupić mieszkanie to taka, w której zwyczajnie nas na nie stać. Z tym, że nie chodzi mi tu o zdolność kredytową - jeśli ktoś nie ma własnych pieniędzy na mieszkanie, a jedynie może je pożyczyć (zwłaszcza z wysokim LTV), to w mojej ocenie na mieszkanie go nie stać. Ze względu na zmienne oprocentowanie kredytów oraz nieuchronnie nadchodzące "zawirowania" na światowych rynkach finansowych, a co za tym idzie także ogólne problemy gospodarcze, kredyt, który dziś obsługujemy z łatwością, może się szybko okazać czymś, co nas pogrąży (ze względu na wzrost stóp procentowych, czy utratę pracy).
Jeśli ktoś dysponuje gotówką, za którą jest w stanie kupić mieszkanie dla siebie (bo jako inwestycję to raczej bym nie polecał), to dlaczego nie? Skoro kogoś stać, to może kupić mieszkanie niezależnie od tego, czy teraz jest drogo i niezależnie od tego, jak będzie w przyszłości. Skoro ludzie kupują drogie samochody (a tańsze przecież też jeżdżą) i one sporo tracą na wartości, to dlaczego nie mieliby kupić mieszkania? Dla niektórych (nielicznych) cena ma drugorzędne znaczenie - wtedy można śmiało kupować.

Jednak powyższa sytuacja (nie tylko w polskich warunkach) to raczej rzadkość. O ile osób, które mają wystarczająco dużo gotówki na mieszkanie, jest pewnie trochę, o tyle sytuacja, w której mieliby oni kupować pierwsze mieszkanie dla siebie, nie mając aktualnie żadnego innego, jest chyba jednak okolicznością dosyć nietypową. Zdecydowanie częściej zachodzi przypadek, w którym za gotówkę można zamienić jedno mieszkanie na inne (lepsze).
I tak dochodzimy do punktu drugiego.

2. Sprzedać babcine, kupić większe.

Ze względu na znaczną ingerencję rządową w rynek mieszkaniowy (Rns, Mdm, wkrótce także Fundusz mieszkań na wynajem BGK) doszło w Polsce do znacznego rozjechania się cen mieszkań mniejszych (spełniających wymogi rządowych programów) z cenami mieszkań większych (ponad 75m2). Swoje dołożyło także zaprzestanie udzielania "tanich" kredytów walutowych (zwłaszcza frankowych) oraz w miarę wysoki poziom polskich stóp procentowych w latach 2011-2012, który znacznie ograniczył zdolność kredytową przeciętnego Polaka, jeszcze bardziej utrudniając sprzedaż mieszkania większego, którego łączna cena znalazła się poza zasięgiem wielu z tych, których wcześniej było na takie mieszkanie "stać" (mieli zdolność kredytową). Dopiero obniżki stóp procentowych z początku 2013 roku pozwoliły ponownie zwiększyć zdolność kredytową, a co za tym idzie zwiększyć nieco grono zainteresowanych droższymi mieszkaniami. 

Tak, czy inaczej, różnica w cenie metra kwadratowego mieszkania ~50m2 względem mieszkania >75m2 nadal jest nienaturalnie duża. Jeśli więc ktoś dysponuje tego typu mniejszym mieszkaniem (być może odziedziczonym?), to nawet w czasach, w których jest drogo, warto wziąć pod uwagę zamianę mieszkania na większe. Ze względu na zróżnicowanie cen może się okazać, że zamieniając mieszkanie 50m2 na 80m2 w podobnym standardzie przyjdzie nam dopłacić (w Warszawie) "jedyne" 3.5 tys. złotych za każdy dodatkowy metr kwadratowy, co jest ceną bardzo dobrą. Sprzedając mniejsze mieszkanie i kupując większe płacimy w praktyce tylko za dodatkowe metry i możemy uzyskać naprawdę atrakcyjną cenę takiego metra.
Oczywiście wszystko to przy założeniu, że pominiemy koszty transakcyjne, co może być dosyć trudne (o ile od biedy da się pominąć udział agencji pośrednictwa, o tyle zawsze pozostaje chociażby podatek PCC). Tak, czy inaczej, jest to opcja godna rozważenia, jeśli ktoś potrzebuje większego mieszkania. Kiedy już rządowe programy "wsparcia" się skończą (zwłaszcza, że na rynku wtórnym już się skończyły) nienaturalnie wysoka różnica w cenie metra mieszkania małego i dużego zacznie się zmniejszać i stracimy okazję, żeby wygrać życie ;)

3. A może Mdm?

Wszelkie rządowe programy pomocowe mają to do siebie, że z reguły psują rynek. Nie inaczej jest w przypadku polskiego rynku mieszkaniowego. Rns powstrzymała na czas jakiś spadek cen w najbardziej newralgicznym momencie. Mdm będzie miał z tym nieco trudniej, bo ogranicza się tylko do rynku pierwotnego, jednak czasy są teraz jakby bardziej "spokojne" (niższe stopy), więc być może i on na razie wystarczy.
Skoro nie mamy wpływu na istnienie tych programów, bo do wyborów jeszcze dosyć daleko (chociaż patrząc na dokonania wszystkich poprzednich rządów w tym temacie, to jedyna nadzieja tylko w bardzo wątpliwym zwycięstwie JKM ;) to czas się z nimi pogodzić i wyciągnąć z nich jakieś korzyści.
Jeśli ktoś bardzo potrzebuje kupić mieszkanie (ludzie mają różne powody, które są "ważniejsze" niż aspekt finansowy), a w dodatku nie ma na takie pieniędzy, to być może Mdm jest godne rozważenia (zapominam przez chwilę o tym, co napisałem na początku - jeśli kogoś "stać" tylko na kredyt, to znaczy, że na mieszkanie raczej go nie stać).
Deweloperzy kombinują, jak mogą, żeby sprzedawać mieszkania w ramach Mdm, banki też chcą swoje ugrać (polecam artykuły poniżej):

http://mieszkaniowy.blox.pl/2014/03/Deweloper-potrafi.html 

http://creditslayer.blogspot.com/2014/02/mieszkanie-dla-modych-ale-bankowi-tez_5.html 

Jednak jeśli uda się nam znaleźć mieszkanie, którego cena mieści się w limicie "standardowo" (czyli bez garaży/wykończenia za 100 tys.), to zwłaszcza przy dopłacie na poziomie 15% (rodzina z dzieckiem) taka opcja jest do rozważenia (szczególnie wtedy, kiedy banki już zrównają ofertę Mdm ze zwykłą, co pewnie nastąpi prędzej czy później). W końcu cena (po dopłacie) w Warszawie na poziomie 5 tys. złotych za metr nie jest już taka zła (zakładając oczywiście, że nie jest to mieszkanie na jakimś totalnym zad... znaczy końcu świata).
Jak widać, jest kilka niezbędnych założeń, jednak one wydają się możliwe do spełnienia - w takiej sytuacji rodzina, która potrzebuje mieszkania, a która nie ma na nie pieniędzy, może od biedy rozważyć kredyt w ramach Mdm (jeśli z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn nie może mieszkania wynajmować, co, przynajmniej w Warszawie, praktycznie zawsze wychodzi taniej niż kredyt).
Dodatkowo, Mdm jest w tej chwili jedyną ofertą kredytu w praktyce bez wkładu własnego. Nie polecamy kredytów osobom, które niczego nie zaoszczędziły/odziedziczyły/otrzymały, jednak jeśli już ktoś musi... to Mdm może się okazać "korzystne".

4. Zdywersyfikować oszczędności.

Podstawowa strategia inwestowania mówi o dywersyfikacji. Jeśli więc ktoś ma dużo pieniędzy i nie bardzo wie, co z nimi robić, może włączyć mieszkanie (lub inne nieruchomości) do elementów swojego portfela inwestycyjnego. Zysków bym się tu nie spodziewał, specjalnie skutecznego zabezpieczenia przed inflacją też nie, ale pewnie jest grupa mieszkań/domów, które ze względu na swoją unikatowość mogą zachowywać się inaczej niż cały rynek mieszkaniowy. Oczywiście nie mam tu na myśli betonowych "apartamentów" po 15 tys. za metr z widokiem na okna sąsiadów, tylko coś dużo bardziej nietypowego (mimo że nie bardzo wiem, co by to miało być, bo nigdy takie rzeczy mnie nie interesowały ;)
Poza tym, podobno na nieruchomościach zawsze da się zarobić - jeśli ktoś wie jak to zrobić mimo spadającego rynku, to tym bardziej nie mam nic przeciwko takiemu inwestowaniu (może licytacje komornicze dla ludzi o mocnych nerwach i odpowiednim "wsparciu"?).
Jedyną poważną niewiadomą w takiej sytuacji pozostaje podatek katastralny, który może dosyć skutecznie zniweczyć plany inwestycyjne i którego pojawienie się należy mieć na uwadze nawet wtedy, gdy nie chodzi nam o żadną inwestycję, tylko o zwyczajną dywersyfikację oszczędności.

5. Licząc na upadek systemu finansowego.

To jest jeden z najbardziej sensownych powodów, dla których można by kupić mieszkanie... gdyby nie pewien szkopuł. Nim rozpadnie się cały aktualny system finansowy (co wydaje się być nieuniknione), a rzecz nazwana zostanie reformą, pojawią się przeróżne perturbacje gospodarcze. Zawsze, kiedy przewraca się cały system, większość społeczeństwa na tym traci (w końcu o to przecież chodzi). Dojdzie więc do sytuacji, w której społeczeństwa w ogólności staną się biedniejsze, co najpewniej wpłynie na spadek cen aktywów, które w tej chwili są bardzo drogie. Efekt ten zostanie zwielokrotniony przez wzrost stóp procentowych (który będzie bezpośrednią przyczyną zawału całego systemu). Podjęta zostanie próba ratowania sytuacji poprzez dodruk pieniądza (to się już poniekąd dzieje), co ostatecznie spowoduje wysoką inflację. Na razie, mimo wszechobecnego druku, inflacji specjalnie nie ma, bo... ten druk nie jest wcale aż taki duży, co widać na poniższym wykresie.Ponieważ praktycznie cały pieniądz w systemie rezerwy cząstkowej pochodzi z długu, to widać, że od momentu wybuchu kryzysu finansowego wcale go tak dużo nie przybyło. Dużo większy przyrost mieliśmy w latach 2001-2007, kiedy drukarek prawie nikt nie używał (za to obywatele zaciągali coraz to większe kredyty, w sporej części na drożejące nieruchomości).
Tak, czy inaczej, przy wzroście stóp procentowych koszt obsługi długu będzie tak duży, że wywoła ogólną niemożność jego obsługi - w świecie bardzo mocno powiązanych finansów może dojść w krótkim czasie do zawału całego systemu. Ponieważ pieniądz opiera się na długu, to odmowa jego spłaty spowoduje straty banków, które będą nie do pokrycia z ich kapitałów własnych. W najlepszym przypadku dojdzie więc do powtórzenia wariantu cypryjskiego na skalę globalną, w gorszym od razu do upadku całego systemu.
Jak wtedy zachowają się ceny nieruchomości? Z jednej strony będzie bardzo silna presja na ich spadek (ograniczenie kredytu, utrata części depozytów), a z drugiej mogą się one stać niezłą ochroną kapitału, jeśli rządy spróbują "zadrukować" problem. Co by się jednak nie działo, aktualne ceny są na takim poziomie, na który pozwala zdolność kredytowa. Po zmianie systemu być może zniknie rezerwa cząstkowa i kreacja pieniądza z długu (powróci standard złota?), więc ceny względem dochodów będą musiały być niższe. Tak, czy inaczej, mieszkanie zawsze coś tam warte będzie, a depozyt pieniężny w banku przy załamaniu systemu finansowego może być zupełnie bezwartościowy (lub stać się takim w wyniku inflacji).
Inna sprawa, że jest wiele (pewnie w sporej części znacznie lepszych) sposobów/aktywów na tego rodzaju okoliczności (złoto, wybrane akcje nabyte w dobrym momencie).
I jeszcze jedna uwaga... jeśli używać nieruchomości jako zabezpieczenie na czasy naprawdę poważnego kryzysu, to warto je nabyć, kiedy ten kryzys się pojawi i trochę rozkręci. W mojej ocenie, w tej chwili jest na to jeszcze zbyt wcześnie (ciągle zbyt duża jest ogólna zdolność kredytowa).

6. Ceny wzrosną, albo zarobimy na wynajmie ;)

Oczywiście można założyć, że warto kupić mieszkanie, bo nieruchomości przecież nigdy nie tanieją ;) Albo kupić je po to, żeby wynajmować słoikom i zbudować swoją wolność finansową (pozdrowienia dla Sławka Muturi ;)
Mamy wielu zwolenników tego typu rozwiązań - chyba każdy pracownik HB, Open Finance, Emmerson, REAS oraz połowa sztabu NBP, zajmującego się nieruchomościami, inwestuje w mieszkania na wynajem ;) W końcu w każdym ich artykule to taki super interes. Ostatnio można było przeczytać, że wynajmowanie mieszkania w Warszawie daje prawie 6% zysku (Emmerson rządzi):

http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/zakup-mieszkania-na-wynajem-ile-mozna-zarobic,5608267,magazyn-detal.html

Polecam zapoznać się z założeniami... artykuł jest tak bezsensowny, że aż komentarz pod nim napisałem ;)
Niemniej, jeśli ktoś uważa, że ceny mieszkań będą rosły, albo jest w stanie sensownie zarobić na wynajmie (kupując "okazyjnie"), to dlaczego nie kupić? Nic nie jest czarno-białe. To, że kupno średniego mieszkania i wynajęcie go za średnią cenę nie jest w tej chwili specjalnie opłacalne (w Warszawie 3-3.5% plus spore niebezpieczeństwo spadków cen zarówno kupna, jak i wynajmu) nie oznacza, że nie da się procesu nieco zoptymalizować. Tyle tylko, że jest to rozwiązanie raczej dla znawców tematu niż dla przeciętnego zjadacza chleba. 
Być może też nagle staniemy się potęgą w wydobyciu gazu łupkowego... i jakoś tak się dziwnie złoży, że korzyści odniosą jednak Polacy, a nie amerykańskie koncerny wydobywcze, a teorie o silnym zatruciu wód gruntowych podczas wydobycia okażą się zwyczajnym mitem - wtedy mieszkania mogą osiągnąć ceny, o których nie śniło się filozofom, a co dopiero nam, skromnym bloggerom ;)

Jak widać, da się znaleźć powody, dla których mieszkanie warto by kupić. Zaczynając od tych najprostszych (możliwość zamiany mniejszego na większe w sensownej cenie), przez te nieco mniej jednoznaczne (wykorzystanie pieniędzy podatników w ramach Mdm) lub bardzo "zachowawcze" (dywersyfikacja oszczędności aktywem, które wydaje się być przeszacowane, ale dosyć bezpieczne), aż po te zupełnie "odjechane" (mieszkanie jako zabezpieczenie przed upadkiem systemu finansowego). 
Natomiast powody, które najczęściej pojawiają się w publikacjach "ekspertów" (zysk z wynajmu, wzrost wartości mieszkania w długiej perspektywie, czymkolwiek owa długa perspektywa jest) należy traktować raczej z przymrużeniem oka, bo one są słabe w stabilnej sytuacji makroekonomicznej (w niestabilnej raczej też, bo jakie mogą być zyski z wynajmu w obliczu powszechnego, bardzo poważnego kryzysu?).

Po przeczytaniu tego artykułu w całości doszedłem do wniosku, że chyba się jednak nie przekonałem do kupna... a szkoda, bo pewnie skoro nie kupię, to przegram życie. Czy coś.

328 komentarzy:

 1. Co do zakupu mieszkania pod wynajem, moim zdaniem trudno jest osiągnąć interesujące zyski z tej inwestycji. Większość naszych profitów pochłoną koszty kredytu, które w połączeniu ze zmiennymi stopami procentowymi nie pozwolą nam na powtórzenie sukcesu Kyiosakiego. Dochodzą do tego koszty utrzymania mieszkania, remontu.. Jakiś czas temu czytałem ciekawy artykuł, który obszernie opisuje temat inwestycji w mieszkania na wynajem: http://independenttrader.pl/189,kredytowanie_mieszkania_na_wynajem.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazywam się PANI MARY LARRY obywatelem USA. I zostali oszukani przez 3 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredytu po co mi płacą wiele różnych opłat, które poddają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie 10,000USD. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu ze łzami w oku natknąłem się na świadectwo człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki zwany złoty Loan Company, gdzie w końcu dostał kredytu, więc postanowiłem skontaktować pożyczka ta sama firma, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 3 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości $ 85.000 dolarów w tym wielkim Company (Złota Kredyt Company} zarządzanego przez panią Sarah Cruz i tu dziś jestem szczęśliwy, ponieważ złoto pożyczki Spółka posiada dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będzie na bieżąco zeznając w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę Czy potrzebujesz pożyczki pilnie uprzejmie i szybko skontaktować Złoty kredytu Cpmpany teraz kredytu poprzez e-mail:. goldloancompany1234@gmail.com dziękuję wszystkim za wyrozumiałość, MRS.MARY LARRY

   Usuń
  2. Ubiegać się o 3% kredytu

   Czy potrzebujesz pożyczki osobiste łatwy kwalifikacyjnego Business lub z 5,000ZL-10,000,000PNL Bad kredytowej lub dobry kredyt, sprawia, że nie ma różnicy w us.3% wniosków zostały zatwierdzone w ciągu 48 godzin. Aby zastosować, skontaktować się z nami poprzez: Email: submit.tfcu1@gmail.com / info.tfcu2@gmail.com

   Pozdrowienia.

   Usuń
  3. CIMB Group egy malajziai univerzális bank központja Kuala Lumpur működő magas növekedési gazdaságok és nyújtó kölcsön 2% -os kamatláb meggyőződhetünk arról, hogy az ügyfelek elégedettek, kínálunk személyi kölcsönök és az üzleti finanszírozás, hazai finanszírozás és hitelezés és ingatlanfinanszírozás, hogy segítsen javítani az üzleti, az éves kamat 3 % a tartományban $ 10,000.00 a tartományban $ 10,000000.00 felett. Fontos megjegyezni, hogy hétfőtől szombatig rendes munkaidőben 09:00 17:45 (UTC / GMT + 8 óra) a pénzéért. ha érdekel, akkor meg kell, hogy töltse ki a hitel alábbi jelentkezési lapot és küldje vissza most nekünk most. cimbbankloan@gmail.com

   1: Teljes név: ...................
   2: Telefon: ...................
   3: Cím és város: ...................
   4: Ország: ........................
   5: Foglalkozás: .......................
   6: Születési dátum: .......................
   7: A kért hitel: ..................
   8: Havi jövedelem összege: .......................
   9: Hitel Időtartam: ......................
   10: A kölcsön célja: .......................

   Miután töltse ki a hitelkérelmi nyomtatvány küldünk a hitelfeltételek
   és feltételeket.

   CIMB BANK

   Usuń
 2. ja widzę to tak: jeśli system bankowy upadnie to zamieszki będą na tyle duże że nieruchomości jako kapitał się niesprawdzą. Niestety na trudne czasy jedynie złoto się spisze, każdy kto będzie miał czegokolwiek nadmiar lub możliwość zdobycia z przyjemnością zamieni się z tobą za kawałek złota, pewność 100%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu jest wywiad z Polakiem, który przeżył nagłe załamanie się stabilności w byłej już Jugosławii.
   Szczerze polecam, bo mówi bardzo ciekawie co w sytuacji wojny staje się przydatne: http://tiny.pl/hzrh9

   Informacje od człowieka, "który tam był" nie pokrywają się (poza tym, że warto mieć złoto) z niczym co o takich sytuacjach mówią eksperci w TV.

   Najważnieszy wg mnie fragment: jeśli nie masz broni to jesteś wykluczony z wymiany handlowej.

   Łukasz

   Usuń
 3. A ja nie wierzę niestety w czar złota, jak będzie mega kryzys to będziemy mogli sobie nasze bulionówki w tyłek wsadzić. Myślę, że Polskę czeka jeszcze los europy zachodniej, czyli znaczny spadek stopy %, aby jeszcze mniej ludzi chciało mieć oszczędności i aby mieć jeszcze tańsze kredyty, wtedy jest tania i przestraszona siła robocza, która zamiast myśleć o zmianach i "rewolucjach" będzie do końca życia grzecznie pracować na spłatę długu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmieszne jest to co piszesz: właśnie w okresach perturbacji gospodarczych czy wojen złoto pokazuje swoją siłę. W kryzysie metale szlachetne - złoto i srebro zwiększą swoją wartość, a w przypadku wojny mogą uratować życie. Co będzie lepsze: mięć złoto i srebro czy nic nie wearty, tracący wartość papier. Może pomyśl jak złoto wpływało na życie w czasie wojny światowej?

   Usuń
  2. Jeden z właścicieli sklepu handlujacego złotem jeździł osobiście do Grecji gdy rozpętał sie tam kryzys i sprzedawał złoto za euro dół etc. Zrobił dobry interes, gdyz jak sie wszystko sypie to nie wiesz ktore aktywów przetrwa a złoto było pieniądzem przez tysiące lat. Nie mowię ze trzeba wszystko miec w złocie ale osobiście mam 1/4 kapitału w złocie. Jesli ktoś traktuje to aktywów jako zabezpieczenie a nie inwestycje to moze spać spokojnie bo reset wymiany walut etc sa w grze.

   Usuń
  3. Też uważam, że złoto zawsze będzie postrzegane jako inwestycja na złe czasy, a szczególnie w czasie wojny.
   Wystarczy zobaczyć co się stało z kursem złota jak zaczęło wrzeć na Ukrainie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Dzięki za link do numbeo.com, imponujący zbiór danych! Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, co znaczy "price to income ratio" (stosunek średniej ceny metra do średniego miesięcznego dochodu?), "gross rental yield" (???) oraz "price to rent ratio" (które wynosi od 1 do 60)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Turek - Twój nick mnie niepokoi ... ;)
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_C/Z

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Gratuleje bloga, super analizy, ciekawe spojrzenie. Jedna sprawa mnie jednak niepokoi - calosc jest przeteoretyzowna. Mam wrazenie ze autor nie ma praktycznego doswiadczenia w inwestycjach. Zupelnie inaczej sie mysli kiedy ma sie srodki na inwestycje i ich dokonuje. A tu jest troche 'paraliz analizacyjny' jesli moglbym to tak nazwac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor ma rzeczywiście dosyć małe doświadczenie inwestycyjne (pocieszam się, że to kwestia niezbyt zaawansowanego wieku ;)

   Co do teorii... to teorie były dla mnie zawsze ciekawsze niż praktyka (takie zboczenie z dzieciństwa). Tak, czy inaczej, zawsze miałem wrażenie, że przedstawiane na blogu informacje jakieś tam praktyczne znaczenie mają. Ale skoro nie mają, to... trudno ;)

   Usuń
  2. Nie trzeba być "wielkim" inwestorem, żeby mieć głowę na karku. Mam tylko nadzieję, że nie znudzi się Autorowi pisanie, bo by było bardzo szkoda tych cotygodniowych wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 6. Mam pytanie odnośnie sformułowania (które nie padło dokładnie w tym artykule, ale jest na temat), iż spadkowi ceny oprą się inwestycje w dobrych lokalizacjach. Co mam rozumieć, przez dobrą lokalizację? Czy są to po prostu duże miasta, czy raczej centra (w promieniu do 4 km od 'rynku') dużych miast?

  Jestem już na skraju wytrzymałości, przez prawie 4 msc szukałem mieszkania do kupna (nowego) i chyba będę odchodził od tego pomysłu i skończę na wynajmie - nie wiem może jestem zbyt wybredny, ale jakoś mieszkanie w blokowisku lub okno w okno jakoś mnie nie kręci. Dodam, iż nie brałbym kredytu na całość, a na jakieś 50-60%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie uważam, że spadkowi cen oprą się dobre lokalizacje, bo też nie bardzo wiem, co to właściwie miałoby znaczyć (dla każdego dobra lokalizacja to co innego). Duże miasta (zwłaszcza akademickie) mogą mieć nawet większe spadki niż średnie. Co do centrów miast... centrum Warszawy to w mojej ocenie bardzo słabe miejsce do życia (trudno mi ocenić pod tym względem inne miasta), więc też bym nie liczył na to, że ono oprze się spadkom. We wpisie chodziło mi o miejsca unikatowe... przez 11 lat widziałem w Warszawie może 2 takie. Nie do końca umiem to sprecyzować... ale chodzi o miejsce, w którym już na pierwszy rzut oka chciałoby się mieszkać (czyli w praktyce odpada cała deweloperska produkcja z ostatnich 10 lat).

   Co do mieszkań okno w okno... taki jest urok upychania możliwie dużej liczby mieszkań na ograniczonej działce. W dużych miastach jest to permanentny problem (który dotyczy także tych "elitarnych" lokalizacji, jak chociażby słynna nie wiadomo z czego, ulica Biały Kamień). Nie liczyłbym na to, że to się zmieni w najbliższym czasie - dopiero kiedy ludzie przestaną kupować cały ten deweloperski beton, będzie szansa na zmiany. Ale na to jeszcze poczekamy.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :) Ja akurat jestem z krakowa i dobra lokalizacja to dla mnie np osiedle Garden Residence, 2 km od rynku, położone między 2 ważnymi ulicami z tramwajami, ale też trochę na uboczu więc zgiełk tak nie doskwiera, blisko wisła i bulwary, oczywiście też ma swoje minusy gdyż mieszkania na zach części (blok jest b duży, ma ponad 400 mieszkań) leży 30 m od torów kolejowych :) nie wiem kto tam kupuje mieszkania, chyba miłośnicy taborów ;) Ale mniejsza z tym, ceny tam są dosyć kosmiczne.
   Piszesz, 'ludzie przestaną kupować cały deweloperski beton', ale jak obserwuje różne inwestycje to ludzie są wstanie nadal kupować dziury w ziemi by zaklepać sobie te lepiej usytuowane mieszkania (ja bym pewnie już kupił M gdybym znalazł właśnie takie 'lepsze', ale zazwyczaj w już wybudowanych zostają 'ochłapy') i to jeszcze bez żadnych rachunków powierniczych, a dew buduje tylko z wpłat kupujących.

   Trochę mnie przestraszyłeś wizją upadku systemu finansowego, gdybym stracił to co zarobiłem to bym mógł się trochę załamać :) Już i tak jestem w plecy na pewnych inwestycjach, ale wiedziałem że są bardzo ryzykowne. Czy znacie może jakiś sensowny, niezależny blog pokroju tego, ale który traktuje o inwestycjach?

   Usuń
  3. Polecam książkę "Świat na rozdrożu" Marcina Popkiewicza. Poczytaj kilka stron w księgarni a na pewno się zdecydujesz. Jest tam bardzo dużo o powiązaniach pomiędzy systemem finansowym / surowcami / środowiskiem i konsekwencjach jakie w najbliższym czasie spotkają Ziemian w związku z zacieraniem się niektórych mechanizmów w każdym w tych trzech "światów" ;-)

   Łukasz

   Usuń
 7. slomski.us
  dwagrosze.com
  independenttrader.pl
  blogroll z HANSKLOS.BLOGSPOT.COM
  Damian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miej litość człowieniu. Dajesz linki do blogów naganiających na złoto po 1900$. Zalecane krytyczne podejście do tych wszystkich reseciarzy co sie tego hasła uczepili jak pijany płotu.

   Usuń
 8. W dzisiejszym metrze przedsmak tego co czeka rynek najmu w przyszłych latach. Czyli posucha.

  "Sezon polowań na studentów rozpoczęty

  Kuszenie maturzysty czas zacząć. Uczelnie prześcigają się w tworzeniu nowych atrakcyjnych kierunków, które mają je uratować przed niżem Uczelnie w całym kraju organizują właśnie dni otwarte, by pochwalić się ofertą na przyszły rok akademicki. Muszą stawać na głowie – w obliczu niżu demograficznego dla wielu wydziałów i kierunków pomyślna rekrutacja to być albo nie być.
  Studenci wpierwszej kolejności rezygnują ze studiów płatnych – w tym roku akademickim zgłosiło się na nie o 45 proc. mniej chętnych niż rok wcześniej (ubyło 61 tys. osób). Niektóre z ponad 300 szkół prywatnych walczą jakością, inne obniżkami czesnego. Ale spokojne nie mogą być też publiczne uczelnie, nawet te największe. Już w ub. roku niektóre zamykały albo ograniczały nabór na mało popularnych kierunkach. Padały pedagogiki i politologie, tracił popularny dotychczas marketing i zarządzanie. Mały nabór notowały kierunki humanistyczne. W sumie na studiach dziennych ubyło – w porównaniu z 2012 r. – prawie 30 tys. studentów. A według prognoz w 2020 r. maturzystów na być tylko tylu, ile jest dziś miejsc na bezpłatnych studiach.
  Dni otwarte organizowane są więc z rozmachem. Politechnika Gdańska nie tylko pokaże licealistom swoje laboratoria, ale zorganizuje dla nich pokaz robotów i eksperymentów chemicznych. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej do części informacyjnej dorzuci rozrywkową: rozgrywki sportowe, grę miejską i wieczór kabaretowy. A warszawski Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego kusi warsztatami, m.in. o podkulturze więziennej czy o szyfrowaniu.
  Uczelnie kuszą głównie studiami praktycznymi, tworzonymi – jak zapewniają – we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika otworzy np. kierunek chemia i technologia żywności. Porozumiał się z firmą Polski Cukier i chce się skupić na technologii skrobi i cukru – bo takich specjalności wregionie brakuje. Uniwersytet Przyrodniczy wLublinie też stawia na przemysł spożywczy. Według uczelni to najszybciej rozwijający się sektor polskiej gospodarki. Stąd nowość: inżynieria przemysłu spożywczego. Uniwersytet Gdański chce wzmocnić markę ekspertów od Bałtyku i otwiera m.in. ichtiologię morską.
  Nie brakuje kierunków o nazwach brzmiących egzotycznie, skomplikowanie czy intrygująco. Prof. Maria Zielińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego przeanalizowała dotychczasowe oferty socjologii z całego kraju: coraz więcej w nich płci, seksualności i ciała, które mają zaciekawić kandydata (wśród kursów wymieniła m.in. płeć i sport, płeć i media, socjologię jedzenia, marketing szeptany). – Będziemy musieli uwieść kandydata, żeby do nas zechciał przyjść – mówiła podczas lutowej debaty socjologów w Warszawie. Nie powinny więc dziwić kognitywistyka (Uniwersytet wBiałymstoku), militarioznastwo (Uniwersytet Wrocławski) czy innowacyjna gospodarka (akademia Morska w Gdyni).
  Uczelnie obserwują się nawzajem i podkradają co lepsze pomysły. Od tego roku będzie można np. w Białymstoku zrobić licencjat z kryminologii. – Zachęciła nas ogromna popularność, jaką fakultet cieszy się na Uniwersytecie Gdańskim: mieli 44 osoby na jedno miejsce. Po co chętni z Podlasia mają jeździć do Gdańska? – mówiła „Metru” Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka Uniwersytetu wBiałymstoku.
  Kielce za to będą, jak Zielona Góra, namawiać do studiowania czterdziestolatków. W ubiegłym roku Uniwersytet Zielonogórski otworzył dzienną politologię dla osób 40 plus. Zapisały się 44 osoby. W tym roku dorzuci więc socjologię, historię i filozofię. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zacznie od socjologii.
  Szkoły mają też plan B. We wtorek przedstawiciele 13 uczelni jadą z urzędnikami z Ministerstwa Nauki do Brazylii. Będą namawiać młodych Brazylijczyków, by w ramach stypendium, które oferuje im ich rząd (110 tys. najlepszych wyjedzie studiować na całym świecie), wybrali Polskę."

  OdpowiedzUsuń
 9. http://biznes.interia.pl/raport/euro_w_polsce/news/do-konca-2014-r-nalezaloby-sie-spodziewac-stabilnych-stop,2001554,5420

  OdpowiedzUsuń
 10. Troche nie na temat ale siedzi tu duzo łebskich komentatorów więc może ktoś mi będzie w stanie pomóc. Otóż jako osobnik ze sporym stażem wynajmu, przymierzam się do nabycia mieszkania w przyszłości kilkuletniej. Natomiast z uwagi na przypadłość "płytkiego snu" interesuje mnie mieszkanie z bardzo dobrą "izolacją akustyczną". Mianowicie chodzi mi o to, żeby ściany między sąsiadami były na tyle grube abym nie słyszał o czym rozmawiają :). Jest to dla mnie rzecz fundamentalna - ale o ile mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu jestem w stanie przetestować czy mi dobrze czy nie, o tyle przy zakupie kredytowanym na na 30 lat już takiej pewności nie mam. Stąd też czy istnieją jakieś "deweloperskie parametry", po których można poznać, że mieszkanie będzie miało sensowną izolację akustyczną? Niby nowe budownictwo jest robione "po taniości" i faktycznie znajoma ma mieszkanie nowe od developera, gdzie słyszy konwersacje sąsiedzkie. Z kolei ja również wynajmuje w nowym budownictwie i pomimo normalnego życia sąsiadów jest cisza jak makiem zasiał. Oczywiście sąsiadów się nie wybiera i pewnie żadna ściana nie uchroni przed dzikimi imprezami studenckimi nade mną (chyba, że mieszkanie na ostatnim piętrze) ale szukam minimalizacji ryzyka :)
  Będę wdzięczny za podpowiedzi jak do takiego tematu podejść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mianowicie chodzi mi o to, żeby ściany między sąsiadami były na tyle grube abym nie słyszał o czym rozmawiają"

   Rozmowa to pikuś. W zasadzie to nawet przy dzisiejszych standardach deweloperskich (czyli byle jakich) ten warunek będzie spełniony. Ale niech Ci się trafi taki sąsiad meloman z upodobaniem do dużej ilości basów to nie ma takiego budynku który go powstrzymał od umcy umcy. Nie będziesz miał życia bo ludzie słuchający takiej muzy to zazwyczaj pół mózgi i żaden argument do nich nie trafi. A Policja ma to w du... bo mają ważniejsze sprawy.
   Ze swojego doświadczenia, a też jestem wrażliwy na sąsiedzkie dźwięki, powiem że tylko wynajem gwarantuje święty spokój. Wprowadza się jakiś debil nad Tobą to po prostu się wyprowadzasz. A mieszkanie dzisiaj nie sprzedaż za szybko.
   Jeszcze w miarę sensowne rozwiązanie to segment, bliźniak czy dom, a to dlatego, że najgorzej wyciszyć dźwięki rozchodzące się pionie.

   Powodzenia!

   Usuń
  2. Zawsze można potraktować sypialnię jak studio nagrań i wyciszyć. Ewentualnie dla zasobniejszego portfela działka z domem:)

   Usuń
 11. Witam,

  Coś się zmieniło w wyglądzie bloga, chodzi o informację ile jest komentarzy czy jest możliwość by wróciło to info na początek każdego wpisu a nie na koniec? Strasznie utrudnia to dotarcie do komentarzy. Z góry dziękuję za zmianę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dolaczam sie do prosby.

   Usuń
  2. jestem za tez szukałem tej opcji

   Usuń
  3. Było by miło

   Usuń
 12. Co sądzicie o nowym pomyśle? Chyba się niedługo zacznie ...
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/710047,1094824-Kto-splaci--mieszkania-zadluzonych-kredytobiorcow.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak ZBP dla dobra Polakow robi wszystko byle nie ponieśc wlasnych strat, absurd do kwadratu, jak to nie przejdzie to pewnie bailout z naszych podatków. Wczesniej postulowali wycofanie gotówki ze nam szkodzi...

   Usuń
 13. czyli jednak nie zabraknie? http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,15638440,Wiosna_u_deweloperow_juz_sie_zaczela__Pogoda_czy_ozywienie_.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uśmiałem się :) komentarze pod artykułem są the best :)

   Usuń
  2. To zapraszam też tutaj. Istna szopka :)
   http://tbs24.pl/artykuly/691-mieszkanie-z-tbs-czy-na-kredyt.html

   Usuń
 14. RnS, MdM, TBS i cokolwiek jeszcze nie wymyślą dla naszego dobra to wiadomo, że tym bardziej lepiej się temu 100x dokładnie przyjrzeć i przeliczyć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Oczywiscie ze kupno mieszkania w dobrej lokacji w Warszawie NA WYNAJEM to jest interes zycia. Tzn. najemca nam po 25 latach splaci koszt mieszkania w calosci :) Pod warunkiem , ze: 1) mieszkanie jest dobrze wykonczone. 2) cena najmu jest realna. Jesli jest chocby 3 stowy wyzsza niz "uczciwa" - bedzie stalo puste przez rok, dwa , piec.
  Tych dwoch punktow 80% wlascicieli mieszkan z wiochy nigdy nie bedzie w stanie pojac.
  Lub burakow prezesow urodzonych przed 1970r. - ten typ tak ma, ze uwaza ze swiat powinien sie wokol nich krecic ;-)
  Dlatego wlasnie dla pozostalych z odrobina oleju w glowie to jest taki dobry biznes.

  Autor bloga kompletnie nie zauwaza jak potezny jest w stolicy deficyt mieszkan o normalnej powierzchni tzn. od 40 do 56 mkw., o rozkladzie pomieszczen zaprojektowanym przez normalnego psychicznie czlowieka a takze o widoku z okien nie powodujacym natychm. depresji. A takze o cywilizowanym czasie dotarcia do centrum.
  Odpowiadam: takich mieszkan jest CHOLERNIE malo. Jesli ktos takie posiada, wygral zycie. Taka prawda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli posiada takie to może być pewien, że jeżeli będzie taka możliwość to mu coś "wybudują" przed oknem. Faktem jest, że jeśli chodzi o kulturę zabudowy to skończyła się ona w dobie socrealizmu. Proszę spojrzeć jak się kiedyś budowało, a jak teraz to wygląda.

   Usuń
  2. cytat: "cena najmu jest realna"
   Co to jest ta cena realna może jakieś przykłady bo tak to możesz sobie pisać?

   Usuń
  3. MaryJan : "Coś mu wybudują".

   Przykład z życia. "Apartamenty" ulica Pokorna śródmieście w Warszawie. Odkąd wynajmuję ,10 metrów naprzeciw okna stanął Gdański Biznes Center i mówię wam to jest masakra. Pierwsze biura włĸaśnie się zapełniają i ludzie w pracy zaglądają wam przez okno do mieszkania. Patologią tego miejsca jest fakt, zę jeszcze 2 lata temu mieszkania tutaj chodziły po 14 tyś m2. Teraz wyceny są jeszcze większe nawet 18 tyś m2. Powiem wam szczerze, ze za żadne skarby świata nie chciałbym tutaj kupić mieszkania. A jak ktoś kupił w kredycie to cytuję: "przegrał życie".

   Owszem: Super dojazd do centrum. Spokojnie. Ale: Żadnej siłowni w poblizu bo lokale za drogie, dopiero jedną restaurację otworzyli i coś następne ruszają.

   P.S. Dodam jeszcze, zę ja się stąd przenoszę w jakieś inne miejsce. Bo za kasę którą płacę to będe miał +15 metrów więcej przykładowo na mokotowie na Bukowińskiej (10 min metrem, które pod samym nosem). Dojazd identyczny a standardy mieszkaniowe moim zdaniem trochę lepsze. Przykład z lokalizacją to tylko jedna z opcji dla przykłądu ;)

   P.S2. Nie wspominam już o hałasie jaki jest codziennie od godizny 7 rano a obok tego centrum biznesowego które własnie skończyli (prawie) "wyrosła" kolejna dziura :]

   Usuń
 16. Czytałem ostatnio książkę Marcina Popkiewicza " Świat na rozdrożu".Krótko autor jest fizykiem , managerem i ekologiem choć popiera "globcia" ale wydaje się być normalny (też jest zdania , że dni systemu finansowego opartego na długu są policzone i dlaczego tak się musi stać).
  Nasz świat może zostać przestawiony politycznie rosnącymi cenami surowców energetycznych (w"globcia" jakoś jestem człowiekiem małej wiary).Słyszeliście pewnie o zakazie wjazdu pojazdami spalinowymi do centrum miast , o ograniczeniach prędkości do 30 km/h i 50 km/h , czy bus pasach.A kto słyszał o podatku węglowym?To nic innego jak podatek od kopalin , wprowadzony zamiast PIT , CIT , VAT itd , który miałby być pobierany u zrudła ( kopalnia , rafineria).Wszystko energochłonne byłoby karane finansowo , a promowane oszczędne.Z mieszkaniami jest tak jak z samochodami jedne "palą" mniej inne puszczają właściciela z torbami.
  Ponoć od 2020 r można będzie budować w Polsce tylko budynki pasywne.Świat się zmienia.Pamiętam jak pierwszą tonę eko-groszku kupowałem w latach 90 ubiegłego wieku po 220 zł/t a dziś po 860 zł/t.Policzcie jaka była inflacja na węglu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak kolejym bezsensownym wymyslem jest nowe prawo unijne nakazujace sprzedaz wylacznie ekologicznych odkurzaczy tzn takich jak te nowe zarowki spenilajacych surowe normy: http://tocowazne.pl/v/odkurzacze-na-celowniku-unijnej-biurokracji-bruksela-wprowadza-zakaz
   docelowo wg niektórych prognoz cena zwyklego odkurzacza podrożeje kilkukrotnie ze względu na nowe przepisy.

   Usuń
 17. Jeszcze w kwestii demografii:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15665491,Wykladowca_do_studentki___Lubie__jak_dziewczyny_klecza_.html

  "Ks. prof. Andrzej Szostek, były rektor KUL, zapewnia, że nigdy nie spotkał się ze skargami studentów na brak kultury u wykładowców. - Zauważyłem jednak ogólną tendencję do obniżania poziomu wykładów czy wymagań na egzaminach - mówi. - Bierze się to stąd, że kiedyś to studenci musieli walczyć o miejsca. Dziś, z powodu niżu demograficznego, to uczelnie muszą walczyć o studentów. Wykładowcy najzwyczajniej boją się stracić pracę, dlatego obniżają swoje wymagania. Jest to naturalny odruch każdego pracownika."

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam, czy jest możliwy kontakt mailowy z autorem? mam kilka pytań odnośnie zabezpieczenia wartości i własnosći w kryzysie.

  Pozdrawiam,
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 19. jak kupno mieszkania to najlepiej niedaleko miasta a nie w samym centrum, ostatnio własnie czytałem o inwestycjach w okolicach Warszawy, ciekawe jak będą wyglądać te mieszkania w dniu oddania ich do użytku :) a tekst świetny, napisany prostym językiem do ludzi :)

  OdpowiedzUsuń
 20. hi kazdy obywatel, czy Polsce przyjechalem tutaj na miejscu, aby zaswiadczyc dobre rzeczy, które otrzymalem od Boga za posrednictwem firmy o nazwie Stella Rene gdzie i zlozyla wniosek o pilna pozyczke, aby splacic dlug, ale dziekuje Bogu dzis, ze ja sie sukcesem na tej pozyczki dzis, bo nigdy nie bylem oszukany chcialem, aby uzyskac kredyt na internecie, ale mój przyjaciel powiedzial mi, istnieje kilka oszustw internetowych, bo nigdy nie ubiegal sie o pozyczke wczesniej, ale kiedy sie na miejscu widzialem post na nastepny nastepnie i nastepnie w link i dostac e-mail i odpowiedziec na e-mail, ale na szczescie dla mnie i otrzymywac odpowiedzi od MD, dyrektor generalny firmy Stella Rene, gdzie ubiegac sie o mojego kredytu i szczytem wszystkich danych potrzebnych ode mnie przed 18.00 mój czas kraj otrzymalem kredytu na moje konto bankowe dzisiaj i ja przyszedlem tutaj w tym samym miejscu, gdzie jestem zachecal, aby uzyskac kredyt na swiadcza równiez dlatego, ze po prostu otrzymac pozyczke 80.000 mówie dzieki Stella Rene Kredytowej Firm za zaufanie i uczciwy, a tutaj e-mail z nich {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} Jestem bardzo wdzieczny i szczesliwy przez Stella Rene i powiedziec dziekuje.

  Jolanta

  OdpowiedzUsuń
 21. Jestem żonaty mężczyzna w tej chwili z dwójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w sierpniu 2012 roku i potrzebowałem na refinansowanie i płacić rachunki dla mojego syna leków. Próbowałem poszukujących kredytów z różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesu, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale, jak Bóg chciał, że poznałam kobietę Bożego prywatne pożyczki pożyczkodawcy przez przyjaciela o imieniu James i mam pewną sumę pożyczki $ 50,000USD a dziś jestem właścicielem firmy i moje dzieci mają się dobrze ... więc chcę doradzać nikogo w potrzebie pożyczki szybko skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej na: (goodnewsloaninvestment001@gmail.com) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi go za dobre rzeczy uczynił w moim życie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zeznania w jaki moje życie było Transform poprzez pomocy zesłanym przez Boga Kredytodawcy .. Witam wszystkich, piszę to świadectwo, bo jestem bardzo wdzięczna za to, co zrobił dla Rose Berry mnie i mojej rodziny, kiedy myślałem, że nie było żadnej nadziei przyszedł i sprawiają, moja rodzina czuje, że żyje jeszcze pożyczając nam pożyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. Dobrze, że zostały poszukiwania pożyczki uregulować swoje długi w ciągu ostatnich trzech miesięcy wszystkim poznałem oszukany i wziął moje pieniądze, aż wreszcie spotkał zesłał pożyczkodawcy. Nigdy nie myślałem, że nadal istnieją oryginalne poĹĽyczkodawcy w internecie, ale ku mojemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę bez marnowania dużo czasu, więc jeśli jesteś tam szukasz pożyczki w dowolnej ilości i radzę Ci wysłać pani Rose poprzez: { mrsroseberrrywilkinsfunds.usa@gmail.com} i być wolne od oszustw internetowych.

  OdpowiedzUsuń
 23. ADS na kredyt
  Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki bez zabezpieczenia i bez sprawdzania zapisu bankowego. czy potrzebny jest kredyt, aby zapłacić rachunki. Pan był kładziony przez inne firmy. Jestem godna zaufania i niezawodne pilne oferta pożyczki, dajemy pożyczki na bardzo niskim oprocentowaniu. Świadczymy usługi 24 godziny masz złe wyniki w banku i nie wiem skąd wziąć pożyczkę, prosimy o kontakt w celu uzyskania pomocy finansowej. przyszedł Andi pomogą Ci z Twoim problemem finansowym wrócić do mnie z kwotą trzeba ........ .. zajęciem ....... trwania ..... i adres e-mail.
  E-mail: mitchellarbertjohnloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Targobank zapewnia osobistych i biznesowych usług bankowych dla korporacji, agencji rządowych, instytucji finansowych, jak i indywidualnych konsumentów na całym świecie. Firma oferuje różne produkty depozytowe, w tym rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, certyfikaty depozytowe, jak i indywidualnych kont emerytalnych. Zapewnia również karty kredytowe, kredyty, nieruchomości i kredytów hipotecznych studentów pożyczek kredytów dla przedsiębiorstw Pożyczki rzeczywiście do wszystkich celów i bankowości internetowej, doradztwa finansowego, planowania emerytalnego oraz usługi planowania nieruchomości. Firma została założona w 1926 roku i ma swoją siedzibę w Dusseldorf, Niemcy. Targobank INC ... Kontakt z nami teraz za transakcje pilnych i natychmiastowych pożyczek wszelkiego rodzaju na: targo_bank@yahoo.com
  Banku Mail: targo_bank@yahoo.com
  Pan Hans-Peter Kappens
  Naczelny

  OdpowiedzUsuń
 25. Obecnie daje się pożyczka dla zainteresowanych osób i companies.Have Ci odmówiono kredytowania przez banki ze względu na niską ocenę kredytową lub próbowałeś i nie powiodło się, czy trzeba założyć firmę, ale finansowo dół, ubiegać się o pożyczkę teraz na poziomie 2% zastosowanie wszystkich aplikacji należy kierować na jadkimi@gmail.com lub jadkimi@openmailbox.org

  OdpowiedzUsuń
 26. Uwaga !!! Oferta pożyczki

  jestem Pan Rashide Abdulahi prywatne pożyczki pożyczkodawcy. daje nam się wszelkiego rodzaju pożyczki, dajemy pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3% i dobrych warunków pracy, jeśli potrzebujesz pożyczki dla biznesu lub opłacać rachunki wtedy zaleca się kontakt w celu świadczymy jakości usługi, które sprawią, że jesteś zadowolony. e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

  Usługi w zakresie kredytów znajdą:
  ================================
  * Kredyty komercyjne.
  *Pożyczki osobiste.
  * Biznes Pożyczki.
  * Inwestycje Pożyczki.
  * Rozwój pożyczek.
  * Pozyskiwanie pożyczek.
  * Kredyty budowlane.
  * Biznes Pożyczki i wiele innych:

  świadczymy wszelkiego rodzaju pożyczki w dobrych usługach, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
  Dzięki
  Pan Rashide

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzień dobry Panie / Pani:

  Pierwsze uzasadniony pożyczki zawsze był to ogromny problem dla ludzi, którzy potrzebują problemy finansowe i rozwiązania do niego. Kwestia kredytów i zabezpieczenia są czymś, co klienci są zawsze zaniepokojeni, kiedy szukając kredytu z legalnego pożyczkodawcy. Nasze usługi obejmują:

  Konsolidacja zadłużenia
  Po drugie hipoteczny
  kredytów na działalność gospodarczą
  Pożyczki osobiste
  Pożyczki międzynarodowe
  Pożyczki studenckie
  kredyt Rodzina

  Dalsze szczegóły, aby przejść o nabywaniu kontakt pożyczki nam łaskawie natychmiast reagować na ten e-mail: bretthawksloans@gmail.com

  Należy pamiętać, że kredyt jest podana w 3% stopy procentowej, uprzejmie wrócić do nas teraz, jeśli interesuje.

  Nazwa: Brett Hawks

  Adres e-mail: bretthawksloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Potrzebujesz pilnie pożyczki, aby spłacić swoje długi? Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej? Czy potrzebujesz pożyczki osobiste? Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów z oprocentowaniem 2%. Skontaktuj się z nami na adres: (richardjuniorloancompany@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 29. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ +5.200 stałem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem Christina Rojas Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (320,000.00USD) o niskiej oprocentowanie w wysokości 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebujących pożyczka szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) połączenia lub SMS +18653250382) nie wie robimy to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją za dobrą rzeczą, jaką wykonał w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 30. Uwaga!!! Oferta pożyczki

  ja jestem Pan Rashide Abdullahi prywatnej pożyczki pożyczkodawcy. biorąc pod uwagę różnego rodzaju pożyczki, dajemy się pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 3% oraz dobre warunki pracy, jeśli potrzebujesz pożyczki dla firm lub spłacić rachunki następnie radzimy skontaktować się z nami dla świadczymy wysokiej jakości usług, które sprawi, że będziesz zadowolony. e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

  USŁUGI POŻYCZKI OBEJMUJĄ:
  ================================
  * Komercyjne kredyty.
  * Osobiste kredyty.
  * Biznes pożyczek.
  * Inwestycje Kredyty.
  * Rozwój kredytów.
  * Nabywanie kredytów.
  * Budowa pożyczki.
  * Biznes pożyczek i wiele innych:

  renderowania wszelkiego rodzaju pożyczki w dobre usługi, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
  Dzięki
  Pan Rashide

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki płacić rachunki, ekspansji biznesu, organów korporacyjnych lub pożyczki osobiste? Skontaktuj się z nami za szybko skuteczne i godne zaufania pożyczki dzisiaj na za pośrednictwem poczty elektronicznej: elenanino03@gmail.com

  pozdrowienia
  Pani Elena

  OdpowiedzUsuń
 32. Witam Jestem Chen Steve z Florydy USA, kiedy byłem w potrzebie pożyczki w wysokości $ 230.000 tranzytu Biznesu mój przyjaciel przedstawił Rado Blink firmę kredytu do mnie, bo dostała pożyczkę od nich jakiś czas temu, więc byłem tak przerażony, ze względu na oszustwa w internecie, ale mój przyjaciel zachęcił mnie, aby dać im szansę i dałem im szansę i mam mojego kredytu w ciągu 2 godzin, a ich drogi było bardzo łatwe nie kredytowej sprawdzić, nie ma cosigner, bez zabezpieczenia, a ich oprocentowanie wynosi zaledwie 3% , więc radzę nikomu tam, że potrzebujesz pożyczki z nimi skontaktować poprzez jego email: (radoblinkloan@hotmail.com) połączenia lub SMS +18653250382

  OdpowiedzUsuń
 33. OFERTA POŻYCZKI GWARANTOWANA... Czy potrzebujesz łatwy biznes kwalifikacyjnego lub pożyczki osobiste od €3,000 - €100.000.000? Złych kredytów lub dobrego kredytu, sprawia, że nie ma różnicy z nami. 2% wniosków są zatwierdzone w ramach 72godziny. Zastosować, aby się z nami poprzez:
  stronie internetowej: www.trustcreditunion.bravesites.com/ lub
  E-mail: info.tcuu@gmail.com
  Tel: (+ 1) 201-942-1584

  Z poważaniem,
  Dziękuję.
  Zaufaj Federalnej Unii kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
 34. Zeznania w sprawie jak mam kredyt

  Uwagę na świat,
  Czy potrzebny jest prawdziwy i niezawodnej pomocy kredytu, a ty nie chcesz być ofiarą oszustwa, myślę, że to jest dla you.This jest świadectwem tego, jak zostałem oszukany przez jakiegoś idiotę, który nazywa siebie kredytodawców i jak i w końcu mój wolności finansowej poprzez zesłał pomocnika, który w końcu dał moim życiu sens, a najsłabiej najtańsze stawki za 2% odsetek i trochę Reklamowe innych wymogów i nie obchodzi na karcie kredytowej ... więcej informacji o tym, jak osiągnąć ten wielki człowiek, po prostu napisz do niego teraz i powiedz mu, że pan Barry Informuje świadczą o nim w internecie z nim skontaktować poprzez: pwloancompany484@gmail.com ..i moje codzienne modlitwy do tego wielkiego człowieka GOD WILL NEVER STOP błogosławieństwo i OCHRONA jego rodzina, ponieważ włożył niekończącą się uśmiech na mojej twarzy i jestem w 100% długu kosztuje dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń

 35. Szybka i łatwa aplikacja

  Aplikuj online w ciągu kilku minut, bez wpływu na karcie kredytowej. Można od razu przeglądu pożyczka oferuje które kwalifikują się do, i nigdy nie będziesz musiał odwiedzić oddział, aby zakończyć aplikację. oferujemy pożyczki w niskiej stopy nasze kredyty są podane przy stopie procentowej wynoszącej 3% Zastosuj teraz, może to zwiększyć swój biznes na większe wysokości.

  E-mail do nas teraz: info.davidinvestorcfunds09@gmail.com


  Wszystko co musisz zrobić, aby ubiegać się wysłać informacje, które są potrzebne do tego poniżej adres e-mail. info.davidinvestorcfunds09@gmail.com

  (1) Imię i nazwisko:
  (2) Kraj / region:
  (3) Tel:
  (4) Numer kierunkowy kraju:
  (5) Kwota potrzebna:
  (6) Czas trwania:
  (7) Miesięczny dochód:
  (8) Twój wiek:
  (9), męskie lub żeńskie:

  Z poważaniem

  E-mail do nas teraz: info.davidinvestorcfunds09@gmail.com
  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji. Kontakt e-mail: info.davidinvestorcfunds09@gmail.com (1) Imię i nazwisko: (2) Kwota kredytu potrzebne: (3) Czas trwania kredytu: (4) Numer telefonu: (5) Kraj: (6) Stan: (7) Płeć: ( 8) cel kredytu:

  Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę rachunków lub rozpocząć własny biznes? dajemy się wszelkiego rodzaju pożyczki przy oprocentowaniu w wysokości 3% od minimum 10.000,00 randów 100.000,00 dolarów, euro, W razie zainteresowania, prosimy o kontakt poprzez e-mail: info.davidinvestorcfunds09@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Aplikuj teraz
  Oferujemy kredyty dla biznesu i dla celów prywatnych, udzielają pożyczek
  w minimum $ 3000 USD i maksymalnie $ 10.000.000,00 USD oprocentowaniu w wysokości 3%
  Ta usługa jest zapewnienie pomocy finansowej dla osób fizycznych,
  Firmy, mężczyzn i kobiet. Jeśli jesteś zainteresowany E-mail
  poniższego formularza ..
  * Imię i nazwisko:
  * Kwota kredytu potrzebne:
  * Kredyt Czas trwania:
  * Kraj:
  * Twój telefon:
  * Miesięczny przychód:
  * Pożyczka Cel:
  Wyślij swoje dane do missani005@gmail.com
  Proszę się upewnić, że informacje są poprawne.
  Twoje zdrowie,
  Pani ANI BERRY
  24 godzin usług bankowości online
  missani005@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Jak się masz dzisiaj? jestem panem habat i muszę ci powiedzieć, jak przyjemność poinformować Państwa, że teraz dać się pożyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. Kontakt pożyczki Pan habat firmy poprzez orbitfinanceloancompany@gmail.com.comwe~~pobj daje czas życia alternatywny pożyczki dla klientów indywidualnych, firm biznesowych, ubezpieczenia itp jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej lub w potrzebie pożyczki zainwestować lub potrzebujesz pożyczki płacić rachunki szukaj nie dalej jak jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Powiadom nas: orbitfinanceloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 38. Uwaga! Uwaga!! Uwaga!!! ,

  Dr Paul firma pożyczki John doszła do udzielania pożyczek prywatnych, komercyjnych i osobowych z bardzo niskich stóp procentowych rocznie tak niskie, jak 2% w ciągu 1 roku do 55 lat spłaty okres trwania do każdej części świata.

  Dajemy pożyczki w przedziale od 2.000 $ do $ 50.000.000. Nasze kredyty są ubezpieczone maksymalne bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dr Paul John jest jednym z wiodących dostawców usług internetowych finansowania.

  Jeśli potrzebujesz kredyt konsolidacyjny, mamy wiele elastycznych planów na naszym panelu kredytowej, aby dać Ci equity release w domu. Możemy nawet pomóc w finansach przedsiębiorstw!

  Zainteresowane osoby prosimy o mailowy:

  Kredytodawcy Nazwa: Dr John Paul
  Kredytodawcy Email: dr.paulloanlender@hotmail.com

  INFORMACJE EMITENTA

  Nazwa:
  Kraj:
  Numer faksu:
  Numer osobisty:
  Zawód:
  Seks:
  Wymagana ilosć:
  Czas trwania kredytu:
  Miesięczny przychód:

  pozdrowienia
  Dr Paul John
  Online reklamodawcy ..

  OdpowiedzUsuń
 39. Cześć,

  Czy potrzebujesz kredytu? kontaktowy (mauricefinance@hotmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 40. Szukasz bardzo prawdziwego kredytu? W przystępnej stopy procentowej? Przetworzone w ciągu 2 do 5 dni roboczych. Czy zostały odrzucone stale przez swoich banków i innych instytucji finansowych? Oto legit ofertę, ponieważ kwestia kredytu i bezpieczeństwa jest czymś, że klienci są coraz bardziej zaniepokojeni, Gratuluję wam Oprocentowanie naszej oferty jest 3%, jeżeli zainteresowany w uzyskaniu pomocy finansowej, skontaktuj się z nami pod adresem: seankentco-operative@hotmail.com.

  Wnioskodawca dane osobowe.

  Twoje imię:
  Kwota potrzebna:
  Twój kraj:
  Kredyt Czas trwania:
  Twój adres:
  Numer telefonu:
  Miesięczny przychód:
  Seks:
  Twój numer faksu:
  Twój wiek:

  Osoba kontaktowa: Sean Kent.
  Tel: +14404904414
  E-mail: seankentco-operative@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 41. Cześć wszystkim,

  Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją prawidłowej pracy,
  millerporter102@yahoo.com Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz awaryjne
  pożyczka od renomowanej firmy, z dobrymi warunkami i stosunków pracy,
  Następnie należy skontaktować się z nami, jak możemy oferować kredyty na
  przystępne oprocentowanie 3%, a praca z nami
  będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, kontakt
  mailowy: millerporter102@yahoo.com lub
  +2349057519652 millerporter102@yahoo.com

  http://millerporter102.wix.com/potterfirms

  I czekać na szybką reakcję
  Pan Miller Porter

  OdpowiedzUsuń
 42. Kontakt: loanfastlimited@financier.com
  Będziemy dostarczy Ci szybkich i niezawodnych usług, jeśli są Państwo zainteresowani naszą pożyczkę. Minimalna kwota możemy pożyczyć lub finansów w każdym projekcie, należy rozpocząć od € 5000 do € 500.000 Euro Euro 3% stopa procentowa roczna.

  Dla zainteresowanych kandydatów, poniżej usługi oferujemy:

  * Refinansowanie
  * Majsterkowanie w domu
  * Kredyt Inwestycyjny
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Business Loans
  * Pożyczki osobiste
  * kredyty rolne.
  * Kredyt studencki.
  * kredyty międzynarodowych.

  OdpowiedzUsuń
 43. Dzień dobry Panie / Szanowna Pani,

  Jest światowej Kredyt Finansowy Instrument (crayonworldloans@gmail.com). , Jesteśmy renomowanych, uzasadnione i zarejestrowanych firm. Zatwierdzone przez Zjednoczone Królestwo (UK) i rząd Republiki Południowej Afryki, aby pomóc ludziom z pomocy finansowej z kredytów krajowych i zagranicznych, jesteśmy również częścią instytucji finansowej oraz firmy Money Dostarczanie. Pomagamy zachęcać i pełnić rolę mediatora w celu zmniejszenia napięć finansowych na bardzo zachęcający tempie. Dajemy pożyczki dla osób i KR obsłudze ciało potrzebuje pomocy finansowej w celu wygody w rozsądnej odsetek w wysokości 2% Czy masz złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki? jeśli jesteś rozpaczliwie potrzebuje naszej pomocy, to jest Twoja szansa, aby uzyskać kredyt prosimy o kontakt. Czekamy na szybką odpowiedź.
  Możesz skontaktować się z nami poprzez: crayonworldloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 44. PILNIE PRAWDZIWY Oferta pożyczki TERAZ: Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, kredyt mieszkaniowy, Carlo, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital, itp .. Albo czy odmówiono kredytu lub bank afinancial obiektu z dowolnego powodu. Mamy kredytodawców prywatnych, firm i osób prywatnych lendingto na niskim i niedrogie oprocentowaniem OF2% stopy procentowej. Jeśli zainteresowany kredytem? Skontaktuj się z nami (queenethloans@gmail.com) i uzyskać today.Do kredytu potrzebują pilnej pożyczki lub innego wsparcia finansowego? Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów dwa procent (2%) stopy procentowej. wyślij do nas e-mail: queenethloans@gmail.com~~HEAD=dobj nowvia po informationLOAN STOSOWANIA FORM.First Nazwa: ________________________________________________ Ostatni Name:_________________________________________________Gender:____________________________________________________Marital Status: ____________________________________________ Kontakt Adres: ___________________________________________ Miasto / Kod pocztowy code______________________________________________Country:___________________________________________________Nationality:_______________________________________________SEX:_______________________________________________________AGE:_______________________________________________________Date Urodzony: _____________________________________________ miesięczny dochód / roczny: ______________________________ Kwota kredytu potrzebne: Kredyt ________________________________________ Duration:_____________________________________________Occupation:________________________________________________Phone Numer: ______________________________________________ Facebook Nazwa: _____________________________________________ Czy wniosek o kredyt przed: _______________________ Dziękuję KREDYTY email.Consultor General.Best regards.QUEENETH

  OdpowiedzUsuń
 45. Absolon Kazimierz Kredyt Kancelaria oferuje przedsiębiorcom możliwość łatwego dostępu do kredytów w środowisku szybko, przejrzyście i skutecznie. Nasza wiedza i standardów międzynarodowych, aby zapewnić naszym jakości usług dla klientów i dostawa to nasze główne źródło finansowania międzynarodowego projektu firm, przedsiębiorstw i organizacji w przypadku ważnych projektów zagospodarowania terenu w rekreacji, turystyki, rozrywki i budownictwie Mamy również indywidualne pożyczki, prywatna pożyczka, kredyt spłaty długu; Kontakt e-mail: absoloncasimir200@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

 46. Cześć wszystkim,
  Czy szukał finansowania opcje dla nowego zakupu domu, budowy, pożyczki nieruchomości, refinansowanie, konsolidacja długu, osobistych lub biznesowych celów? Witamy w przyszłości! Finansowanie prosta z nami. Skontaktuj się z nami, jak oferujemy naszą usługę finansową przy niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% dla długiej i krótkiej pożyczki term.Interested Wnioskodawca powinien kontakt w celu ustalenia procedury pozyskania kredytu za pośrednictwem

  e-mail: Angel.investment.uk@gmail.com
  Kontakt: +1 (540) 300-4234
  www: http: //angelinvestmentuk.wix.com/angelinvestors
  Cześć wszystkim,
  Czy szukał finansowania opcje dla nowego zakupu domu, budowy, pożyczki nieruchomości, refinansowanie, konsolidacja długu, osobistych lub biznesowych celów? Witamy w przyszłości! Finansowanie prosta z nami. Skontaktuj się z nami, jak oferujemy naszą usługę finansową przy niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% dla długiej i krótkiej pożyczki term.Interested Wnioskodawca powinien kontakt w celu ustalenia procedury pozyskania kredytu za pośrednictwem

  e-mail: Angel.investment.uk@gmail.com
  Kontakt: +1 (540) 300-4234
  www: http: //angelinvestmentuk.wix.com/angelinvestors
  Cześć wszystkim,
  Czy szukał finansowania opcje dla nowego zakupu domu, budowy, pożyczki nieruchomości, refinansowanie, konsolidacja długu, osobistych lub biznesowych celów? Witamy w przyszłości! Finansowanie prosta z nami. Skontaktuj się z nami, jak oferujemy naszą usługę finansową przy niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% dla długiej i krótkiej pożyczki term.Interested Wnioskodawca powinien kontakt w celu ustalenia procedury pozyskania kredytu za pośrednictwem

  e-mail: Angel.investment.uk@gmail.com
  Kontakt: +1 (540) 300-4234
  www: http: //angelinvestmentuk.wix.com/angelinvestors
  Cześć wszystkim,
  Czy szukał finansowania opcje dla nowego zakupu domu, budowy, pożyczki nieruchomości, refinansowanie, konsolidacja długu, osobistych lub biznesowych celów? Witamy w przyszłości! Finansowanie prosta z nami. Skontaktuj się z nami, jak oferujemy naszą usługę finansową przy niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% dla długiej i krótkiej pożyczki term.Interested Wnioskodawca powinien kontakt w celu ustalenia procedury pozyskania kredytu za pośrednictwem

  e-mail: Angel.investment.uk@gmail.com
  Kontakt: +1 (540) 300-4234
  www: http: //angelinvestmentuk.wix.com/angelinvestors

  OdpowiedzUsuń
 47. Goodday do was wszystkich,
  Czy szukać we właściwym miejscu jesteśmy można dostać
  Twój Winston Smith fundusz inwestycyjny pożyczka pożyczka jest
  właściwym miejscem, aby uzyskać wszelkiego rodzaju pożyczki, których potrzebujesz, takich jak
  kredyt samochodowy, kredyt długi czas, kredyt, biznes, my rozdawać
  Pożyczka z bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 3% w porządku
  Uwaga zainteresowany wnioskodawca powinien prosimy skontaktować się z nami na
  poprzez: sandraloancompany1@gmail.com
    Więcej informacji na temat jak uzyskać
  Pożyczka bez żadnych opóźnień, dzięki jak mają zastosowania dziś

  OdpowiedzUsuń
 48. Goodday do was wszystkich,
  Czy szukać we właściwym miejscu jesteśmy można dostać
  Twój Elizabeth Smith fundusz inwestycyjny pożyczka pożyczka jest
  właściwym miejscem, aby uzyskać wszelkiego rodzaju pożyczki, których potrzebujesz, takich jak
  kredyt samochodowy, kredyt długi czas, kredyt, biznes, my rozdawać
  Pożyczka z bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 3% w porządku
  Uwaga zainteresowany wnioskodawca powinien prosimy skontaktować się z nami na
  poprzez: sandraloancompany1@gmail.com
    Więcej informacji na temat jak uzyskać
  Pożyczka bez żadnych opóźnień, dzięki jak mają zastosowania dziś

  OdpowiedzUsuń
 49. Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jesteś poszukujących finansowa pomoc w jakiejkolwiek postaci? Jesteśmy firmą prywatną pożyczkę, która dostarcza wszystkich rodzajów kredytu / finansowania dla wszystkich tych, którzy pragną się o pomoc finansową. lub gdy trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, ponieważ Biblia mówi: "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki more.Please nich jest dla poważnych poglądach i Boga Ludzie obawiając się, będzie tu, aby pomóc tym, którzy są w potrzebie pomocy ..
  Email (davidharryloancompany@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam, Nadchodzi przystępne pożyczki, które zmienią Twoje życie na zawsze, jestem Pan Patrick Fredrick certyfikowanym pożyczki pożyczkodawcy, ofiaruję pożyczki do indywidualnego i publicznego sektora, które są w potrzebie pomocy finansowej w niskim oprocentowaniem 2%. Nasze usługi obejmują: * Personal Loans * Konsolidacja zadłużenia * Biznes Pożyczki * Wykształcenie kredyty hipoteczny * * Secured Loan * Kredyt nie jest ubezpieczony * Kredyty hipoteczne * Payday out * Student Loans * Biznes Pożyczki * Pożyczki * Kredyty samochodowe * kredyty inwestycyjne * Rozwój * kredyty akwizycji kredyty na budowę Proszę wypełnić poniższy formularz i odesłać, jeśli jesteś zainteresowany: (patrickloans15@gmail.com) Patrick pożyczek jest sprawdzonym i zaufanym firma kredyt, stosuje się dzisiaj i rozwiązać problem finansowy dziś. DŁUŻNIKA DANYCH 1) imiona i nazwiska: 2) Kraj: 3) Adres: 4) Stan: 5) Sex: 6) Stan: 7) Zawód: 8) Telefon: 9) Miesięczny dochód: 10) własnego prawa: 11) Kwota kredytu potrzebne : 12) Czas trwania kredytu: 13) Cel kredytu: 14) Nazwa facebook: 15) tak szybko, jak wyżej formularz jest wypełniony, poślę moich warunkach pożyczki jak najszybciej z tak postępować. Zostaną one doczekać, aby usłyszeć od ciebie, aby kontynuować. Pozdrowienia, E-mail: patrickloans15@gmail.com. Dziękuję Ci

  OdpowiedzUsuń
 51. Dzień dobry Jestem panią (Annia vicky) z United stanem Ameryki, zatrzymałem się w Alabamie, a mam zerwała działalność, aż znalazłem ten e-mail firmy
  kto mi pomóc uzyskać kredyt dla firm ,, a teraz chcę stosowany ten krótki
  średnie pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy,
  Pożyczka dla mnie bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia, i pożyczki 1,000,000USD od firmy, aby zapisać swój biznes i wiele więcej, widziałem swoją pocztę w internecie, każdy zawsze dawać świadectwo tego, co zrobili, więc szybko skontaktował się z nimi i wszyscy oni wszystko dla mnie, bez stresu i moich pieniędzy została wysłana do moich 24godz konta później, było zaskoczeniem i czuć się zadowoleni, teraz mam już standardowego środka kontroli biznesowych, które mi pomóc, teraz będę doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nią skontaktować w diamondloancompany00 @ yahoo.com jego bardzo dobra firma jest i wiem, że będą one od razu ci pomóc .. Poniżej jest ich pożyczki zachęcające słowa. Dla kredytu kredytodawcy Czy jesteś finansowo w dół i potrzebujesz kredytu? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę kredytów i długów? Czy trzeba finansować założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki do realizacji dużych projektów? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania różnych innych procesów? Kontakt email: diamondloancompany00@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 52. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki w wysokości $ 5000 spłacić swoje długi lub rachunki.  Witam Kochani ludzie,

  Am Pani Alisa CATHRINA Rząd, uzasadnione i renomowanych zarejestrowanych zatwierdzone pieniądze pożyczkodawcy, daję się pożyczki na niskim zainteresowanych wysokości 3%, więc jeśli jesteś tam w poszukiwaniu kredytu jakiejkolwiek kwoty z zakresu $ 1,000.00Usd do maksymalnej stawki Maksymalny zakres $ 5,000.000Usd następnie skontaktuj się ze mną przy Via (alisacathrina@outlook.com)

  Wypełnij poniższy formularz aplikacji i wrócić do mnie, aby kontynuować:

  1) Imię i nazwisko ===========
  2) Płeć ===============
  3) Kwota potrzebna =========
  4) Czas trwania kredytu ============
  5) Główny Adres =============
  6) numer telefonu komórkowego ============
  7) Zawód ===============
  8) Miesięczny dochód =============
  10) Cel kredytu ============

  I czekać na pilną odpowiedź wiedzieć, co krok do podjęcia:

  Z poważaniem
  Pani Alisa CATHRINA
  Email = (alisacathrina@outlook.com)

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam, mam na imię Juliana Michael ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców, byłem oszustem wszystkim najbardziej 29,000euro bo muszę duży kapitał 80.000.000 tysięcy, prawie umarł, nie miałem dokąd pójść, mój biznesu zniszczone w procesie straciłem syna .. nie mogę znieść tego kolejny happening. w czerwcu 2014 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobrej matki pani Elina który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie, dobrą matką chciałem wykorzystać okazję do powiedzenia dziękuję, Niech Bóg błogosławi wam, również, aby skorzystać z tej okazji, aby doradzić fellow Polska, że istnieje wiele oszustw tam, jeśli potrzebujesz pożyczki i pożyczki zabezpieczone szybko zarejestrować tylko przez panią Elina za pośrednictwem poczty elektronicznej: elinajohnson11@hotmail.com~~HEAD=pobj. można skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail; julianamichael2001@gmail.com jeśli masz jakiekolwiek
  wątpliwości. Proszę była jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 54. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Dzień dobry wszystkim z mojego kraju, nazywam się Wioletta od Warszawie przyjechałem tu na blogu, aby odwoływać się do firmy, która jest legit i wolne od oszustw i firmę, gdzie zrealizowany moją pożyczkę od 35,000,00euro wczoraj i ja przyszedłem tutaj, aby ta chwila rozdrażnieniem wszystkim, że jest w potrzebie kredytu, która nadal istnieje firma zawsze można ufać i polegać na bo w moim przypadku okazało się, że firma o nazwie firmy pożyczki Stella Rene, że była firma gdzie ja zrealizowany kredytu wczoraj, więc proszę się połączony z ta firma w przypadku, gdy są w potrzebie pilnej pożyczki dziś, bo zawsze możesz liczyć na pożyczkę Email poniżej {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} więcej informacji na dzisiaj.

  Wioletta

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam drodzy.

  Nazywam się Caterina. Zgłosiłem się do kredytu i otrzymał pożyczkę w wysokości 150.000 euro w piątek 10/6/16 z senatorem Waltera. To Senator Walters Emai; senatorpwalter@hotmail.com skontaktować senatora Walter jeśli naprawdę wciąż potrzebują kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 57. Czy jesteś w poszukiwaniu prawdziwego kredytu ?? Czy potrzebujesz kredytu w jakiejkolwiek formie iw jakikolwiek powód ?? Jesteśmy tutaj, aby pomóc w końcu jako oferujemy niezawodne pożyczki na tylko 2% stopy procentowej. Zainteresowane kredytobiorców powinien skontaktować się z nami teraz w (Bretthawksloans@gmail.com~~pobj) i dostać dziś kredyt.

  Dzięki.
  E-mail: BRETTHAWKSLOANS@GMAIL.COM
  kredyty Brett Hawks.
  Autor Brett Hawks Pożyczki

  OdpowiedzUsuń

 58. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) (http://happinessloanfirm.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam,

  Jesteś zmęczony szukam pożyczki i kredyty hipoteczne,zostały odrzucone
  stale na swoje banków i innych instytucji finansowych,oferujemy dowolny kształt
  pożyczki dla osób fizycznych i prawnych w niskiej stopy procentowej 2%.Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kredytu,nie wahaj się skontaktować się z nami już dziś,obiecujemy zaoferować najlepsze usługi kiedykolwiek.Po prostu daj nam szansę, bo proces będzie się przekonać. Jakie są twoje potrzeby finansowe?

  Potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy biznesowej

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (creditoffer2468@gmail.com) lub telefonicznie pod numerem +447031941969

  OdpowiedzUsuń
 60. Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail już na taką pomoc (kredyty, uruchomienie pieniędzy): sandraloancompany1@gmail.com Biblia mówi o "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę to tylko na poważnie myślących i Bóg obawiając osób w trudnej sytuacji finansowej i chcą znaleźć drogę na zewnątrz.

  Jesteś radzą, aby wypełnić i odesłać szczegóły poniżej ..

  Twoje imię:______________________

  Twój adres:____________________

  Twój kraj:____________________

  Twój zawód:__________________

  Kwota pożyczki Potrzebny: ______________

  Kredyt Czas trwania: ____________________

  Miesięczny przychód:__________________

  Numer telefonu komórkowego:________________

  Czy wniosek o kredyt przed: ________________

  Jeśli wniosek o kredyt przed, gdzie traktowane uczciwie? gdzie firma znajduje? ...

  OdpowiedzUsuń
 61. Ubiegać się o szybkie i wygodne pożyczki płacić rachunki i zacząć nowy projekt obrachunkowy taniej 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: apex_credunion@live.com z wymaganym kwoty kredytu. Nasza oferta kredytu jest minimalna 5.000,00 € do € 50,000,000.00USD. Posiadamy certyfikat, zarejestrowane i uzasadnione pożyczkodawcy. Możesz skontaktować się z nami już dziś, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu tego kredytu, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu kredytowego. Proces jak w warunkach pożyczki i jak pożyczka zostanie przelana na twoje konto. musimy swoje pilną odpowiedź, jeśli jesteś zainteresowany.

  PROSIMY wypełnić i wysłać poniższy formularz wniosku o pożyczkę:
   
  Twoje imię:______________________
  Twój adres: ____________________
  Twój kraj:____________________
  Jego zawód: __________________
  Wymagana kwota kredytu: ______________
  Kredyt Czas trwania: ____________________
  Miesięczny przychód: __________________
  Numer telefonu:________________
  Czy kiedykolwiek wniosek o kredyt przed: ________________
  Jeśli wniosek o pożyczkę wcześniej, gdzie traktowani uczciwie? Gdzie jest firma znajduje? ...

  e-mail: apex_credunion@live.com
  Pozdrowienia
  obrien Jackson

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam,

  Jesteś zmęczony szukam pożyczki i kredyty hipoteczne,czy zostały odrzucone stale swoich banków i innych instytucji finansowych,oferujemy dowolną formę pożyczki dla osób fizycznych i prawnych przy niskim oprocentowaniu 3%.Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kredytu,nie wahaj się skontaktować się z nami już dziś,obiecujemy zaoferować najlepsze usługi kiedykolwiek.Po prostu daj nam szansę, bo proces będzie się przekonać. Jakie są twoje potrzeby finansowe?

  Potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (creditoffer2468@gmail.com) lub telefonicznie pod numerem +447031941969

  OdpowiedzUsuń
 63. Uwaga.
  Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Dajemy pożyczki dla zainteresowanych osób, które starają się o kredyty dobrej wierze i wysokości 3%. Czy jesteś poważnie w
  potrzeba
  Pilna Pożyczka? to jesteś we właściwym miejscu. Dajemy firmom
  Pożyczki, kredyty osobiste, kredyty świąteczne, i tak dalej. Skontaktuj się z nami, aby ubiegać się o pożyczkę do listy
  Popyt i zestaw problem finansowy. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail:
  ROSESMITHLOANCOMPANY@GMAIL.COM

  Dzięki tak czekamy na odpowiedź.
  kredyty C.E.O Rose Smith ...

  OdpowiedzUsuń
 64. Jestem prywatny pożyczkodawca, mogę udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim oprocentowaniu i niedrogie oprocentowaniem 2%. Kontakt w celu monitorowania przetwarzania pożyczki i przeniesienia w ciągu 48 godzin EMAIL USA teraz Od: prudentialloancompany@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 65. Dzień dobry Jestem Pani (Annia Vicky) z United stanem Ameryki, zatrzymałem się w Alabamie, a mam zerwała działalność, aż znalazłem ten e-mail firmy, która pomoże mi zdobyć kredyt dla biznesu ,, a teraz chcę Wykorzystaliśmy ten krótki pożywkę pogratulować powyższą firmę do szybkiego i bezpiecznego pieniędzy, pożyczki dla mnie bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia, i pożyczki 500,000USD od firmy, aby zapisać swój biznes i wiele więcej, widziałem swoją pocztę w internecie, każdy zawsze dać świadectwo tego, co zrobili, więc szybko skontaktował się z nimi i wszyscy oni robili wszystko dla mnie bez stresu i moje pieniądze zostały wysłane do moich 24godz konta później, było zaskoczeniem i czuć się zadowoleni, teraz mam już standardowego środka kontroli biznesowych, które pomogą ja teraz będę doradzić tym, którzy potrzebują pilnej pożyczki z nimi skontaktować w diamondloancompany00@gmail.com~~HEAD=pobj jej bardzo dobre spółce i wiem, że będą one od razu ci pomóc .. Poniżej jest ich pożyczki zachęcające słowa. Dla kredytu kredytodawcy Czy jesteś finansowo w dół i potrzebujesz kredytu? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę kredytów i długów? Czy trzeba finansować założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki do realizacji dużych projektów? Czy potrzebujesz pożyczki na studia? Czy potrzebujesz finansowania różnych innych procesów? Kontakt email: diamondloancompany00@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 66. WALKER CREDIT SOLUTION CENTER
  Walker proste usługi finansowe oferuje usługi pożyczkowe osobistych na całym świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać wysokiej jakości usługi i wielkie zadowolenie klienta, a jednocześnie czyni usługi finansowe bardziej dostępne. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania na rzecz naszych klientów; Przyznajemy, pożyczki osobiste, kredyt Auto, Biznes / kredyt inwestycyjny, krótkoterminowe pożyczki uruchamiać myślisz o uzyskanie kredytu? Czy jesteś poważnie potrzebuje pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczki można skontaktować się z nami w przystępnej kredytu teraz w 3% stopy procentowej. Wyślij nam swoje informacje wymagane poniżej.
  WYMAGANE DATAS
  Twoje imiona:
  Kraj:
  Stan:
  Adres:
  Kwota potrzebna:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu:
  Płeć:
  Kontakt: alenxanderwalkerusacompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 67. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe, zapewniają kredytu począwszy od $ 5,000.00 do $ 100,000.00 Max, jesteśmy niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne, ze 100% gwarancją kredytu również daje (euro, funtach i dolarach). Określenie oprocentowanie wszystkich kredytów jest (3%), jeśli jesteś zainteresowany wrócić do nas.
  do (Rotaryloanfirm@gmail.com): Usługi świadczone obejmują:
  * Majsterkowanie w domu
  * Kredyty Inventor
  * Konsolidacja zadłużenia pożyczki
  * Business Loans
  *Pożyczki osobiste
  * Pożyczki studenckie.
  skontaktować się z nami poprzez e-mail: Rotaryloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 68. witaj jesteś w trudnej sytuacji finansowej ??? i trzeba pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, należy zwrócić dług lub dla leków ?? Jeśli tak, proszę połączyć się z pani Stella Rene CEO pani Stella Rene Kredytowej Firm jej firma jest bezpieczne, zabezpieczone i zaufany w tym samym czasie, ponieważ jest to firma, gdzie ja właśnie zrealizowane pożyczkę 120,000,00zl i było udane i faktycznie mój marzenia się do dzisiaj, więc chcę używać tego medium poinformować każdego, kto jest w potrzebie pożyczki, aby połączyć się z pocztą elektroniczną pod {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com}

  przetestowane i zaufanie.

  Flip Oliveira

  OdpowiedzUsuń
 69. Pilna Pożyczka OFERTA

  Jestem zarejestrowanym i licencjonowanego pieniędzy kredytodawcy / inwestorowi, który udziela kredytów różnego rodzaju, takich jak wypłaty Osobiste, hipoteka, Business, Kredyty samochodowe poważny i zainteresowanych stron na bardzo niski koszt dostępną prędkością. Kontakt na nasz adres e-mail już dziś pod adresem: Louisandersonfinance@gmail.com

  Nie przegap tego wspaniałą okazję! przyjść do nas dzisiaj, abyśmy mogli położyć kres wszystkich problemów finansowych raz na zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 70. hi każdy obywatel, czy Polsce przyjechałem tutaj na miejscu, aby zaświadczyć dobre rzeczy, które otrzymałem od Boga za pośrednictwem firmy o nazwie Stella Rene gdzie wystąpiła o pilną pożyczkę spłacić swój dług, ale dziękuję Panu dzisiaj, że ja się sukcesem na tej pożyczki dziś, bo nigdy nie został oszukany i chciał, aby uzyskać kredyt na internecie, ale mój przyjaciel powiedział mi, istnieją pewne oszustwa internetowe, ponieważ nigdy nie ubiegał się o pożyczkę wcześniej, ale kiedy się na miejscu widziałem post na następny potem następuje link i dostać e-mail i odpowiedzieć na e-mail, ale na szczęście dla mnie i otrzymywać odpowiedzi od MD, CEO w firmie Stella Rene, gdzie złożyć wniosek o kredyt i szczytem wszystkich danych potrzebnych mi przed 18,00 mój czas krajem otrzymałem pożyczkę na moim koncie bankowym dzisiaj i ja przyjechaliśmy tu w tym samym miejscu, gdzie zachęcano do uzyskania kredytu również zeznawać, bo tylko otrzymam kredyt 80,000,000,00zl mówię dzięki Stella Rene kredytu dla Firm ich zaufanie i uczciwi a tu e-mail z nimi {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} Jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy przez Stella Rene mówię dziękuję.

  Josue

  OdpowiedzUsuń
 71. Sir

  We arrange Following Bank Instruments
  From Various Banks in Singapore / HongKong / Europe /USA
  Used For Import / Export Business and Trade Finance
  90/180DAYS
  Bank Guarantee ( BG )Stand By Letter of Credit ( SBLC )
  365DAYS

  Mr Ronald Rajnesh Gounder
  Email:grounesh.advisory@outlook.com
  grounesh.advisory1@gmail.com
  Skype:grounesh.advisory

  OdpowiedzUsuń
 72. Uwaga Kredyt Wnioskodawca,

   Witamy Kelvin POŻYCZKI FINANSOWANIA INC. Jako część opakowania opiekuńczego oferuje działalność i ofertę pożyczki osobiste z oprocentowaniem w wysokości 3%, bez żadnych kontroli kredytowej. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny


  * Osobiste Loan (niezabezpieczone)
  * Biznes Pożyczki (niezabezpieczone)
  * Kredyt Konsolidacja zadłużenia
  * Poprawa domu

  PODANIE:

  1) Imię i nazwisko:
  2) Prefiks (pan, pani, (MS).
  3) Imię i nazwisko:
  4) Nazwisko:
  5) Adres:
  6) Kraj:
  7) Status:
  8) Numer telefonu:
  9) Telefon komórkowy:
  10) Miejsce pracy:
  11) Kwota potrzebna jako pożyczki:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Celem kredytu:
  14) Czy stosowane przed:
  15) Miesięczny dochód:

   Wszystkie odpowiedzi należy przesyłać na adres: e-mail: Oprocentowanie kredytu w wysokości 3%, bez żadnych dodatkowych gwarancji. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny wysłać do nas na: kelvinmureen@googlemail.com lub zadzwoń mr Kelvin (+1 773-666-6668) lub (+14132483242) Po otrzymaniu wniosku, wówczas będziemy rozpatrzenie wniosku kredytowego
   do zatwierdzenia

  Z poważaniem,
   Pani Mureen

  OdpowiedzUsuń
 73. Uwaga Kredyt Wnioskodawca,

   Witamy Kelvin POŻYCZKI FINANSOWANIA INC. Jako część opakowania opiekuńczego oferuje działalność i ofertę pożyczki osobiste z oprocentowaniem w wysokości 3%, bez żadnych kontroli kredytowej. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny


  * Osobiste Loan (niezabezpieczone)
  * Biznes Pożyczki (niezabezpieczone)
  * Kredyt Konsolidacja zadłużenia
  * Poprawa domu

  PODANIE:

  1) Imię i nazwisko:
  2) Prefiks (pan, pani, (MS).
  3) Imię i nazwisko:
  4) Nazwisko:
  5) Adres:
  6) Kraj:
  7) Status:
  8) Numer telefonu:
  9) Telefon komórkowy:
  10) Miejsce pracy:
  11) Kwota potrzebna jako pożyczki:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Celem kredytu:
  14) Czy stosowane przed:
  15) Miesięczny dochód:

   Wszystkie odpowiedzi należy przesyłać na adres: e-mail: Oprocentowanie kredytu w wysokości 3%, bez żadnych dodatkowych gwarancji. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny wysłać do nas na: kelvinmureen@googlemail.com lub zadzwoń mr Kelvin (+1 773-666-6668) lub (+14132483242) Po otrzymaniu wniosku, wówczas będziemy rozpatrzenie wniosku kredytowego
   do zatwierdzenia

  Z poważaniem,
   Pani Mureen

  OdpowiedzUsuń
 74. Czy potrzebujesz pożyczki .My są uzasadnione i gwarantować pożyczki pożyczkodawcy. Jesteśmy firmą o pomoc finansową. Mamy fundusze pożyczkowe się osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy rzetelną pomoc beneficjenta Chętnie zaoferować pożyczki o kontakt mailowy: oliverblockloanfirm@gmail.com

  Świadczonych usług m.in.

  * Konsolidacja zadłużenia
  * Business Loans
  *Pożyczki osobiste.
  * Kredyty samochodowe
  * Czynsz i Dom Pożyczki

  Odpisać, jeśli zainteresowani naszym oprocentowaniem 4% rocznego. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: oliverblockloanfirm@gmail.com

  Uwaga: Wszystkie zainteresowane osoby muszą przesłać wiadomość na nasz email do pilnej odpowiedzi i szczegóły uzyskać kredyt.

  Z poważaniem.

  OdpowiedzUsuń
 75. Czy potrzebujesz pożyczki na bardzo niskim poziomie 2%? dajemy pożyczki domu, biznesu pożyczki wszelkiego rodzaju pożyczki zainteresowanych o kontakt mailowy: arnoidweman@gmail.com aby uzyskać więcej informacji

  OdpowiedzUsuń
 76. Uwaga Kredyt Wnioskodawca,

   Witamy Kelvin POŻYCZKI FINANSOWANIA INC. Jako część opakowania opiekuńczego oferuje działalność i ofertę pożyczki osobiste z oprocentowaniem w wysokości 3%, bez żadnych kontroli kredytowej. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny


  * Osobiste Loan (niezabezpieczone)

  * Biznes Pożyczki (niezabezpieczone)

  * Kredyt Konsolidacja zadłużenia

  * Poprawa domu

  PODANIE:

  1) Prefiks (pan, pani, (MS).

  2) Imię i nazwisko:

  3) Nazwisko:

  4) Adres:

  5) Kraj:

  6) Status:

  7) Numer telefonu:

  8) Telefon komórkowy:

  9) Miejsce pracy:

  10) Kwota potrzebna jako pożyczki:

  11) Miesięczny dochód:

  12) Czas trwania kredytu:

  13) Celem kredytu:

  14) Czy stosowane przed:

   Wszystkie odpowiedzi należy przesyłać na adres: e-mail: Oprocentowanie kredytu w wysokości 3%, bez żadnych dodatkowych gwarancji. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny wysłać do nas na: kelvinmureen@googlemail.com lub zadzwoń mr Kelvin +1 773-666-6668 lub +14132483242 po otrzymaniu żądania, wówczas będziemy rozpatrzenie wniosku kredytowego do zatwierdzenia
  Z poważaniem,
  Dzięki i
  NIECH CIĘ BÓG BŁOGOSŁAWI
   Pani Mureen

  OdpowiedzUsuń
 77. Ubiegać SIĘ O Pilna pożyczkę Dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  UWAGA PROSZĘ: CZY finansowo w dół? CZY potrzebujesz pożyczki płacić off Rachunki Lub Zakup Domu Lub zwiększyć Swój Biznes? Ubiegać SIĘ O pożyczkę Teraz mogę uzyskać zezwolenie. Oferujemy Randki rodzaje Kredytów w ograniczonej Zainteresowania wskaźnik 2%. Program Nasz kredytu JEST Bardzo bezpośredni i elastyczna Jak Twoje Satysfakcja i Finansowy Sukces JEST naszym celem. Zainteresowanych Wiecej informacje W na pewno chodziło skontaktuj SIĘ z Nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 78. Ubiegać się o pilną pożyczkę dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga proszę: Czy finansowo w dół? Czy potrzebujesz pożyczki płacić off rachunki lub zakup domu lub zwiększyć swój biznes? Ubiegać się o pożyczkę teraz i uzyskać zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania wskaźnik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezpośredni i elastyczna jak twoje Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych więcej Informacje na temat skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 79. Ubiegac sie o pilna pozyczke dzisiaj na: (mortgagelaonbasics@gmail.com)
  Uwaga prosze: Czy finansowo w dól? Czy potrzebujesz pozyczki placic
  off rachunki lub zakup domu lub zwiekszyc swój biznes? Ubiegac sie o pozyczke
  teraz i uzyskac zezwolenie. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów w ograniczonej zainteresowania
  wskaznik 2%. Nasz program kredytu jest bardzo bezposredni i elastyczna jak twoje
  Satysfakcja i finansowy sukces jest naszym celem. Zainteresowanych wiecej
  Informacje na temat skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: (mortgagelaonbasics@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 80. Czy potrzebujesz pożyczki .My są uzasadnione i gwarantować pożyczki pożyczkodawcy. Jesteśmy firmą o pomoc finansową. Mamy fundusze pożyczkowe się osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy rzetelną pomoc beneficjenta Chętnie zaoferować pożyczkę kontakt mailowy: (tombradinvestment@gmail.com)

  Świadczonych usług m.in.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Odpisać, jeśli zainteresowani naszym oprocentowaniem 2% rocznego. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (tombradinvestment@gmail.com)

  Uwaga: Wszystkie zainteresowane osoby muszą przesłać wiadomość na nasz email do pilnej odpowiedzi i szczegóły uzyskać kredyt.

  Z poważaniem.

  Kozak

  OdpowiedzUsuń
 81. Drodzy Poszukiwacze pożyczkowe !!!

  Jesteś w jakichkolwiek trudności finansowych? Chcesz założyć własną firmę? Firma ta pożyczka została założona organizacje praw człowieka na całym świecie, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osób z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wracaj do nas ze szczegółami poniżej adres e-mail: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  wymagana kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Pani Elena

  OdpowiedzUsuń
 82. Witam Seekers kredytu,

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.

  Kontakt e-mail: midland.credit2@gmail.com

  Czy masz złych kredytów?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?
  Czy trzeba założyć nową firmę?
  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.

  Oferujemy następujące kredyty poniżej;
  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]
  kredyty kombinowane
  studentów kredyty
  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.

  1. Pełne nazwy: ----------------
  2. Adres kontaktowy: ----------------
  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------
  4. Czas trwania pożyczki ----------------
  5. Miesięczny dochód: --------------------
  6: Zawód: ----------------------
  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------

  Nazwa firmy: MIDLAND Credit Home
  Firma Email midland.credit2@gmail.com
  Firma NMLS ID: 315276
  Strona internetowa firmy: midlandcreditonline.com


  Z poważaniem,
  Pan kumah James.

  OdpowiedzUsuń
 83. Cześć,

  Czy zostały odrzucone przez bank ?, Czy masz złych kredytów ?, niezapłaconych rachunków / długi lub Czy trzeba założyć firmę ?. Więc nie martw się więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować wspaniałą ofertę, o bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 3%.

  Oferujemy usługi finansowe dla wszystkich potrzeb finansowych. Oferujemy pożyczki, takie jak: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, Venture Capital, firm pożyczki, uruchamiania działalności gospodarczej, konsolidacji zadłużenia, koszty wypoczynek, edukacyjne kredyt i kredyt mieszkaniowy. Mamy co najmniej 1 rok polityki trwania i 30 lat maksymalnego okresu. Jeśli została odrzucona przez bank, masz złych kredytów, niezapłacone rachunki Czy w długu, Czy trzeba założyć firmę, Dobrze martwić nie więcej jak jesteśmy tutaj, aby zaoferować wspaniałą ofertę. Nasze pożyczki waha się od $ 1,000.00 do $ 200.000.000,00. Oferujemy również kwoty pożyczki w funtach i euro waluty itp ... Więc chwycić tej okazji, aby uzyskać najlepsze pożyczki roku.

  Aby uzyskać dalszą pomoc oraz do wszystkich zainteresowanych stron w celu prosimy o kontakt poprzez e-mail: barrybrownfastloan@gmail.com~~HEAD=pobj.

  OdpowiedzUsuń
 84. ŚWIADECTWO NA JAK dostałem pożyczkę z konkretną i rzeczywistą KREDYTU
  Firma o nazwie WILLIAMS KREDYT COMPANY. JESTEM DZIŚ BARDZO SZCZĘŚLIWY
  I Bóg błogosławi WILLIAMS Loan Company.


  Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj teraz.
  Cześć,
  Nazywam się Lady Elizabeth FLORA Wayne, jestem z Ohio USA, jestem żonaty, mam
  poszukuje prawdziwej firmy pożyczki w ciągu ostatnich 5 miesięcy
  wszystko co mam to grono oszustw, którzy dokonali mnie do nich zaufanie i na koniec
  dnia, zabrali mi pieniądze nie dając nic w zamian, wszystkie
  Mam nadzieję, zaginął, mam zmieszany i sfrustrowany, ja go znaleźć bardzo
  trudno wyżywić moją rodzinę, nigdy nie chciał mieć nic wspólnego
  z firmami pożyczki w internecie, więc poszedłem do pożyczyć trochę pieniędzy z
  przyjacielu, ja jej powiedziałem wszystko, co się stało, a ona powiedziała, że ​​może mi pomóc, to
  zna firmę kredytu, która może mi pomóc z każdej kwoty kredytu
  potrzebny mi o bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, że właśnie dostał
  Pożyczka od nich, ona skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o pożyczki, zrobiłem
  tak jak powiedziała mi, stosowane z nich na email: (williamsloans14@gmail.com)
  Nigdy nie wierzyłem, ale próbowałem i ku mojemu
  Największą niespodzianką mam kredytu w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć,
  Jestem szczęśliwy i bogaty ponownie i jestem dziękując Bogu, że taki kredyt
  Firmy takie jak ta nadal istnieją na tym oszustw na całym miejscach,
  Proszę radzę tam wszyscy, którzy są w potrzebie pożyczki, aby przejść do
  (Williamsloans14@gmail.com) nigdy nie zawiedzie, a
  twoje życie ulegnie zmianie w kopalni zrobił.
  Szybki kontakt WILLIAMS pożyczek COMPANY dzisiaj i uzyskać pożyczkę z nimi,
  Szczęść Boże firmę pożyczki Williamsa dla ich prawdziwej oferty kredytowej.
  Upewnij się skontaktować Williamsa kredyt na kredyt, ponieważ dostałem pożyczkę
  To przedsiębiorstwo z powodzeniem bez stresu.

  OdpowiedzUsuń
 85. Dobry dzień,

  Jesteśmy uzasadnionych i renomowanego pieniędzy kredytodawcy. Mamy pożyczać fundusze na zewnątrz do osób potrzebujących pomocy finansowej, dajemy pożyczki dla osób, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania na business.Have zostałeś szukasz kredytu? Nie trzeba się martwić, bo jesteś we właściwym miejscu i oferują pożyczki na niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, więc jeśli jesteś w potrzebie pożyczki chcę Ci tylko poprzez kontakt Ten adres pocztowy: mobilfunding1999@gmail.com

  INFORMACJE Wniosek kredytowy POTRZEBNA OD CIEBIE.

  1) imiona i nazwiska: ............
  2) Płeć: .................
  3) Wiek: ........................
  4) Kraj: .................
  5) Numer telefonu: ........
  6) Zawód: ..............
  7) Miesięczny dochód: ......
  8) Kwota kredytu potrzebne: .....
  9) Kredyt Czas trwania: ...............
  10) Cel pożyczki: ...........

  Dziękuję za współpracę

  Z poważaniem

  OdpowiedzUsuń
 86. Jestem Sparks Gary Dean według nazwy. Mieszkam w Stanach Zjednoczonych, chcę używać tego medium poinformować wszystkie osoby ubiegające się o kredyt, aby być bardzo ostrożnym, ponieważ nie są oszustwa
  everywhere.Few miesięcy temu byłem napięte finansowo, a ze względu na moje
  Desperacja byłem oszukany przez internetowych Kilka kredytodawców. Miałem prawie stracił nadzieję
  aż mój przyjaciel skierował mnie do bardzo wiarygodnego pożyczkodawcy nazywa globalprovissioncompany
  Inteligentnej z Hiszpanii, który pożyczy mi niezabezpieczonej pożyczki w wysokości $ 50000 w ramach
  3 godziny bez stresu. Jeśli jesteś w potrzebie jakiegokolwiek kredytu wystarczy skontaktować
  globalprovissioncompany@gmail.com używam tego medium poinformować wszystkich
  Osoby ubiegające się o pożyczki z powodu piekła I przepuszcza się w rękach tych,
  nieuczciwych kredytodawców. I nie życzę nawet mojego wroga przechodzić przez takie
  que cholery przepuszcza się w rękach tych internetowych fałszywych kredytodawców, będę
  Ponadto chcemy, aby pomóc mi przekazać te informacje do innych, którzy są w potrzebie również
  pożyczki gdy mają również otrzymać pożyczkę z globalprovissioncompany
  Z Hiszpanii, Proszę Boga que shouldnt dać im długą żywotność globalprovissioncompany@gmail.com kontakt

  OdpowiedzUsuń
 87. Witam Jestem Panu Jerry Carl wierzyciela pożyczek prywatnych, a ja jestem tutaj, aby swoje marzenia, aby uzyskać kredyt. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swoje długi? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę firmy lub rozpocząć własny biznes, jesteśmy tu dla Ciebie z niskim oprocentowaniem 2% i można dostać kredyt w wysokości 1000 do 100.000.000,00 maksymalną kwotę kredytu oraz do 50 lat trwania kredytu , prosimy o kontakt na nasz adres email jerrycarl021@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 88. Cześć,

  Czy jesteś zmęczony szukają pożyczek i kredytów hipotecznych, czy zostały odrzucone stale przez twoją banków i innych instytucji finansowych, Oferujemy dowolną formę pożyczki dla osób fizycznych i osób prawnych na niskim oprocentowaniu w wysokości 3% .Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem kredytu , prosimy o kontakt z nami, obiecujemy oferują najlepsze usługi ever.Just dać nam szansę, ponieważ próba przekona cię. Jakie są Twoje potrzeby finansowe?

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Nie wahaj się z nami skontaktować pod kątem ewentualnej współpracy biznesowej kontakt mailowy: livingstoneloaninvestment@outlook.com~~HEAD=pobj.

  Z poważaniem
  Pani Anioł Walker

  OdpowiedzUsuń
 89. Cześć wszystkim,

  Jestem Miller Porter Private pożyczki pożyczkodawcy z reputacją prawidłowej pracy,
  millerporter102@yahoo.com Zastosuj dzisiaj, jeśli potrzebujesz awaryjne
  pożyczka od renomowanej firmy, z dobrymi warunkami i stosunków pracy, to należy skontaktować się z nami jak oferują pożyczki w przystępnej oprocentowaniem 3%, a praca z nami będzie to dobre doświadczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt przez e-mail: millerporter102@yahoo.com

  millerporter102@yahoo.com
  +2349057519652
  http://millerporter102.wix.com/potterfirms

  I czekać na szybką reakcję
  Pan Miller Porter

  OdpowiedzUsuń
 90. Sky Świat Kancelaria pożyczki, dajemy pożyczki z oprocentowaniem 0f 3%.
   

  Dzień dobry Panie / MA AM.

  Jesteśmy prywatną firmą i oferujemy kredyty na niskie stopy procentowe w celu ustalenia kwoty kredytu wynosi między 100 mln przepisy pożyczkowych 1000 $ dolarów pożyczki dla rozwoju biznesu: EDGE / poszerzenie działalności gospodarczej konkurencyjności.

  Oferujemy szeroki wybór kredytu

  * Personal Loans (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Biznes Pożyczki (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Kredyt konsolidacyjny
    
  Brak początkowe opłaty.

  Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
  Aby uzyskać więcej informacji i pytania, wyślij e-mail do nas dzisiaj
  skyworldloanfirm@gmail.com


  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 91. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na finansowanie firmy lub w jakimkolwiek celu? posiadamy certyfikaty, zgodne z prawem i międzynarodowym licencjonowanym pożyczki pożyczkodawcy Oferujemy kredyty dla firm biznesowych, firm i osób prywatnych w przystępnej oprocentowaniem 2% procent, to może być krótki lub długi okres kredytowania nawet jeśli masz słabe kredytu, będziemy przetwarzać kredytu, jak tylko otrzymamy Twoją aplikację. Jesteśmy niezależną instytucją finansową. Stworzyliśmy doskonałą reputację na przestrzeni lat w dostarczaniu różnych rodzajów kredytów dla tysięcy naszych klientów. Oferujemy gwarantowanych kredytów jakiejkolwiek kwoty dla obywateli i nie-obywateli Oferujemy łatwy pożyczki osobiste, pożyczki handlowej / biznesowej, kredyt samochodowy, leasing / Equipment Finance, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, kredytu mieszkaniowego, etcfor wszystkich obywateli i nie-obywatelom albo dobra czy zła historia kredytowa. Jeśli jesteś w potrzebie nasz e-mail firmy (sunshineloancentres2016@gmail.com) możesz wysłać nam swoje dane Powiadom mnie dzisiaj i będziesz zadowolony to zrobiłeś. sunshineloancentres2016@gmail.com
  Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 92. AFFORDABLE KREDYT OFERTA bez przedpłaty.

  Cześć,

  Jakie są Twoje potrzeby finansowe?
  Dajemy pożyczki z minimum $ 2,000.00 do maksymalnie $ 100.000.000,00 z wygodnym trwania, która waha się od 1 do 30 lat na bardzo obniżonym oprocentowaniu w wysokości 3%.

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?
  Nie wahaj się z nami skontaktować za możliwość współpracy biznesowej

  Kontakt mailowy: constantloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 93. Oferujemy kredyty na niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, a bez zabezpieczenia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, venture capital, kapitał, kredytów dla przedsiębiorstw, kredytów edukacja, hipoteka lub kredytowych dla dowolnego powodu. "

  Jednak nasza metoda pozwala na ustalenie kwoty kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie na to pozwolić, to daje realną szansę na zdobycie funduszy potrzebnych!

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: omegacreditcompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 94. Czy wiesz, że można withraw pieniądze z banku bez pieniędzy lub konto nie wiedzieć? wprowadzenie nowego Super inteligentnej karty bankomatowej jest zaprogramowany niesamowite funkcje, które sprawiają, idziesz wow, co za fajny sposób, aby mieć swobodę finansową i stać się milionerem !!! Czy jesteś zmęczony życiem słabe życie, tutaj jest okazja na którą wszyscy czekali, Dajemy puste karty do bankomatu można wypłacić pieniądze z dowolnego rachunku bankowego bez karty there.Get dziś i żyć, że życie w luksusie masz zawsze marzyłeś, aby uzyskać tę kartę, proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail: (Atmcardmachine6@gmail.com), aby uzyskać swoje teraz.

  OdpowiedzUsuń
 95. Witam, mam na imię Victoria Alberto, ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 45000.00PLN bo potrzebowała dużego kapitału 200,000.00.PLN i prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie straciłem syna. Nie mogłem znieść tego kolejny happening. w marcu 2016 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Olivia Daniela, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko dzięki pani Olivia Daniela za pośrednictwem poczty elektronicznej: (oliviadaniel93@gmail.com ). można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: (victoriaalberto78@gmail.com). jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 96. E-mail: aramconationalfinance@gmail.com

  Ubiegać się o pożyczkę

  Czy potrzebujesz kredytu biznesowe, pożyczki osobiste, auto kredyt, kredyt rolny lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Prezes i dyrektor generalny firmy saudyjskiej firmy naftowej, konfiguracji krajowa instytucja kredytowa dać wsparcie dla spółek publicznych i prywatnych firm sektora, a także dla osób prywatnych. Ma to na celu wspieranie status finansowy dookoła świata. ubiegać się o pożyczkę już dziś. zapewniamy Państwu najlepszą ofertę. priorytetem jest naszym szczęściem. Oferujemy pożyczki różnych części świata. Azja, Australia / Oceania, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Afryka, Antarktyda. Skontaktuj się z naszym agentem o sposobach na uzyskanie kredytu. Poniżej kontaktowy adres e-mail.
   
  E-mail: aramconationalfinance@gmail.com

  C.E.O Amin H Nasser
  Środek Bamba Fatou

  OdpowiedzUsuń
 97. Dzień dobry, Nazywam się Chen Mulan jestem obywatelem Stanów państwie Ameryki chcę zeznawać dobrej pożyczki Pożyczkodawcy który pokazał światło do mnie po został oszukany przez 4 różnych Internet międzynarodowego pożyczkodawcy, wszyscy obiecują dać mi kredyt po co mi płacą dużo opłat, które dają nic i wyniosły bez pozytywnego rezultatu. Ja straciłem dysk zarabiać pieniądze i to w sumie 15,000USD. Pewnego dnia, gdy byłem przeglądania internetu szuka foretasted, gdy natknąłem się na zeznania człowieka, który był również oszukany i ostatecznie został połączony z legit firmy pożyczki pożyczki nazywa Szczęście Firm (happinessloanfirm2478@hotmail.com), gdzie w końcu dostał kredytu, więc i postanowił skontaktować się z samą firmę kredytową, a następnie opowiedział im swoją historię o tym, jak ja zostały oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic lecz oczywiście mi więcej bólu. Wyjaśnię do firmy za pośrednictwem poczty i wszyscy powiedzieli mi było płakać nie więcej, bo dostanie pożyczkę w ich towarzystwie, a także mam prawo wyboru z nimi kontaktu. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie i dano mi kwotę pożyczki w wysokości $ 900,000.00 dolarów od tej wielkiej firmy (kredyt Szczęście Firm} zarządzanej przez Panią Christina Rojas i tu dzisiaj jestem zadowolony z mojej rodziny, ponieważ szczęścia kredyt Kancelaria dał mi kredyt tak zrobiłem ślub mojej jaźni, że będę potwierdzającego w internecie o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować kredytu Szczęście Firm teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej (happinessloanfirm2478@hotmail.com) strona na stronie internetowej: http: //happinessloanfirm1.bravesites.com Tel: (+1) 8653250382 wierzę, inni ludzie też daje świadectwo o tym samym uczciwego pożyczkodawcę

  OdpowiedzUsuń
 98. potrzebujesz prawdziwego pożyczki w celach zarobkowych lub zapłacić swój dług kontaktu Mr Wilson Kellie teraz prawdziwych kredytów poprzez email: Oceanicfinance113@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 99. Witam,

  Jesteś zmęczony szukam pożyczki i kredyty hipoteczne,czy zostały odrzucone stale swoich banków i innych instytucji finansowych,oferujemy dowolną formę pożyczki dla osób fizycznych i prawnych przy niskim oprocentowaniu 3% .Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kredytu,nie wahaj się skontaktować się z nami już dziś,obiecujemy zaoferować najlepsze usługi kiedykolwiek.Po prostu daj nam szansę, bo proces będzie się przekonać. Jakie są twoje potrzeby finansowe?

  Czy potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (jmcredit120@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 100. Cześć,

  Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, takich jak pomoc finansową. Więc jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub jesteś znalezienie to trudne do uzyskania kredytu obrotowego z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com dla Biblia mówi "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:

  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu oczekując

  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 101. Cześć wszystkim. Widziałem komentarze od ludzi, którzy już dostali kredyt Wayne Mateusza, a potem zdecydowali się ubiegać na podstawie ich zaleceń i zaledwie kilka godzin temu potwierdził w moim osobistym koncie bankowym na łączną kwotę 5000 euro, które prosiłem o. To naprawdę świetna wiadomość i radzę każdemu, kto potrzebuje prawdziwy kredyt ubiegać się przez e-mail (wayne.matthewloanhome@outlook.com) Jestem teraz, że mam zdobyć pożyczkę prosiłem szczęśliwy.

  OdpowiedzUsuń
 102. dzień dobry przyjaciół i rodziny, jestem mega bazę Thomas w RPA proszę mi pomóc reklamować Pan Alonzel Taylor bazy firmy pożyczkodawcy w USA za to, co zrobili dla mnie proszę mi pomóc, aby uczcić tę firmę Bóg wykorzystać je do mnie i błogosław aby mój wróg wstyd, że jestem bardzo szczęśliwa, że w końcu dostać pożyczkę po co mam doświadczenie w ręce oszustów. Nie mogę utrzymać świadectwo ja po prostu muszę poinformować o tym, jak po prostu otrzymała pożyczkę przez człowieka w zjednoczonego państwa Ameryki w zaledwie kilka tygodni Nigdy nie wierzę go ponownie po moim przejścia doświadczenia dopóki nie zdarzy zaskoczeniem, ale wiedziałem, było dziełem Boga, a nie człowiek, chcę również podać szczegóły i e-mail: alonzeltaylor@gmail.com można kontakty i zobaczyć, jak hojni są. Nie da się ukryć tego świadectwa. Dziękuję i Bóg zapłać. mój e-mail: Szczerze mega.thomas@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 103. wielkie świadectwo

  Witam, nazywam się Teressa Robinson, ofiarą oszustwa w rękach złym pożyczkodawcy, byłem oszustem prawie 12.000 euro, ponieważ szukałem pożyczki na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej, mój kapitał był niski, prawie umarł, ja nie miał dokąd pójść, moja firma była w tym procesie, straciłem syna .. nie znoszę go ponownie. Wrzesień 2016, spotkałem starego przyjaciela, który wprowadził mnie na dobrego człowieka, który ostatecznie pomógł mi w celu zabezpieczenia kredytu w ich towarzystwie, chciałem możliwość powiedzenia to mój przyjaciel, dziękuję Niech Bóg wam błogosławi wszystkich, ja też jak skorzystać z tej okazji, aby poinformować wszystkich matek i osób uważać istnieje zbyt wiele oszustw tam, jeśli potrzebujesz pomocy finansowej i chcą zabezpieczyć kredyt szybko zarejestrować tylko pan Robby Kontakt email: robbyhilsoncooperative@gmail.com~~HEAD=pobj. I można o kontakt mailowy do kontaktu; teressa0009@gmail.com jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i dla potwierdzenia. należy ta firma była tylko raz wiarygodna i godna zaufania.

  Być mądrym.
  Dziękuję Ci bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 104. Witam kredytu Wnioskodawca,
   
  Szukasz kredytu biznesu, pożyczki, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, kredyty konsolidacji zadłużenia, gwarancji kredytowych niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka, itp Albo potrzebujesz kredytu bankowego lub finansowego wsparcia dla jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu do czynienia z kredytami! Dajemy pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt; (Sainttoniloanfirm.live@outlook.com)

                             |||||||||||||||
                          Zweryfikowane? Dziennik ™
                         Prawa zastrzeżone © 2016

  OdpowiedzUsuń

 105. Hello everyone, i am Jeremy Collins from UK, am using this medium to announce to the world and those in need of financial stability to look no further but contact securehackers01@gmail.com , who helped me to meet up with my financial needs through the blank card. I have tried getting the card through various means, but I never got the card, until my friend introduced me to secure Atmhackers, my life has never been the same.
  I never thought the blank card was real, until i got it through secure Atmhackers.
  Kindly contact securehackers01@gmail.com for more inquiry

  OdpowiedzUsuń

 106. Hello everyone, i am Jeremy Collins from UK, am using this medium to announce to the world and those in need of financial stability to look no further but contact securehackers01@gmail.com , who helped me to meet up with my financial needs through the blank card. I have tried getting the card through various means, but I never got the card, until my friend introduced me to secure Atmhackers, my life has never been the same.
  I never thought the blank card was real, until i got it through secure Atmhackers.
  Kindly contact securehackers01@gmail.com for more inquiry

  OdpowiedzUsuń
 107. Szukasz wolność finansową? jesteś w długach, czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes? lub załamanie finansowe, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Bank kiedykolwiek finansowej zrezygnować? Chcesz poprawić swoją finansową? one potrzebują kredytu, rachunki płacić? nie oglądając się więcej, zapraszamy na możliwość uzyskania wszystkie rodzaje kredytów państwu w bardzo przystępnej stopy procentowej 3% dla innych informacji, skontaktuj się z nami przez e-mail: legitfirm@gmail.com

  Proszę odpisać, jeśli jesteś zainteresowany wypełnić ten formularz i wrócić do mnie teraz.

  FORMULARZ WNIOSKU O KREDYT.

  Pełna nazwa:
  Kraj:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Miasto:
  Specjalności:
  Miesięczny dochód:
  Kod Pocztowy:
  Kwota Pożyczki:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu komórkowego:
  Mówisz po angielsku:
  Pokój Whatsapp:

  Czekam, aby usłyszeć od ciebie. E-mail:(legitfirm@gmail.com)

  Pozdrawiam.
  Pani Petra Hoffman.

  OdpowiedzUsuń
 108. GET pożyczki bez FEEL !!!
  PILNIE PRAWDZIWY KREDYT OFERTA ZGŁOŚ SIĘ TERAZ:
        WELCOM DO AGHEDO KREDYTY COMPANY (aghedoloans@gmail.com)
  Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, kredyt dom, samochód
  pożyczka, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital
  kapitał itd Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub
  instytucja finansowa z jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, pożyczając
  dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem
  2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany kredytem? Skontaktuj się z nami na
  aghedoloans@gmail.com) i dostać już swój kredyt.
  Jesteśmy zarejestrowani i autoryzowany firmę do wydania na kredyt
  stawka 2%, przy minimum czasu trwania miesięcy, a maksymalnie z 60
  lat. Dajemy pożyczki do minimum i maksimum 10.000 $ 70 milionów dolarów.
  oferuje różne usługi z Bogiem, wszystko jest możliwe
  DZIĘKI ,
  AGHEDOLOANS COMPANY

  OdpowiedzUsuń
 109. GET pożyczki bez FEEL !!!
  PILNIE PRAWDZIWY KREDYT OFERTA ZGŁOŚ SIĘ TERAZ:
        WELCOM DO AGHEDO KREDYTY COMPANY (aghedoloans@gmail.com)
  Szukasz kredytu biznesu? pożyczki osobiste, kredyt dom, samochód
  pożyczka, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital
  kapitał itd Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub
  instytucja finansowa z jakichkolwiek powodów. Jesteśmy prywatnych pożyczkodawców, pożyczając
  dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem
  2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany kredytem? Skontaktuj się z nami na
  aghedoloans@gmail.com) i dostać już swój kredyt.
  Jesteśmy zarejestrowani i autoryzowany firmę do wydania na kredyt
  stawka 2%, przy minimum czasu trwania miesięcy, a maksymalnie z 60
  lat. Dajemy pożyczki do minimum i maksimum 10.000 $ 70 milionów dolarów.
  oferuje różne usługi z Bogiem, wszystko jest możliwe
  DZIĘKI ,
  AGHEDOLOANS COMPANY

  . .

  OdpowiedzUsuń
 110. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę rachunków, jeśli tak to nas
  Aby uzyskać szczegółowe informacje Via Email: larrymicrofinance@gmail.com
  z informacją rozdmuchiwaniem

  Pełne nazwy:
  Kraj:
  Kwota kredytu potrzebne:
  Kredyt Czas trwania:
  Tel:
  Mobilny:

  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 111. Chcę podziękować Pan Donald z zenithloans@yahoo.com za pomoc mi dostać mój kredyt 27000 € po odmówiłem przez banki, więc jeśli jesteś potrzebujących pożyczki do rozliczenia swojego długu, aby zapłacić rachunki, lub do uruchamiania własnej działalności gospodarczej, skontaktuj spółkę wiarygodnych pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej na zenithloans@yahoo.com i natychmiast uzyskać kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 112. Witam jestem Smith Walter..i zostały niecierpliwością na konkretnej i rzeczywistej firmy pożyczki, dopóki nie spotkałem Eric którzy dają w ofercie pożyczki kredytu biznesu, pożyczki osobiste, kredyt mieszkaniowy, kredyt auto, kredyt studencki, kredyt konsolidacyjny zadłużenia itp i wierzyłam więc szukać w internecie i spotkała pani zeznawać, jak Eric pomóc jej kredytu, więc skontaktować się z panią, a ona mnie przedstawić Panu Eric który obiecał mi pomóc i rzeczywiście zrobił tak jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki. nigdy nie myślałem, nadal istnieją wiarygodne poĹĽyczkodawcy, Mr.Eric którzy rzeczywiście pomagał ludziom z kredytu i zmienił moje przekonanie wciąż niezawodne kredytodawców tam, osoba Eric można się z nim skontaktować z tymi e-mail: Proszę ericloanfinance@gmail.com~~HEAD=pobj przechodzą te wiadomości po być może trzeba odbierać swoją pożyczkę Eric jest geniuszem pożyczki pożyczkodawcy.

  OdpowiedzUsuń
 113. Szanowny Panie / Pani,
  Oferujemy prywatne, komercyjne i Personal Loans z bardzo Minimal Roczne stopy procentowe tak niskie, jak 2% w ciągu 30 lat spłaty 2years do okresu trwania do każdej części świata. Dajemy pożyczki w przedziale od $ 5,000 do $ 100.000.000 USD. Nasze kredyty są dobrze ubezpieczone maksymalne bezpieczeństwo w naszym priorytetem, jeśli jesteś zainteresowany, nie wahaj się skontaktować się z nami poprzez e-mail: oliverwilsonloanfunds@gmail.com
  Wypełnij poniższy tak, że możemy przystąpić info.
  * Imię i nazwisko:
  * Adres:
  * Miasto:
  * Stan:
  * Kraj:
  * Płeć:
  * Wiek:
  * Stan cywilny:
  * Miejsce pracy:
  * Miesięczny przychód:
  * Tel:
  * Mobilny:
  * Pożyczka Cel:
  * Kwota kredytu potrzebne:
  * Kredyt Czas trwania:
  Zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez e-mail:
  Kredytodawcy nazwisko: Pan Oliver Wilson.
  Kredytodawcy Email: Oliverwilsonloanfunds@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 114. Cześć,
  Jestem Pani Bella Albert, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem:
  (Bellaalbert6@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 115. Witam, jestem Mr Jones Chris prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem: joneschrisloan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 116. Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail już na taką pomoc (kredyty, uruchomienie pieniędzy): sandraloancompany1@gmail.com Biblia mówi o "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę to tylko na poważnie myślących i Bóg obawiając osób w trudnej sytuacji finansowej i chcą znaleźć drogę na zewnątrz.

  Jesteś radzą, aby wypełnić i odesłać szczegóły poniżej ..

  Twoje imię:______________________

  Twój adres:____________________

  Twój kraj:____________________

  Twój zawód:__________________

  Kwota pożyczki Potrzebny: ______________

  Kredyt Czas trwania: ____________________

  Miesięczny przychód:__________________

  Numer telefonu komórkowego:________________

  Czy wniosek o kredyt przed: ________________

  Jeśli wniosek o kredyt przed, gdzie traktowane uczciwie? gdzie firma znajduje? ...

  OdpowiedzUsuń
 117. Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Czy masz bezsenną noc w imieniu swojego długu, jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego szybko zastosować w przystępnej kredytu, oferujemy wszystkie rodzaje kredytu, takie jak kredyt studencki, kredyt biznesu, wykorzystania kredytu osobistego zadłużenia kredytu konsolidacyjnego, pożyczki, aby zapłacić swoje rachunki, które oferujemy na niskim tempie 3% stopy procentowej i długoterminowej perspektywie trwania zastosowania odpowiedniego i łatwego kredytu już od naszej firmy i skontaktować się z nami poprzez e-mail: julianmike111@hotmail.com ....... aby uzyskać więcej informacji i wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej.

  WNIOSEK O POŻYCZKĘ

  Pełne imię i nazwisko.............
  Kraj...............
  Adres kontaktowy........
  Telefon..........
  Kwota potrzebna jako pożyczki ...........
  Kredyt Czas trwania ...........
  Miesięczny przychód.........
  Zawód......
  Stan cywilny........
  Seks........
  Cel kredytu
  wiek.......

  pożegnanie klienta prosimy o wypełnienie formularza wniosku kredytowego powyżej i wrócić do nas na nasz e-mail firmy: julianmike111@hotmail.com

  Gorące pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 118. Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Czy masz bezsenną noc w imieniu swojego długu, jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego szybko zastosować w przystępnej kredytu, oferujemy wszystkie rodzaje kredytu, takie jak kredyt studencki, kredyt biznesu, wykorzystania kredytu osobistego zadłużenia kredytu konsolidacyjnego, pożyczki, aby zapłacić swoje rachunki, które oferujemy na niskim tempie 3% stopy procentowej i długoterminowej perspektywie trwania zastosowania odpowiedniego i łatwego kredytu już od naszej firmy i skontaktować się z nami poprzez e-mail: julianmike111@hotmail.com ....... aby uzyskać więcej informacji i wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej.

  WNIOSEK O POŻYCZKĘ

  Pełne imię i nazwisko.............
  Kraj...............
  Adres kontaktowy........
  Telefon..........
  Kwota potrzebna jako pożyczki ...........
  Kredyt Czas trwania ...........
  Miesięczny przychód.........
  Zawód......
  Stan cywilny........
  Seks........
  Cel kredytu
  wiek.......

  pożegnanie klienta prosimy o wypełnienie formularza wniosku kredytowego powyżej i wrócić do nas na nasz e-mail firmy: julianmike111@hotmail.com

  Gorące pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 119. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm2478@hotmail.com) (http://happinessloanfirm1.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 120. Cześć,
  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki wyczyścić swoje długi lub potrzebujesz kredytu obrotowego w celu poprawy Twojego biznesu?
  czy zostały odrzucone przez
  banki i inne instytucje finansowe?
  Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny?
  szukaj nie więcej jak jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy fundusze pożyczkowe się do osób
  potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy
  zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że świadczymy rzetelną i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami poprzez e-maile: kreditsolutionhome@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 121. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm2478@hotmail.com) (webpage: http://happinessloanfirm1.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 122. jeśli potrzebujesz kontaktu pożyczki perezaguero14@gmail.com
  Dzień dobry, Boże Narodzenie zbliża się szybko, a jej będzie zabawa, jesteś przygnębiony finansowo czy też potrzebuje pożyczki lub moeny rozwiązywać wszelkiego rodzaju kłopoty finansowe?
  jeśli tak to, czego naprawdę potrzebujesz, aby uzyskać prawdziwy pomoc finansową, jeśli potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub potrzebujesz pilnej pożyczki wszelkiego rodzaju po prostu skontaktować się z tą renomowanych kredytodawcy kredyt i inwestora na jego adres e-mail perezaguero14@gmail.com
  Byłem tak słaba, a nawet nie może zapłacić czynsz, ale właśnie wczoraj dostałem moją pomoc od niego, można dostać wszelkiego rodzaju pomoc finansową od niego, po prostu skontaktować się z nim teraz.

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 123. Cześć,

  Szukasz wolności finansowej? jesteś w długu, potrzebny jest kredyt, aby rozpocząć nowy biznes? lub zwinąć finansowo, trzeba kredyt kupno samochodu lub domu? Czy Twój bank w coraz Finansów odmówić? Chcesz poprawić swoją finansową? potrzebują pożyczki rachunki są opłacalne? nie patrząc więcej, zapraszamy na okazję do wszystkich rodzajów kredytów dostać w bardzo przystępnych oprocentowania 3% dla innych uzyskać informacje, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (legitfirm@gmail.com)

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Nie wahaj się z nami skontaktować pod kątem ewentualnej współpracy biznesowej kontakt mailowy: (legitfirm@gmail.com) lub zadzwonić + 1-972-914-5244

  OdpowiedzUsuń

 124. Halo
  Nazywam się James Pterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy.
  Czy potrzebujesz pożyczki płacić rachunki lub do konfiguracji A
  Firma, obecnie daje się wszelkiego rodzaju pożyczki
  Kredyt Bezpieczeństwa; Pożyczki osobiste, kredyt samochodowy, Home Loan,
  Student Loan, Biznes Pożyczka, kredyt cosolidation zadłużenia, pożyczki dla inwestorów,
   Ubiegać się o pożyczkę już dziś z nami w prostych krokach,
  Szybka finansowania i niskim oprocentowaniu, tak niskie, jak 2% stopy procentowej
  Wniosek o pożyczkę z nami już dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej
  petersonworldloans@yahoo.com

  Nakładanie

  1) Imię i nazwisko: .......................................................
  2) Państwo: ......................................................... ..
  3) Adres: ..........................................................
  4) Stan: ............................................................ ..
  5) Płeć: ................................................................
  6) Stan cywilny: .................................................
  7) Zawód: ................................................... ..
  8) Numer telefonu: ................................................
  9) Pozycja Obecnie w miejscu pracy: .....................
  10) Miesięczny dochód: .............................................
  11) Kwota kredytu potrzebne: .....................................
  12) Kredyt Czas trwania: ................................................
  13) Cel pożyczki: .......................................... ..
  14) Religia: ...................................................... ..
  15) Czy stosowane przed .................................

  czekać, aby usłyszeć od ciebie szybko.
  e-mail: petersonworldloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 125. Cześć,

  Szukasz wolności finansowej? jesteś w długu, potrzebny jest kredyt, aby rozpocząć nowy biznes? lub zwinąć finansowo, trzeba kredyt kupno samochodu lub domu? Czy Twój bank w coraz Finansów odmówić? Chcesz poprawić swoją finansową? potrzebują pożyczki rachunki są opłacalne? nie patrząc więcej, zapraszamy na okazję do wszystkich rodzajów kredytów dostać w bardzo przystępnych oprocentowania 3% dla innych uzyskać informacje, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (legitfirm@gmail.com)

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Nie wahaj się z nami skontaktować pod kątem ewentualnej współpracy biznesowej kontakt mailowy: (legitfirm@gmail.com) lub zadzwonić + 1-972-914-5244

  OdpowiedzUsuń
 126. Cześć, jestem djelbova, który obecnie mieszka w centrum Warszawy. Jestem wdową w czasie z czwórką dzieci i ja byłem zatrzymany w sytuacji finansowej w listopadzie 2016 i potrzebne refinansowanie i płacić rachunki. Próbowałem szukać kredytów z różnych firm prywatnych i kredytów korporacyjnych, ale nigdy się nie powiodły, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale Bóg chciał, jak została wprowadzona do kobiety Bożego prywatne pożyczki pożyczkodawcy dał mi kredyt z 85.000,000.00 a dziś jestem właścicielem biznesu i moje dzieci mają się dobrze w tej chwili, czy należy skontaktować każde przedsiębiorstwo w odniesieniu do uzyskania niezabezpieczonej pożyczki, nie kredytowej sprawdzić, nie pamiętaj o stopie procentowej wynoszącej zaledwie 3% i lepsze plany i harmonogram płatności, prosimy o kontakt z pani Stella Rene (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com). ona nie wie, że to robię, ale jestem tak szczęśliwy, teraz i ja zdecydowaliśmy się niech ludzie wiedzą więcej o nim i chcę, aby Bóg błogosławił jej więcej.

  djelbova

  OdpowiedzUsuń
 127. Pilna Pożyczka OFERTA !!! Don, t wpaść w ręce oszust muszę spełniać inną scamer na linii opowiedz mi o kredyt i nie zawsze wierzą potem dopiero Jamesa, który skierował mnie do jednej firmy pożyczki dzisiaj mogę powiedzieć, jestem wśród najbogatszej osoby w moje miasto w jaki sposób firma pożyczka używać kredytu błogosławić mnie dziś, jeśli chcesz, aby przekształcić swoje życie dziś możesz skontaktować Mārtinš na jego gmail{remymartinsloanfirm@gmail.com~~pobj} !!!

  OdpowiedzUsuń
 128. Pilna Pożyczka OFERTA !!! Don, t wpaść w ręce oszust muszę spełniać inną scamer na linii opowiedz mi o kredyt i nie zawsze wierzą potem dopiero Jamesa, który skierował mnie do jednej firmy pożyczki dzisiaj mogę powiedzieć, jestem wśród najbogatszej osoby w moje miasto w jaki sposób firma pożyczka używać kredytu błogosławić mnie dziś, jeśli chcesz, aby przekształcić swoje życie dziś możesz skontaktować Mārtinš na jego gmail{remymartinsloanfirm@gmail.com~~pobj} !!!.

  OdpowiedzUsuń 129. Good Day All Of You Jestem Henry Clark, renomowanej, uzasadnione i
  akredytowanym Kredytodawca firmie pieniądze. możemy pożyczyć pieniądze osobom
  w wysokości 3%,

  Czy masz złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki? My
  chcesz używać tego medium poinformować, że czynią Niezawodne
  beneficjent pomocy, jak chętnie zaoferować pożyczkę. Nie
  kredytowej sprawdzić, 100% gwarantowana.

  EMAIL: henryclark033@gmail.com

  Wnioskodawca rozpocznie spłatę kredytu 6 miesięcy po pożyczka została
  przeniesiona do niego / niej. Niezastosowanie się do zwrotu pożyczki w
  tym Przewidywana data / czas działania prawne zostaną natychmiast
  podjęte przeciwko skarżącemu przez naszego pełnomocnika. Wnioskodawca,
  który jest w stanie sprostać ze spłatą otrzyma 1 miesiąc raczej jako
  okres karencji, zanim zostaną podjęte działania prawne. Dane
  szczegółowe: Kredytobiorca musi dostarczyć
  albo jedną z następujących czynności: licencja -A Driver jest,
  międzynarodowy paszport lub ważny dowód tożsamości noszącym jego / jej
  imienia. Wymagane jest wypełnienie poniższego formularza, zanim
  będziemy mogli przystąpić do kredytu

  Pełne imię i nazwisko:.........
  SEKS..........
  Adres kontaktowy:.........
  Telefon:.........
  Kraj:.........
  Kwota potrzebna jako pożyczki: .........
  Kredyt Czas trwania: .........
  Roczny dochód:.........
  Zawód:.........

  pozdrowienia

  Henry Clark
  EMAIL: henryclark033@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 130. Cześć,
  Jestem Pani Olivia Daniel, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem:
  (Oliviadaniel93@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 131. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status związku ……………………………
  Kwota kredytu potrzebne .....................................
  Trwanie.................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorganfunding@gmail.com
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 132. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status związku ……………………………
  Kwota kredytu potrzebne .....................................
  Trwanie.................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorganfunding@gmail.com
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń

 133. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? pilnie
  pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub wniosek o ponowne ustalenie
  własny biznes? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych.
  Barry Hamilton Fundsis jedną z największych firm pożyczek zabezpieczonych w Wielkiej Brytanii
  a nasz przyjazny i doświadczony personel jest w stanie przetworzyć aplikację
  szybko i sprawnie. Można pożyczyć na dowolny termin od 1 do 25 lat
  pożyczyć każdą kwotę od 2.000 $ do $ 50.000.000,00 na dowolny cel.

  Rodzaje kredytu oferujemy to:

  Pożyczki osobiste
  Krótkoterminowe kredyty
  pożyczek konsolidacji zadłużenia
  pożyczki online
  Szybkie kredyty
  Wszelkie kredyty uniwersalne
  Warunki kredytu
  Złych kredytów
  Tani kredyt
  Działania pożyczki
  Pożyczka na dom
  Problemy kredytowe Bad
  Bezpieczna pożyczka

  Z niskim oprocentowaniem 2% we wszystkich częściach świata. Aplikacja
  jest dostępny dla kandydatów, którzy mają 18 lat i powyżej.

  Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: barryhamiltonfunds@gmail.com
  pozdrowienia
  Barry Hamilton

  OdpowiedzUsuń
 134. Czy potrzebujesz pilnej / pożyczki legit? jeśli tak, napisz do nas na :: finansbankloan@list.ru~~pobj z następującymi informacjami,

  Pełne imię i nazwisko
  Ilość
  Trwanie
  Telefon
  Kraj

  Odpowiedz na ten e-mail: (finansbankloan@list.ru)

  OdpowiedzUsuń
 135. ** UNIKNĄĆ oszuści. Pożyczki bez OPŁAT początkowe **
  Cześć,

  Jakie są Twoje potrzeby finansowe?
  Dajemy pożyczki z minimum $ 5,000.00 do maksymalnie $ 10.000.000,00 z wygodnym trwania, która waha się od 1 do 30 lat w bardzo obniżonej stopy procentowej 2%.

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?
  Nie wahaj się z nami skontaktować za możliwość współpracy biznesowej

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail 1: mikerobertloans@gmail.com
  E-mail 2: mikerobertloans@yahoo.com

  Pan Mike

  OdpowiedzUsuń
 136. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com


  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com
  www: cynthiamorgansfunding.com.ng
  Telefon: +1 (562) 708-4413

  OdpowiedzUsuń
 137. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 138. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 4200 i stał się tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem szczęścia Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) z niskim oprocentowaniu stawka 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebie kredyt szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm2478@hotmail.com) (http://happinessloanfirm1.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +18653250382 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją na dobre co uczynił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 139. Dobry dzień.

  Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Twoja pomoc przychodzi teraz. Czy masz bezsenną noc martwiąc się, jak uzyskać kredyt? Nie dopuścić marzenia umrzeć, albo szukasz komu zaufać lub zostałeś oszukany przez gwiazdy oszustw internetowych, albo zostały odrzucone przez inne spółki finansowe kontakcie POŻYCZKA PRYWATNA FIRMA dziś do łatwego i niezawodnego kontakt mailowy: privateloantrust@gmail.com

  +17063918293

  OdpowiedzUsuń
 140. Witam Seekers kredytu,


  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.


  Kontakt e-mail: midland.credit2@gmail.com


  Czy masz złych kredytów?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?

  Czy trzeba założyć nową firmę?

  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.


  Oferujemy następujące kredyty poniżej;

  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredyty kombinowane

  studentów kredyty

  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.


  1. Pełne nazwy: ----------------

  2. Adres kontaktowy: ----------------

  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------

  4. Czas trwania pożyczki ----------------

  5. Miesięczny dochód: --------------------

  6: Zawód: ----------------------

  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------


  Nazwa firmy: MIDLAND Credit Home

  Firma Email midland.credit2@gmail.com

  Firma NMLS ID: 315276

  Strona internetowa firmy: midlandcreditonline.com  Z poważaniem,

  Pan kumah James.


  OdpowiedzUsuń
 141. Witam Seekers kredytu,


  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, pożyczki długu? kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 3%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.


  Kontakt e-mail: midland.credit2@gmail.com


  Czy masz złych kredytów?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby zapłacić rachunki?

  Czy trzeba założyć nową firmę?

  Czy masz niedokończony projekt pod ręką z powodu złej finansowania?

  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, które zyskasz? i nie wiem co robić.


  Oferujemy następujące kredyty poniżej;

  pożyczki osobiste [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredytów na działalność gospodarczą [zabezpieczone i niezabezpieczone]

  kredyty kombinowane

  studentów kredyty

  kredyty konsolidacyjne i wielu innych.


  1. Pełne nazwy: ----------------

  2. Adres kontaktowy: ----------------

  3. Kwota kredytu potrzebne: ----------------

  4. Czas trwania pożyczki ----------------

  5. Miesięczny dochód: --------------------

  6: Zawód: ----------------------

  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------


  Nazwa firmy: MIDLAND Credit Home

  Firma Email midland.credit2@gmail.com

  Firma NMLS ID: 315276

  Strona internetowa firmy: midlandcreditonline.com  Z poważaniem,

  Pan kumah James.


  OdpowiedzUsuń
 142. Witam, mam na imię Christian Calvin ofiarą oszustwa w rękach fałszywych kredytodawców. Mam stracił około 6,000PLN bo potrzebowała dużego kapitału 80,000PLN i prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. moja firma została zniszczona, aw procesie zgubiłem mój mąż i mój syn i nie mógł ponownie stanąć takiej sytuacji. w czerwcu 2016 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Olivia Daniela, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką i chce skorzystać z tej okazji dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, i chcą zabezpieczyć pożyczkę szybko zarejestrować tylko dzięki pani Olivia Daniela za pośrednictwem poczty elektronicznej: (oliviadaniel93@gmail.com ). można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: (christiancalvin200@gmail.com). jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę ona jest jedyną osobą, niezawodne i godne zaufania.
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 143. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 144. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od $ 5,000.00 do $ 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail:cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 145. Sky Świat Kancelaria pożyczki, dajemy pożyczki z oprocentowaniem 0f 3%.
   

  Dzień dobry Panie / MA AM.

  Jesteśmy prywatną firmą i oferujemy kredyty na niskie stopy procentowe w celu ustalenia kwoty kredytu wynosi między 100 mln przepisy pożyczkowych 1000 $ dolarów pożyczki dla rozwoju biznesu: EDGE / poszerzenie działalności gospodarczej konkurencyjności.

  Oferujemy szeroki wybór kredytu

  * Personal Loans (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Biznes Pożyczki (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Kredyt konsolidacyjny
    
  Brak początkowe opłaty.

  Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy.
  Aby uzyskać więcej informacji i pytania, wyślij e-mail do nas dzisiaj
  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 146. Pilna Pożyczka OFERTA, zastosowanie dzisiaj, jeśli potrzebujesz Pilna Pożyczka jakiegokolwiek rodzaju.
  (Williamloans14@gmail.com)

  Zapraszamy do tej firmy w tej firmie dajemy pożyczki osobiste
  i pożyczek biznesowych dla oprocentowaniem tylko 2%, oferujemy pożyczkę z
  $ 4000 dolarów do $ 5000000 dolarów

  Jeśli potrzebujesz kredytu dla swojej firmy lub zapłacić swoje długi, prosimy o kontakt z nami jak najszybciej
  można przetwarzać formularza wniosku kredytowego

  KREDYT ZGŁOSZENIE wypełnienia i teraz wrócić.

  1. Imię i nazwisko: _________________
  2. Lokalizacja: __________________
  3. Kraj: ___________________
  4. Stan: _____________________
  5. Płeć: _______________________
  6. Numer telefonu: ______________
  7. Kwota kredytu Wymagane: ___________
  8. Czas trwania: __________________
  9. Wiek: _______________________

  Skontaktuj się z naszym biurem w wiadomości e-mail poniżej: williamloans14@gmail.com
  Pozdrowienia,
  Williams pożyczek.

  OdpowiedzUsuń
 147. Witam, jestem William Jacob Czy potrzebujesz finansowania konsolidacji zadłużenia? lub fundusze, aby pomóc firmie wrócić na tor? Więc mam najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli poszukujesz kredytu gdzieś pomiędzy 5000 $ a $ 10.000.000,00 mln dostać go z ziemi. Po wyczerpaniu osobistych oszczędności, powiem wam o tej formie organizacji o pomoc kredytu. Mam kredyt od nich tego samego dnia $ 350.000,00 z tej organizacji po został oszukany w wysokości $ 1,790.00. Ale dziś jestem właścicielem firmy i moja firma szybko się rozwija, jeśli potrzebujesz jakikolwiek rodzaj kredytu dzisiaj nie uda się skontaktować z tą organizacją, bo to jest właściwe miejsce, gdy szukając pomocy kredytu, ich oprocentowanie jest bardzo niskie ( 2%) skontaktować się z tą organizacją dzisiaj dla swoich pożyczek poprzez e-mail charlottealberto@outlook.com pobj i będziesz zadowolony to zrobiłeś.

  OdpowiedzUsuń
 148. Cześć,
  Aby prawidłowo się przedstawię, jestem pani CYNTHIA MORGAN prywatny pożyczkodawca daję pożyczki w wysokości 2% rocznie. To szansa na finansowe progiem, stosuje się dzisiaj i uzyskać szybki loan.There istnieje wiele możliwości do poszukiwania pomocy finansowej i we wszystkich miejscach, a wciąż nie są w stanie uzyskać. Ale to szansa na finansowe progiem, a tym samym nie można przegapić tej okazji. Ta usługa jest dostarczenie zarówno osób prywatnych, firm, biznesmenów i women.The dostępna kwota kredytu w przedziale od € 5,000.00 do € 500.000.000,00 lub dowolnej ilości chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  Imię i nazwisko ....................................
  Prywatny numer telefonu ............................
  Kraj …………………………………….
  Adres ………………………………..
  Stan ..............................
  Wiek .............................................
  Czy stosowane przed? ..................... ..
  Status rodziny ……………………………
  Kwota pożyczki potrzebna jako pożyczki .....................................
  Kredyt Termin .................................
  Zawód ....................................
  Miesięczny przychód ………………………..
  Cieszę się do przekazania do szybkiej odpowiedzi
  pozdrowienia


  e-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 149. Dzień dobry, jesteśmy baza pożyczkodawca w Wielkiej stanu Minnesota jest jakaś jaki jesteś chory z sytuacji finansowej lub w e.t.c długu kazał kredyt lub kredyt dla biznesu. możemy zaoferować każdy rodzaj kredytu, który chcesz nabyć. skontaktuj się z nami. ltoratedforlife@outlook.com więcej Informacja.

  OdpowiedzUsuń
 150. ŚWIADECTWO NA JAK dostałem pożyczkę z konkretną i rzeczywistą KREDYTU
  COMPANY AGHEDO POŻYCZKI SPÓŁKA aghedoloans@gmail.com
  ). JESTEM DZIŚ BARDZO SZCZĘŚLIWY
  I Bóg błogosławi AGHEDO Loan Company.
  Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj teraz.
  Cześć,
  Nazywam się charls Florencja, jestem z języka słowackiego, jestem żonaty, mam
  poszukuje prawdziwej firmy pożyczki w ciągu ostatnich 5 miesięcy
  wszystko co mam to grono oszustw, którzy dokonali mnie do nich zaufanie i na koniec
  dnia, zabrali mi pieniądze nie dając nic w zamian, wszystkie
  Mam nadzieję, zaginął, mam mylić i denerwować się to bardzo
  trudno wyżywić moją rodzinę, nigdy nie chciał mieć nic wspólnego
  z firmami pożyczki w internecie, więc poszedłem do pożyczyć trochę pieniędzy z
  przyjacielu, ja jej powiedziałem wszystko, co się stało, a ona powiedziała, że ​​może mi pomóc, to
  zna firmę kredytu, która może mi pomóc z każdej kwoty kredytu
  potrzebny mi o bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, że właśnie dostał
  Pożyczka od nich, ona skierował mnie, w jaki sposób ubiegać się o pożyczki, zrobiłem
  tak jak powiedziała mi, stosowane z nimi na Email: aghedoloans@gmail.com

  Nigdy nie wierzyłem, ale próbowałem i ku mojemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć,
  Jestem szczęśliwy i bogaty ponownie i jestem dziękując Bogu, że taki kredyt
  Firmy takie jak ta nadal istnieją na tym oszustw na całym miejscach,
  Proszę radzę tam wszyscy, którzy są w potrzebie pożyczki, aby przejść do
  (aghedoloans@gmail.com
  ) Nigdy nie zawiedzie, a
  twoje życie ulegnie zmianie w kopalni zrobił.
  Szybki kontakt AGHEDO pożyczek COMPANY dzisiaj i uzyskać pożyczkę z nimi,
  Szczęść Boże Aghedo firmę pożyczek na ich rzeczywistej oferty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
 151. Witam, nazywam się Julia Simon, ofiarą oszustwa w rękach wierzycieli fałszywych. Straciłem około 125,000.00.Euro bo muszę duży kapitał 450,000.00.Euro. I prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. Moja firma została zniszczona, aw procesie Straciłem syna. Nie mogę znieść tego kolejny happening. w ciągu 2 miesiącu temu, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Augusta Ibramhim, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, a chcesz szybko zabezpieczyć pożyczkę, wystarczy zalogować się z panią Augusta Ibramhim poprzez email: augustaibramhim11 @ gmail .com. Można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: juliasimon460@gmail.com pobj. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę on jest jedyną osobą, która jest wiarygodna i godna zaufania.
  dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 152. Znasz szuka legit firmy pożyczki? szukaj więcej.
  Witamy eraly firmy pożyczkowe
  Oferujemy pożyczki od $ 1,000.00 do $ 10.000.000,00 po przystępnych stopy procentowej, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, kredytów dla przedsiębiorstw, kredytów edukacyjnych, boże kredyty, kredyty mieszkaniowe lub "pożyczki z jakiegokolwiek powodu!", Jak kiedyś, Nasza metoda, oferty masz szansę podać kwotę kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie pozwolić, to daje realną szansę na zdobycie funduszy, których potrzebujesz! ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem dzisiaj
  eralyloanfirms8@gmail.com
  David Myers

  OdpowiedzUsuń
 153. Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj. TERAZ Drodzy kandydaci do kredytów, pozdrowienia kredytowych z Queeneth stałej. Posiadamy certyfikat pożyczki pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki dla osób, które potrzebują pożyczek. Dajemy pożyczki dla projektu, biznes, podatki, dług, rachunki i inne metę reasons.we na 2% więcej rate.There otrzymuje zaliczenia dla firmy, więc trzeba kredyt? Czy jesteś zadłużony? Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą i potrzebujesz kapitału? Potrzebujesz kredytu lub finansowania z jakiejkolwiek przyczyny? Twoja pomoc jest ostatecznie tutaj i dajemy cały kredyt w wysokości tanie i przystępne tylko 2% rocznie, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami dzisiaj na (Queenethloans@gmail.com) i uzyskać pożyczkę today.For więcej na temat naszych usług, Proszę opuścić kwoty pożyczki, czego potrzeba i czasu trwania pożyczki. chcesz wziąć * Personal Loans (Secure i niezabezpieczone) * Kredyty biznesowe (Secure i niezabezpieczone) * Kredyt konsolidacyjny i wiele więcej. Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt pod adresem: queenethloans@gmail.com Powodzenia klientów. Queeneth ZNAKI kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 154. Pilna Pożyczka OFERTA Zastosuj. TERAZ Drodzy kandydaci do kredytów, pozdrowienia kredytowych z Queeneth stałej. Posiadamy certyfikat pożyczki pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki dla osób, które potrzebują pożyczek. Dajemy pożyczki dla projektu, biznes, podatki, dług, rachunki i inne metę reasons.we na 2% więcej rate.There otrzymuje zaliczenia dla firmy, więc trzeba kredyt? Czy jesteś zadłużony? Chcesz rozpocząć działalność gospodarczą i potrzebujesz kapitału? Potrzebujesz kredytu lub finansowania z jakiejkolwiek przyczyny? Twoja pomoc jest ostatecznie tutaj i dajemy cały kredyt w wysokości tanie i przystępne tylko 2% rocznie, jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami dzisiaj na (Queenethloans@gmail.com) i uzyskać pożyczkę today.For więcej na temat naszych usług, Proszę opuścić kwoty pożyczki, czego potrzeba i czasu trwania pożyczki. chcesz wziąć * Personal Loans (Secure i niezabezpieczone) * Kredyty biznesowe (Secure i niezabezpieczone) * Kredyt konsolidacyjny i wiele więcej. Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt pod adresem: queenethloans@gmail.com Powodzenia klientów. Queeneth ZNAKI kredytu.

  OdpowiedzUsuń
 155. Szukasz inwestycje i pożyczki prywatnej? Szukaj więcej nie dlatego, że jesteś we właściwym miejscu dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Global Finance Limited, dajemy pożyczki dla firm, podmiotów i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem. Szukaj nie więcej, ponieważ naszym celem jest o wolności finansowej i stabilnego społeczeństwa. skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail poprzez: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

  WYKORZYSTANIE DANYCH

  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) Adres
  4) Stan:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Miejsce pracy:
  8) Numer telefonu:
  9) Aktualna pozycja w miejscu pracy:
  10) Miesięczny dochód:
  11) potrzebna kwota kredytu:
  12) czas trwania kredytu:
  13) Cel kredytu:
  14) Religia:
  15) Czy stosowane przed:
  16) Data urodzenia:
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 156. Dobry dzień,

  Czy jesteś w jakikolwiek kryzys finansowy?
  Czy jesteś w potrzebie pożyczki? Jeśli tak,
  Jest to firma, która jest tutaj, aby pomóc, daje pożyczkę dla obu osób i firm, niezależnie od ilości lub opóźnieniem, oprocentowanie jest niedrogie. w razie zainteresowania prosimy o kontakt poprzez e-mail za pośrednictwem hopkinsonloan@outlook.com i wypełnić poniższe informacje.

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:

  Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 157. Chcę podziękować panu westhood z apexloans dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę z apexloans i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś pożyczkę ubiegać za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 158. Chcę podziękować panu westhood z apexloans dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę z apexloans i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś pożyczkę ubiegać za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 159. Czy potrzebny jest sposób sfinansować swoje plany na przyszłość? Po co czekać? Skorzystaj z naszej nagrody pożyczki osobiste, otwórz pożyczek, konsolidacji zadłużenia, pożyczki biznesu, który nagradza cię dwa razy w roku. W jaki sposób? Wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić miesięczną ratę i Narodowy Bank Grecji oferują zniżkę w wysokości 0,25% na stopie co sześć miesięcy (do 12 razy), nagradzając swoje dobre wyniki spłaty kredytu. Ostatecznie, stopa procentowa może zejść nawet do 4,131%! W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o nadsyłanie aplikacji na adres:

  Pełna nazwa - nazwa firmy:
  Kraj:
  Wiek:
  Seks:
  Miesięczny przychód:
  Ilość:
  Trwanie:
  Tel:

  Beneficjentami są osoby z całego świata, ze stałym lub braku stałego pobytu w Grecji i poza Grecją oraz z dochodów osobistych lub dochodu z działalności gospodarczej. Kwota kredytu począwszy od € 5000 do € 300.000 i powyżej. Pożyczki długoterminowe od (1-7 lat), w zależności od kwoty kredytu. Stopa procentowa, stopa procentowa może zostać zmniejszona o 0,25% co sześć miesięcy (do 12 razy). Kredyt jest spłacany w miesięcznych ratach poprzez automatyczne obciążenie rachunku depozytowego w swojej nazwie.

  My, ludzie z Narodowego Banku Polskiego, mając za cel, aby dostarczyć doskonałą obsługę klienta dla ciebie, są do Państwa dyspozycji dla wszelkich informacji, zapytania lub uwagi na temat naszych produktów i usług.

  Zawsze do Państwa dyspozycji,

  Z poważaniem,

  nationalbankofgreece.gr@gmail.com
  Narodowy Bank Grecji.

  OdpowiedzUsuń
 160. CIMB Group egy malajziai univerzális bank központja Kuala Lumpur működő magas növekedési gazdaságok és nyújtó kölcsön 2% -os kamatláb meggyőződhetünk arról, hogy az ügyfelek elégedettek, kínálunk személyi kölcsönök és az üzleti finanszírozás, hazai finanszírozás és hitelezés és ingatlanfinanszírozás, hogy segítsen javítani az üzleti, az éves kamat 3 % a tartományban $ 10,000.00 a tartományban $ 10,000000.00 felett. Fontos megjegyezni, hogy hétfőtől szombatig rendes munkaidőben 09:00 17:45 (UTC / GMT + 8 óra) a pénzéért. ha érdekel, akkor meg kell, hogy töltse ki a hitel alábbi jelentkezési lapot és küldje vissza most nekünk most. cimbbankloan@gmail.com

  1: Teljes név: ...................
  2: Telefon: ...................
  3: Cím és város: ...................
  4: Ország: ........................
  5: Foglalkozás: .......................
  6: Születési dátum: .......................
  7: A kért hitel: ..................
  8: Havi jövedelem összege: .......................
  9: Hitel Időtartam: ......................
  10: A kölcsön célja: .......................

  Miután töltse ki a hitelkérelmi nyomtatvány küldünk a hitelfeltételek
  és feltételeket..

  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 161. cześć

  Czy jesteś w potrzebie pożyczki na dowolny cel? Jesteś problem finansowy? Czy potrzebujesz rozwiązanie finansowe? Pan Johnson Pablo pożyczki to rozwiązanie dla wszystkich problemów finansowych, Nasze kredyty są proste, tanie i szybkie. Skontaktuj się z nami do tego kredytu, który chcesz, możemy zorganizować każdą pożyczkę do własnych budżetu zaledwie 2% stopy procentowej. W razie zainteresowania prosimy o kontakt immediately.Optional Kredyt Ochrona może pozwoli Ci spełnić Twoje spłaty kredytu, jeśli nie może pracować z powodu choroby, wypadku lub bezrobocia. Można dostać tylko ten cenny ubezpieczenia w momencie ubiegania się o kredyt, więc nie zapomnij nas, jeśli chcesz it.Email: johnsonpabloloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 162. CIMB Group egy malajziai univerzális bank központja Kuala Lumpur működő magas növekedési gazdaságok és nyújtó kölcsön 2% -os kamatláb meggyőződhetünk arról, hogy az ügyfelek elégedettek, kínálunk személyi kölcsönök és az üzleti finanszírozás, hazai finanszírozás és hitelezés és ingatlanfinanszírozás, hogy segítsen javítani az üzleti, az éves kamat 3 % a tartományban $ 10,000.00 a tartományban $ 10,000000.00 felett. Fontos megjegyezni, hogy hétfőtől szombatig rendes munkaidőben 09:00 17:45 (UTC / GMT + 8 óra) a pénzéért. ha érdekel, akkor meg kell, hogy töltse ki a hitel alábbi jelentkezési lapot és küldje vissza most nekünk most. cimbbankloan@gmail.com


  1: Teljes név: ...................
  2: Telefon: ...................
  3: Cím és város: ...................
  4: Ország: ........................
  5: Foglalkozás: .......................
  6: Születési dátum: .......................
  7: A kért hitel: ..................
  8: Havi jövedelem összege: .......................
  9: Hitel Időtartam: ......................
  10: A kölcsön célja: .......................

  Miután töltse ki a hitelkérelmi nyomtatvány küldünk a hitelfeltételek
  és feltételeket.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 163. Warto też kupić mieszkanie pod wynajem, na czynszu można naprawdę sporo zarobić, a jak ma się mieszkanie w dobrej lokalizacji to nie ma się co martwić o brak chętnych. Znajomy zaryzykował i kupił sobie mieszkanie nad morzem żeby wynajmować je turystom i też robi na tym świetny biznes, w sezonie zarobi tyle co inni na całorocznym wynajmie. Też rozglądałem się za nowym mieszkaniem nad morzem żeby zainwestować i znalazłem coś takiego: www.apartamentyrowy.pl Nowe apartamenty, blisko morza więc turystów na pewno nie zabraknie

  OdpowiedzUsuń
 164. Ubiegać się o szybkie i wygodne pożyczki, aby spłacić rachunki i zacząć nowy biznes lub ponownie finansować swoje projekty po niższej stopy procentowej w wysokości 3%. Czy kontakt z nami dzisiaj z kwoty kredytu potrzebnego w naszej minimalnej oferty kredytowej jest $ 5,000.00to dowolny wybór kwoty kredytu. Jesteśmy uzasadniony zarejestrowanym i certyfikowane pożyczkodawcy. Możesz skontaktować się z nami już dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej na szybką reakcję: sabinhelps@gmail.com numer telefonu: +1 (303) 749 0667

  OdpowiedzUsuń
 165. dzień dobry przyjaciół i rodziny, jestem mega bazę Thomas w RPA proszę mi pomóc reklamować Pan Alonzel Taylor bazy firmy pożyczkodawcy w USA za to, co zrobili dla mnie proszę mi pomóc, aby uczcić tę firmę Bóg wykorzystać je do mnie i błogosław aby mój wróg wstyd, że jestem bardzo szczęśliwa, że w końcu dostać pożyczkę po co mam doświadczenie w ręce oszustów. Nie mogę utrzymać świadectwo ja po prostu muszę poinformować o tym, jak po prostu otrzymała pożyczkę przez człowieka w zjednoczonego państwa Ameryki w zaledwie kilka tygodni Nigdy nie wierzę go ponownie po moim przejścia doświadczenia dopóki nie zdarzy zaskoczeniem, ale wiedziałem, było dziełem Boga, a nie człowiek, chcę również podać szczegóły i e-mail: alonzeltaylor@gmail.com można kontakty i zobaczyć, jak hojni są. Nie da się ukryć tego świadectwa. Dziękuję i Bóg zapłać. mój e-mail: Szczerze mega.thomas@yahoo.com)Mr Mega.

  OdpowiedzUsuń
 166. E-mail: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, automatycznie kredytu, pożyczki rolnej, lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Oferujemy kredyty dla firm i osób prywatnych na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt mailowy: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Addison Towarzystwo Finansowe
  a
  E-mail: addisonfinancialorporation@gmail.com

  KREDYT OFERTA FIRMY

  OdpowiedzUsuń
 167. E-mail: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, automatycznie kredytu, pożyczki rolnej, lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Oferujemy kredyty dla firm i osób prywatnych na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt mailowy: addisonfinancialorporation@gmail.com

  Addison Towarzystwo Finansowe
  a
  E-mail: addisonfinancialorporation@gmail.com

  KREDYT OFERTA FIRMY

  OdpowiedzUsuń
 168. Cześć,
    Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej larsson_investment@foxmail.com do Biblii mówi "Łk 11:10 Każdy, kto pyta otrzymuje; kto szuka, znajduje, a kto kołacze, drzwi zostaną otwarte ". Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki wieków. Proszę nich jest tylko dla poważnych poglądach i Bóg obawiając People.

  Proszę wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy zupełnie tak, że możemy otworzyć profil przetwarzania pożyczki dla ciebie w moim towarzystwie, jeżeli zainteresowany w uzyskaniu kredytu od nas

    PIERWSZA informacje potrzebne

  Pełne imię i nazwisko:........
  Osobisty numer telefonu: .....
  Kraj:.......
  Adres:....
  Stan:.........
  Wiek:.........
  Płeć:..........
  Czy wniosek o kredyt przed: ...
  Stan cywilny:.....
  Kwota kredytu potrzebne: .........
  Kredyt Czas trwania: ....
  Zawód:.........
  Miesięczny przychód:.......

  Dzięki za poświęcony czas i zrozumienie !!!
  Wszystkie odpowiedzi za pośrednictwem poczty elektronicznej: {larsson_investment@foxmail.com}

  OdpowiedzUsuń
 169. hej jeśli chcesz Pożyczka gotówkowa szybka awaryjnego 2000-100000 $, e-mail teraz sadikmoneyorg@gmail.com~~HEAD=dobj~~number=plural 2% stopy procentowej.

  OdpowiedzUsuń
 170. Jestem tu, by dać wielkie świadectwo Próbowałem kilka innych platform wszystkim w poszukiwaniu dobrego towarzystwa kredytowego, który będzie mi pomóc z kredytu niestety dla mnie spotkać 3 firmy pożyczki, które były tylko po to, co mogłoby im dać i nie pomaga mi zabrali pieniądze ode mnie i nie daje mi żadnej pozytywnej reakcji wszystkich dostałem historie. Potem znalazłem gazetę z usługi pożyczki i po prostu postanowił Email i usłyszeć, co mam do powiedzenia, ale potem odkryłem, że mówił, że dobrze brzmiało prawdziwe uczyłem o nim i dał mu proces. Wreszcie dostałem kredytu zaledwie 24 godzin po negocjacjach, jakby to nie było wszystko, co mam do spełnienia pożyczki w koncie następnego wieczora dnia skontaktowałem się z nimi. łał! W końcu samo, co zajęło mi lata, aby uzyskać od innej firmy pożyczki zbyt mi tylko 24 godziny, aby dostać się z nimi. Od tamtej pory postanowił pomóc publicysta i ogłaszać je dla ludzi, którzy spotykają się w butach jestem i dla osób, które potrzebują Obsługa jest tutaj nie firma E-mail: diamondloancompany01@yahoo.com dać im próby i dziękuję mi później nie nawet wiem to robię. trochę sposobem na powiedzenie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 171. AFFORDABLE KREDYT oferta bez Upfront OPŁAT

  Cześć,

  Jakie są Twoje potrzeby finansowe?
  Dajemy pożyczki z minimum $ 2,000.00 do maksymalnie $ 100.000.000,00 z wygodnym trwania, która waha się od 1 do 30 lat na bardzo obniżonym oprocentowaniu w wysokości 3%.

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Czy chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swoją propozycję biznesu lub ekspansji? Czy stracił nadzieję i uważasz, że nie ma wyjścia, a twoje obciążenia finansowe nadal występuje?
  Nie wahaj się z nami skontaktować za możliwość współpracy biznesowej

  Kontakt mailowy: constantloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 172. CIMB Group egy malajziai univerzális bank központja Kuala Lumpur működő magas növekedési gazdaságok és nyújtó kölcsön 2% -os kamatláb meggyőződhetünk arról, hogy az ügyfelek elégedettek, kínálunk személyi kölcsönök és az üzleti finanszírozás, hazai finanszírozás és hitelezés és ingatlanfinanszírozás, hogy segítsen javítani az üzleti, az éves kamat 3 % a tartományban $ 10,000.00 a tartományban $ 10,000000.00 felett. Fontos megjegyezni, hogy hétfőtől péntekig rendes munkaidőben 09:00 17:45 (UTC / GMT + 8 óra) a pénzéért. ha érdekel, akkor meg kell, hogy töltse ki a hitel alábbi jelentkezési lapot és küldje vissza most nekünk most. cimbbankloan@gmail.com


  1: Teljes név: ...................
  2: Telefon: ...................
  3: Cím és város: ...................
  4: Ország: ........................
  5: Foglalkozás: .......................
  6: Születési dátum: .......................
  7: A kért hitel: ..................
  8: Havi jövedelem összege: .......................
  9: Hitel Időtartam: ......................
  10: A kölcsön célja: .......................

  Miután töltse ki a hitelkérelmi nyomtatvány küldünk a hitelfeltételek
  és feltételeket.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
 173. Jestem finansistą jestem skłonny pożyczyć z 3% stopy procentowej oraz
  z kwotą $ 1000 do $ 5000000 lub w funtach i euro jak oferta, ja
  oferują pożyczki do wszystkich kategorii osób, firm, wszystkie
  Rodzaje organizacji biznesowych, osób prywatnych i nieruchomości
  inwestorów, udzielać pożyczek na bardzo niskie i umiarkowane ceny.

  Jestem dyplomowanym, zarejestrowanym i uzasadnione pożyczkodawcy. Można się ze mną skontaktować
  Dziś, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu tego kredytu, proszę o kontakt
  Więcej informacji na temat procesu kredytowego, procesu, takich jak warunkami
  i warunki kredytu i jaki pożyczka zostanie przeniesiona do
  ty. Potrzebuję twojej szybkiej reakcji, jeśli jesteś zainteresowany. Powinieneś
  kontakt z tym e-mail: daimondloanfirm@gmail.com


  --------------------------------------------------


  Poniżej tej wiadomości e-mail jest formularz wniosku o pożyczkę. Proszę wypełnić
  Prośba i odesłać go do mnie. Mam również mój kontakt
  Informacje poniżej. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Ci kredytu.
  W 3%. Nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli masz jakiekolwiek pytania.


  Napełnić i RETURN

  Nazwa:....

  Kwota potrzebna: ...

  Trwanie:....

  kraj:....

  Cel, powód:....

  Numer telefonu komórkowego:....
  Mam nadzieję usłyszeć od ciebie.

  Z poważaniem,

  Z poważaniem,

  Pan Moyes FRANK

  OdpowiedzUsuń