niedziela, 16 lutego 2014

Tygodniowy przegląd prasy 205

Z racji trwającej przeprowadzki oraz kilku innych życiowych zmian dzisiejszy wpis będzie nieco krótszy (a kolejne mogą pojawiać się mniej regularnie). Swoją drogą, może to ucieszyć tę część czytelników, którym nie starcza zwykle cierpliwości do przebrnięcia przez całe, przydługie wywody na tym blogu. Kto wie... może nawet deweloperzy, albo HB się ucieszą, że dajemy im wreszcie chwilę wytchnienia ;)

Nim znajdziemy więcej czasu na dokończenie (a właściwie to rozpoczęcie ;) kolejnych, nieco bardziej fundamentalnych wpisów, przyjrzymy się pokrótce, co tam ostatnio słychać w mediach głównego nurtu. Bo niby słychać jak zawsze to samo (lada moment ożywienie, ceny mają wzrosnąć, a mieszkań być może zabraknie już w tym roku), to jednak standardowa propaganda podawana jest w coraz to bardziej zmyślny sposób. Nadal nie ukazał się raport Amron-Sarfin za ostatni kwartał ubiegłego roku, a szkoda - dałby nam trochę konkretnych danych o rozmiarze akcji kredytowej w końcówce roku (zobaczylibyśmy, jaką furorę robiły kredyty z LTV100%), a w serca deweloperów i pośredników wlałby nadzieję na nadejście upragnionego ożywienia na rynku, na które biedni (chociaż to słowo akurat nie bardzo tu pasuje ;) czekają już od 5 lat. Zobaczmy więc, co ostatnio napisano o ożywieniu, przyszłych wzrostach cen i o kolejnym najlepszym momencie na kupno mieszkania.

Zaczniemy od naszego ulubionego prof. Łaszka (NBP). Całość arktykułu dostępna jest chociażby tu:

http://m.biznes.pl/ozywienie-na-rynku-mieszkan-ceny-wzrosna,5602827,1,2,news.html 

Z profesorem polemizowaliśmy już na tym blogu dwukrotnie (a wcześniej, przez długi czas, zgadzaliśmy się w ogólności z jego stanowiskiem - widocznie w temacie mieszkaniowym stanowisko profesora jest dużo bardziej "plastyczne" niż nasze). W swojej najnowszej publikacji profesor jakby nie potrafi się zdecydować, jak to właściwie jest (albo będzie) z tymi mieszkaniami.
Możemy przeczytać, że ceny mają rosnąć (wszak one zawsze mają rosnąć... zwłaszcza wtedy, kiedy rosnąć nie chcą), oferta ma się zmniejszać, a jednocześnie czytamy o stopach procentowych, które też mają wzrosnąć oraz o deweloperach, którzy mają niskie koszty budowy i niezłe wskaźniki ekonomiczne, co powinno zachęcać ich do budowania. Jeśli profesor nas czyta (chociaż nie mamy aż takich ambicji), to pytamy: jak to właściwie ma być z tymi cenami mieszkań? Te (aktualnie nadal wysokie) ceny jeszcze wzrosną i deweloperzy zaczną znowu więcej budować, czy może one jednak spadną tuż po tym, jak tylko wzrosną stopy procentowe i jeszcze bardziej ograniczone zostanie maksymalne LTV (rok 2015), a deweloperzy z czasem w ogóle przestaną budować, bo nie będzie dla kogo?

Nim uzyskamy odpowiedź, przyjrzyjmy się bliżej temu, co napisał profesor.

Już sam temat jest mocny:

"Ożywienie na rynku mieszkań, ceny wzrosną"

Jak pisaliśmy wielokrotnie, przy ogromnej (z punktu widzenia wielkości historycznych) ofercie deweloperów, obniżeniu stóp procentowych do historycznych minimów oraz naganianiu na ostatni moment na kredyt z LTV100%, sprzedaż deweloperom wzrosła (skala wzrostu w drugim półroczu względem pierwszego tylko utwierdza nas w przekonaniu, że czynniki "kredytowe" miały w tym zdecydowanie największy udział). Na rynku wtórnym jakoś ożywienia nie widać... gdyby takie zaistniało, na pewno dowiedzielibyśmy się o nim z ust Bartka T., który ostatnio jakiś taki milczący się zrobił...
Czy ceny od tego wzrosną? Statystycznie w danych z końcówki ubiegłego roku na pewno, biorąc pod uwagę porównanie do końcówki działania RnS w roku 2012. Ale śmiem wątpić, czy obecne, wysokie ceny naprawdę mogą wzrosnąć w obliczu bardzo dużej podaży, nawet w warunkach (chwilowo) wyjątkowo taniego kredytu.

"Sytuacja w polskim sektorze mieszkaniowym zmierza w kierunku ożywienia. Jednak dla konsumentów lepsze jest osłabienie koniunktury, bo wtedy kupują mieszkania taniej, tańszy jest też kredyt. Problem tylko wówczas w tym, że może nie mieć pracy i nie mieć za co kupić mieszkanie, a bank może mieć kłopoty i nie udzieli kredytu"

Co do pierwszego zdania... ona już tak zmierza w tym kierunku od końca 2008 roku i jakoś zmierzyć nie może. Wspominane czynniki kredytowe z drugiej połowy ubiegłego roku rzeczywiście rozruszały sprzedaż (deweloperom), ale wraz z ich zniknięciem szanse na ożywienie mogą zniknąć bardzo szybko.
Z drugą częścią się zgadzamy (trochę). Zakupów zawsze najlepiej dokonuje się w czasach największego kryzysu. Jednak ktoś, kto w czasie kryzysu nie jest w stanie znaleźć pracy i nie ma za co kupić mieszkania, raczej nie powinien go kupować nawet w czasach prosperity. Jak wiadomo, dzięki polityce banków centralnych okresy prosperity/kryzysów przeplatają się ze sobą w odstępie kilku do kilkunastu lat.

Dalej czytamy tak:
"Podstawowym sygnałem ożywienia jest szybko topniejąca nadwyżka mieszkań deweloperskich, rosnące systematycznie wypłaty kredytów i rosnąca sprzedaż mieszkań deweloperskich."

Zgadza się. Gdyby to wszystko było wynikiem nagłej poprawy w polskiej gospodarce (albo drugiego wejścia do Unii ;) to pewnie uwierzylibyśmy w ożywienie. Na razie wierzymy jednak tylko w potęgę kredytu (niskie stopy + LTV100%), obstawiając koniec "ożywienia" najpewniej już w pierwszej połowie tego roku.

"Wpływ na tą sytuacje ma poprawiająca się sytuacja gospodarcza (rosnące dochody, mniejsze obawy o utratę pracy), jednak podstawowe znaczenie mają armaty banku centralnego, czyli niskie stopy procentowe"

Tak, stopy procentowe to podstawa (fajnie, że tu się zgadzamy). Ale poprawiająca się sytuacja gospodarcza i rosnące dochody? Hello!? Rząd przejmuje nasze przyszłe emerytury (obligacje z OFE), budżet jest nowelizowany, likwiduje się progi ostrożnościowe, a pan profesor widzi poprawę w gospodarce. No nic, może to my jesteśmy ślepi.

Na potwierdzenie dostajemy nawet wykres:


W oryginalnym artykule nie ma oznaczeń czasowych na osi poziomej, jednak sądząc po zaznaczonej sprzedaży deweloperów, dane obejmują okres od początku 2007 roku. No i fajnie... dostępność kredytowa rośnie (czyli będzie ożywienie ;) Tyle tylko, że ja polecam nieco szerszy zakres danych:Do dostępności kredytowej mieszkań z czasów największych wzrostów cen (lata 2004-2006) jeszcze nam bardzo daleko. Pamiętajmy, że wtedy ceny startowały z bardzo niskich poziomów (stąd tak wysoka dostępność), a o światowym kryzysie nie pamiętali już nawet najstarsi górale. Teraz sytuacja wydaje się być "nieco" inna ;)

"Niskie stopy procentowe zniechęcają też do trzymania pieniędzy na kontach i zachęcają do zakupów, w tym mieszkaniowych. Jeżeli polscy konsumenci mają pieniądze, to generalnie lubią kupować mieszkania i mają tendencję raczej do nadmiernych zakupów mieszkaniowych"

Tak, niskie stopy zniechęcają do trzymania pieniędzy na kontach (pewnie chodziło tu o lokaty, bo na kontach nadal ludzie trzymają pieniądze - pamiętajmy, że próba wypłaty w gotówce nawet 10% depozytów natychmiast zakończyłaby się bankructwem całego systemu bankowego). W drugiej części jest pewna niespójność logiczna - skoro polscy konsumenci mają pieniądze i lubią kupować mieszkania, to dlaczego tego nie robili przez ostatnie kilka lat? Przecież z miesiąca na miesiąc nie przybyło im tyle, żeby starczyło na mieszkanie (chociaż niektórym pewnie przybyło, ale oni nie mają wpływu na rynek). O micie klientów gotówkowych pisaliśmy wielokrotnie. Jedyna sensowna motywacja do zamiany gotówki na mieszkanie w kraju takim jak Polska mogłaby się brać tylko z obaw o powtórzenie u nas wariantu cypryjskiego - ciekawe, czy taka możliwość jest oficjalnym stanowiskiem NBP ;)

"Obecnie, z powodu niskich stóp, rentowność inwestycji w mieszkanie wygląda korzystniej od depozytu bankowego, zakupu obligacji skarbowych czy nawet jest porównywalna ze stopą zwrotu z inwestycji w nieruchomości komercyjne. Pamiętajmy jednak jeszcze o ryzyku związanym z taką inwestycją, w tym zwłaszcza związanym z ochroną lokatora i płynnością odsprzedaży."

Z tą super rentownością polemizujemy od dawna. Dla typowego mieszkania w Warszawie nam wychodzi 3 do 3.5%. Rzeczywiście minimalnie lepiej niż na lokacie u Leszka. Ale w porównaniu z pozostałymi instrumentami, tak dobrze już nie jest (chyba że ktoś policzy rentowność najmu przy takich założeniach, żeby wyszło "to, co trzeba"). O ryzyku z lokatorami i problemie (braku) płynności pamiętamy. Pamiętamy też o tym, że stopy procentowe (a wraz z nimi oprocentowanie lokat/obligacji) wzrosną być może już niedługo, a "zysk" z wynajmu raczej nie wzrośnie (bo wynajem jest i tak w Polsce bardzo drogi). Dlatego od "inwestycji" w wynajem trzymamy się zdecydowanie z daleka, robiąc nawet rzecz zupełnie przeciwną ;)

Profesor na potwierdzenie swojej tezy raczy nas też wykresem. Ponieważ nic nie wiemy o przyjętych założeniach, to nie będziemy go komentować. Jeśli ktoś ma ochotę zrozumieć, o co w nim chodzi, to śmiało - może widać na nim coś odkrywczego, czego my nie jesteśmy w stanie dostrzec ;)
"Wprawdzie podstawowe wskaźniki ekonomiczne firm deweloperskich (ROE, ROA) wyglądają bardzo nieciekawie, a wskaźniki giełdowe tak złe, jak obecnie były tylko w 2008, to jednak ocena wyprzedzająca powinna być pozytywna"

Wskaźniki giełdowe są na historycznych minimach w sytuacji spodziewanego ożywienia (i znacznej poprawy sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku). No to rzeczywiście ocena wyprzedzająca powinna być pozytywna ;) Inwestorzy giełdowi jakoś nie podzielają optymizmu profesora - kto wie, może nas czytają i dlatego nie inwestują w świetlaną przyszłość producentów wyrobów mieszkaniopodobnych w wyludniającym się kraju? ;)

"Opłacalność bieżącej produkcji jest bardzo przyzwoita (Wykres 3), a tendencje zmian cen materiałów budowlanych i robocizny bardzo umiarkowane (Wykres 4), co zapewnia utrzymanie niskich kosztów w najbliższej przyszłości."

Opłacalność produkcji deweloperów zawsze była w naszej ocenie "przyzwoita" (marża na poziomie 40% to co prawda nie to samo, co w LPP, ale i tak nadal "nieźle" ;) Koszty budowy mają być niskie w przyszłości... ale zaraz, one są przecież wysokie! Przecież tylko dlatego deweloperzy nie mogą obniżyć cen! ;)

Profesorskie wykresy wyglądają tak:
Zwłaszcza ten drugi jest fajny (znowu nie ma dat, ale widać, że dane sięgają do 2003-2004 roku). Koszty budowy wzrosły od tamtego czasu o około 1/3, a ceny mieszkań mniej więcej dwukrotnie. No... prawie proporcjonalnie ;) I ten koszt za m2 - w Warszawie 2500 złotych, co jest zgodne z naszymi dawniejszymi rozważaniami na temat kosztów budowy w wybranych inwestycjach (u nas koszty były nieco wyższe, gdyż z reguły prezentowaliśmy wartości dla wysokich, nawet kilkunastopiętrowych budynków, tymczasem dane Sekocenbudu dotyczą, zdaje się, budynku 6-piętrowego).

"Główny problem – brak popytu - powoli odchodzi w przeszłość. Jak podaje REAS, deweloperzy wycofują się z powszechnych wcześniej upustów cenowych. Skutkuje to przy braku znaczących zmian cen mieszkań nowowprowadzanych na rynek obserwowanym już na rynku warszawskim wzrostem cen transakcyjnych. Oznacza to jednak, że deweloperzy za chwilę będą zwiększać produkcję i to zarówno ci, którzy mają problemy (aby pokryć straty), i ci bez problemów (żeby zarobić)"

Powiedziałbym, że głównym problemem nie jest (na razie) brak popytu - głównym problemem są ceny zupełnie nieadekwatne do możliwości Polaków. O ile w przypadku bardzo niskich stóp procentowych więcej osób łudzi się, że je stać na mieszkanie, o tyle w momencie, w którym stopy były wyższe, takich złudzeń nie było i mieliśmy do czynienia z opisywanym brakiem popytu. W tej chwili popyt się zwiększył, co mnie osobiście bardzo smuci - kredyty brane przy WIBOR w okolicach 2.7% odbiją się czkawką wielu klientom i staną się drugą, po kredytach frankowych, bardzo niebezpieczną grupą "aktywów" polskiego sektora bankowego. Fajnie, że (podobno) są te wzrosty na rynku warszawskim... Bartek się chłopak ucieszy. Niestety profesor nie podaje, o jakie wzrosty chodzi. Jeśli o te, względem końcówki 2012 roku/RnS, to słabo. A czy deweloperzy będą zwiększać produkcję, to się szybko okaże - dokładnie wtedy, kiedy przekonamy się, czy całe to ożywienie to tylko wynik ostatniego dzwonka na kredyt bez wkładu własnego, czy jednak "prawdziwe" ożywienie, w które tu nie wierzymy. Tak, czy inaczej, na miejscu deweloperów bym się trochę pospieszył - za 2 lata możemy mieć już stopy procentowe dużo wyżej i pewnie znowu pojawi się ten nieszczęsny brak popytu (o ile brak czegokolwiek może się w ogóle pojawić ;)


"Jaki z tego płynie wniosek? Nie zachowujmy się tak, jakby jutro miał się zakończyć świat, zwłaszcza przy zaciąganiu kredytów i zakupach mieszkań. To, że KNF nie do końca wprowadził jeszcze rozsądne normy dotyczące bezpieczeństwa kredytów mieszkaniowych (DTI, LTV) nie oznacza, że dzisiaj kredyty musimy zaciągnąć za wszelką cenę." 

Dokładnie. Świat się pewnie nie skończy, a branie kredytów na 100%/95%/Mdm tylko dlatego, że zaraz coś się skończy, nigdy nie było dobrym pomysłem.

"Większość kryzysów bankowych, to efekt sytuacji gdy kredyty zaciągnęły osoby, które ich nie powinny dostać, lub takie osoby, które dostały kredyty o wiele za duże. Pisałem o tym tydzień temu. Często dzieje się to właśnie w sytuacji niskich stóp procentowych. Ale pamiętajmy, samo mieszkanie też kosztuje, a według danych GUS około 20 proc. budżetów gospodarstw domowych to koszty utrzymania mieszkania. Jeżeli więc bank udzielił nam kredytu przy 40 proc. DTI (udział spłat kredytów w naszym budżecie), to nasze sumaryczne wydatki na mieszkanie to już 60 proc. budżetu. Nie łudźmy się też, że stopy procentowe będą niskie przez kolejne 15 czy 20 lat spłaty kredytu."

Ech... znowu się zgadzamy. Może poza tym, że wg profesora większość kryzysów bankowych to efekt działań klientów. Większość takich kryzysów (jeśli nie wszystkie) to wynik celowej polityki (finansowej), prowadzonej przez świadomych bankierów (ewentualnie przez rządy), której poddają się nieświadomi klienci.
Fajnie, że coraz częściej w głównym nurcie pojawia się informacja o tym, że stopy procentowe nie zawsze będą niskie. Szkoda tylko, że perspektywa jakaś taka podejrzanie długa (15-20 lat... tymczasem stopy mogą znacznie wzrosnąć o wiele szybciej).

"W Polsce uwzględniając prostą kalkulację (inflacja, podatek od odsetek, marża bankowa) i historyczne doświadczenia należy się spodziewać oprocentowania kredytów hipotecznych raczej na poziomie bliższym 7 proc., a czasami wyższym, a nie jak obecnie 5 proc. To oznacza, że rata odsetkowa w naszym kredycie wzrośnie nam zapewne o 40 proc."

Krótko, zwięźle i na temat - wzrost stóp o 2 p.p. spowoduje wzrost "całej" raty o około 25%. Warto mieć to na uwadze, ponieważ w ciągu następnych kilku lat taka sytuacja wydaje się być praktycznie pewna.

"Taki mechanizm - nazywany akceleratorem finansowym - jest znany na rynkach i już niejednokrotnie produkował „cuda gospodarcze” a potem kryzysy. Nie słuchajmy więc coraz głośniejszych znowu naganiaczy kredytowych, że to ostatnia okazja. Oni wezmą pieniądze za pośrednictwo, a z kredytem zostaniemy my. To wszystko jednak jak na razie jest jeszcze bardzo odległą perspektywą, dlatego tylko życzę rozsądnych, to jest nie za drogich zakupów."

Naganiaczy/analityków/doradców zdecydowanie nie słuchamy, bo z nimi jest jak w tym powiedzonku: "Nie pytaj fryzjera, czy potrzebne jest strzyżenie". Szkoda, że nie bardzo wiadomo, co jest tą bardzo odległą perspektywą... jeśli chodzi o kolejny poważny kryzys, to ja bym ją taką odległą nie nazwał.

Jak widać, u profesora Łaszka panuje pewien dysonans. Z jednej strony ożywienie, dobra dostępność kredytowa mieszkań (jak się weźmie odpowiedni zakres danych ;) świetlane perspektywy przed branżą deweloperską no i ceny, które mają rosnąć, a z drugiej ostrzeżenie przed perspektywą wzrostu stóp procentowych i kolejnym kryzysem bankowym. Nie wiem, jak dla profesora, ale dla nas mieszkania są wciąż za drogie - też byśmy chętnie przytulili jakieś miłe mieszkanko na Kabatach, ale 9.5 tys. złotych za m2 wydaje się być ceną "lekko" nieadekwatną ;)

Z interesujących artykułów ostatniego czasu polecam jeszcze ten:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kosztuje-kredyt-Mieszkanie-dla-mlodych-3051575.html

Policzono tam dla różnych przypadków, o ile droższy jest kredyt w Mdm od zwyczajnego. Dla zainteresowanych szczegółami polecam przeczytać całość, a tu zacytuję tylko jedno zdanie:

"Mimo wyższego łącznego kosztu kredyt "Mieszkanie dla młodych" jest dla profilowych kredytobiorców bardziej opłacalny niż wyłożenie środków z własnej kieszeni. Przez 30 lat zapłacą oni o około 15 tysięcy złotych więcej w postaci odsetek, prowizji i innych opłat, ale otrzymają ponad 22 tysiące złotych w postaci dopłaty."

Jak widać, Mdm to biznes życia (szkoda, że dla banku ;) Dostajemy od siebie, podatników, 22 tys. złotych, z czego 15 tys. zgarnia bank. To się nazywa program pomocy młodym Polakom. A poparcie dla rządu wciąż większe od zera... masakra.

Jeden z komentatorów podrzucił link do fajnej mapki - jak zmieniały się ceny w poszczególnych regionach Polski, w ciągu ostatnich 7 lat. Ciekawe, czy przypadkowo, czy może jednak mniej przypadkowo, mamy tam dane dopiero od 2006 roku.

http://forsal.pl/artykuly/777759,tak-tanich-mieszkan-jak-w-2006-roku-juz-nie-bedzie-mapa-dnia.html
Nasze wątpliwości zdaje się rozwiewać już sam tytuł: "Tak tanich mieszkań jak w roku 2006 już nie będzie".
Twierdzą tak deweloperzy (co tylko dodaje wiarygodności temu stwierdzeniu ;) Czytamy tam:

"Przedstawiciele firm deweloperskich mówią, że na powrót do cen z roku 2006 nie ma szans m.in. z powodu rosnących kosztów i coraz większych wymogów technicznych jakie muszą spełniać nowe budynki w zakresie energooszczędności."

Jak rosną te koszty widzieliśmy na wcześniejszym wykresie NBP (nawet profesor Łaszek twierdził, że teraz koszty budowy są niskie ;) Poza tym, jeszcze niedawno mogliśmy wszędzie przeczytać, że mamy już ceny jak w 2006 roku ;) Także, jak widać, branża wciąż nie może się zdecydować, co z tymi cenami. Kiedyś miały być tylko wzrosty. Potem miała być stabilizacja. Teraz, zdaje się, mamy pewien przełom - deweloperzy sami twierdzą, że ceny mogą spaść... ale tylko trochę ;)
A tak tanio, jak w 2006 roku to już na pewno nie będzie! Bo nie! :)
Tylko... po pierwsze, w 2006 roku było już w większości miast drogo (2006 był rokiem największego procentowego wzrostu cen). A po drugie... co oni tak z tym 2006 rokiem? To jakaś magiczna data? A rok 2005, 2004 albo 2003 to co? Pies?
Dla tych, którzy twierdzą, że w 2006 roku było tanio i tak "tanio" już teraz nie będzie, przypomnę nieco starsze dane, które były już pokazywane na tym blogu:
Można by powiedzieć, że w 2003 roku było tanio... ale wtedy też wcale nie było tanio! Tanich mieszkań w Polsce nigdy nie było - takie będą dopiero za 20-30 lat.

Jak widać z kilku przytoczonych artykułów, produkcja propagandowa trwa. O ile HB/OF i Emmerson trochę jakby ostatnio wyluzowali (palmę pierwszeństwa w najbardziej bezsensownych "analizach" zdaje się ostatnio przejmować WGN Nieruchomości), o tyle w głównym nurcie wciąż dominuje koncepcja ożywienia i wzrostów cen (a nawet, jak już się coś przebąknie o spadkach, to one mogą być tylko minimalne i na pewno nie doprowadzą do "taniości" z roku 2006 ;)
Pozytywny jest za to fakt, że coraz częściej wspomina się o wzroście stóp procentowych. Kto wie, może kiedyś naprawdę zaczną pojawiać się obiektywne analizy... chociaż jak wspominał jeden z komentatorów - kto chciałby za takie płacić? Banki nie, pośrednicy nie, deweloperzy też nie. Dlatego na razie takie rzeczy tylko u nas ;)

205 komentarzy:

 1. Wielka klasa autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. True. Ja tez dziekuje za bloga, kto wie czy nie przegralbym zycia kredytujac sie ASAP. Zabawne swoją drogą jak mało jest komentarzy, które poddawałyby pod wątpliwość tez/analiz autora. To znaczy, że prawde mowi :D

   Usuń
  2. Ja tylko piszę to, co myślę. Czyli w sumie rzeczywiście piszę prawdę ;)

   Usuń
  3. http://www.interia.tv/wideo-portugalia-kusi-tanimi-nieruchomosciami,vId,1286352,vAId,98519,vSort,5,vTime,1

   Usuń
  4. Panie / Pani, oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki dla osób i placówek korporacyjnych. dajemy krótkiego i długoterminowego kredytu w wysokości 3-25 lat do 2% w skali rocznej. Pozytywnie i przeniesienia kredytu w ciągu 2 do 3 dni z wymaganiami. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebujesz kredytu, aby wyczyścić swoje długi? Czy
   jesteś człowiekiem biznesu czy kobieta zamierza rozwinąć swoją działalność? oferując
   pożyczki wszelkiego rodzaju skontaktować się z nami dla prawdziwego pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: calvinfinancialloanhome@outlook.com

   Pełne imię i nazwisko:
   Kraj:
   Kwota potrzebna:
   Numer telefonu:
   Trwanie:

   E-mail: calvinfinancialloanhome@outlook.com
   www: http://calviinfinancialloanhomes.bravesites.com
   Tel: (+1) 501-429-4519
   Tel: (+1) 501-404-7495
   WhatsApp: +447497127116

   Z poważaniem,

   Dzięki

   Usuń
  5. cześć

   Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania wszelkiego rodzaju? Zostały odrzucone przez bank z powodu złych kredytów? Czy masz niezapłacone rachunki lub długu? Mamy dobrą harmonogramu spłaty z niskim oprocentowaniem 2%. Aby uzyskać więcej informacji, proszę skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez e-mail: REMY.CREDIT111@gmail.com, rodzaj naszych usług kredytowych daje się nam

   wniosek o pożyczkę

   Nazwy wnioskodawców ____________________
   Kwota kredytu wymagane: __________________
   Czas trwania pożyczki: _________________
   Cel kredytu: _______________________
   Adres wnioskodawcy: _________________
   Zawód: __________________________
   Miasto: ___________________________
   Stan: __________________________
   Kraj: __________________________
   Płeć: _____________________
   Wiek: ________________________
   ubiegać się o pożyczkę przed ...........
   Numer telefonu:___________________________________
   Kontakt: e-mail: REMY.CREDIT111@gmail.com

   Usuń
  6. Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.

   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.


   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.


   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.
   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.
   Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
   Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
   I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
   Dzięki za Twoje podjąć.

   Usuń
 2. No mówi prawdę, że tanie mieszkania będą za 20-30 lat. Ale wtedy i tak dookoła będzie tylko jeden wielki dom starców. Bardzo ubogich starców.

  z17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokladnie

   osobiscie jestem mloda osoba zyjaca w warszawie i duzo moich znajomych rozglada sie za swoim M2

   i o ile ogolnie zgadzam sie z punktem widzenia autora blogu -
   1) ceny zaleza od dostepnosci kretydu
   2) ceny beda spadac
   tylko czy kazdy moze sobie pozwolic na czekanie , jeszcze rok i jeszcze rok i jeszcze i czy kazdy chce mieszkac tam gdzie spadaja (skoro spadaja to chyba nikt tam mieszkac nie chce ;) ) ...

   Czasami tez odnosze wrazenie ze autor bloga przeszacowuje koszty kredytu a niedoszacowuje koszty najmu , sam wynajmuje i place za 60m2 - 2000zł + opłaty - jakies 2400zł ze wszystkim - tak ze nie tak malo

   Bo niby rynek najmu powiększa się , ale 80% to meliny - mieszkania po dziadkach z ktorych wlasciciele chca wycisnac kazdy grosz bez zadnych inwestycji , meble jak z wystawki dla lumpow . Mieszkania w normalnym standardzie w normalnej cenie (2k zł) schodza na pniu - w dniu wystawienia ogloszenia (pomijam juz ze nowomowa z ogloszen doprowadza mnie do szalu - te wszystkie 50m apartamenty (w blokach) o podwyzszonym standardzie - czytaj normalne mieszkanie bez szału za 2,5k zł + opłaty)

   Dodatkowo , mysle ze na rynku warszawskim nie bedzie dramatycznej przeceny ktora co poniektorzy wieszcza , z 2 powodow, mieszkania ktore sa "pod woda" wypadł z rynku na 30 lat - nikt ich nie sprzeda realizujac strate , tylko bedzie kisił takiego ogóra - to nie stany gdzie mozna odeslac kluczyki do banku i czesc

   Nie wierzę też w to aby był wysyp mieszkań z powodu licytacji komorniczych - wiekszosc odezwie sie do rodziny o pomoc, zacisnie pasa ale kredyt splaci

   demografia paradoksalnie dziala na korzysc warszawy, to miasto działa i będzie działalo jeszcze bardziej(w miare ubożenia prowincji) jak magnes na młode osoby , szukajace kariery , pieniędzy i awansu społecznego - czyli doklanie ludzi ktorzy beda chcieli cos tutaj kupic i się osiedlić , nieraz za wszelka cene

   Tak że jak patrze na moich znajomych , 30 latków z małymi dziećmi to bardzo dobrze ich rozumiem dlaczego chca coś kupić i najpewniej zdecydują się na to w tym roku

   ofc mowimy o ludziach ktorzy nie zarabiają sredniej krajowej i mają głowe na karku . Tak ze potrafia sobie wyliczyc co im sie oplaca , i nawet jesli nie kalkuluje sie to z ekonomicznego punktu widzenia , to jednak pieniadze to nie wszystko, czasami wazniejszy jest spokojny sen i zadowolona zona ;)

   taki pech ze człowiek urodzil na na szczycie gorki demograficznej , tak jak pare lat temu ciezko sie bylo dostac na rozsadne studia tak teraz ciezko kupic mieszkanie , pewnie z miejscem na cmentarzu jak bede umieral tez bedzie problem ;) ale to juz nie moje zmartwienie

   ps sam nie zamierzam kupowac i prawdopodobnie wyjazde z Polski, nie mniej jednak sledzenie tego rynku jest dosc ciekawe

   ps2 dzieki za RSS

   Usuń
  2. > taki pech ze człowiek urodzil na na szczycie gorki demograficznej

   na tym polega górka demograficzna, że się w niej rodzisz :)

   Usuń
  3. @z17

   Pełna zgoda. Ale zanim doczekamy za te 20, czy 30 lat bardzo tanich mieszkań, najpierw będziemy mieli drogie (bardzo drogie już mieliśmy), potem trochę za drogie, później normalne, dalej przystępne, następnie dosyć tanie, potem tanie i na koniec bardzo tanie. Pytanie, kto się w jaki moment załapie. Jeśli kogoś stać, to absolutnie nie zniechęcam do załapania się w dowolny.

   @Anonimowy
   Nie wydaje mi się, żebym przeszacowywał koszty kredytu, bo dane biorę po prostu z porównywarki. A co do wynajmu... wynajmuję mieszkania w Warszawie od 7 lat (4 bardzo różne) i widziałem już sporą liczbę ofert. Nie wydaje mi się też, że 80% ofert to meliny, co nie znaczy, że chociażby 20% ofert nadaje się do obejrzenia.
   Ostatnio oglądałem fajne mieszkanie (za 2.000 plus prąd) , którego cena ofertowa sprzedaży była 470 tys. Nawet, jeśli by coś wytargować, to i tak kredyt nijak się nie opłaca (nawet przy historycznie niskich stopach procentowych) - pomijam już fakt, że w takim mieszkaniu nadal nie da się na dłuższą metę mieszkać.

   Na wysyp licytacji komorniczych także nie liczę, bo nawet, jeśli się one pojawią, to "okazje" upolują tylko dobrze poinformowani.
   Z kiszeniem ogórów również się zgadzam - kto wie, może nawet obok "słoików" powstanie nowa, oficjalna grupa zwana "ogórami"? Tyle tylko że ich mieszkania trafią na wynajem, co będzie wywoływać pośredni wpływ na ceny sprzedaży.

   Co do demografii... nie wyróżniałbym Warszawy na tle innych miast - na przestrzeni dziesięcioleci atrakcyjność poszczególnych regionów Polski bardzo się zmieniała i nie wiadomo, co będzie za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. A jeśli ktoś miałby przyjechać do pracy do Warszawy, to musiałaby to być całkiem niezła praca, żeby płacić za wynajem te 2.000 złotych. Dla tych, którzy dobrej pracy nie znajdą, lepiej byłoby już chyba wyjechać do UK, czy innej Irlandii, niż męczyć się w stolicy bez perspektyw.

   Nie zmienia to faktu, że ludzie kupują mieszkania i będą je kupować (niezależnie od cen). Mam tylko nadzieję, że możliwie dużo osób będzie to robić możliwie świadomie - stąd właśnie ten blog. Jeśli kogoś stać i ma ochotę kupić, niech kupuje. Ale jeśli ktoś ma tylko zdolność kredytową, to radzę ostrożnie.

   Usuń
  4. Na szczęście to już nie czasy PRLu ani lat 90-tych, kiedy Warszawa była jedynym miejscem dającym szansę na atrakcyjną pracę. Mam nadzieję, że nasz kraj jednak będzie rozwijał się w sposób zrównoważony (model zachodni), a nie wschodnio-fasadowy (vide Rosja i jej ogromna stolica). W kraju, gdzie teraz mieszkam ludzie dojeżdżają do pracy (stolicy) po 70-80 kilometrów dziennie bo cenią sobie życie w ciszy i zieleni, a przecież niektórzy pracują z domu i nie każdy musi do pracy jeździć codziennie. Dlatego myślę, że atrakcyjność Warszawy na tle innych miast będzie się obniżać. Część moich znajomych pomieszkała w Wawie przez parę lat po studiach, a teraz kupują mieszkania... w innych częściach kraju bo dostali ciekawe oferty pracy i się wyprowadzili w milsze okolice.

   Usuń
 3. Myślę, że dużo jest takich osób co u progu kariery chciało mieć "swoje" M, choćby i na kredyt, ale minęło kilka lat, a głowa się uspokoiła i doszła do wniosku, że lepiej mieć spokojny sen. Mieszkanie za bankowe to nie jest synonim bezpieczeństwa, raczej bardziej mi przypomina chomąto:D Lepiej rozwijać się i przeznaczyć odłożone pieniądze na swój rozwój lub biznes, choć jak patrzę na decyzje rządzących to mam wątpliwości czy chcę go robić w Polsce. Dobrze, że granice się otworzyły i mamy możliwość wyboru miejsca życia w przeciwieństwie do naszych rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za kolejny wpis.
  Ja co kilka odcinków zastanawiam się, czy wśród deweloperów nie panuje jakiegoś rodzaju zmowa cenowa. Skoro cena metra wacha się okolicach 3 tysięcy, a cena mieszkania wacha się w okolicach 6 tysięcy, to zasady wolnego rynku powinny trochę te wartości zbliżyć do siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może rzeczywiście jest zmowa... któż to wie. Ale nawet, gdyby jej nie było, to po co sprzedawać coś za x, skoro klient chce zapłacić (pożyczyć) 2x? ;) Kiedyś chciał zapłacić (pożyczyć) x, więc za tyle się sprzedawało. Konkurencja na rynku niby jest, ale koszt w wejścia w ten biznes jest na tyle duży (nie tylko w kwestii finansowej), że jakoś o nowych, prężnych deweloperach od dawna nie słyszałem. A szkoda.

   Usuń
 5. Świetny wpis,
  dzięki.
  Wdzięczny czytelnik.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za wszystkie pozytywne komentarze. Ale negatywne też można śmiało pisać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóki będzie rzetelnie, negatywnych komentarzy bym się nie spodziewał, chyba że lobby wynajmie "klakierów", takich jacy ostatnio pojawiają się na forach. Ponad to polecam ciekawy artykuł w dzisiejszej "wyborczej" miasta przyjazne dla młodych.
   http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15470232,Miasta_przyjazne_dla_mlodych__Za_wysokie_ceny_mieszkan.html

   Usuń
 7. Moim zdaniem w ciągu najbliższych 2 lat w Warszawie/Krakowie/Wrocławiu nie ma co liczyć na znaczący spadek cen mieszkań. Sporo obecnych 25-30 latków z górki demograficznej wciąż nie kupiło swojego M i przymierza się do zakupu. Również jest całkiem spora grupa ludzi, którzy zakupiła kawalerki w trakcie "boomu" i powiększająca się rodzina wymusza rozglądanie się za większym lokum. Ceny zaczną spadać prawdopodobnie dopiero kiedy banki zaczną wymagać 20% wkładu własnego. Przy rozsądnym rodzinnym mieszkaniu rzędu 60-70m2 to jest koło 100 000 PLN a to już niemała kwota, szczególnie biorąc pod uwagę że najczęściej przeprowadzkę zaczyna się od remontu :)

  Chyba warto poczekać te 2 lata. Oby tylko rząd nie dobrał się do naszych oszczędności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stan Polski za 2 lata będzie o wiele groszy niż jest dzisiaj. Warto wiedzieć, że Polska jest skazana na powolną agonie. Nie będzie zarżnięta, ale będzie eksploatowana, podobnie jak kraje post-kolonialne, kraje afrykańskie. Nie mamy następujących czynników aby wyrwać się z post-kolonializmu:
   -innowacyjność (w PL jest zerowa, Polska jako 40 mln naród nie ma żadnej światowej marki, żadnego produktu znanego w Europie, nie licząc ogórków kiszonych i taniej siły roboczej).
   -"dobra" demografia (w historii świata żaden kraj, który zwija się demograficznie nie był w stanie gwałtownie i szybko wzbogać się, a Polskę czeka "demograficzne tsunami" i co ważne nikt już tego nie jest w stanie zmienić).
   -oszczędności - niektóre zadłużone "pod sam korek" kraje Zachodu są w stanie spłacić swój dług własnymi oszczędnościami (przedsiębiorstw i obywateli), a Polska, gdzie ani przedsiębiorstwa ani obywatele nie mają oszczędności jest zadłużona pod sam korek i skazana jak niewolnik na łaskę i niełaskę swojego pana.
   Wystarczy tylko "zmniejszyć zdolność kredytową" (czyt. podnieść gwałtownie stopy) i wszystko rypnie. Całe zakupowe szaleństwo mieszkań było spowodowane... odpowiednią "zdolnością kredytową"....śmiechu warte...
   "Gołodupcy" z odpowiednią zdolnością kredytową i cena mieszkań rośnie o 50% w ciągu 4-5 lat....
   Jak nazwać kogoś, kto ma 34 lat, na koncie 3290 zł (800 euro, hehe) oszczędności (po 8-10 latach pracy) i bierze 450 000 zł kredytu na 30 lat... (100% LTV)?
   A przecież takich "przypadków" było mnóstwo....Niektórzy tak pewnie się czuli, iż dodawali sobie do tej całej operacji extra dodatkowy element spekulacyjny o nazwie "CHF", choć nigdy nawet nie widzieli banknotu z Banku Szwajcarii, hehe...
   Jazda bez trzymanki na całego....i to na 30lat....

   Usuń
  2. ja już się nastawiłem na kupno w momencie gdy będzie potrzeba posiadania 20% wkładu własnego - więc mój target to 2017 rok ale chyba z większym nastawieniem na 2018, gdy już wszystko będzie jasne ilu rzeczywiście Polaków będzie stać na wzięcie kredytu.
   Nurtuje mnie głównie jedno odnośnie MDM i tego jakie jest prawdopodobieństwo, że wielkość dopłat będzie się zmieniała w czasie.
   W Gdańsku skąd jestem ogromna ilość ludzi łapie się na to dofinansowanie.
   Pytanie czy w kolejnych latach nie podniosą limitów i czy nie powiększą rocznej puli do wykorzystania?
   Co Panie/Panowie o tym myślicie?

   Pozdrawiam
   Karol

   Usuń
  3. Może i tak będzie, ale nie zmienia to faktu, że MDM dotyczy wsparcia tylko rynku pierwotnego. Po 2017r. gdy wkład własny będzie obowiązkowy na 10% a pozostałe 10% trzeba będzie doubezpieczyć to rynek wtórny będzie to mocno odczuwał. MDM pokrywa wkład własny i zabiera przekierowuje na rynek pierwotny ludzi bez wkładu własnego. Dlatego po 2017r. każda transakcja na rynku wtórnym będzie wymagała sporego wkładu własnego zwłaszcza jak ktoś będzie chciał sprzedać podniszczone mieszkanie - bo tu będą potrzebne dodatkowe środki na remont.

   Usuń
  4. "Po 2017r. gdy wkład własny będzie obowiązkowy na 10% a pozostałe 10% trzeba będzie doubezpieczyć to rynek wtórny będzie to mocno odczuwał." a to nie będzie wymagane obligatoryjnie 20%??? myślałem, ze co rok 5% do góry idziemy :)

   Usuń
  5. Przy mieszkaniu o wartości około 300 tyś do remontu - potrzebne będzie jakieś 60 tyś wkładu własnego - 30 tyś obowiązkowy wkład własny, 20 tyś remont i z 10 tyś koszty transakcji. Dodatkowo droższy kredyt bo ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.
   Przy MDM - wkład na poziomie - 35 tyś - tj. 5 tyś koszty transakcji i około 30 tyś wykończenie - i mamy nowe mieszkanie. Ceny na wtórnym powinny spaść i to mocno.

   Usuń
  6. Będzie wymagane 20%. Z tym że 10% klient musi mieć gotówki, a pozostałe 10% może ubezpieczyć jako niski wkład własny.

   Usuń
  7. czyli chcecie mi powiedzieć, że
   2014 - możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
   2015 - wkład własny 5% + pozostałe 5% możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego
   2016 - wkład własny 10% + możliwość ubezpieczenia pozostałych 5%
   2017 - wkład własny 10% + możliwość ubezpieczenia pozostałych 10%

   Dzięki za odp.

   Usuń
  8. Tak mi się właśnie wydaje. Nie zmienia to jednak faktu, że 10% to tez sporo. Do tego dochodzą koszty notariusza, podatki, opłaty sądowe i ewentualnie koszty remontu czy wykończenia mieszkania. To już nie te czasy gdy brano kredyty na 130%. MDM wesprze rynek pierwotny, a rynek wtórny musi konkurować ceną.

   Usuń
  9. @Midas

   pełna zgoda tak to wyglada u nas jako buforem.

   Usuń
  10. "Również jest całkiem spora grupa ludzi, którzy zakupiła kawalerki w trakcie "boomu" i powiększająca się rodzina wymusza rozglądanie się za większym lokum."

   Mógłbyś przybliżyć szczegóły takiej operacji? Tzn. na górce kupowali kawalerki po 170-180tyś, teraz podobne kawalerki stoją i "się sprzedają" przez 3-4 miesięcy po cenie 130-140tyś, a ludzie od 4-5 lat spłacają po ~1tyś zł(w sumie ~ 4lata * 12 rat = 56tyś), mamy 56tyś z czego w pierwszym okresie kredytowania tylko ~15-20 tyś kapitału. Jeśli ją sprzedadzą to 4-5 lat spłacania idzie "w kibel". I nawet nie mówię tu o frankowiczach, dla których sprzedaż mieszkania bez dołożenia kilkudziesięciu tysięcy do zamknięcia kredytu jest niemożliwa.

   "Przy rozsądnym rodzinnym mieszkaniu rzędu 60-70m2 to jest koło 100 000 PLN" - czyli liczysz (5*100.000PLN) za 60-70m2? 500.000?? Słyszysz co piszesz? ;)

   Usuń
  11. "Mógłbyś przybliżyć szczegóły takiej operacji? Tzn. na górce kupowali kawalerki po 170-180tyś, teraz podobne kawaler(...)"
   Ludzie najczesciej te kawalerki zostawiaja i daja na wynajem. Poki co rynek wynajmu ma sie bardzo dobrze w Krakowie/Warszawie/Wroclawiu. Kawalerke wynajmuja, a sami z dziecmi probuja kupic cos wiekszego bardziej przyszlosciowego.

   "Przy rozsądnym rodzinnym mieszkaniu rzędu 60-70m2 to jest koło 100 000 PLN"
   A co tu zle licze? 20% wkladu wlasnego z 500 000PLN to wlasnie 100 000 PLN. A 500 000 to cena 60-70 m2 na Warszawskim rynku mieszkaniowym w tym momencie. Przy czym nie mowie o jakis prestizowych lokalizacjach i inwestycjach.

   Usuń
  12. @Anonimowy19 lutego 2014 01:59

   Niewiele banków zgadza się na operację w której mieszkanie pod wynajem podnosi zdolność kredytową. Przypuszczam że jeszcze mniej jest banków które są skłonne dać kredyt osobie która ma już jeden kredyt hipoteczny. Osobiście znam jedną parę które kupiła większe mieszkanie i mniejsze wynajęła a bank czynsz najmu dodał do dochodów, przy czym poprzednie mieszkanie nie jest obciążone kredytem.
   Muszę porozmawiać ze znajomym który kupił mieszkanie w 2007 roku, obecnie zarabia 5x więcej niż wtedy i wciąż nie zmienił mieszkania, podejrzewam że głównym powodem jest garb kredytowy, ale nie jestem pewien.

   Usuń
 8. Tak, zgadzam się z powyższą diagnozą sytuacji niestety, ale jest konkretne światło w tunelu na kolejny cud nad Wisłą, tym razem w wymiarze ekonomicznym . Zostało jeszcze 6 lat do 100-nej rocznicy "Cudu nad Wisłą (tego militarnego)" i to jest wystarczający czas aby we właściwy n sposób to uczcić. Co mam na myśli poniżej:
  Na portalu http://niewygodne.info.pl/ (i nie tylko tam) czytałem, że Polska drenowana jest prze kapitał zachodni średnio na 100mld PLN rocznie (np.: markety zwolnione z podatków, dywidendy banków, koszty logo, usług na rzecz spółek matek, córek z siedzibą poza Polską itp....). Kwota wydaje się wiarygodna i znacząca. Jak na blisko 40 mln kraj adekwatna.
  I teraz, gdyby ta kasa została w naszym kraju, w budżecie Państwa (a to poprze odp. luki i przyzwolenia wycieka) to dokładnie w 6 lat spłacilibyśmy cały dług zagraniczny,a płacone obecnie odsetki z rata kapitałową = dziurze budzetowej ZUS, Więc nie trzeba byłoby już ruszać pozostałego kapitału OFE który jest w GPW więc unieknelibyśmy tym samym zaburzeń, co z pewnością negatywnie wpłynęłyby na sytuację makroekonomiczną Polski.
  Także mamy jeszcze szansę na wyjście z pesymistycznego wariantu i w dodatku w sposób dosyć prosty. Jak się nie podobo zagranicznym inwestorom w sektorze np. bankowym, marketów itp.. to niech s....ją.
  Samo uzyskanie tego efektu jest też banalne tj. dokonanie wł. wyborów osób do rządu aby wdrożyli odp. ustawy.
  Czyli po raz kolejny - najlepsze rozwiązania są jak zwykle te najprostsze :).
  Działajmy więc tj. uświadamiajmy znajomych, piszmy o tym na forach, niech wieść się niesie zanim zablokują internet ;).
  A z pewnością zaowocuje to odpowiednio większą frekwencją w wyborach i głosowaniem na właściwe osoby.
  Naprawdę zależy to od każdego z nas indywidualnie, a suma takiego indywidualizmu da właściwy efekt.
  Bądźmy pozytywnie nastawieni, a taką otrzymamy rzeczywistość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, trzeba o tym pisać, gdzie tylko można! Musimy być świadomi, że Polska jest obecnie nie rządzona, ale ADMINISTROWANA!
   A to jest zasadnicza różnica. Dla gospodarki Niemiec - jedynej silnej gospodarki w Europie, Polska ma być buforem pomiędzy Niemcami, a Rosją. Tylko tyle...Tania siła robocza, dużo niewolników z kredytami na 30 lat (aby za bardzo nie miał kto fikać i robić rewolucji i "nawracać" niewolników). Rosjanie też się cieszą jak Polska jest słaba, tak było jest i będzie!

   Co z tego jak ceny mieszkań spadną i spadać będą w ciągu najbliższych 5-10 lat, skoro razem z tym spadkiem cen, będzie widoczna nasza powolna agonia - coraz więcej starych ludzi na ulicach, młodzi pouciekali za granice, podatki trzeba podnosić i...rozpacz!
   Wasze dzieci albo wyjadą za granice albo będą płacić jeszcze wyższe podatki niż my płacimy obecnie! Montownie i centra księgowe/klepaczy faktur z których niby mamy być dumni, można przenieść w ciągu roku do Afryki, czy Mongolii, tam przynajmniej ludzie się rozmnażają i będzie dużo młodych, akurat do pracy w takich montowniach.

   Skoro większość kredytów została udzielona przez banki NIE-POLSKIE, to kto faktycznie trzyma za gardło naszych kredytobiorców?
   Jak Grecy coś brzdąkali, że są niewypłacalni, to Niemcy od razu: "to dajcie nam wasze wyspy!"
   Kto wie jak będzie wyglądać Europa za 5, 10, 20 lat? Kto wie do kogo będą należeć całe nowo wybudowane blokowiska powstałe na terenie Wrocławia-Breslau, Gdańska-Danzing, Poznania-Posen? Kim zostaną dzisiejsi kredytobiorcy?
   Czy w takim kraju jak Polska można być pewnym względnej normalności i to na przestrzeni następnych, pewnie szalenie burzliwych 20-30 lat?

   Usuń
  2. I na popracie tez o drenowaniu gorący news z interii :) :

   Czołowe banki Portugalii zanotowały w ubiegłym roku straty przekraczające 2 miliardy euro. To najgorsze wyniki w historii.

   Z realiami kryzysu już trzeci rok z rzędu najgorzej radzi sobie właściciel Banku Millennium, BCP, którego straty sięgnęły tym razem prawie 750 milionów euro. Prezesi firmy mogą się jednak pochwalić dobrymi wynikami na rynkach zagranicznych - w Polsce, Mozambiku i Angoli. Na ponadpółmiliardowym minusie zamknęły rok także państwowa Generalna Kasa Depozytowa i Banco Espirito Santo, tuż za nimi jest bank Banif.

   Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/gieldy/news/portugalia-zniknelo-prawie-cwierc-tysiaca-oddzialow-bankow,1994035,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

   Usuń
  3. I kolejny tylko z dzisiaj przykład drenażu - ile trzeba więcej przykładów aby zdać sobie sprawę, że jesteśmy Republiką Bananową Europy:

   O koncesję na wydobywanie miedzi ze złoża pod Głogowem wystąpiła polska KGHM. Tymczasem resort środowiska w rządzie Tuska, prawo do eksploatacji wartego około miliard dolarów złoża, przyznał w niejasnych okolicznościach spółce Leszno Copper - kontrolowanej przez kanadyjski fundusz Lumina Capital Limited Partnership, a zarejestrowanej w Luksemburgu. Jej dyrektorem generalnym jest Stanisław Speczik, który do 2004 r. zajmował stanowisko prezesa KGHM.

   Usuń
  4. Tylko uściślę: nie było żadnego "cudu nad Wisłą" - tylko normalne zwycięstwo. Normalne - wskutek dobrego przygotowania taktycznego, może trochę szczęścia... Żaden cud.

   Usuń
  5. Przecież to metafora tj. wtedy się dało mimo bardzo mało sprzyjających okoliczności to i teraz też się da - poprostu trzeba w to uwierzyć, a jak wiara da tchnienie w działanie.

   Usuń
  6. http://fakty.interia.pl/polska/news-wprost-resort-oddal-zloze-miedzi-warte-miliard-dolarow,nId,1107555 - kolejny przykład rozkradania Polski...

   Usuń
 9. Polska zmienia się z roku na rok. Widać, że pięknieje. Niestety beton mentalny ciężko zmienić tak szybko jak zmienia się np. chodnik.
  Polsce trzeba zmiany w głowach ludzi w podejściu do życia. Tutaj jeden drugiemu wilkiem. Niestety dopóki na szczytach władzy tak jest jak jest dopóty nic się nie zmieni.
  A z mieszkaniami, jak ktoś nie potrzebuje to niech się wstrzyma. W końcu puszczą developerom zwieracze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce potrzeba zmiany mentalności a tej nie da się zmienić każdy chce mieć swoje i dlatego na pęknięcie bańki bym nie liczył.
   To samo z deweloperami-ci doskonale wiedzą jak to działa i dopóki banki nie zakręcą kurka z ekstremalnie tanim pieniądzem korekty na rynku nie będzie a powolne spadki podsycane rządowymi programami typu RNS i MDM

   Usuń
 10. Ktoś się orientuje może czy istnieją przykłady realizacji projektów "deweloperskich" - mieszkań w zabudowie wielorodzinnej realizwoanych nie przez deweloperów a przez odsoby prywatne . chodzi mi o sytuację w której np. 10 rodzin zawiązuje stoważyszenie/spólkę ? które buduje bloczki wielorodzinne w których potem wszyscy mieszkają (w końcu odpada wtedy marża dewelopera ... )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś analizowałem ten temat i myślę, że byłaby spora szansa na sukces, ale nie było odzewu ze strony ludzi. Może to był efekt braku zaufania do siebie potęgowany polską mentalnością. Jednakże nie poddaję się, szczególnie jak czytam wpisy na blogu. Wierzę, że kiedyś uda się skrzyknąć grupę ludzi, przecież każdy ma jakieś zdolności jeden jest budowlańcem, drugi adwokatem, trzecie pracuje w handlu etc. Każdy ma jakieś zdolności i przy odrobinie organizacji da się zorganizować cały proces budowy ewentualnie remontu.

   Usuń
  2. Nie liczyłbym na to. gdyby to było możliwe, to już by było pełno takich spółek. Spójrz co się dzieje we wspólnotach mieszkaniowych.
   Szybko by sie okazało, że ktoś buchnął kasę i kolejna afera.
   Jeśli ktoś na czymś zarabia to bierze odpowiedzialność i tego pilnuje.

   Usuń
  3. A może za granicą .. bez "polskiego piekiełka" ktoś tak robi ? Ciekawe dlaczego firmy budowlane się tym nie zajmują ...

   Usuń
  4. Chyba ktoś coś w tym stylu robi http://www.openspace.iks-net.com.pl/ we Wrocławiu metr w cenie 2100 i wspólny remont (jeżeli dobrze zrozumiałem idee)

   Usuń
 11. http://michalstopka.blogbank.pl/2014/02/18/historia-1946-2013-tsunami-demograficzne-zbiera-w-polsce-zniwo-ale-najgorsze-dopiero-przed-nami/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak dla mnie DRAMAT , nie dość że górka demograficzna aktualnie przemija to większość z nad ubrana w kredyty 30-letnie.
   Pewnie wielu analityków to przewidziało i zainwestowało w te wzrosty. Jedynie co mnie ciekawi czy w innych państwach podobnie z demografią, bo przecież tam run na hipoteki był identyczny jak u nas albo i większy

   Usuń
 12. http://serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/778922,raport-z-rynku-nieruchomosci-rekordowo-niskie-oprocentowanie-kredytow.html

  ...no niech mi ktoś wytłumaczy ten bełkot :D

  "Jeśli wiadomo, że wszystkie odłożone pieniądze pójdą na wkład własny i koszty transakcyjne, warto na starcie złożyć wniosek o kredyt na wartość mieszkania wraz z kosztami wykończenia. Nie pojawi się później potrzeba zaciągania pożyczek gotówkowych, które są dużo droższe. Można też sprawdzić, czy wartość kupowanej nieruchomości nie jest wyższa niż cena jej zakupu. Jeśli tak będzie i bank weźmie to pod uwagę, to różnica między wyceną nieruchomości a ceną zakupu może być potraktowana jako wkład własny. Np. gdy na wycenie widnieje kwota 300 tys. zł a na umowie zakupu 270 tys. zł, to w tej sytuacji 30 tys. zł, czyli 10 proc., może być potraktowane jako wkład własny."

  Rekomendacja KNF cywilizuje wciąż przeszacowany rynek mieszkań - zaledwie - 5% wkładem własnym, ale naganiacze obeszli system :D

  Niestety trzeba mieć w gotówce ową wartość wkładu własnego + koszty transakcyjne...

  (bo wydaje mi się, że nie można już ich dopisywać do długu, tak jak to było do tej pory, gdzie faktycznie można było przyjść "gołym" do banku, ale ze "zdolnością" - raczej nie umysłową - i dostać klucze do nowego mieszkania)

  ...ale jak nie mamy na wykończenie pustostanu, to... wystarczy do banku od razu o to zawnioskować, i bank (chyba) "od ręki" da! - Genialne!
  (co tam rekomendacje, zadłużamy się i do przodu!)

  Drugi sposób, też genialny :)

  Kupić mieszkanie (na wciąż przeszacowanym rynku) taniej niż wycena bankowa...to chyba tylko z licytacji komorniczej, ale z kontekstu to raczej można wnioskować, że to takie naturalne zjawisko dzisiaj.

  Do takich sytuacji dochodziło, owszem, ale po 2004r.
  Sam znam taki przypadek, gdzie wzięty kredyt na kawalerkę (rynek wtórny) w 2004r. (za bardzo rozsądne i realne pieniędze) został w 2006r. poszerzony o dodatkową pożyczkę, na kapitalny remont i lekko renegocjowany w warunkach, ze względu na wzrost wartości zabezpieczenia, ale to było wtedy, a nie teraz :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Kupując duże mieszkanie w CHF lub dom, zakładając,
  że nic nam się w życiu złego nie przytrafi co doprowadziłoby do zaprzestania spłaty (taki optymizm w zasadzie musi toważyszyć przy zaciąganiu kredytu w dowolnej walucie),
  że w Szwajcarii "zawsze" będą stopy % szurały po dnie wykresów
  że kurs CHF/PLN nie zaszaleje do absurdalnych wartości (a na przestrzeni lat, może okazać się, że w stosunku do siły nabywczej złotówki, wartość CHF zejdzie do rozsądnych wartości, tak aby nawet kredyt nadpłacić lub zamienić mieszkanie/dom na inny bez większej straty)

  ...do póki nie wyjdziemy z tego interesu, tzn, nie zrealizujemy straty, która jest na dzień dzisiejszy, to w zasadzie wymiernych strat finansowych nie ponosimy, a do tego posiadamy nieruchomość, w której możemy mieszkać i do końca naszych dni, ale jak widać pazerność naganiaczy wkradła się też do innych gałęzi naciągania

  http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title,Jak-Weronika-uczyla-sie-ekonomii,wid,16414988,wiadomosc.html


  PS.
  Mam prośbę do Autora, pamiętam o informacji o braku czasu itd., ale może udałoby się to zrobić w późniejszym terminie, chociaż nie wiem czy jest to technicznie możliwe na blogspot'cie.
  A chodzi o to, że blog w takiej formie jak jest prowadzony posiada dość obszerną treść w jednym temacie (co akurat ja zaliczam na '+' :))
  Problem moim zdaniem, który utrudnia prowadzenie dyskusji na dłuższą metę, polega na tym, że jeden temat dość szybko wizualnie "zakopuje" wcześniejszy.
  Siłą rzeczy jednak każdy chce śledzić/uczestniczyć w dyskusji która jest pod postem najnowszym, stąd, też mogą pojawiać się posty nie na temat, np. jak ten mój powyżej :D, ale jest większa szansa, że zostaną zauważone i skomentowane.
  Wcześniejsze tematy i dyskusje, mam wrażenie, że zamierają po ukazaniu się jednego lub dwóch nowych.
  Oczywiście mamy po prawej stronie skróty kalendarzowe, ale moja propozycja - jeżeli jest taka możliwość - to prośba o umieszczenie tematów w formie skróconej na głównej stronie i dopiero po kliknięciu rozwinięcie.
  Pozwoli to wyeksponować większą ilość zagadnień, na wysokości wzroku, widocznych na raz od razu po otwarciu bloga.
  Może jest nawet możliwość umieszczenia postów na kształt małych okien (tak, tak Window$ :)) po kilka obok siebie.

  Taka luźna propozycja, pamiętam o informacji o większym braku czasu ostatnio, więc nic się nie stanie złego jak zostawimy tak jak jest, oczywiście biorąc pod uwagę, że w ogóle mój pomysł jest dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeżeli chodzi o dyskusje to może by gdzieś umieścić jakieś forum? I komentarze do artykułów żeby automatycznie tworzyły nowy wątek na forum, tak jak jest to zrobione na wielu portalach (gazety albo bankiera, żeby daleko nie szukać)

  OdpowiedzUsuń
 15. Parę słów od analityka, więc jednak rośnie ;)

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mieszkania-w-Polsce-o-10-drozsze-niz-rok-temu-3065280.html

  analiza bez żadnych danych źródłowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dawno przestałem wchodzić na bankier.pl. Niestety portal zszedł na psy i kto zapłaci, może tam umieścić bzdury nie z tej ziemi...

   Usuń
  2. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15501442,_Doradca__doradzil_tak__ze_kredyt_urosl_dwukrotnie_.html?biznes=lublin#BoxBizTxt

   No cóż, nie wiem czy to nie jest początek końca odłamu imperium p.Leszka (LC Corp) czyli OpenFinance, Getin / (Metro) / Noble Bank

   Jeszcze nigdy nie było tak dobitnego artykułu piętnującego "doradców"
   Myślę, że dzisiaj zaufanie do firm wymienionych w artykule, spadło potężnie, nie tylko w kwestii udania się do oddziału, ale również w wyciąganiu wniosków z pokrętnych analiz m.in. nt. rynku nieruchomości.

   Co innego fora i blogi internetowe co innego artykuł na pierwszej stronie portalu.

   p.Leszek chyba zakwestionował kilka faktur za banery i ogłoszenia we wszystkich kanałach Agory S.A. - no to ma ostrzeżenie :D

   Usuń
  3. Uwaga Expert się wypowiada!!!

   http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/707218,1089201-Czy-mieszkania-moga-byc-tansze.html
   Szkoda, że oprócz słów nic więcej tam nie ma (danych), a sekudna szperania w internecie obnaża
   kim jest ekspert i dla jakiej firmy pracuje.

   Usuń
 16. http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-zbigniewa-kuzmiuka/74791-umowy-na-98-proc-kredytow-frankowych-umowami-pozornymi

  OdpowiedzUsuń
 17. http://naszeblogi.pl/44473-umowy-na-98-kredytow-frankowych-umowami-pozornymi

  OdpowiedzUsuń
 18. A co sądzicie o tym raporcie:
  http://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/ceny_mieszkan_12_2013.pdf

  Proszę zwrócić uwagę na str 12 na tabelkę numer 1 - ostatnia rubryka - ilość transakcji gotówkowych - pond 50%. Jak dla mnie te założenia są bez sensu i nie pokrywają się z rzeczywistością. Proszę również zwrócić uwagę na wykres numer 28. Kwoty udzielonych kredytów się nie zgadzają z tabelką numer 1. Czy w ogóle jest sens robić takie opracowanie jak w tabelce numer 1 - wszystkie te średnie w ogóle nie mają pokrycia z rzeczywistością. Poza tym w jednym raporcie korzysta się z różnych metod i źródeł i to zaciemnia obraz. A potem wyciąga się ogólne wnioski na podstawie różnych wyników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawrzucali tych wykresów jeden przy drugim byle tylko zająć miejsce. Podejrzewam, że ci którzy to pisali nawet tego nie weryfikowali. Wiem jak jest w urzędach bo pracowałem. W ogóle to wniosek nasuwa mi się tylko jeden. Polska zaczęła istnieć od 2006 czasem od 2005. Wcześniej nie wiem co się działo z tym krajem (choć nawet raz ujrzałem 2002 na wykresie, więc jakby był). Szczerze, to jak dla mnie mogą sobie porobić miliony takich opracowań z których niewiele wynika. Dane wyjściowe są agregowane na podstawie wejściowych, a te mogą być jakiekolwiek. Ja wiem tylko jedno. Nie kupuje się mieszkań przy niskich stopach procentowych. Jeżeli większość ma zdolność to i ceny są wyższe.
   Polecam przeanalizować prostą tabelkę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski

   Usuń
  2. Porównajcie sobie wykres dla danego miasta nr 37-40 do wykresu nr 44 - chodzi o koszty - niezła rozbieżność wychodzi i chyba o dane z REAS :)

   Usuń
 19. http://www.youtube.com/watch?v=yC_3BEgDCRU

  OdpowiedzUsuń
 20. Problem polega na tym, że nikt nie oczekuje od czytających analizy publikacji. Chodzi o to, żeby pojawił się jakiś tekst, koniecznie z tytułem sugerującym stan pożądany przez sponsora publikacji (najczęsciej dewelopera, pośrednika czy bank), żeby później można było powoływać się na te wpisy w następnych publikacjach i tworzyć wirtualną rzeczywistość., w skrócie opisywaną jako "kupujcie, bo taniej nie będzie".
  Taki PR obliczony na brak refleksji i starą metodę propagandy ćwiczoną (niestety z sukcesami) od czasu Goebbelsa.
  Co jakiś czas w celu uwiarygodnienia dodaje się jakąś quasi-ekspercką publikację.
  Na szczęście autorzy nie są zwykle w stanie konsekwentnie popierać swoich naczelnych tez wyliczeniami i pojawiają się też tabelki, z których wynika zupełnie coś innego niż zamierzali autorzy. Poprzednie wpisy pokazują takie sytuacje. W tym samym duchu chciałabym wskazać na jeszcze jedną niespójność: oto ceny na rynku wtórnym rzekomo idą w górę, ale jednocześnie uśredniony stosunek ceny ofertowej do transakcyjnej wynosi 1,25 na rynku warszawskim. To wskazuje potencjał do spadków licząc od cen ofertowych, na rynku wtórnym oscylujących wokół stawek 8500 - 10000 dla mieszkań ok. 50m. Realnie obecnie spodziewać można się więc 6500 - 7500 i to przy małej liczbie transakcji. I z tych stawek będą jeszcze spadki. Wiadomo, że sprzedający będą się bronić jak mogą przed utratą złudzeń, ale już teraz muszą opuszczać o 25% aby sprzedać. Proszę zauważyć, że ta skala wynika z materiałów NBP, bo z publikacji różnych pośredników zwykle wynika, że różnica między ceną transakcyjną a ofertową nie przekracza 5%.
  Sama chciałam kupić mieszkanie, ale perspektywa spłaty do banku ponad dwukrotnie więcej niż wynosi kwota kredytu skutecznie mnie powstrzymała. W rezultacie mogę w tej chwili kupić za gotówkę, ale przyznam, ze ochota mi przeszła - przynajmniej tak długo, jak długo ceny przynajmniej trochę nie wrócą do rzeczywistości. A propos wynajmu - po sąsiedzku mam stary "apartamentowiec" z 1992 r. Ok. 2/3 mieszkań od kilku lat ma ciemne okna - nikt tam nie mieszka, choć w oknach wiszą firanki. Jedno z mieszkań, 112m, od trzech lat jest oferowane na sprzedaż.
  Moje uznanie dla autora bloga - warto czekać dłużej na wpisy, byle zachowały dotychczasowy wysoki poziom.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję za otworzenie mi oczu na pewne sprawy ! Mam propozycje następnego wpisu - jak zmiana waluty z PLN na EUR może ew. wpłynąć na wysokość raty. Pozdrawiam Serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 22. http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706205,1089506-11-mln-domow-stoi-pustych-w-Europie.html

  "11 mln domów stoi pustych w Europie. To ponad dwa razy więcej niż potrzeba, by pomieścić wszystkich bezdomnych w UE"

  "To nieprawdopodobne. To olbrzymia liczba. Te dane będą szokiem dla zwykłych ludzi. Domy buduje się przecież, by w nich ktoś mieszkał. Jeśli nikt nigdy w nich nie mieszkał, to coś złego dzieje się z rynkiem nieruchomości - twierdzi David Ireland, prezes organizacji charytatywnej Empty Homes."

  OdpowiedzUsuń
 23. chciałbym poprosić autora o wpis dotyczący analizy wpływu wstąpienia do strefy euro na ceny mieszkań.
  MArcin

  OdpowiedzUsuń
 24. Powinno tu być chyba korzystne dla kredytobiorców. Kurs przejścia nie ma aż tak wielkiego znaczenia - bowiem zarówno zobowiązanie kredytowe, jak i nasze zarobki zostaną przeliczone po tym samym kursie. Oprocentowanie powinno spaść - bo stopy procentowe w UE są bardzo niskie, a marże kredytów złotówkowych są, chyba wyższe niż walutowych. Tylko ciekawe co na to banki ???? Ciekawe czy w umowach kredytowych są ewentualne klauzulę na taką okoliczność - bo takie "przymusowe przewalutowanie na euro" mogłoby być dla nich niekorzystne, jeśli marże kredytów złotówkowych automatycznie stałyby się marżami kredytu w euro. Czy się mylę ?? Jak sądzicie ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być, że marże kredytów złotówkowych są niższe niż kredytów walutowych

   Usuń
 25. Wtedy to dopiero byłoby widać różnicę pomiędzy obecnymi kredytami w CHF, a kredytami złotówkowymi przeliczonymi na Euro - kredyty miałyby podobne oprocentowanie, ale kwoty kredytów do spłaty w stosunku do zarobków byłyby diametralnie różne. Raty obecnych kredytów złotówkowych po przeliczeniu na Euro spadłyby znacząco, raty kredytów w CHF pozostałyby bez zmian i byłyby znacząco wyższe przy tej samej kwocie pierwotnie zaciągniętego kredytu w latach boomu.

  OdpowiedzUsuń
 26. A co do przyszłych kupujących to przyjęcie Euro wpłynęłoby na większą zdolność kredytową, a co za tym idzie większą kredytową dostępność mieszkania, teoretycznie powinno to wpłynąć na wzrost cen nieruchomości - ale patrząc na inne czynniki opisywane na tym blogu raczej to nie nastąpi. Po prostu łatwiej byłoby ludziom w przyszłości kupić mieszkanie i być może nie obciążałoby to tak budżetu domowego jak dzisiaj. Kredytobiorcy z okresu boomu byliby mocno rozżaleni - nie dość, że tańsze mieszkania, to jeszcze dodatkowo tańsze kredyty.

  OdpowiedzUsuń
 27. Może ja czegoś nie rozumiem, ale prof. Łaszek kolejny raz napisał coś dziwnego (http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/dobra-sytuacja-w-branzy-ceny-powinny-rosnac,5605124,magazyn-detal.html):

  "Tym, co zwraca uwagę w raportach NBP i AMRON, to dane o akcji kredytowej agregowane według różnych źródeł oraz w różny sposób. Wypłaty kredytów są stabilne z niewielką w ostatnich miesiącach tendencją wzrostową, rośnie z roku na rok liczba podpisanych umów kredytowych (dane SARFIN, wykres 1) oraz ich wartość." poniżej jest wykres prezentujący wartość podpisanych umów kredytowych http://m.ocdn.eu/_m/f0a0a09bfc768f67e4ffb11dfee5d3ad,14,1.jpg - od 2011 nie widać "wzrostów z roku na rok".

  Skoro oba parametry rosną (liczba podpisanych umów i ich wartość) to sumaryczna kwota zadłużenia powinna być wyższa. Z wykresu wynika coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj odpowiedź.
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kiepska-sprzedaz-hipotek-kupujemy-za-gotowke-3068246.html

   Czekamy jeszcze na raport Amron w wersji bo na razie jeszcze nie udostępnili.

   Usuń
  2. Dziękuję za link, faktycznie odsłania trochę więcej. Jednak chodziło mi o niespójność między tekstem prof. Łaszka a wykresem, który w tym artykule jest załączony. O ile jestem w stanie zrozumieć ludzi żyjących z naganiania i kreowania rzeczywistości, to osoba z tytułem profesora powinna trzymać się faktów i być spójna w swoich wypowiedziach.

   Usuń
  3. Jak widać, z linka z bankier.pl, czasy są trudne, więc naganiacze "upomnieli się" też o prof.Łaszka -> kolejny wpis Autora Bloga "Dlaczego?" i akapit o NBP, wykres z 2009r. i ujawniona marża deweloperska i wykres z 2013r. bezczelnie zmieniona wartość,

   NBP dołączyło do wszystkich "niezależnych" opiniotwórczych źródeł wiedzy

   Usuń
 28. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? jesteś w długach? Czy potrzebujesz natychmiastowej pożyczki na finansowanie firmy ?, czy odmówiono przez bank, nie martw się więcej, nasze usługi są szybkie, łatwe i bezpieczne pożyczki obecnie w każdych okolicznościach. Pożyczyć do 2000 dolarów - 1,000.000 $ już dziś! Informacji, skontaktuj się z nami e-mail kredytu w tym: noramildred.loans@hotmail.com

  Uwaga: Można się spodziewać wstępną odpowiedź i finansowania w ciągu 24 godzin

  Pozdrawiam.
  Pani Nora

  OdpowiedzUsuń
 29. Cześć,

  Szukasz kredytu biznesu, pożyczki osobiste, domu, kredyt samochodowy,
  kredyty studenckie, kredyty konsolidacji zadłużenia, pożyczki bez zabezpieczenia, venture capital
  kapitału, itd .. Albo czy odmówiono kredytu przez bank lub
  Konfiguracja finansowa jednego lub więcej reasons.You raczej ich kredytu
  rozwiązania! Jestem biskupem, prywatną kredytodawcy, kredyty dla firm i
  osób w niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Zainteresowany?
  Kontakt z nami w leczeniu kredytu do naśladowania przelew w ciągu 48 godzin.
  KONTAKT: bishopberrysmith@hotmail.com
  Szczegóły aplikacji

  Imię:
  Data urodzenia:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Lokalizacja
  Status:
  Kod pocztowy:
  Kraj:
  Telefon:
  E-mail:
  Cel państwa kredytu:
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Miesięczny dochód netto.

  Wróć do mnie jak najszybciej z powyższych informacji uzyskać więcej informacji.
  Czekam na wiadomość od Ciebie.
  Dzięki i Bóg błogosławi was,
  Biskup Berry Smith

  OdpowiedzUsuń
 30. Witaj wartość klienci droga,

  Potrzebujesz kredytu TAK TAK teraz z powrotem do nas, napisz do nas na (bishopanointedloanfirm@hotmail.com) Potrzebujesz pilnie pożyczki, aby sfinansować swoją firmę lub jakikolwiek sens? Posiadamy certyfikaty i pożyczki pożyczkodawcy Oferta licencji uzasadnione i międzynarodowa handlowa przedsiębiorstwa, firmy i osoby prywatne stopa przystępne procentowej 2% kredytów, może to być pożyczka w perspektywie krótko- lub długoterminowej, a nawet jeśli masz złych kredytów, zrealizujemy swój kredyt jak tylko otrzymamy Twoją prośbę.

  Jesteśmy niezależną instytucją finansową. Udało nam się zbudować doskonałą reputację w ostatnich latach w dostarczaniu różnego rodzaju kredytów do tysięcy naszych klientów. Oferujemy pożyczek zabezpieczonych dowolnej ilości do obywateli i obcokrajowców, zapewniają łatwe pożyczki osobiste, kredyt / działalność gospodarczą, kredyty samochodowe, leasing / sprzętu, konsolidacji zadłużenia pożyczki, kredyty mieszkaniowe, dla wszystkich obywateli i nie-obywateli zarówno dobrej lub złej historii kredytowej , Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą kredytów wskazówek powyżej wypełnić poniższe informacje i wrócić do nas po więcej szczegółów, prosimy o kontakt z tym e-mail: (bishopanointedloanfirm@hotmail.com) Postaramy się odpowiedzieć jak tylko otrzyma swój wniosek kredytowy dane.

  Naszym celem jest zaoferować najlepsze dla naszych klientów i zapewnić nasze pakiety obejmują: * kredyty samochodowe kredyt hipoteczny * Biznes * * * * pożyczki osobiste pożyczki międzynarodowej i więcej kredytów hipotecznych.


  INFORMACJE kredytobiorców, jeśli jesteś zainteresowany wypełnij informacje kredytobiorca "S w dół tak, że wola może przyjść.

  INFORMACJE OSOBISTE

  Pełne imię:
  Kwota kredytu potrzebne:
  Godzina:
  Seks:
  Religia:
  Okręg / Stan:
  Miasto:
  Kraj:
  Wiek:
  Kontakt:
  Occu
  Miesięczny dochód :
  Numer telefonu komórkowego :
  E-mail:
  Pożyczka Cel:
  Czy stosowane przed lub nie} {yes

  Na zdrowie

  Biskup Pomazaniec

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki do spłaty rachunków, rozwoju działalności biznesowej, organów korporacyjnych lub pożyczki osobiste? Skontaktuj się z nami dla sprawnego i szybkiego kredytu dzisiaj w zaufanego za pośrednictwem poczty elektronicznej: elenanino07@gmail.com

  Pozdrawiam
  Pani Elena

  OdpowiedzUsuń
 32. Witaj, odmówić znasz kredytu przez fałszywą Loan Company w internecie ?, Czy potrzebujesz Pilna Pożyczka na spłatę rachunków, Szukasz kredytu biznesowe lub osobiste pożyczki o niskim oprocentowaniu w wysokości 2%? kontakt poprzez nasz e-mail: Adres: (amigoloancompany1@yahoo.co.za) z następującymi informacjami:

  Imię:
  Kraj:
  Stan:
  Ilość:
  Kredyt Czas trwania:
  Numer telefonu:

  Pozdrawiam

  Pan Titcomb Brown

  OdpowiedzUsuń
 33. Jestem żonaty mężczyzna w tej chwili z dwójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w sierpniu 2012 roku i potrzebowałem na refinansowanie i płacić rachunki dla mojego syna leków. Próbowałem poszukujących kredytów z różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesu, a większość banków zmniejszyła mój kredyt. Ale, jak Bóg chciał, że poznałam kobietę Bożego prywatne pożyczki pożyczkodawcy przez przyjaciela o imieniu James i mam pewną sumę pożyczki $ 50,000USD a dziś jestem właścicielem firmy i moje dzieci mają się dobrze ... więc chcę doradzać nikogo w potrzebie pożyczki szybko skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej na: (goodnewsloaninvestment001@gmail.com) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi go za dobre rzeczy uczynił w moim życie.

  OdpowiedzUsuń
 34. Zdobyć zaufanie HIPOTECZNE
  ADRES E-MAIL - [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  CENTRALA ------ Southwell Park Road Camberley, Wielka Brytania
  -------------------------------------------------- ---
  Witamy zdobyć zaufanie KREDYTY
  Oferujemy kredyty dla osób prywatnych na całym świecie.
  Nasza oferta Kredyt jest dostępny dla osób o złych kredytów i
  bez wprowadzania żadnych zabezpieczeń w celu zabezpieczenia kredytu.

  Dajemy pożyczki z zakresu
  $ 1000 do $ 90.000.000. na interesie stawki 2%

  Oferujemy różne rodzaje kredytów dla osób prywatnych ---

  pożyczki osobiste
  refinansowanie kredytów
  kredyty inwestorskie
  Kredyty samochodowe
  pożyczek konsolidacji zadłużenia
  kredytów na działalność gospodarczą
  Pożyczki międzynarodowe


  POZDROWIENIA
  RONALD FARIS
  www.wintrustmortgage.webs.com
  EMAIL ADRES ----- [dporterwintrustmortgage@outlook.com]
  Zdobyć zaufanie HIPOTECZNE

  OdpowiedzUsuń
 35. PILNA POŻYCZKA OFERTA.
  Witam wszystkich, jestem Robert George, został zatrzymany w sytuacji finansowej i ja potrzebny wobec refinansować i zapłacić rachunki i rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ja wypróbowany szukając pożyczek z różnych firm pożyczki prywatne i firmowe, ale nigdy z sukcesem, i większość banków odmówił mi kredytu. Ale na Boga nie to, został wprowadzony do człowieka z Bogiem przez znajomego o nazwie Benson i dostał pożyczki sumę 500.000 dolarów i dzisiaj jestem właścicielem firmy więc mój przyjacielu, jeśli musisz skontaktować się każde przedsiębiorstwo, w odniesieniu do zabezpieczenia pożyczki z niska stopa procentowa w wysokości 2% i lepsze plany spłaty i harmonogram, prosimy o kontakt Pana Franklin Scott (williamsloans14@gmail.com) nie wie, że to robię, ale jestem szczęśliwy, więc teraz i postanowił niech ludzie wiedzą więcej o nim, on oferuje wszystkie rodzaje kredytów zarówno osób fizycznych, jak i firmy i też chcę Boga, by błogosławił mu więcej. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej przez: williamsloans14@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Witam, jestem Pan Chris Jones, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki mozliwosci życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę długów lub potrzebujesz pożyczki, aby poprawić swój biznes? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? Szukaj więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy przeznaczyć środki do osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w biznesie w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że oferujemy rzetelną i beneficjenta pomocy i będzie gotowy do zaoferowania kredytów. Więc skontaktować się z nami poprzez e-mail pod adresem: joneschrisloan@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 37. Szukasz kredytu? Albo byłeś odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Elizabeth Global Finance ograniczone rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem. Proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail dzisiaj poprzez: elizabethp111@live.co.uk

  DANE WNIOSKODAWCY:

    1) Imię i nazwisko:
    2) Państwo:
    3) Adres:
    4) Stan:
    5) Płeć:
    6) Stan cywilny:
    7) Miejsce pracy:
    8) Numer telefonu:
    9) Pozycja Obecnie w miejscu pracy:
    10) Miesięczny dochód:
    11) Kwota kredytu potrzebne:
    12) Kredyt Czas trwania:
    13) Cel pożyczki:
    14) Religia:
    15) Czy zastosowane wcześniej;
    16) data urodzenia;
    Dzięki,

  OdpowiedzUsuń
 38. Czy myślisz o uzyskanie kredytu? Jesteś poważnie w potrzebie pilnej pożyczki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Czy jesteś zadłużony? To jest Twoja szansa, aby osiągnąć swoje pragnienie, dajemy pożyczki osobiste, pożyczki i kredyty korporacyjne biznesowych i wszelkiego rodzaju pożyczki z 2% odsetek uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (trabadovillaspin@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 39. Cześć wszystkim,
  jako uzasadniony pożyczki były zawsze głównym problemem dla klientów, którzy
  mają problematyczne były kredyty i gwarancje potrzeby finansowe są czymś
  że klienci są zawsze zaniepokojeni, kiedy szukając uzasadniony pożyczki
  pożyczki pożyczkodawca, różnica ta może być zapisana do przemysłu
  udzielać kredytów, począwszy od 2000 $ do $ 100,000,00000 E-MAIL US VIA
  oneloanaltimate@outlook.com
  oneloanaltimate@outlook.com Nasze usługi obejmują:
  * Inwestorzy pożyczki
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Po drugie hipoteczny
  * Business Loans
  * Personal Loans Międzynarodowy
  Pożyczki Żaden z nich, a nie kredytowej sprawdzić, 100% gwarancji, wszystko co musisz zrobić,
  to daj nam znać, co chcesz, a my naprawdę marzę, firma kredyt Eric
  mówi \ "Tak \", gdy banki powiedzieć \ "Nie \", w końcu pożyczek Finance Limited
  Firma, dealerzy, małe instytucje finansowe, bo mamy nieograniczony
  Kapitał więcej informacji, prosimy o uzyskanie kredytu od: Proszę o odpowiedź
  Natychmiast do tego postu: oneloanaltimate@outlook.com pożyczki osobiste
  podanie
  http://pretorialoan.simplesite.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. Chcę docenić tom Williams domu finansisty wypłaty za pomoc
  mi, aby mój kredyt
  Mam scammed 5000 $ różnych kredytodawców fałszywy kredytowych i byłem
  w punkcie sprzedaży swoich właściwości
  związać koniec z końcem. Dopóki nie zobaczyłem post w internecie o tym, jak przyjaciela
  Chorwacja dostała pożyczkę od
    home firma wypłaty finansista i zastosowano także z samej wiary. i
  Dostałem kredyt bez stresu po
  zgadzając się na warunki spłaty i warunkach firmy. uniknąć
  internetowe oszustwa teraz!
    jeśli jesteś w potrzebie pożyczki na rozpoczęcie pożyczkę biznes, samochód,
  rachunki medyczne, projekty kredyty, edukacja itd.
  skontaktować się z mocną wypłaty finansisty domowego firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej. paydayfinancierhome@gmail.com

  OdpowiedzUsuń 41. Stanowi to problemy finansowe możliwość, a ci, którzy potrzebują kredytu z jakiegokolwiek powodu, aby dać kredyt na bardzo rozsądnej stopy procentowej na poziomie 2%, co daje kredyt na sposób osób i firm pracujących lub bezrobotnych mile widziane. Wiele cierpią i potrzebują pomocy w celu poprawy ich warunków życia, wiele z nich jest bezrobotna i trzeba pomoc finansową na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wielu potrzebuje pomocy finansowej w celu konsolidacji rachunków i długów. niezależnie od pożyczki trzeba, z jakiegokolwiek powodu, po prostu czuć się swobodnie kontaktować się z nami do końca, jest to okazja w przedniej części drzwi, skontaktuj się z nami już dziś, jeden z nasz adres e-mail (ELITEFINANCE2000@GMAIL.COM) dziś i dostać kredytu.

  ELITEFINANCE2000@GMAIL.COM
  Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 42. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ +5.200 stałem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem Christina Rojas Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (320,000.00USD) o niskiej oprocentowanie w wysokości 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebujących pożyczka szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) połączenia lub SMS +18653250382) nie wie robimy to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją za dobrą rzeczą, jaką wykonał w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 43. Czy jesteś w poszukiwaniu prawdziwego kredytu ?? Czy potrzebujesz kredytu w jakiejkolwiek formie i dla jakiejkolwiek przyczyny ?? Jesteśmy tutaj, aby pomóc w końcu jako oferujemy niezawodne kredyty na zaledwie 2% stopy procentowej. Zainteresowane kredytobiorców są o kontakt z nami teraz w (Freemanloanfinance@gmail.com) i tam dostać pożyczek dziś.

  Dzięki.
  Email: FREEMANLOANFINANCE@GMAIL.COM
  FREEMAN LOAN FINANCE.

  OdpowiedzUsuń
 44. Czy jesteś w potrzebie pilnej pożyczki płacić rachunki, ekspansji biznesu, organów korporacyjnych lub pożyczki osobiste? Skontaktuj się z nami za szybko skuteczne i godne zaufania pożyczki dzisiaj na za pośrednictwem poczty elektronicznej: elenanino03@gmail.com

  pozdrowienia
  Pani Elena

  OdpowiedzUsuń
 45. Dzień dobry Panie / Pani:

  Pierwsze uzasadniony pożyczki zawsze był to ogromny problem dla ludzi, którzy potrzebują problemy finansowe i rozwiązania do niego. Kwestia kredytów i zabezpieczenia są czymś, co klienci są zawsze zaniepokojeni, kiedy szukając kredytu z legalnego pożyczkodawcy. Nasze usługi obejmują:

  Konsolidacja zadłużenia
  Po drugie hipoteczny
  kredytów na działalność gospodarczą
  Pożyczki osobiste
  Pożyczki międzynarodowe
  Pożyczki studenckie
  kredyt Rodzina

  Dalsze szczegóły, aby przejść o nabywaniu kontakt pożyczki nam łaskawie natychmiast reagować na ten e-mail: bretthawksloans@gmail.com

  Należy pamiętać, że kredyt jest podana w 3% stopy procentowej, uprzejmie wrócić do nas teraz, jeśli interesuje.

  Nazwa: Brett Hawks

  Adres e-mail: bretthawksloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

 46. Cześć każdy, jestem Pani Angela Kurose, szybko chcą używać tego medium podzielić świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, z ubogich do bogatych kobiet którzy mogą teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ 3.280 stałem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o bojąc się Boga człowiekowi, który jest prezesem Ben Davies pożyczki Więc zastosowanie do sumy kredytowego (120,000.00USD) na rozpoczęcie działalności gospodarczej z niskie oprocentowanie w wysokości 2%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie preparaty, gdzie wykonana dotycząca przeniesienia kredytu w mniej niż dwa (2) dni roboczych pożyczka została zdeponowanych w moim banku więc chcę doradzać nikogo w potrzeba pożyczki i gotowe spłacić szybko skontaktować Ben Davies poprzez e-mail firmy: (bendaviesloanfirm@yahoo.com) l nie zna i " robię to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją za dobrą rzeczą, jaką zrobił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 47. Czesc kazdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chca uzywac tego medium na scinanie swiadectwo o tym, jak Bóg skierowal mnie do Legit i realnej pozyczki pozyczkodawcy, którzy przeksztalcili swoje zycie z trawy do laski, od bycia biednych bogata kobieta, która moze teraz pochwalic zdrowego i bogatego zycia bez stresu i trudnosci finansowych. Po tylu miesiacach prób, aby uzyskac kredyt w internecie i zostal oszukany sume $ +5.200 stalem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pozyczki pozyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpien, po czym postanowilem skontaktowac sie z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostal pozyczke w trybie online, rozmawialismy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziala mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem Christina Rojas Loan Company Wiec zastosowanie do sumy kredytowego (320,000.00USD) o niskiej oprocentowanie w wysokosci 3%, wiec pozyczka zostala zatwierdzona latwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostaly zlozone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niz dwa (2) dni pozyczka zostala zdeponowana w moim banku wiec chce doradzac nikogo i potrzebujacych pozyczka szybko sie z nim skontaktowac poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) polaczenia lub SMS +18653250382) nie wie robimy to modle sie, aby Bóg poblogoslawi ja za dobra rzecza, jaka wykonal w moim zyciu.

  OdpowiedzUsuń
 48. Ogłoszenie!!!
  Do tych których może to dotyczyć,

  Jaka jest twoja sytuacja? Potrzebujesz 100% finansowania, nie można zweryfikować dochody, nie można zweryfikować zatrudnienia niedawno własny rachunek, upadłości, kolekcje, problemy kredytowe. Skontaktuj się z nami dla wszystkich rodzajów kredytów, a otrzymasz najlepsze wsparcia finansowego, takie jak * Finansowanie projektów * Biznes Pożyczki * Personal Loans * Konsolidacja zadłużenia * Dom Pożyczki * Linia kredytowa * Kredyty samochodowe * Kombinacja kredytu.

  Więcej dochodzenia kontakt poprzez adres e-mail:
  Firma E-mail: alice_loanservice@hotmail.com

  Z poważaniem
  Pani Alice Roberto
  Reklama online agenta
  Alicja Kredyt Service Ltd
  Firma E-mail: alice_loanservice@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Zastosuj na szybki i tani kredyt z Anitą finansowania kredytowego Spółki. anitaloanfirm1@live.com
  Czy jesteś w potrzebie pożyczki, czy może została z kolei w dół przez bank wcześniej, jest to okazja szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytów, takich jak kredyt biznesu, kredyt samochodowy, kredyt firmy, kapitał podwyższonego ryzyka, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki lub jakiegokolwiek kredytu do wyboru w 2% stopy procentowej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem e-mail: anitaloanfirm1@live.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Jestem Pani Johanna Rogers prywatną kredytodawcy kredytu i dają pożyczki na 3% stopy procentowej, ofiaruję pożyczki dla osób fizycznych i firm lub grup osób, które są finansowo w dół. E-mail: (johann_rogers2@aol.com)

  OdpowiedzUsuń
 51. Cześć wszystkim,
  Jestem Carolina Bianca samotną matką z Georgia USA, i będzie się podzielić to wielkie świadectwo o tym, jak dostałem pożyczkę od pani Linda Moore Loan Company, kiedy zostali wypędzeni z naszego domu, kiedy nie mógł już płacić rachunki , Po został oszukany przez różne firmy w Internecie i odmówiono kredytu przez mojego banku i innych innej unii kredytowej odwiedziłem. moje dzieci zostały podjęte przez opiece zastępczej, byłem zupełnie sam na ulicy. Aż do dnia, kiedy haniebnie wszedł do starego szkolnego kolegi, który wprowadził mnie do tej firmy pożyczki bojąc się Boga (pani Linda Moore Loan Company). Na początku powiedziałem jej, że nie jestem gotowy do podjęcia jakiegokolwiek ryzyka wystąpienia o pożyczkę już w Internecie, ale zapewnił mnie, że ja otrzymałem pożyczkę od nich. Na namysłu wziąłem ze względu na mój bezdomności wziąłem próby i złożył wniosek o pożyczkę, i wypełniony formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie na szczęście dla mnie i otrzymał pożyczkę w wysokości $ 120.000,00 którą zastosowano w okresie od dnia ta firma pożyczki (lindamooreloans@gmail.com) i jestem zadowolony, że podjął ryzyko i są stosowane do kredytu. moje dzieci zostały zwrócone do mnie i teraz mam własny dom i działalność własną rękę. Wszystko wdzięczność pani Linda Moore Bóg wysłał pożyczki pożyczkodawcy daje sens życiu, kiedy stracił wszelką nadzieję więc zrobiłem ślub mojej jaźni, że będzie na bieżąco w internecie, świadcząc o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować się z tą wielką firmę teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej: lindamooreloans@gmail.com ona rodzaj otuchy.
  www: https://lindamooreloancompany.wordpress.com

  Ja pozostaję Carolina Bianca.

  OdpowiedzUsuń
 52. Cześć wszystkim,
  Jestem Carolina Bianca samotną matką z Georgia USA, i będzie się podzielić to wielkie świadectwo o tym, jak dostałem pożyczkę od pani Linda Moore Loan Company, kiedy zostali wypędzeni z naszego domu, kiedy nie mógł już płacić rachunki , Po został oszukany przez różne firmy w Internecie i odmówiono kredytu przez mojego banku i innych innej unii kredytowej odwiedziłem. moje dzieci zostały podjęte przez opiece zastępczej, byłem zupełnie sam na ulicy. Aż do dnia, kiedy haniebnie wszedł do starego szkolnego kolegi, który wprowadził mnie do tej firmy pożyczki bojąc się Boga (pani Linda Moore Loan Company). Na początku powiedziałem jej, że nie jestem gotowy do podjęcia jakiegokolwiek ryzyka wystąpienia o pożyczkę już w Internecie, ale zapewnił mnie, że ja otrzymałem pożyczkę od nich. Na namysłu wziąłem ze względu na mój bezdomności wziąłem próby i złożył wniosek o pożyczkę, i wypełniony formularz wniosku o pożyczkę i udał się wszystko, co było o mnie na szczęście dla mnie i otrzymał pożyczkę w wysokości $ 120.000,00 którą zastosowano w okresie od dnia ta firma pożyczki (lindamooreloans@gmail.com) i jestem zadowolony, że podjął ryzyko i są stosowane do kredytu. moje dzieci zostały zwrócone do mnie i teraz mam własny dom i działalność własną rękę. Wszystko wdzięczność pani Linda Moore Bóg wysłał pożyczki pożyczkodawcy daje sens życiu, kiedy stracił wszelką nadzieję więc zrobiłem ślub mojej jaźni, że będzie na bieżąco w internecie, świadcząc o tym, jak dostałem pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktować się z tą wielką firmę teraz kredytu za pośrednictwem poczty elektronicznej: lindamooreloans@gmail.com ona rodzaj otuchy.
  www: https://lindamooreloancompany.wordpress.com

  Ja pozostaję Carolina Bianca.

  OdpowiedzUsuń
 53. Szukasz bardzo prawdziwego kredytu? W przystępnej stopy procentowej? Przetworzone w ciągu 2 do 5 dni roboczych. Czy zostały odrzucone stale przez swoich banków i innych instytucji finansowych? Oto legit ofertę, ponieważ kwestia kredytu i bezpieczeństwa jest czymś, że klienci są coraz bardziej zaniepokojeni, Gratuluję wam Oprocentowanie naszej oferty jest 3%, jeżeli zainteresowany w uzyskaniu pomocy finansowej, skontaktuj się z nami pod adresem: seankentco-operative@hotmail.com.

  Wnioskodawca dane osobowe.

  Twoje imię:
  Kwota potrzebna:
  Twój kraj:
  Kredyt Czas trwania:
  Twój adres:
  Numer telefonu:
  Miesięczny przychód:
  Seks:
  Twój numer faksu:
  Twój wiek:

  Osoba kontaktowa: Sean Kent.
  Tel: +14404904414
  E-mail: seankentco-operative@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Czesc kazdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chca uzywac tego medium na scinanie swiadectwo o tym, jak Bóg skierowal mnie do Legit i realnej pozyczki pozyczkodawcy, którzy przeksztalcili swoje zycie z trawy do laski, od bycia biednych bogata kobieta, która moze teraz pochwalic zdrowego i bogatego zycia bez stresu i trudnosci finansowych. Po tylu miesiacach prób, aby uzyskac kredyt w internecie i zostal oszukany sume $ +5.200 stalem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pozyczki pozyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpien, po czym postanowilem skontaktowac sie z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostal pozyczke w trybie online, rozmawialismy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziala mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem Christina Rojas Loan Company Wiec zastosowanie do sumy kredytowego (320,000.00USD) o niskiej oprocentowanie w wysokosci 3%, wiec pozyczka zostala zatwierdzona latwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostaly zlozone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niz dwa (2) dni pozyczka zostala zdeponowana w moim banku wiec chce doradzac nikogo i potrzebujacych pozyczka szybko sie z nim skontaktowac poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) polaczenia lub SMS +18653250382) nie wie robimy to modle sie, aby Bóg poblogoslawi ja za dobra rzecza, jaka wykonal w moim zyciu.

  OdpowiedzUsuń
 55. Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki
  osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej briandominicloanfunds@gmail.com~~HEAD=pobj dla Biblia mówi "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte "Więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na wieki more.Please nich jest dla poważnych poglądach i Boga ludzi obawiających.

  Twoje imię:
  SEKS;
  WIEK;
  Kraj
  Kwota kredytu:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu;
  Miesięcznego dochodu;
  Ważny Numer telefonu komórkowego:
  Dzięki za wyrozumiałość do kontaktu jako
  oczekujemy
  pozdrowienia
  Zarządzanie
  E-mail: briandominicloanfunds@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na finansowanie firmy lub w jakimkolwiek celu? posiadamy certyfikaty, zgodne z prawem i międzynarodowym licencjonowanym pożyczki pożyczkodawcy Oferujemy kredyty dla firm biznesowych, firm i osób prywatnych w przystępnej oprocentowaniem 2% procent, to może być krótki lub długi okres kredytowania nawet jeśli masz słabe kredytu, będziemy przetwarzać kredytu, jak tylko otrzymamy Twoją aplikację. Jesteśmy niezależną instytucją finansową. Stworzyliśmy doskonałą reputację na przestrzeni lat w dostarczaniu różnych rodzajów kredytów dla tysięcy naszych klientów. Oferujemy gwarantowanych kredytów jakiejkolwiek kwoty dla obywateli i nie-obywateli Oferujemy łatwy pożyczki osobiste, pożyczki handlowej / biznesowej, kredyt samochodowy, leasing / Equipment Finance, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, kredytu mieszkaniowego, etcfor wszystkich obywateli i nie-obywatelom albo dobra czy zła historia kredytowa. Jeśli jesteś w potrzebie nasz e-mail firmy (lindamooreloans@gmail.com) możesz wysłać nam swoje dane Powiadom mnie dzisiaj i będziesz zadowolony to zrobiłeś. lindamooreloans@gmail.com lub strona internetowa: https://lindamooreloancompany.wordpress.com

  Z poważaniem,
  Pani Linda Moore.
  Menedżer firmy

  OdpowiedzUsuń
 57. Założyliśmy, aby pomóc ludziom potrzebuje pomocy, oferujemy kredyty na 3% stopy procentowej, takie jak help.So finansowej jeśli przeżywają trudności finansowe lub masz jakiekolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy, aby rozpocząć swój biznes lub potrzebujesz kredytu na osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu lub masz trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, prosimy o kontakt poprzez e-mail: trustfunds224@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 58. Cześć każdy, Ja Pan Chen Mulan Od Ohio USA, szybko chcą używać tego medium na ścinanie świadectwo o tym, jak Bóg skierował mnie do Legit i realnej pożyczki pożyczkodawcy, którzy przekształcili swoje życie z trawy do łaski, od bycia biednych bogata kobieta, która może teraz pochwalić zdrowego i bogatego życia bez stresu i trudności finansowych. Po tylu miesiącach prób, aby uzyskać kredyt w internecie i został oszukany sumę $ +5.200 stałem tak zdesperowani w uzyskaniu kredytu z legit pożyczki pożyczkodawcy w Internecie, którzy nie doda do moich cierpień, po czym postanowiłem skontaktować się z przyjacielem kopalnia, który niedawno dostał pożyczkę w trybie online, rozmawialiśmy o tej sprawie i do naszego wniosku, opowiedziała mi o kobiecie zwanej pani Christina Rojas, który jest prezesem Christina Rojas Loan Company Więc zastosowanie do sumy kredytowego (320,000.00USD) o niskiej oprocentowanie w wysokości 3%, więc pożyczka została zatwierdzona łatwo bez stresu i wszystkie przygotowania zostały złożone w sprawie przeniesienia kredytu oraz w czasie krótszym niż dwa (2) dni pożyczka została zdeponowana w moim banku więc chcę doradzać nikogo i potrzebujących pożyczka szybko się z nim skontaktować poprzez: (happinessloanfirm@hotmail.com) (http://happinessloanfirm.bravesites.com) zadzwoń +18653250382 +19852316245 lub SMS) nie wie, robie to modlę się, aby Bóg pobłogosławi ją dla dobrze uczynił w moim życiu.

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam, jestem Paul Walker, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem: (paulwalkerloanfirms@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 60. Dzień dobry wszystkim z mojego kraju, nazywam się Wioletta z Polski przyjechałem tu, na blogu, aby odwoływać się do firmy, która jest legit i wolne od oszustw i firmę, gdzie zrealizowany mój kredyt z 35,000,00 euro wczoraj, a ja przyszedłem tutaj, aby ta chwila rozdrażnieniem wszystkim, że jest w potrzebie kredytu, która nadal istnieje firma zawsze można ufać i polegać na bo w moim przypadku okazało się, że firma o nazwie firmy pożyczki Stella Rene, że była firma gdzie ja zrealizowany kredytu wczoraj, więc proszę się połączony z ta firma w przypadku, gdy są w potrzebie pilnej pożyczki dziś, bo zawsze możesz liczyć na pożyczkę Email poniżej {mrsstellareneloanfirm1@hotmail.com} więcej informacji na dzisiaj.

  Wioletta

  OdpowiedzUsuń
 61. jesteś w potrzebie pożyczki ?? Jeśli tak, to jesteś o kontakt w przystępnej kredytu z dobrych warunków pracy przy stopie procentowej wynoszącej 3% email Millerporter102@gmail.com

  Nazwa:
  Wiek:
  Płeć:
  Telefon:
  Kraj:
  Zawód:
  Miesięczny przychód:
  Tygodnik Zarobki:
  Kwota kredytu potrzebne:
  Kredyt Czas trwania:
  Cel kredytu:

  http://millerporter102.wix.com/potterfirms

  Jesteśmy czeka na odpowiedź
  Pan Miller Porter

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam,

  Jesteś zmęczony szukam pożyczki i kredyty hipoteczne,czy zostały odrzucone stale swoich banków i innych instytucji finansowych,oferujemy dowolną formę pożyczki osobom fizycznym i osobom prawnym w niskiej stopy procentowej 2%.Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kredytu,nie wahaj się skontaktować się z nami już dziś,obiecujemy zaoferować najlepsze usługi kiedykolwiek.Po prostu daj nam szansę, bo proces będzie się przekonać. Jakie są twoje potrzeby finansowe?

  Potrzebujesz kredytu biznesu?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?
  Chcesz kupić samochód?
  Chcesz перекредитоваться?
  Potrzebny jest kredyt hipoteczny?

  Potrzebny jest ogromny kapitał, aby rozpocząć swój biznes lub rozszerzenie? Straciłeś już nadzieję, że i wam się wydaje, nie ma wyjścia, i swoje obciążenia finansowe nadal występuje?

  Proszę, nie wahaj się z nami skontaktować w celu ewentualnej współpracy biznesowej

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (creditoffer2468@gmail.com) lub telefonicznie pod numerem +447031941969

  OdpowiedzUsuń
 63. Jak się masz dzisiaj? jestem panem habat i muszę ci powiedzieć, jak przyjemność poinformować Państwa, że teraz dać się pożyczki na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2%. Kontakt pożyczki Pan habat firmy poprzez orbitfinanceloancompany@gmail.com.we~~pobj daje czas życia alternatywny pożyczki dla klientów indywidualnych, firm biznesowych, ubezpieczenia itp jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej lub w potrzebie pożyczki zainwestować lub potrzebujesz pożyczki płacić rachunki szukaj nie dalej jak jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Powiadom nas: orbitfinanceloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 64. Jestem prywatny pożyczkodawca, mogę udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim oprocentowaniu i niedrogie oprocentowaniem 2%. Kontakt w celu monitorowania przetwarzania pożyczki i przeniesienia w ciągu 48 godzin EMAIL USA teraz Od: prudentialloancompany@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 65. Szukasz inwestycji i pożyczek osobistych? szukaj nie więcej, bo jesteś na właściwym miejscu dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Global Finance Ograniczona rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem prosimy o kontakt poprzez e-mail: (mariajorgeglobalfinance@gmail.com)

  DANE APLIKACJI

  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) Adres:
  4) Stan:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Miejsce pracy:
  8) Numer telefonu:
  9) Aktualna pozycja w miejscu pracy:
  10) Miesięczny dochód:
  11) Kwota kredytu potrzebne:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel kredytu:
  14) Religia:
  15) Czy stosowane przed:
  16) Data urodzenia:
  Dzięki,

  OdpowiedzUsuń
 66. Uwaga Kredyt Wnioskodawca,

   Witamy Kelvin POŻYCZKI FINANSOWANIA INC. Jako część opakowania opiekuńczego oferuje działalność i ofertę pożyczki osobiste z oprocentowaniem w wysokości 3%, bez żadnych kontroli kredytowej. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny


  * Osobiste Loan (niezabezpieczone)

  * Biznes Pożyczki (niezabezpieczone)

  * Kredyt Konsolidacja zadłużenia

  * Poprawa domu

  PODANIE:

  1) Prefiks (pan, pani, (MS).

  2) Imię i nazwisko:

  3) Nazwisko:

  4) Adres:

  5) Kraj:

  6) Status:

  7) Numer telefonu:

  8) Telefon komórkowy:

  9) Miejsce pracy:

  10) Kwota potrzebna jako pożyczki:

  11) Miesięczny dochód:

  12) Czas trwania kredytu:

  13) Celem kredytu:

  14) Czy stosowane przed:

   Wszystkie odpowiedzi należy przesyłać na adres: e-mail: Oprocentowanie kredytu w wysokości 3%, bez żadnych dodatkowych gwarancji. Ma to na celu pomóc ludziom osiągnąć ich cele finansowe. Zainteresowane osoby powinny wysłać do nas na: kelvinmureen@googlemail.com lub zadzwoń mr Kelvin +1 773-666-6668 lub +14132483242 po otrzymaniu żądania, wówczas będziemy rozpatrzenie wniosku kredytowego do zatwierdzenia
  Z poważaniem,
  Dzięki i
  NIECH CIĘ BÓG BŁOGOSŁAWI
   Pani Mureen

  OdpowiedzUsuń
 67. Witam, jestem Pan Jan, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który nadaje możliwość życia.
  Trzeba pilnie pożyczki wyczyścić swoje długi lub mieć domu kapitałowych pożyczki, aby poprawić swój biznes? Czy zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Gdyby kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? I nie szukaj dalej, jak tu jesteśmy, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Płacimy pieniądze dla ludzi, którzy potrzebują pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w działalność w tempie 2% .I chcą używać tego medium poinformować, że zapewniamy niezawodną i obsługi i pomocy będzie gotowy do zaoferowania loan.So e-maila do nas dzisiaj mrjohnrobertloanfirm@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 68. TODD Forman KREDYT FIRM
  81 Kingsfield Road,
  Hertfordshire, WD19 4TP
  Watford, UK

  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste lub biznesowe pożyczki ?, Czy Twoja firma, firma lub przemysł potrzebuje pomocy finansowej ?. TODD Forman KREDYT FIRM, pełnoprawny zarejestrowany kredytowania Kredyt firma, która oferuje wszystkie rodzaje kredytów dla współpracy indywidualnej lub finansowej, niezależnie od lokalizacji. Ten kredytów Agencja Finanse dla klientów, którzy są zainteresowani @ tempie 3%. To s programy to projekt, aby dopasować swój budżet,, Czy jesteś poważnie potrzebuje pilnej pożyczki proszę nie wahaj się skontaktować z Biurem to ze szczegółami poniżej:

  TODD Forman KREDYT FIRM
  E-Mail: toddformanloanfirm@gmail.com
  Tel: + 44-702-701-3778
  Numer rejestracyjny: 7300915
  Ilość CCL: 914732
  © ToddForman Kancelaria ®2016

  OdpowiedzUsuń
 69. Jesteśmy organizacją chrześcijańską utworzona, aby pomóc ludziom w potrzebach pomaga, jak help.So finansowej, jeśli przeżywa trudności finansowe lub są w jakikolwiek finansowy bałagan i trzeba funduszy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub potrzebujesz pożyczki osiedlenie swój dług lub opłacać rachunki, rozpocząć miły biznesu, lub jesteś trudno jest uzyskać kredyt kapitału z lokalnych banków, skontaktuj się z nami poprzez e-mail już na taką pomoc (kredyty, uruchomienie pieniędzy): sandraloancompany1@gmail.com Biblia mówi o "" Łk 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól tych okazji przekazać ci, że Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Proszę to tylko na poważnie myślących i Bóg obawiając osób w trudnej sytuacji finansowej i chcą znaleźć drogę na zewnątrz.

  Jesteś radzą, aby wypełnić i odesłać szczegóły poniżej ..

  Twoje imię:______________________

  Twój adres:____________________

  Twój kraj:____________________

  Twój zawód:__________________

  Kwota pożyczki Potrzebny: ______________

  Kredyt Czas trwania: ____________________

  Miesięczny przychód:__________________

  Numer telefonu komórkowego:________________

  Czy wniosek o kredyt przed: ________________

  Jeśli wniosek o kredyt przed, gdzie traktowane uczciwie? gdzie firma znajduje? ...

  OdpowiedzUsuń
 70. Witam, nazywam się Julia Simon, ofiarą oszustwa w rękach wierzycieli fałszywych. Straciłem około 55,000.00.Euro bo muszę duży kapitał 120,000.00.Euro. I prawie umarł, nie miałem dokąd pójść. Moja firma została zniszczona, aw procesie Straciłem syna. Nie mogę znieść tego kolejny happening. w grudniu 2014 roku, spotkałem znajomego, który wprowadził mnie do dobra matka, pani Augusta Ibramhim, który ostatecznie pomógł mi zabezpieczyć pożyczkę w firmie. dobrą matką Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć dziękuję i niech Bóg nadal błogosławił. Chciałbym również skorzystać z tej okazji, aby doradzić koledze po polsku, że istnieje wiele oszustów tam, więc jeśli potrzebujesz pożyczki, a chcesz szybko zabezpieczyć pożyczkę, wystarczy zalogować się z panią Augusta Ibramhim poprzez email: augustaibramhim11 @ gmail .com. Można również skontaktować się ze mną poprzez ten e-mail: juliasimon460@gmail.com~~HEAD=pobj. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Proszę on jest jedyną osobą, która jest wiarygodna i godna zaufania.
  dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 71. Oferujemy kredyty na niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, a bez zabezpieczenia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, venture capital, kapitał, kredytów dla przedsiębiorstw, kredytów edukacja, hipoteka lub kredytowych dla dowolnego powodu. "

  Jednak nasza metoda pozwala na ustalenie kwoty kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie na to pozwolić, to daje realną szansę na zdobycie funduszy potrzebnych!

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: omegacreditcompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 72. Czy jesteś w jakikolwiek problem finansowy? Czy potrzebujesz szybkie pożyczki, aby wyczyścić
  debetowych i wrócić do pracy. Proszę podać nam następujące
  Poniżej poprzez e-mail stevenpennycare17@gmail.com
  Pełne nazwy:
  Kraj:
  Numer telefonu:
  Kwota kredytu potrzebne:
  Kredyt Czas trwania:
  Kontakt e-mail: stevenpennycare17@gmail.com
  Dzięki
  Mr Mike Eddie

  OdpowiedzUsuń
 73. I got my already programmed ATM card to
  withdraw the maximum of $50,000 daily for a maximum of 30
  days. I am so happy about this because i got mine last week
  and I have used it to get $100,000. MR mark wesley is giving out the card just to help the poor and needy. he also advice us to help the needy around us when we get the card so tthat God will keep blessing all of us. get yours from him now. Just send him an email
  On wesleymarkhackers@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 74. Witam Seekers kredytu,

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, kredyt dług? Kupić samochód lub dom? Jeśli tak nie więcej martwić, bo oferują wszelkiego rodzaju pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%, bez zabezpieczenia, bez kontroli kredytowej. Wracajcie do nas, jeśli potrzebujesz pożyczki z poniższej informacji.

  (1) Imię i nazwisko:
  (2) Kwota kredytu potrzebne:
  (3) Czas trwania kredytu:
  (4) Numer telefonu:
  (5) Kraj:
  (6) Stan:

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail dzisiaj: (eileenfisherloanlender@gmail.com)

  Kind życzeniami.
  Eileen Fisher

  OdpowiedzUsuń
 75. Witam kredytu Wnioskodawca,
   
  Szukasz kredytu biznesu, pożyczki, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, kredyty konsolidacji zadłużenia, gwarancji kredytowych niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka, itp Albo potrzebujesz kredytu bankowego lub finansowego wsparcia dla jednego lub więcej powodów. Jesteś we właściwym miejscu do czynienia z kredytami! Dajemy pożyczki na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Jeśli jesteś zainteresowany, prosimy o kontakt; (Sainttoniloanfirm.live@outlook.com)

                             |||||||||||||||
                          Zweryfikowane? Dziennik ™
                         Prawa zastrzeżone © 2016

  OdpowiedzUsuń
 76. Poszukujący drogi kredyt!!!

  Możesz w każdej trudnej sytuacji finansowej? Czy chcesz rozpocząć własny biznes? Spółka ta pożyczka została organizacji ustanowionych praw człowieka na całym świecie z wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludzi z trudności finansowych życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wracaj do nas ze szczegółami poniżej e-mail: g.marius95@hotmail.com

  Nazwa:
  Kwota pożyczki:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  ZAUFANIE
  Pan.Marius

  OdpowiedzUsuń
 77. Cześć................

  Zapraszamy do pogrubioną banków firmie pożyczki.

  Oferujemy kredyty dla osób prywatnych i współpracę organów na poziomie 3%
  ubezpieczeń kredytów i pożyczek niezabezpieczonych, Mobile, złe pożyczki
  mieszkaniowe, kredyty szkolne itp zatwierdzony w ciągu 48 godzin lub mniej.

  Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
  dinnymcmahonloanfirm@gmail.com natychmiast uzyskać więcej informacji,
  odebranych w ciągu 1 godziny od podania.

  Wypełnić wniosek kredytowy
  *****************************

  1) Imię i nazwisko: .....
  2) Płeć: ........
  3) Kwota kredytu potrzeby ...
  4) Czas trwania kredytu :.
  5) Stan / Kraj: .......
  6) Główny Adres: ..
  7) numer telefonu komórkowego: .....
  8) Faks: ......
  9) Miejsce pracy: ....
  10) Miesięczny dochód: ..........
  11) Płatność Data: ....
  12) Cel kredytu ...

  Czekam na szybką odpowiedź
  Dinny MCMAHON
  Ograniczona oficer pożyczki bankowe
  dinnymcmahonloanfirm@gmail.com
  dinnymcmahonloanfirm@outlook.com......

  OdpowiedzUsuń
 78. Cześć,
  Jestem Pani Bella Albert, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem:
  (Bellaalbert6@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 79. Cześć,

  Szukasz kredytu Xmas finansowego pomóc płacić rachunki kredyt, dług kredyt konsolidacyjny, niezabezpieczonej pożyczki, pożyczki biznesowe, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt prywatnego, venture capital, itp! Jestem prywatny pożyczkodawca, mogę udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim tempie i niedrogie oprocentowaniem 2%. e-mail: morrisloanfrom@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 80. Cześć,

  Szukasz kredytu Xmas finansowego pomóc płacić rachunki kredyt, dług kredyt konsolidacyjny, niezabezpieczonej pożyczki, pożyczki biznesowe, kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, kredyt studencki, kredyt prywatnego, venture capital, itp! Jestem prywatny pożyczkodawca, mogę udzielić pożyczki dla firm i osób prywatnych na niskim tempie i niedrogie oprocentowaniem 2%. e-mail: morrisloanfrom@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 81. Dobry dzień dla was wszystkich z was nazywam się Christopher Miles, jestem z USA, w Teksasie, jestem bardzo szczęśliwy, jak piszę świadectwo, jak dostałem pożyczkę od tego kredytodawcy kredytu, wierzę, że Bóg ma plan dla mnie, po I został już oszukany moich pieniędzy przez wielu tzw kredytodawców kredytów, i został oszukany i niemal myślał o podjęcie mojego życia, ale Bóg ma cel dla mnie, jeśli chcesz uzyskać pożyczkę z każdej firmie masz do wyboru Mike Johnson jędrna, kiedy po raz pierwszy zaczął się z nim, myślałem, że tak jak reszta, i ku mojemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę w wysokości $ 69,000.00 na moim koncie i to dokładna kwota i stosowane w jego towarzystwie, a ty, który czuje, że nie nie ma nadziei dla ciebie? Jest to kłamstwo, bo jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu wszelkiego rodzaju pożyczki, można się z nim skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, jego e-mail: mikejohnsonfirm@yahoo.com, niech cię Bóg błogosławi, jak pobłogosławił mnie z panem Mike Johnson dostając mój kredyt po spada w rękach oszustw.

  Dzięki.
  Christopher Miles.

  OdpowiedzUsuń
 82. potrzebujesz kredytu? jesli tak, napisz do nas na jullietfinancialaid@yahoo.com aby uzyskac wiecej informacji z listy
  Nazwa:
  wiek:
  plec:
  kraj:
  stan:
  tel:
  zawód:
  Kwota kredytu:
  Okres kredytowania:
  miesieczny przychód:
  Celem funduszy:
  e-mail:
  pozdrowienia,
  Juliet
  Kontakt email: jullietfinancialaid@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 83. cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki lub finansowania wszelkiego rodzaju? Zostały odrzucone przez bank z powodu złych kredytów? Czy masz niezapłacone rachunki lub długu? Mamy dobrą harmonogramu spłaty z niskim oprocentowaniem 2%. Aby uzyskać więcej informacji, proszę skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez e-mail: REMY.CREDIT111@gmail.com, rodzaj naszych usług kredytowych daje się nam

  wniosek o pożyczkę

  Nazwy wnioskodawców ____________________
  Kwota kredytu wymagane: __________________
  Czas trwania pożyczki: _________________
  Cel kredytu: _______________________
  Adres wnioskodawcy: _________________
  Zawód: __________________________
  Miasto: ___________________________
  Stan: __________________________
  Kraj: __________________________
  Płeć: _____________________
  Wiek: ________________________
  ubiegać się o pożyczkę przed ...........
  Numer telefonu:___________________________________
  Kontakt: e-mail: REMY.CREDIT111@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 84. Pilna Pożyczka OFERTA

  Jestem zarejestrowanym i licencjonowanego pieniędzy kredytodawcy / inwestorowi, który udziela kredytów różnego rodzaju, takich jak wypłaty Osobiste, hipoteka, Business, Kredyty samochodowe poważny i zainteresowanych stron na bardzo niski koszt dostępną prędkością. Kontakt na nasz adres e-mail już dziś pod adresem: Louisandersonfinance@gmail.com

  Nie przegap tego wspaniałą okazję! przyjść do nas dzisiaj, abyśmy mogli położyć kres wszystkich problemów finansowych raz na zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 85. Dobry dzień

       Jestem James Walters rodzajem i dobrze znane, uzasadnione i akredytowane lichwiarza, ja pożyczyć pieniądze do firm potrzebujących wsparcia finansowego i ludzi, jeśli masz złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki? Nie bój się, Jesteśmy licencjonowanym lichwiarzy i udzielać kredytów krótkie / długoterminowych. Szybkie zatwierdzenie, 100% gwarancją kontak mrjameswalters990@hotmail.com

  Podanie o pożyczkę

  Twoje pełne imię: ...........................
  Twój adres email : ...........................
  Kompletnym numer telefonu: ...........................
  Twoje miasto: ...........................
  Stan / Prowincja: ...........................
  Twój kraj: ...........................
  Faks: ...........................
  Data urodzenia: ...........................
  Miesięczny przychód : ...........................
  Stan cywilny : ...........................
  SEX: ...........................
  Źródłem spłaty: ...........................
  Kwota pożyczki Potrzebny: ...........................
  Twoje hasło: ...........................
  Okres kredytowania: ...........................
  Celem pożyczki: ...........................

  mrjameswalters990@hotmail.com

  Z poważaniem
  Pan James

  OdpowiedzUsuń
 86. Chcę podziękować panu westhood dla dał mi kredyt. Mam po utracie 6000euro do fałszywych kredytodawców. i złożyła wniosek o pożyczkę od firmy i dostałem pożyczkę. jeśli trzeba dziś legit pożyczki stosuje się za pośrednictwem poczty elektronicznej; apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 87. potrzebujesz kredytu? jeśli tak, napisz do nas na jullietfinancialaid@yahoo.com aby uzyskać więcej informacji z listy
  Nazwa:
  Wiek:
  Płeć:
  Kraj:
  Stan:
  Tel:
  Zawód:
  Kwota kredytu:
  Okres kredytowania:
  Miesięczny przychód:
  Przeznaczenie funduszy:

  Kontakt email: jullietfinancialaid@yahoo.com

  pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 88. Witam Panie / Szanowna Pani,
  Czy potrzebujesz kredytu / pomoc finansową dla firmy, hipotecznych, wynajem, pożyczki osobiste, kredyt na samochód lub kupić dom lub nawet

  Czesne dla swojego dziecka? Oferujemy finansowanie na bardzo niskim oprocentowaniu w wysokości 2,5%. Wszystkie zainteresowane Wnioskodawcy są o kontakt

  nas za pośrednictwem poczty elektronicznej; oceanfinance113@gmail.com aby uzyskać więcej informacji.
  Wracaj do nas za pośrednictwem poczty e-mail: oceanfinance113@gmail.com
  Zadzwoń lub wiadomości poprzez: +12014196158
  Trimark Usługi finansowe
  Zarządzanie
  Stany Zjednoczone

  OdpowiedzUsuń
 89. Witaj!

  Potrzebujesz wsparcia finansowego? Śledź pieniądze i uzyskać wszystkie rodzaje kredytu natychmiast!

  € 1000 do € 10.000.000,00
  * Cel * oprocentowanie 3%
  * Wybór pomiędzy 1-20 lat płacą.
  * Wybierz między miesięcznego i rocznego planu płatności.
  * Elastyczność kredytu.

  Aby uzyskać pomoc, prosimy o kontakt. E-mail: creditsolutioncompany@gmail.com

  Z poważaniem
  Zarządzanie

  OdpowiedzUsuń
 90. Witam Jestem Hellen Przyciski z Florydy USA, kiedy byłem w potrzebie pożyczki
  $ +530.000 Tranzytu Biznesu mój przyjaciel przedstawił bezpośrednich usług dostępu online do mnie, bo dostała pożyczkę od nich jakiś czas temu, więc byłem tak przestraszony ze względu na oszustwa w internecie, ale mój przyjaciel zachęcił mnie, aby dać im szansę i dałem je spróbować i dostałem pożyczkę w ciągu 4 godziny, a ich drogi było bardzo łatwe nie kredytowej sprawdzić, nie ma cosigner, bez zabezpieczenia, a ich oprocentowanie wynosi zaledwie 1%, więc będę doradzać ktoś tam, że potrzebujesz pożyczki z nimi skontaktować poprzez pocztę (directonlineaccesservices@hotmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 91. Pan James Caver

  Cześć wszystkim,

  Czy szukał finansowania opcje dla nowego zakupu domu, budowy, pożyczki nieruchomości, refinansowanie, konsolidacja długu, osobistych lub biznesowych celów? Witamy w przyszłości! Finansowanie prosta z nami. Skontaktuj się z nami, jak oferujemy naszą usługę finansową przy niskim i niedrogie oprocentowaniem 3% dla długiej i krótkiej pożyczki term.Interested Wnioskodawca powinien kontakt w celu ustalenia procedury pozyskania kredytu poprzez: happinessloan120@gmail.com

  E-mail: happinessloan120@gmail.com

  Z poważaniem

  OdpowiedzUsuń
 92. Witam jestem Panu Jerry Carl wierzyciela pożyczek prywatnych, a ja jestem tutaj, aby swoje marzenia, aby uzyskać kredyt. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swoje długi? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę firmy lub rozpocząć własny biznes, jesteśmy tu dla Ciebie z niskim oprocentowaniem 2% i można dostać kredyt w wysokości $ 5,000 do $ 100.000.000,00 maksymalna kwota kredytu i do 30 lat trwania kredytu , prosimy o kontakt na nasz adres email jerrycarlloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 93. Witam jestem Panu Jerry Carl wierzyciela pożyczek prywatnych, a ja jestem tutaj, aby swoje marzenia, aby uzyskać kredyt. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki, aby spłacić swoje długi? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę firmy lub rozpocząć własny biznes, jesteśmy tu dla Ciebie z niskim oprocentowaniem 2% i można dostać kredyt w wysokości $ 5,000 do $ 100.000.000,00 maksymalna kwota kredytu i do 30 lat trwania kredytu , prosimy o kontakt na nasz adres email jerrycarlloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 94. Good Day przyjaciól.

  Czy nadal poszukuje pozyczki i zostaly odrzucone przez banki lub oszukac? Chce, zebys wiedzial, ze otrzymala pozyczke nieruchomosci na 300.000 euro z senatorem Waltera. on jest naprawde dobry i renomowanych kredytodawcy.

  Kontakt z senator Walter dalej; senatorrpwalter@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 95. Cześć Czy jesteś zainteresowany uzyskaniem jakiegokolwiek kredytu? Jestem dyrektorem Kelvin Kent Loans Limited, obsługą kredytu Kevin Kent i licencjonowaną legalną inwestycją kredytową, oferujemy pożyczki osobom fizycznym i firmom, a także zapewniając rzetelne i inwestycyjne usługi dla różnych klientów / potencjalnego poziomu z przystępną stopą procentową 3% z minimalną kwotą pożyczki w wysokości 3000 USD za maksymalną kwotę pożyczki (300.000.000 USD) z okresem od 1 roku do 25 lat. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem firmy Adres e-mail: kelvinkentloanfirm83@gmail.com Kontakt: kelvinkentloanfirm83@gmail.com: w przypadku kredytu dzisiaj jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dziękuję za czekanie na szybką odpowiedź. Kevin Kent.

  OdpowiedzUsuń
 96. Poproś o szybką i wygodną pożyczkę, aby spłacić rachunki i rozpocząć nowe finansowanie Twoich projektów przy najtańszej stopie procentowej 2%. Skontaktuj się teraz za pośrednictwem: elijahloanfirm@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 97. Witamy, jesteśmy Jonathan Albert Mak Loan Firmą, prywatną firmą pożyczkową, która daje pożyczki na czas nieokreślony. Potrzebujesz pilnej pożyczki, aby usunąć swoje zadłużenie, potrzebujesz pożyczki kapitałowej dla Twojej firmy, zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe, potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego lub kredytu hipotecznego, pożyczki studenckiej, kredytu samochodowego, pożyczki kontraktowej. Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie kłopoty finansowe były przeszłością. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, osobom, które mają złe kredyty lub potrzebują pieniędzy, aby płacić rachunki. Dajemy osobom z najniższym poziomem oprocentowania 2%. Chcę skorzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy wiarygodnej pomocy i oferujemy Państwu pożyczkę. Dziękuję, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem: jonathanalbertmak@gmail.com
  Jonathanalbert88@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 98. Witam wszystkich

  Jestem Fredrick po imieniu i jestem bardzo prostym człowiekiem. Daję pożyczki z bardzo niską stopą procentową 3%. Daję wszelkiego rodzaju pożyczki, w których potrzebujesz.

  Potrzebuję tylko poważnych wnioskodawców, więc nie przychodź tutaj i bawić się z mojej działalności.

  Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem naszego adresu e-mail i numeru Whatsapp:

  E-mail: fpadoin@yahoo.com
  WhatsApp: +2347059073801

  Cieszę się z mojej aplikacji
  +2347059073801
  fpadoin@yahoo.com
  Fredrick Padoin Manson

  OdpowiedzUsuń
 99. TESTIMONY NA JAKIM MIEJ LOKALIZACJĘ

  Dzień dobry, Nazywam się Michelle Vick Jestem obywatelem Stanów Zjednoczonych Ameryki chcę zeznawać dobrego pożyczającego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi dać pożyczkę Po tym, jak zapłacił mi za wiele opłat, które nie przynoszą nic i nie przyniosły żadnych pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 10.000 USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, szukałem forstera, kiedy natknąłem się na człowieka zeznania, który również był oszukany i ostatecznie został związany z legalną firmą pożyczkową zwaną BETTY MABEL LOAN SERVICE (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie Pożyczkę, więc zdecydowałem się skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem im historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych kredytodawców, którzy nie tylko zrobili dla mnie więcej bólu. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz zgłoszeniowy pożyczki i postępowałem zgodnie ze wszystkimi, co mnie o to poproszono, a ta firma otrzymała pożyczkę w wysokości 600 000 USD dolarów przez tę świetną firmę (BETTY MABEL LOAN SERVICE) zarządzaną przez MBETTY MABEL i jestem zadowolona z mojej rodziny, ponieważ BETTY MABEL LOAN SERVICE dał mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę, czy potrzebujesz pożyczki pilnie? Uprzejmie i szybko skontaktuj się z BETTY MABEL LOAN SERVICE teraz pożyczkę Za pośrednictwem poczty elektronicznej: (betty.mabel227@gmail.com) wierzę, że inni również dają świadectwo na ten sam uczciwy kredytodawca

  OdpowiedzUsuń
 100. Świadectwo o tym, jak moje życie zostało przekształcone (betty.mabel227@gmail.com)

  Cześć przyjaciele!!! Nazywam się Sharon Vivian. Chcę zeznawać dobrego pożyczającego pożyczkodawcę, który okazał mi się lekki po tym, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych międzynarodowych kredytodawców międzynarodowych, obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłaciłam wiele opłat, które nie przyniosły nic i nie przyniosły pozytywnego wyniku. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i to było w sumie 8000USD. Pewnego dnia, gdy przeglądałem internet, wyglądając na sfrustrowanego, kiedy natknęłam się na kobietę zeznania, która również została oszukana i ostatecznie skontaktowała się z firmą pożyczkową legit, która nazywa się Mary Judy Financial Loan Service i e-mail (betty.mabel227@gmail.com), gdzie ona W końcu dostałam jej pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem mi swoją historię o tym, jak zostałem oszukany przez dwóch różnych kredytodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej znudzić. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem ze wszystkim, co mnie o to poprosiło i do mojego szoku otrzymałem kwotę pożyczki w wysokości 65 000,00 dolarów dolarów przez tę wielką firmę (Betty Mabel Financial Loan Service), którą kierowała pani Betty Mabel Bóg obawiając się kobiety i tu Jestem szczęśliwy dzisiaj, ponieważ ta firma dała mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki w trybie pilnym? Uprzejmie i szybko skontaktuj się z tą wspaniałą firmą teraz na pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: (betty.mabel227@gmail.com) ona jest miła
  dopingować. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 101. TESTIMONY JAK MOGĘ ZOSTAĆ MOJEJ KREDYTU Z PŁATNOŚCI LEGITOWEJ

  Nazywam się Danny Meister obywatel USA. Zostałem oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców międzynarodowych, wszyscy obiecują mi pożyczkę po tym, jak zapłacić kilka opłat, które nie dają nic i nie przyniosły pozytywnych wyników. Straciłem ciężko zarobione pieniądze. Pewnego dnia, gdy przeglądałem przez internet z łez na moje oczy, natknęłam się na zeznania człowieka, który również oszukany i ostatecznie został związany z legalną firmą pożyczkową zwaną BETTY MABEL LOAN SERVICES (betty.mabel227@gmail.com), gdzie on W końcu dostał pożyczkę, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a potem opowiedziałem im historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, ale by mnie bardziej bolało. Wytłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, było płakać nie więcej, ponieważ dostanę pożyczkę w swojej firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktu z nimi. Wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i postępowałem zgodnie ze wszystkimi, czego mnie zażądano, a otrzymałem pożyczkę w kwocie 270 000,00 dolarów dolarów przez tę wielką firmę (BETTY MABEL LOAN SERVICES) zarządzaną przez Gary'ego Marka i jestem szczęśliwa dziś, ponieważ BETTY MABEL LOAN USŁUGI dało mi pożyczkę, więc złożyłem ślub z moim własnym ja, że ​​będę śledzić w internecie, jak mam pożyczkę. Czy potrzebujesz pożyczki pilnie życzliwie i szybko skontaktować się z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pożyczkę za pośrednictwem poczty elektronicznej: betty.mabel227@gmail.com

  KONTAKT
  USŁUGI KREDYTOWE MABEL LOAN
  Email: betty.mabel227@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 102. Obiecuję, że podzielę to pożyczanie zeznania ze względu na dobrobyt Boga w moim życiu

  Cześć,
   
   Jestem Maria Carols, obecnie mieszkająca w Texas w USA. Jestem wdową w tej chwili z czterema dziećmi i utknęłam w sytuacji finansowej w maju 2015 r. I musiałem refinansować i płacić rachunki. Próbowałem poszukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych zarówno prywatnych jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odrzuciła mój kredyt. Ale jak Bóg to miało, zostałem przywiązany do kobiety Boga prywatnego kredytodawcy pożyczającego, który dał mi pożyczkę w wysokości 850 000 USD i dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą w tej chwili, jeśli musisz skontaktować się z firmą z Odesłanie do zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, brak kontroli kredytowej, brak podpisu z zaledwie 3-procentowym oprocentowaniem oraz lepsze plany spłat i harmonogramy, skontaktuj się z panią Betty Mabel (betty.mabel227@gmail.com). On nie wie, że robię to, ale teraz jestem szczęśliwa i postanowiłem poinformować ludzi o niej, a także chcę, aby Bóg błogosławił jej więcej. Możesz skontaktować się z nią za pośrednictwem poczty elektronicznej. Betty.mabel227@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 103. Drodzy Inwestorzy / Poszukujący Finansowi.

  Jesteśmy zarejestrowanymi inwestorami prywatnymi / pożyczkodawcami, potrzebujesz pomocy finansowej? Czy jesteś w bałagan finansowy lub długów? Oferujemy pożyczkę z 3-procentowym oprocentowaniem w ciągu 1 roku do 30 lat okresu spłaty osobom fizycznym i firmom, które potrzebują pomocy finansowej i jakiejkolwiek części świata. Dajemy pożyczki od 5000 do 500.000.000 USD, WALUTY: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO. Nasze kredyty są dobrze ubezpieczone w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszym priorytetem. Czy tracisz sen w nocy, Legalny kredytodawca pożyczający? Czy jesteś w ubóstwie? Czy potrzebujesz pomocy finansowej (LOAN), aby założyć firmę? Firmy mogą skontaktować się z nami poprzez: Email: {betty.mabel227@gmail.com}

  Pełne imię i nazwisko:
  Kwota wymagana:
  Czas trwania kredytu:
  Cel pożyczki:
  Numer kontaktowy:
  Kraj:
  Stan:
  Seks:
  pozdrowienia

  Twoje w służbie,
  Mrs.Betty Mabel
  E-mail: (betty.mabel227@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 104. Dobry dzień,

  Jestem Mrs.Betty Mabel prywatny pożyczkodawca, który wyda pożyczkę z bardzo niską stopą procentową 2% .we podać wszelkiego rodzaju pożyczki takie jak pożyczki edukacyjne, pożyczki dla firm, kredyty mieszkaniowe, pożyczki rolnicze, pożyczki osobiste, pożyczki samochodowe I inne dobre powody, daję również pożyczki od dzwonka w wysokości 50 000 USD - 100 000 000,00 USD z 2-procentową stopą procentową. Czas trwania 1- 15 lat w zależności od kwoty, jaką potrzebujesz jako pożyczki. Więcej informacji można uzyskać przez: betty.mabel227@gmail.com

  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z:
  Z poważaniem
  Mrs.Betty Mabel
  CEO / Prezydent
  Email: betty.mabel227@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 105. Czy potrzebujesz pożyczki @ 2%, jeśli tak skontaktuj się z nami na wszystkie rodzaje kredytów dzisiaj
  Tutaj jest e-mail do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji na temat szczegółów

  Pożyczka: barrettloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 106. Witam mój przyjacielu, nazywam się Huston Lucas Mam swój wkład, a ja
  Zauważyłeś, jak bardzo potrzebujesz tej pożyczki, jeśli naprawdę
  Są gotowi na prawdziwe pożyczki bez zwłoki i stresu
  Metody są proste i proste.
  Ubiegasz się i otrzymujesz pożyczkę w ciągu 3 godzin, pod warunkiem
  Są silnie w swojej poczcie.
  Natychmiast powiadom nas w Contact Hustonlucasloancompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 107. Cześć,

  Szukasz wolności finansowej? Jesteś w długu, potrzebujesz kredytu na rozpoczęcie nowej działalności? Lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank zawsze odmawia finansów? Chcesz poprawić swoje finansowe? Potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? Nie patrząc więcej, witamy Cię za okazję do wszystkich rodzajów kredytów po bardzo przystępnych stóp procentowych 3% dla innych Aby uzyskać informacje, skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną na adres: (betterwaycompany234@gmail.com)

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej?
  Czy potrzebujesz osobistego kredytu?
  Czy chcesz kupić samochód?
  Chcesz refinansować?
  Czy potrzebujesz kredytu hipotecznego?

  Czy potrzebujesz ogromnej kapitału, aby rozpocząć swoją propozycję biznesową lub rozszerzenie? Straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje ciężary finansowe nadal istnieją?

  Prosimy o kontakt z nami w sprawie ewentualnej współpracy gospodarczej Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej: (betterwaycompany234@gamil.com)

  OdpowiedzUsuń
 108. Witam,
  Mam na imię Adam Daniels. Jestem prywatnym pożyczkodawcy, który daje wierzycieli i korporacyjnych trzeci. Jesteś w potrzebie pilnej pożyczki,
  Nie wiem, dokąd idziesz? To nie patrzeć dalej i ubiegać się o pożyczkę teraz.
  Czy zostały odrzucone tak wiele banków?
  Czy potrzebne są Finanse w celu ustalenia Twojej firmy?
  Potrzebne Finanse dla konkretnej firmy?
  Czy potrzebujesz pożyczki osobiste?

  Mój kredyt waha się od osobistego do biznes-kredyt. Moja stopa procentowa jest bardzo przystępne i nasz proces pożyczki jest bardzo szybki, jak również. Ja bardzo chcę, aby
  wszystkie twoje pomysły odeszły w przeszłość. Jesteś naprawdę gotowy, aby twoje problemy finansowe rozwijać. Zainteresowany wypełnij formularz danych, tak, że one mogą dać ci moje warunki.Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami i zastosować dziś at:daniels.loan.investment@gmail.com

  FORMA DANE FORMULARZA WIERZYCIELA:
  1)TWOJE IMIĘ .........................................
  2)TWÓJ KRAJ ...................................
  3)ZABAWY ........ .....................
  4)STANU CYWILNEGO ......................
  5)NUMER TELEFONU ..................................
  6)MIESIĘCZNY DOCHÓD ........... ...................
  7)adres ............................ ...............
  8)cel ................................ ............
  9)WNIOSKI O KREDYT ................................
  10)telefon ........................................
  11)CZAS TRWANIA POŻYCZKI .................................
  Mój adres e-mail poniżej: daniels.loan.investment@gmail.com
  Patrzę do przodu do robić interesy z tobą.

  Witam
  PANIE ADAMS DANIELS ...............................

  OdpowiedzUsuń
 109. Drogi poszukujący pożyczki

  Masz jakieś trudności finansowe? Chcesz rozpocząć własną działalność? Ta firma pożyczkowa ustanowiła organizacje praw człowieka na całym świecie, a jedynym celem pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wróć do nas z informacjami poniżej e-mail: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  Wymagana kwota kredytu:
  Czas trwania kredytu:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i błogosławię Bogu
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Elena

  OdpowiedzUsuń
 110. Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tutaj, aby zeznawać, jak mam pożyczkę od JOHN WILLIAMS Loan Company {(johnloanfirm2@gmail.com)} po zastosowaniu Dwa razy z różnych Pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tu na tym forum, myślałem, że ich kredyt był prawdziwy i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczek, dopóki przyjaciel mnie nie przedstawiłby pana JOHN WILLIAMS Loan Company, który obiecał mi pomóc w pożyczce Moje pragnienie i on naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal są wiarygodne kredytodawcy pożyczki, dopóki nie spotkałem JOHN WILLIAMS, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych kredytodawców, ale radziłbym spróbować pana JOHN WILLIAMS Loan Company, jego troski i zrozumienia. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy też chcesz finansować Twoje projekty. Więc możesz skontaktować się z panem JOHN WILLIAMS Loan Company pod adresem e-mail (johnloanfirm2@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 111. Gratulacje
  Ma poinformować społeczeństwo, że pani Cindy Moore, pożyczkę, co
  Twoja pożyczka stanowiła okazję finansową dla każdego, kto potrzebuje
  Pomoc finansowa. Otrzymujemy pożyczkę w wysokości 2%
  Osoby, firmy i przedsiębiorstwa zgodnie z zrozumiałymi
  Zasady. Skontaktuj się z nami dziś przez e-mail:
  Cindymoore8182@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 112. Dobry dzień moi ludzie, czy szukasz pożyczki od kiedy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać problemy w życiu? Jeśli tak, to już nie martw się, bo jest Bóg wysłana kobieta, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, pomagała wielu z nas tutaj, Eva kobieta, która pracowała ze szpitalem w moim kraju, szukałem pożyczki Odkąd odesłałem moje dzieci do szkoły i założyłem firmę, zostałem oszukany moimi fałszywymi kredytodawcami do chwili obecnej, kiedy zlokalizowałem tę firmę iw tej firmie potwierdzam i zarobiłem kwotę 45.000.000 dolarów bez stresu, a teraz jestem tutaj Na formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, jak pomagają wielu osobom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ są w 100% pewne i gwarantują, bo dziś jestem szczęśliwa, że wreszcie dostałem szansę na zdobycie Pożyczkę dziś i skontaktuj się z e-mailiem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ pomogły również wiele z innych krajów.

  Eva

  OdpowiedzUsuń
 113. Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.

  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.


  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.


  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.
  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.
  Witam znacie VERONIQUE GOFFIN?
  Jest pani spotkałem e-mail na tej stronie jako pożyczkodawcy. Po pierwsze nie zrobił tego, ale po 48 h, otrzymałem mój kredyt 350000 na okres 240 miesięcy o mnie, dlatego zdecydowałem się zeznawać w jego imieniu. Jeśli potrzebujesz pieniędzy, skontaktuj się z nią i nie będą rozczarowani: VERONIQUEGOFFIN01@gmail.com
  I ‚m peruwiański. Nazywam się GUILLERMO PAREDES
  Dzięki za Twoje podjąć.

  OdpowiedzUsuń
 114. ZASTOSOWANIE DO PILNEJ KREDYTU TERAZ TERAZ
  Witam, jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem, który od ponad 20 lat udziela kredytów i pożyczek firmom i osobom trzecim, czy potrzebujesz legitymacji, uczciwej, wiarygodnej i szybkiej pożyczki? Mogę pomóc w 100% gwarancję pożyczki, oferuję pożyczkę biznesową i indywidualną, a także finansujemy wszelkiego rodzaju projekty. Czy potrzebujesz rozwiązania finansowego? Alexander walker loans Usługa jest rozwiązaniem wszystkich problemów finansowych, które udzielają pożyczek od 1000 dolarów do maksymalnie 50.000.000 dolarów, nasze pożyczki są łatwe i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz tego kredytu, możemy przygotować dowolną pożyczkę odpowiadającą Twojemu budżetowi z zaledwie 2-procentowym oprocentowaniem. Zainteresowanych prosimy o kontakt z następującymi
  Twoje imiona:
  Wymagana kwota:
  Trwanie:
  numer telefonu:
  Skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną: alenxanderwalkerusacompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 115. Oferta kredytowa @ 2% stawka !!!

  Nasza firma jest organizacją prawną, która została stworzona, aby pomóc ludziom, którzy potrzebują pomocy, np. Pomocy finansowej. Jesteśmy firmą finansową w Stanach Zjednoczonych.
  Jeśli więc masz trudności z finansowym bałaganem i potrzebujesz pieniędzy, aby rozpocząć własną firmę lub potrzebujesz kredytu na spłatę długów lub płacisz rachunki, rozpocznij dobry biznes lub pożyczasz trudności dotyczące banków lokalnych, skontaktuj się z nami dzisiaj
  E-mail: glantpaydayloanfirm@gmail.com

  Lub tekst +1970 414-7628

  Michael

  OdpowiedzUsuń
 116. cześć

  Czy jesteś inwestorem, właścicielem firmy, przedsiębiorcą, wykonawcą, rolnikiem, startem e-mail? Być może potrzebujesz funduszy na zakup nieruchomości, naprawianie / poprawianie jakości usług, ustalenie, czy Annisa Ahmad pomaga osobom potrzebującym archiwum finansów swój cel inwestowania w nieruchomości, projekty / przedsiębiorstwa, a także oferowanie wszelkiego rodzaju pożyczek o niskim oprocentowaniu Stawki, zainteresowanym osobom z dowolnego kraju o jakiejkolwiek stopie oprocentowania zostały odrzucone przez banki lub innych pożyczkodawców? Możemy zaoferować pożyczkę potrzebną za przystępną cenę, potrzebujemy także usług Brokerów, którzy mogą odsyłać do osób, które potrzebują pomocy finansowej, a co miesiąc płacą za usługi, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego e-maila, jeśli jesteś zainteresowany kredytem lub potrzebą inwestor
  E-mail: annisaahmadlaoncompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 117. cześć

  Czy jesteś inwestorem, właścicielem firmy, przedsiębiorcą, wykonawcą, rolnikiem, startem e-mail? Być może potrzebujesz funduszy na zakup nieruchomości, naprawianie / poprawianie jakości usług, ustalenie, czy Annisa Ahmad pomaga osobom potrzebującym archiwum finansów swój cel inwestowania w nieruchomości, projekty / przedsiębiorstwa, a także oferowanie wszelkiego rodzaju pożyczek o niskim oprocentowaniu Stawki, zainteresowanym osobom z dowolnego kraju o jakiejkolwiek stopie oprocentowania zostały odrzucone przez banki lub innych pożyczkodawców? Możemy zaoferować pożyczkę potrzebną za przystępną cenę, potrzebujemy także usług Brokerów, którzy mogą odsyłać do osób, które potrzebują pomocy finansowej, a co miesiąc płacą za usługi, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego e-maila, jeśli jesteś zainteresowany kredytem lub potrzebą inwestor
  E-mail: annisaahmadlaoncompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 118. Wypożyczyć do £ 750,000.00 dzisiaj bez czeku kredytowego!
  Umożliwienie wypożyczenia do 750 000 funtów. Fundacja Kredytodawców to
  Szybki i łatwy sposób wypożyczenia gotówki w krótkim okresie czasu
  Przez okres do 30 dni od zarejestrowanego pożyczkodawcy. Kredyt gotówkowy pozwala
  Ureguluj te pilne rachunki i wydatki, usuwając stres ze swojego
  życie. Pożyczka, często określana jako "wypłaty pożyczki" lub "pożyczka zaliczkowa"
  Jest po prostu spłacony z następnego wynagrodzenia. Dla więcej informacji pls kontakt:
  Philipmark198@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 119. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej lub płacisz rachunki z niską stopą procentową 3% rocznie. Udzielamy pożyczek jednostkom indywidualnym i współpracującym w zakresie od 1 do 30 lat. Jesteśmy certyfikowani, niezawodni, wydajni, szybko i dynamicznie. Możemy zaoferować pożyczkę. Zainteresowane osoby powinny się z nami skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: - guaranteeloanaccess@gmail.com, aby umożliwić nam otwarcie pliku przetwarzania pożyczki.

  Czy masz jakieś trudności finansowe; Czy potrzebujesz pożyczki na pokrycie długów; Czy zamierzasz zwiększyć swoje finanse; Jesteś osobą biznesową, która chce rozwijać swoją firmę. Zalecamy skontaktowanie się z prawdziwym bohaterem, zaufaniem i skuteczną firmą pożyczającą pożyczkę. Zrozumiałem zarówno przez jednostki jak i rząd o naszej wielkiej skuteczności.

  Jesteśmy certyfikowani, niezawodni, wydajni, szybko i dynamicznie. Możemy zaoferować pożyczkę z niską stopą procentową w wysokości 3% rocznie.

  Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pożyczki od mojej firmy. Nasz adres e-mail kontaktu: guaranteeloanaccess@gmail.com

  Citizens Bank.

  OdpowiedzUsuń
 120. Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w potrzebach pomocy, na przykład pomocy finansowej. Jeś li masz problemy finansowe lub bĘ ... disz jakieś finansowy bałagan, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę, szukasz finansowania Jakiejkolwiek pomocy? Jesteśmy prywatną firmą pożyczkową, która zapewnia wszystkie rodzaje pożyczki / finansowania dla wszystkich, którzy chcą otrzymać pomoc finansową. Lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych, bo Biblia mówi "" Łukasza 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; Ten, kto szuka odkryć; A tym, którzy puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól, aby te możliwości przebiegały przez ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Którzy potrzebują pomocy ..
  Email{davidharryloancompany@gmail.com}

  OdpowiedzUsuń
 121. Witam kolego
  Jestem prywatną ekspertów finansowych. Jesteśmy międzynarodową organizacją Banco General (SG) z koncepcją walki z ubóstwem, bezrobociem i finansowaniem różnych projektów i działań na rzecz zysku na świecie. Jeśli potrzebujesz pożyczek pieniędzy między osobami, aby poradzić sobie z trudnościami finansowymi, aby w końcu złamać impas, który spowodował banki, przez odrzucenie plików wniosku o kredyt! Więc jeśli potrzebujesz pożyczki gotówkowej nie wahaj się skontaktuj się ze mną za wszystkie pożyczki potrzebuje pieniędzy. Skontaktuj się teraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: cnpholding30@gmail.com

  OdpowiedzUsuń


 122. Szanowni Państwo,

  Ellis Financial Investment Limited oferuje odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb finansowych. Jesteśmy różni się od innych wierzycieli, ponieważ wierzymy w obsługę klientów, a my pozostaniemy z tobą, dopóki nie uzyskasz wyników.

  Ogólnie oferujemy kredyty hipoteczne, pożyczki dla inwestorów, pożyczki konsolidacyjne, drugą pożyczkę, pożyczkę firmową, pożyczkę osobistą, pożyczkę międzynarodową itp. Przy niższym oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami przez e-mail:
  ellisfinancialinvestment@yahoo.com
  ellisfinancialinvestment@gmail.com.

  Poniżej przedstawiono szczegółowe informacje:

  Twoje imię i nazwisko: ________________________
  Kraj; _________________________
  Stan: ________________________
  Adres domu: _______________________
  Zawód: _________________________
  Wiek: _________________________________
  Kredyt Cel: ___________________________
  Wymagana kwota: __________________________
  Czas trwania pożyczki: _________________________
  Płeć: __________________________

  Z poważaniem,
  Ellis Benson

  OdpowiedzUsuń
 123. Witam poszukujący pożyczki,

  Szukasz wolności finansowej? Czy jesteś w długu, potrzebujesz kredytu na rozpoczęcie nowej działalności? lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank zawsze odmawia finansów? Chcesz poprawić swoje finansowe? potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? nie patrząc więcej, witamy Cię za okazję do wszystkich rodzajów pożyczek w bardzo przystępnych stóp procentowych 3% dla innych Aby uzyskać informacje, skontaktuj się z nami przez e-mail: (legitfirm@gmail.com)

  Czy potrzebujesz inwestora?
  Czy potrzebujesz prywatnego inwestora?
  Czy masz zły kredyt?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby płacić rachunki?
  Czy musisz założyć nową firmę?
  Czy masz niedokończony projekt ze względu na złe finansowanie?
  Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, która przyniesie Ci korzyści? i nie wiesz, co robić.

  Poniżej oferujemy następujące kredyty:
  pożyczki osobiste [bezpieczne i niezabezpieczone]
  pożyczki biznesowe [bezpieczne i niezabezpieczone]
  Pożyczki kombinowane
  pożyczki studenckie
  kredyty konsolidacyjne i tak wiele innych.

  1. Pełna nazwa: ----------------
  2. Adres kontaktowy: ----------------
  3. Kwota kredytu potrzebna: ----------------
  4. Czas trwania kredytu ----------------
  5. Dochód miesięczny: --------------------
  6: Zawód: ----------------------
  7. Bezpośredni numer telefonu: ----------------

  Nazwa firmy: WHITE HORSE CREDIT
  Firma Email legitfirm@gmail.com
  Firma NMLS ID: 315276

  Z poważaniem,
  Petra Hoffmann.

  OdpowiedzUsuń
 124. Mam już już zaprogramowaną i wypełnioną kartę bankomatową
  wycofać maksymalnie 5000 dolarów dziennie, maksymalnie 30
  dni przez (wesleymarkhackers@gmail.com).
  Cieszę się z tego, ponieważ dostałem kopię w zeszłym tygodniu i używałem go, aby otrzymać 150 000 dolarów. Wesley Mark Hackers dał
  aby pomóc biednym i potrzebującym, choć jest to nielegalne, ale to
  jest coś miłego i JEST TAKŻE KREDYTY w tempie 2%. otrzymaj od wesley mark Hackers już dziś! Wystarczy wysłać e-maila
  do (wesleymarkhackers@gmail.com) lub watsapp pod numerem +16315383658.

  OdpowiedzUsuń
 125. Czy potrzebujesz pożyczki? jeśli tak, napisz do nas na adres jullietfinancialaid@yahoo.com z informacją więcej
  Nazwa:
  Wiek:
  Płeć:
  Kraj:
  Stan:
  Tel:
  Adres:
  Zawód:
  Kwota kredytu:
  Termin pożyczki:
  Miesięczny przychód:
  Cel funduszy:

  kontakt email: jullietfinancialaid@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 126. ZAPRASZAMY DO PATRICIA KINGSMAN patriciakingsman.loans2016@gmail.com naszym celem jest zapewnienie Doskonałej Profesjonalnej Usługi.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym, czy potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?.

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu - od wakacji, po edukację, po wyjątkowe zakupy

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: pożyczki osobiste, pożyczki konsolidujące zadłużenie, pożyczki firmowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki zabezpieczone na zabezpieczenie hipoteczne, pożyczki bez zabezpieczenia, pożyczki hipoteczne, kredyty na wypłaty pożyczki, pożyczki studenckie, kredyty komercyjne, pożyczki samochodowe, pożyczki inwestycyjne, Pożyczki na rozwój, pożyczki na zakup, kredyty budowlane, o niskim oprocentowaniu w wysokości 2% za nieważność dla osób fizycznych, firm i organów korporacyjnych. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki.

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;

  INFORMACJE O BOCZNIE

  1) Pełna nazwa:
  2) Kraj:
  3) adres:
  4) Państwo:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Zawód:
  8) Numer telefonu:
  9) Miesięczny dochód:
  10) Obok Kin:
  11) Kwota kredytu potrzebna:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel pożyczki:
  14) konkretna data, w której potrzebna jest pożyczka:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki.
  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Z poważaniem,
  Pani Patricia Kingsman
  patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 127. Nazywam się Pani Patricia Kingsman Jesteśmy nowym pożyczkodawcą pożyczkodawcy z roku 2017 i chcemy pomóc każdej jednostce, która potrzebuje pomocy finansowej, którą oferujemy od 500 000,00 zł i 5 000 000,00 zł, a także udzielamy pożyczek w euro powyżej, więc jeśli potrzebujesz pomocy uprzejmie wyślij nam e-maila na adres: patriciakingsman.loans2016@gmail.com, tak aby Twoja transakcja pożyczki mogła się odbyć teraz będziesz z twoją pożyczką w ciągu najbliższych 24 godzin jest to szybki transfer i jest bezpieczna bez zwłoki. Tak więc e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com jeśli jesteś zainteresowany

  E-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 128. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 129. OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek bałaganie finansowym lub potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć miłą Małą Skale i średnie przedsiębiorstwa? Czy masz niski wynik kredytowy i trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych i innych instytucji finansowych ?. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym priorytetem. Naszym głównym celem jest pomoc w uzyskaniu zasłużonych usług. Nasz program to najszybszy sposób na uzyskanie tego, czego potrzebujesz. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięczne
  wydatki. Zyskaj elastyczność, z której możesz korzystać w dowolnym celu od wakacji, edukacji, do unikalnych zakupów. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  Oferujemy szeroką gamę usług finansowych, w tym: Planowanie biznesowe, Finanse handlowe i inwestycyjne, Nieruchomości i hipoteki, Pożyczki konsolidacyjne, pożyczki firmowe, pożyczki prywatne, kredyty refinansujące w domu z niską stopą procentową w wysokości 2,00% za anulowanie dla osób fizycznych, firm i organy korporacyjne. Zapoznaj się z najlepszym rozwiązaniem dla swojej rodziny i własnym domem wymarzonym, a także z naszym Ogólnym Schemat pożyczki. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: Patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OFERUJEMY WSZYSTKICH POŻYCZEK - MAJĄ ZASTĘPOWANIE W ZAKRESIE NIERUCHOMOŚCI.

  Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z przyjemnością piszemy z powrotem informacje o pożyczce;
  - Pełne imię:
  - Potrzebna kwota kredytu:
  - Czas trwania kredytu:
  - Cel pożyczki:
  - Miasto / Kraj:
  - Telefon:
  - Jak o nas usłyszałeś:

  Jeśli jesteś zainteresowany, aby uzyskać pożyczkę, uprzejmie napisz do nas z wymogiem pożyczki. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: patriciakingsman.loans2016@gmail.com
  Z poważaniem,
  Pani Patricia król

  Czekamy na Ciebie od ASAP

  Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z nami poprzez e-mail: patriciakingsman.loans2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 130. Uzyskanie legalnego kredytu zawsze było ogromnym problemem dla klientów, którzy
  mieć problem finansowy i potrzebują rozwiązania. Kwestia kredytu i
  zabezpieczenie to coś, czego klienci zawsze martwią się o poszukiwania
  pożyczka od legalnego pożyczkodawcy. Ale zrobiliśmy tę różnicę w
  branży kredytowej. Możemy umówić się na pożyczkę w przedziale od 1000 USD do
  5 000 000 000 dolarów z zaledwie 2% odsetkami Prosimy o natychmiastową odpowiedź na ten e-mail:
  info.mfcompany@gmail.com (OR) info.mfcompany@yahoo.com

  Nasze usługi obejmują następujące:

  1) Konsolidacja zadłużenia
  2) druga hipoteka
  3) Kredyty firmowe
  4) Pożyczki osobiste
  5) Kredyty międzynarodowe
  6) pożyczki dla każdego rodzaju
  7) kredyt rodzinny E.T.C

  NASZA WIZJA
  Być wiodącym i preferowanym kredytodawcą pożyczki

  NASZA MISJA
  Dostarczanie innowacyjnych i niedrogich pożyczek oraz dobrych usług, które maksymalizują
  wartości dla zainteresowanych stron.

  Brak zabezpieczenia społecznego i brak kontroli kredytowej, 100% gwarancji. Wszystko co musisz zrobić
  daj nam znać dokładnie to, czego chcesz, a my z pewnością zrealizujemy Twój sen
  spełnić się. Firma MICRO-FINANCE mówi TAK, gdy banki mówią NIE. Wreszcie finansujemy pożyczkę na małą skalę, pośredników, finanse na małą skalę
  instytucje dysponują nieograniczonym kapitałem. Więcej szczegółów można uzyskać
  zleć nam pożyczkę, zareaguj natychmiast.

  Dane kontaktowe firmy
  Kontakt z e-mail: info.mfcompany@gmail.com
  Kontakt z e-mail: info.mfcompany@yahoo.com
  Numer kontaktowy: +1 (409) 206-1238 (WHATSAPP)

  OdpowiedzUsuń
 131. Wypożyczyć do £ 750,000.00 dziś bez kontroli kredytowej!
  Umożliwienie wypożyczenia do 750 000 funtów. Fundacja Kredytodawców to
  szybki i łatwy sposób wypożyczenia gotówki w krótkim okresie czasu
  przez okres do 30 dni od zarejestrowanego pożyczkodawcy. Kredyt gotówkowy pozwala
  ureguluj te pilne rachunki i wydatki, usuwając stres ze swojego
  życie. Pożyczka, często określana jako "wypłaty pożyczki" lub "pożyczka zaliczkowa"
  jest po prostu spłacony z następnego wynagrodzenia. więcej informacji pls kontakt:Reliancetrustcompanies420@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 132. ¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar facturas, impuestos, Pero usted no tiene una garantía demasiado tomar un préstamo O usted no necesita un préstamo debido a los estafadores ¿Qué voy a hacer ahora!
  AQUÍ ESTÁ LA SOLUCIÓN HACK ATM Y HACER RICO HOY !!!! SEA INTELIGENTE Y SEA RICO EN MENOS DE 3 DIAS ....
  Todo depende de lo rápido que pueda ser para obtener la nueva tarjeta de ATM en blanco programada que es capaz de hackear cualquier máquina ATM, en cualquier parte del mundo. Llegué a saber sobre esta TARJETA del COCHE BLANCO cuando estaba buscando para el trabajo en línea hace un mes ... Realmente ha cambiado mi vida para siempre y ahora puedo decir que soy rico y nunca puedo ser pobre otra vez. El menos dinero que consigo en un día con él es cerca de $ 50.000.00 (cincuenta mil USD) con la ayuda del pirata que mi vida tenía vuelta alrededor. Sólo los individuos serios deben contactar con ella porque ella es 100% directa, soy un testimonio vivo. De vez en cuando sigo acumulando dinero en mi cuenta, no hay riesgo de ser atrapado, porque ha sido programado de tal manera que no es rastreable, también tiene una técnica que hace imposible que la CTV te detecte ..Para obtener detalles sobre cómo obtener el suyo hoy, envíe un correo electrónico al asistente de hacking: (cliffordhackerspays@gmail.com). Dígale a su amado una vez también, y empezar a vivir grandes ....

  OdpowiedzUsuń
 133. CZEŚĆ...

  POTRZEBUJESZ ZAPŁACONE PIENIĄDZE ZOSTAĆ Z PŁATNOŚCI I UCZESTNICTWA KONTAKTU ZE SZKLANEJ EMAIL: mrsvaliciareneloanfirm@gmail.com.

  OdpowiedzUsuń
 134. Czy potrzebujesz ogromnej kapitału, aby rozpocząć swoją propozycję biznesową lub ekspansję lub pożyczkę biznesową? Czy zgubiłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje ciężary finansowe nadal istnieją? Czy jesteś zmęczony szukają pożyczek i kredytów hipotecznych, zostały odrzucone Przez swoich banków i innych instytucji finansowych oferuje żadnej formy kredytów dla osób fizycznych i prawnych w niskiej zainteresowania rate.If jesteś zainteresowany wzięciem kredytu, skontaktuj się z nami, obiecujemy Oferują najlepszą obsługę kiedykolwiek. Tylko daj nam szansę. Czy potrzebujesz nagłych pożyczek bez zabezpieczenia i bez sprawdzania oszczędności banku. jeśli potrzebujesz pożyczki, aby zapłacić rachunki. gdzie umieścił go przez inne firmy. Jestem godny zaufania i wiarygodny kredyt pilny, dajemy kredyt z bardzo niskim odsetkiem. Świadczymy usługi 24 godziny na złe wyniki w banku i nie wiem, gdzie otrzymać pożyczkę, skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc. Przyjdę i pomożę z problemami finansowymi wrócić do mnie z kwotą, którą musisz ........ zajęcie ....... adres. Czas trwania ..... i e-mail. E-mail: alenxanderwalkerloanfirm@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 135. Sky World kredīta firma, mēs izsniedzam aizdevumus ar procentu likmi 0f 3%. Skyworldloanfirm@gmail.com
   

  Laba diena sir / ma am.

  Mēs esam privāts uzņēmums, un mēs piedāvājam aizdevumus ar zemām procentu likmēm, nosakot aizdevuma summu, sākot no 100 miljoniem aizdevuma nosacījumu 1000 USD dolāra aizdevuma saņemšanai biznesa attīstībai: konkurētspējas palielināšana mārketingā / uzņēmējdarbībā.

  Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus

  * Personas aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Biznesa aizdevumi (nodrošināti un nenodrošināti)
  * Konsolidācijas aizdevums
    
  Nav avansa maksas.

  Pateicamies, ka izmantojāt laiku, lai izlasītu šo reklāmu.
  Lai iegūtu plašāku informāciju un informāciju, šodien sūtiet mums e-pastu
  Skyworldloanfirm@gmail.com
  Skyworldloanfirms@yahoo.com


  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 136. MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z UŻYTKOWANIA KORZYSTAJĄCEGO Z POŻYCZKI

  Mam na imię Benitez. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który udziela pożyczek osobom prywatnym i prawnym. Czy odmówiłeś tak wielu bankom? Czy potrzebujesz finansowania, aby stworzyć swój biznes? Czy potrzebujesz finansowania, aby rozwinąć swój biznes? A może potrzebujesz osobistej pożyczki? Moja pożyczka różni się od pożyczki prywatnej do pożyczki komercyjnej. Moje oprocentowanie jest bardzo tanie na poziomie 2%, a nasz proces kredytowy jest bardzo szybki. Bardzo pragnę poradzić sobie ze wszystkimi problemami finansowymi
  przeszłość. Jeśli naprawdę jesteś gotowy, aby rozwiązać swoje problemy finansowe, poszukaj i złóż wniosek o pożyczkę już dziś.
  Kontaktowy adres e-mail: benitezmarialy@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji i whats sapp + 5189456622

  OdpowiedzUsuń
 137. Dzień dobry, Nazywam się Micheal Ryan Jestem obywatelem United State of America chcę poświadczyć dobrego Pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych międzynarodowych pożyczkodawców Internetu, wszyscy obiecują mi udzielić pożyczki po tym, jak zapłaciłem dużo za opłaty, które nic nie dają i nie przyniosły żadnego pozytywnego wyniku. Straciłem moje ciężko zarobić pieniądze i było to w sumie 8 000 USD. Pewnego dnia, kiedy przeglądałem internet, wyglądając na smutnego, gdy natknąłem się na zeznania, który również został oszukany i ostatecznie został powiązany z legalną spółką pożyczkową, zwaną firmą Mrs Jorge Grace Loan (jorgegraceloanfirm@gmail.com), gdzie w końcu dostał jego pożyczki, więc postanowiłem skontaktować się z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziałem im moją historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tłumaczę firmie pocztą i wszystko, co mi powiedzieli, to nie płakać, ponieważ otrzymam pożyczkę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru, aby się z nimi skontaktować. wypełniłem formularz wniosku o pożyczkę i kontynuowałem wszystko, o co mnie prosiłem, a otrzymałem pożyczkę w wysokości 600 000, 00 USD od tej wspaniałej firmy (Mrs Jorge Grace Loan Firm) zarządzanej przez panią Grace i tutaj jestem dzisiaj szczęśliwa z moją rodziną, ponieważ Pani Grace Loan Firm udzieliła mi pożyczki, więc złożyłem przysięgę, że będę składał zeznania w Internecie, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę .. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki ?, życzliwie i szybko skontaktuj się z Mrs Jorge Grace Loan Firm teraz Twoja pożyczka przez e-mail: (jorgegraceloanfirm@gmail.com) wierzę, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy

  OdpowiedzUsuń
 138. Jak otrzymałem pożądaną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej

  (petersonworldloans@outlook.com)

  Witam wszystkich, Nazywam się Rosita Kugere, Z Portoryko, Stany Zjednoczone Ameryki, I

  Chcę szybko podzielić się moim świadectwem o tym, jak dostałem pożyczkę od James Peterson World Loans

  Firma z adresem e-mail {(petersonworldloans@outlook.com)} po złożeniu wniosku Dwa razy od

  różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich

  Pożyczanie było prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie dali mi pożyczki, o którą prosiłem

  odebrali ode mnie moje ciężko zarobione pieniądze i przysporzyły mi więcej bólu i problemów, aż do przyjaciela

  przedstawiłam firmę James Peterson World Loans Company, która obiecała mi pomóc

  Pożyczenie mojego pragnienia i naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości

  ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni kredytodawcy

  nawiązałem kontakt z James Peterson World Loans, który naprawdę pomógł mi z pożyczką

  poprosił i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu prawdziwych pożyczkodawców

  tam w Internecie, które są trudne i trudne do ukarania. Więc doradziłbym ci

  szukając wiarygodnego pożyczkodawcy, aby skontaktować się z James Peterson World Loans Company

  dzisiaj, jego troska i zrozumienie. Nie wiem, czy potrzebujesz również pilnej pożyczki

  lub chcesz uzyskać fundusze na swoje projekty, więc skontaktuj się z James Peterson World Loans

  Firma dzisiaj. jego adres e-mail to (petersonworldloans@outlook.com)
  Dzięki i niech was Bóg błogosławi.

  OdpowiedzUsuń
 139. Witam, jestem panem Leonem Derekiem, wierzycielem prywatnych pożyczek, i jestem tutaj, aby spełnić twoje marzenia, aby uzyskać pożyczkę. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swoich długów? Czy potrzebujesz pożyczki na rozbudowę swojej firmy lub rozpocząć własną działalność gospodarczą? Jesteśmy tu dla ciebie z niskim oprocentowaniem 2% i możesz uzyskać kredyt w wysokości od 3 000 do 100 000 000, - maksymalna kwota pożyczki i do 40 lat pożyczki Trwanie. prosimy o kontakt na nasz adres e-mail derekfastloan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 140. Drodzy Klienci

  Oferujemy pożyczkę od minimum 3 000,00 $ do maksimum 50 000 000 $ przy 3% stopie procentowej, więc jeśli jesteś zainteresowany, chciałbym, abyś wypełnił poniższy formularz wniosku o pożyczkę i skontaktował się z nami za pośrednictwem tego e-maila: danielsilva59491@gmail.com

  Aby uzyskać więcej informacji na temat pożyczki.

  Dzięki.
  Pan Daniel Silva

  OdpowiedzUsuń
 141. Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc tym, którzy potrzebują pożyczki, z 2% odsetkami, więc wróć do nas. Czekam na twoją aktualizację w tej sprawie. Dziękujemy za poświęcony czas i zrozumienie! Więc wróć do naszego [email] Fredjosephloans@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 142. Dear Loan Seekers !!!

  Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  Wymagana kwota pożyczki:
  Czas trwania Pożyczki:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję, niech Bóg cię błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Elena

  OdpowiedzUsuń
 143. Jestem Lebrun Alexis po imieniu. Mieszkam w Warszawie (Polska), chcę korzystać z tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczek, aby byli bardzo ostrożni, ponieważ wszędzie są oszustów. Kilka miesięcy temu byłem obciążony finansowo, a z powodu mojej desperacji zostałem oszukany przez kilku internetowych pożyczkodawców. Prawie straciłem nadzieję, dopóki mój przyjaciel nie skierował mnie do bardzo wiarygodnej firmy pożyczkowej o nazwie Turkiye Finans Bank, która pożyczyła mi niezabezpieczoną pożyczkę w wysokości 250 000 euro w ciągu 2 godzin bez żadnego stresu. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pożyczki, skontaktuj się z nim teraz przez: (tuerkiyefinansbank@linuxmail.org) lub (tuerkiyefinansbank@gmail.com) Używam tego medium, aby ostrzec wszystkich poszukujących pożyczek z powodu piekła, które przeszedłem w ręce tych nieuczciwych pożyczkodawców. I nie chcę, aby nawet mój wróg przeszedł przez to piekło, które przeszedłem w rękach tych oszukańczych internetowych pożyczkodawców. Będę też chciał, abyś pomógł mi przekazać te informacje innym, którzy również potrzebują pożyczki, również otrzymaliście pożyczkę od Turkiye Finans Bank, modlę się, aby Bóg pobłogosławił je dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 144. Nazywam się Gina Acampora i mówię teraz jako najszczęśliwsza osoba w całym dzikim świecie i powiedziałem sobie, że każdy pożyczający, który uratuje moją rodzinę przed naszą złą sytuacją, podam to imię całemu światu i jestem taki Z radością mogę powiedzieć, że moja rodzina powróciła na dobre, ponieważ potrzebowałem pożyczki w wysokości 100 000 USD, aby zacząć życie od nowa, ze względu na mój zawód, ponieważ jestem samotną mamą, z 4 dziećmi i całym światem wydawało się, że to było wiszące na mnie, dopóki nie spotkałem BOGA wysłanego pożyczki Firma, która zmieniła moje życie i mojej rodziny, BOGA obawiając się firmy, Nora Mildred, była zbawicielem BÓG wysłanym, by uratować moją rodzinę z pożyczką 100 000 USD skontaktować się z nią noramildred.loan@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 145. Pożyczka oferuje zaufanie i powagę. Jestem osobą fizyczną, która oferuje pożyczkę między osobami i firmami, dla wszystkich innych informacji, prosimy o kontakt pod adresem: elenanino0007@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 146. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu nowej pustej karty, do której zostałem wysłany
  wypłacić maksymalnie 5000 $ dziennie za pośrednictwem (melisapetersonhackers@gmail.com).
  Cieszę się z tego, ponieważ w zeszłym tygodniu dostałem moje i użyłem go, aby zdobyć 150 000 $. Madam, którą daje Melisa
  wydać kartę publicznie, ale jest to nielegalne, ale jest
  jest czymś miłym i ona RÓWNIEŻ DAJE KREDYT W STOPNIU 3%. zdobądź swoją z madam Melisa już dziś! Po prostu wyślij e-mail
  na (melisapetersonhackers@gmail.com)
  lub watsapp +16315383658

  OdpowiedzUsuń
 147. Nazywam się kurt wellens Jestem pożyczkodawcą pożyczek biznesowych udzielających pożyczek osobom, których potrzebują
  pewność, że możesz spłacić pożyczkę i dać kredyt na wypożyczenie kredytów, kredyty samochodowe, kredyty na działalność gospodarczą, kredyt hipoteczny,
    Pożyczki na pożyczki budowlane kredyty hipoteczne, komercyjne, Proszę e-mail: sj1064480@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 148. Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej? Pożyczki osobiste? Pożyczki biznesowe? Kredyty hipoteczne? Finansowanie rolnictwa i projektów? Udzielamy kredytów po 3% stopie procentowej! Kontakt: happyloanlink@outlook.com

  OdpowiedzUsuń
 149. Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy jesteś w jakimkolwiek stresie finansowym lub potrzebujesz pożyczki, aby założyć własną firmę, Weave Loan Store otrzymuje prawdziwą pożyczkę, udziela pożyczek firmom biznesowym, małżeństwu, leczeniu i osobom prywatnym za zaledwie 2% stopy procentowej. Jeśli jesteś zainteresowany Wyślij e-mailem swoje pełne imię i nazwisko: Lokalizacja: numer telefonu komórkowego: do adresu e-mail ID poniżej w celu wypożyczenia Aplikacja: stellarise16@gmail.com

  (Loan Officer)
  Stella David
  SKLEP WEWNĘTRZNY POŻYCZKI

  OdpowiedzUsuń
 150. Witam, jestem konsultantem ds. Marketingu cyfrowego dla różnych organizacji i chciałbym przynieść do stołu pożyczkę osobistą / biznesową, którą zaoferowała jedna z firm, z którymi jestem umówiony. Jeśli szukasz pożyczki na swój projekt, skontaktuj się z davidpetersonloanfirm1@outlook.com i chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nimi teraz i podziękuj mi później.

  OdpowiedzUsuń
 151. chcę podziękować za zachód od apeksloans za udzielenie mi pożyczki. Kilka razy próbowałem uzyskać pożyczkę, dopóki nie spotkam się z panem na zachód od apeksloan i udzielił mi pożyczki. jeśli potrzebujesz dzisiaj pożyczki, zrób to za pośrednictwem apexloans@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 152. (VICK MARA LOAN COMPANY)

         (vickmara3@gmail.com)

  Witajcie, pani Vick mara, pożyczkodawcy, która jest wiarygodną i wiarygodną pożyczką
  w warunkach jasne i zrozumiałe przy 2% stopie procentowej. od
  12 000 do 8 000 000 USD, tylko euro i funty. Udzielam pożyczek biznesowych,
  Pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli ty
  potrzebować loana2
     musisz skontaktować się ze mną bezpośrednio
  W: (vickmara3@gmail.com)
  Niech cię Bóg błogosławi.
  Z poważaniem,
  Pani: vick mara
  Email: (vickmara3@gmail.com)

  Uwaga: całą odpowiedź należy przesłać na adres: (vickmara3@gmail.com)

  OdpowiedzUsuń
 153. Do you need a loan? If yes! Contact FIFO Capitals and Mortgages Limited ® for small and large loans amount. We give out loan at 2% interest rate. Contact us today via E-mail at,,,((FIFOCapitals@gmail.com)),,, We also give out from. £5 thousand Pounds to 100 million Pounds for individuals and companies, the credit is open to all regardless of nationality....

  OdpowiedzUsuń
 154. Cześć, jestem Paul Moritz, legalny i rzetelny pożyczkodawca. Udzielam pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 3%. Podaję kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki, aby spłacić rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki, musisz się ze mną skontaktować bezpośrednio teraz: paulhelpfund@yahoo.com

  Niech cię Bóg błogosławi.

  Pozdrowienia,

  Pan Paul Moritz
  Email: paulhelpfund@yahoo.com
  Whatsapp: +91 733 787 3110

  OdpowiedzUsuń
 155. Czy potrzebujesz ogromnego kapitału, aby rozpocząć propozycję biznesową lub ekspansję? Czy straciłeś nadzieję i myślisz, że nie ma wyjścia, a twoje finansowe obciążenia wciąż trwają? Nie musisz płacić ani grosza, ani żadnej opłaty z góry, aby otrzymać od nas pożyczkę
  Nie wahaj się skontaktować z nami w sprawie możliwej współpracy biznesowej

  Skontaktuj się z nami poprzez e-maile; ocminvestment@gmail.com

  OdpowiedzUsuń