niedziela, 1 września 2013

Czy opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem? 139

Ostatnimi czasy sporo można przeczytać w prasie i portalach branżowych o tym, jaką to opłacalną inwestycją jest aktualnie zakup mieszkania pod wynajem. 

Problem polega na tym, że znakomita większość tego typu wypowiedzi pochodzi ze znanego (i "cenionego inaczej" ;) kręgu pośredników typu Home Broker, Open Finance, czy Emmerson (w tej chwili na topie jest Bartosz Turek - legendarny już spadkobierca schedy po innej, nieco już zapomnianej legendzie branży, Oli "Sky is the limit" Szarek). Przeczytać możemy sporo artykułów na temat tego, że w tej chwili rentowność wynajmu mieszkań jest wyższa niż na lokatach bankowych, czy obligacjach skarbowych (może z wyjątkiem greckich ;) Dodatkowo, zapanowała jakaś przedziwna opinia (oczywiście znowu wśród pośredników, deweloperów i... u Marka Wielgo) na temat tego, że ludzie wyprowadzają pieniądze z lokat bankowych i inwestują je w mieszkania na wynajem. 

O ile spadek wartości lokat terminowych jest faktem, o tyle teoria, że pieniądze poszły na "inwestycje" w mieszkania, nigdy nie została niczym poparta (dlaczego taka teoria z gruntu jest bez sensu, opiszę w dalszej części wpisu). Niedawno ukazał się ciekawy artykuł: 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Klienci-rezygnuja-z-lokat-Banki-maja-juz-nowa-smycz-2925084.html 

Zostało w nim wyjaśnione, gdzie podziały się pieniądze z lokat - otóż pieniądze te, po krótkich poszukiwaniach, udało się "odnaleźć" na rachunkach bieżących/oszczędnościowych. Poniekąd było to do przewidzenia - przy dosyć niskim aktualnie oprocentowaniu na lokatach, lepiej pieniądze trzymać na koncie oszczędnościowym (albo zwykłym ROR), z którego można je wypłacić w dowolnym momencie (przykład cypryjski uczy, że możliwość szybkiej wypłaty może w pewnych okolicznościach stać się najważniejszym parametrem decyzyjnym). Dodatkowo, nikt jakoś do tej pory nie wyjaśnił, dlaczego ubytek pieniędzy na lokatach miałby powodować wzrost zainteresowania mieszkaniami? Jeśli nagle ludzie zaczęliby likwidować lokaty po to, aby kupić mieszkanie, to (przy stabilnej sprzedaży deweloperów) musiałoby oznaczać, że sprzedaje się dużo więcej mieszkań rynku wtórnym. Tyle że... ktoś, to sprzedał mieszkanie, nie schowa przecież otrzymanych pieniędzy do skarpety - przy dużej liczbie transakcji można przyjąć, że tyle pieniędzy, ile wypłynęło z lokat mitycznych kupców mieszkań wpłynie na lokaty mitycznych sprzedawców. Jak widać, nie ma żadnego sensownego związku między ilością pieniędzy na lokatach, a ilością sprzedawanych mieszkań. Pomijam oczywiście już fundamentalny absurd tego typu teorii - kto dysponujący gotówką rzędu set-tysięcy zamienia ją na mieszkanie? Na towar mało płynny, generujący koszty, do tego ciągle tracący na wartości. Powszechnie wiadomo, że łatwiej wydaje się pożyczone pieniądze - trud włożony w zdobycie dajmy na to 400 tys. złotych w gotówce jest taki, że raczej niewiele osób zamieni go na trochę cegieł o powierzchni 50m2 (w Warszawie). 

Wracając jednak do tytułu wpisu... nasz ulubiony Bartosz Turek powiedział ostatnio tak:

"(...) wiele osób woli zainwestować w mieszkanie, które da rentowność na poziomie brutto powiedzmy 6-7 proc., niż w lokatę, która na poziomie brutto da 3-3,5 proc. w skali roku". 

Jedyny argument, który znalazłbym na poparcie tej teorii jest taki, że... w inwestycjach większość nie ma racji, dzięki temu mniejszość może zarobić ;)

Nie bardzo wiadomo, skąd Bartek wziął te 6-7 procent, skoro nawet wg Open Finance, słynącego z ciągłego naganiania na kupno (nie tylko inwestycyjne) nie wychodzi nawet 4.5%:

 


Z racji tego, że jest to mi rynek dość dobrze znany, postanowiłem przyjrzeć się danym dla Warszawy.  Jak widzimy, rentowność wynajmu jest najwyższa spośród wszystkich dużych polskich miast, stąd wniosek, że niezależnie od jakości powyższych wyliczeń, w pozostałych miastach jest gorzej.

A teraz popatrzmy na konkretne liczby: czynsz za m2: 41,35 zł, cena kupna m2: 7118 zł. Załóżmy, że zajmiemy się najbardziej popularnymi mieszkaniami na rynku najmu, czyli 2-pokojowymi, o powierzchni do 50 m2. 
Konia z rzędem temu, komu uda się wynająć mieszkanie 2-pokojowe, kupione za 350.000 (w tym oczywiście wykończenie i umeblowanie!) za 2050 złotych miesięcznie :) Za taką cenę najmu można przebierać w ofertach, w praktycznie dowolnej dzielnicy, pośród nowych, ładnie wykończonych mieszkań z garażami podziemnymi. I mieszkań tego typu nie kupuje się za 350.000 (chyba że właściciel zejdzie z ceną o 100.000 względem swojego ogłoszenia ;)

Dodatkowo przyjęto (moim zdaniem niezbyt realistyczną) wartość czynszu płaconego przez właściciela na 8 zł/m2 (w Warszawie). Dla mieszkania 50m2, wychodzi 400 zł czynszu - ponieważ mówimy tu o mieszkaniu za ponad 2 tys. zł miesięcznie, to musi to być mieszkanie w nowym, ładnym bloku, z ochroną, garażem, często także z basenem - w tego typu mieszkaniach czynsz jest zauważalnie wyższy.

Jednak w prezentowanej tabelce brakuje jeszcze najważniejszego - kosztów remontów. Żeby utrzymać mieszkanie 2-pokojowe w stanie, który pozwala je wynająć za ponad 2 tys. zł należy w nie inwestować - odświeżyć po każdym najemcy, wymieniać co jakiś czas meble, a raz na powiedzmy 10 lat zrobić w mieszkaniu większy remont. Gdyby dodać te oczywiste koszty, opisana rentowność spadłaby mniej więcej o 1/5 - wtedy w Warszawie zostaje już tylko 3.5% netto. Dodatkowo założono, że płacimy podatek wg umowy o najmie okazjonalnym, a nie każdy ma ochotę biegać do notariusza z najemcą i zmuszać go do podpisywania dokumentu, w którym przedstawia on docelowe miejsce eksmisji w przypadku zalegania z płatnością. 
I tu mamy kolejny aspekt problemu, pominięty całkowicie w wyliczeniach Open Finance - co w przypadku, kiedy najemca nie chce płacić, albo zniszczy mieszkanie? Kaucja pobierana przy podpisywaniu umowy może nie wystarczyć na pokrycie szkód, a szanse odzyskania pieniędzy od nieuczciwego najemcy są czysto teoretyczne. Jeszcze gorsza jest sytuacja wtedy, kiedy nieuczciwy najemca nie chce się wyprowadzić - zgodnie z polskim prawem jest on bardzo dobrze chroniony i pozbycie się tego typu lokatora może być bardzo dużym problemem. 

Biorąc to wszystko pod uwagę widać, że wynajem mieszkań to nie jest dobry biznes (oczywiście przy aktualnych cenach kupna - co innego wtedy, kiedy ktoś kupił mieszkanie przed 2004 rokiem, za złotówkę od spółdzielni lub odziedziczył po ukochanej babci). Nawet nierealistyczne założenia (kupno w Warszawie wykończonego mieszkania z meblami za 350.000 zł i wynajmowanie go za 2050 zł), po uwzględnieniu wszystkich kosztów pozwalają na uzyskanie rentowności w najlepszym przypadku 3.5%. W praktyce będzie z tym jeszcze gorzej. 

Dodatkowo, trzeba uwzględnić czas i wysiłek potrzebny do prowadzenia takiego biznesu... i okazuje się, że stara, poczciwa, nawet niezbyt wysoko oprocentowana lokata jest "inwestycją" bardziej płynną, bezpieczniejszą i dającą porównywalną (w tej chwili) stopę zwrotu. Zwłaszcza, że inwestycję w mieszkanie na wynajem należy traktować jako inwestycję długofalową (w końcu samo kupno mieszkania na rynku wtórnym generuje koszty rzędu kilku % i "zjada" ewentualny zysk z wynajmu z więcej niż całego pierwszego roku!). Dodatkowo, oprocentowanie lokat jest zmienne (aktualnie na historycznych minimach), a "zysk" z wynajmowania mieszkań jest dosyć stabilny (chociaż od 2008 roku spadł o jakieś 20% i nadal będzie spadał - dokładnie tak, jak cena kupowanych mieszkań). Patrząc z perspektywy kilku lat należy się spodziewać (być może znacznego) wzrostu stóp procentowych, a więc i oprocentowania lokat oraz spadku kosztów wynajmu (przypomnijmy, że w 2020 roku liczba studentów, którzy są głównym "odpowiedzialnymi" za cenę wynajmu mieszkania, spadnie o połowę względem szczytowego roku 2008).

Jednak nawet to, że wynajem w praktyce nie jest lepszy niż lokata i można się spodziewać, że niedługo będzie od niej jeszcze sporo gorszy, nie jest podstawowym problem. Moim zdaniem, podstawowy problem to cena mieszkania. Nie powinno się mówić o zysku z wynajmu w oderwaniu od cen nieruchomości - od kilku lat ceny mieszkań ciągle spadają i jest to spadek większy niż "zysk" z wynajmowania mieszkania - kupno mieszkania pod wynajem w 2008 roku ma systematyczną ujemną rentowność i nic nie zapowiada, żeby miało się coś w tej kwestii zmienić. Kupno mieszkania pod wynajem ma sens tylko wtedy, kiedy ceny mieszkań rosną. Gdy ceny spadają, roczny spadek jest najczęściej znacznie większy niż "zysk" z wynajmu - nie dość, że mieszkanie generuje straty, to jeszcze tracimy ewentualne zyski, które moglibyśmy osiągnąć inwestując pieniądze "wyrzucone" w mieszkanie chociażby w zwykłą lokatę bankową.

139 komentarzy:

 1. Witam,
  Dziękuję za ciekawe wpisy. Trafiłem tu z blog-a "stoje i patrzę". Mam małą prośbę - czy dałoby się zmienić kolor tła na jasny? Czytanie jasnego tekstu na ciemnym tle bardzo męczy wzrok:

  http://ux.stackexchange.com/questions/551/white-text-on-black-background

  http://blog.tatham.oddie.com.au/2008/10/13/why-light-text-on-dark-background-is-a-bad-idea/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. własnie! poprosimy o przyjaźniejszy kolor tła.
   blog bardzo dobry a trafiłem na niego dopiero dzisiaj,mimo,że tematyką interesuję się od lat.dlatego poproszę o jakiś fanpage,a myślę że jako wkład w rozwój forum ja i pewnie wielu czytających udostępni i polubi stronę.

   Usuń
  2. Hello Everybody,
   My name is Ahmad Asnul Brunei, I contacted Mr Osman Loan Firm for a business loan amount of $250,000, Then i was told about the step of approving my requested loan amount, after taking the risk again because i was so much desperate of setting up a business to my greatest surprise, the loan amount was credited to my bank account within 24 banking hours without any stress of getting my loan. I was surprise because i was first fall a victim of scam! If you are interested of securing any loan amount & you are located in any country, I'll advise you can contact Mr Osman Loan Firm via email osmanloanserves@gmail.com

   LOAN APPLICATION INFORMATION FORM
   First name......
   Middle name.....
   2) Gender:.........
   3) Loan Amount Needed:.........
   4) Loan Duration:.........
   5) Country:.........
   6) Home Address:.........
   7) Mobile Number:.........
   8) Email address..........
   9) Monthly Income:.....................
   10) Occupation:...........................
   11)Which site did you here about us.....................
   Thanks and Best Regards.
   Derek Email osmanloanserves@gmail.com

   Usuń
 2. Pójdę trochę pod prad:
  czy w naszym pięknym kraju są kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tak dawno temu pojawiały się oferty na "stały" procent... tylko ten stały procent obowiązywał maksymalnie przez 5 do 10 lat, potem kredyt stawał się standardowym kredytem WIBOR + marża. Oferował coś takiego na pewno Getin i BGŻ, chyba także WBK. Warunki były różne - w Getinie nawet w okolicach 4.50%, co było ofertą godną rozważenia. Jednak, jak to u Leszka, spodziewałbym się w tym jakiegoś haczyka ;) Tak, czy inaczej, dopóki nie doczekamy czegoś na wzór niemieckich kas oszczędnościowych, czyli w praktyce stabilnego wieloletniego finansowania z oszczędności, nie spodziewałbym się (niestety) upowszechnienia tego typu ofert.

   pozdrawiam,
   W domach z betonu

   Usuń
  2. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i
   działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
   i warunki.
    
   CIMB BANK

   Usuń
 3. Zazwyczaj inwestycja w nieruchomosc jest inwestycja dlugo terminowa (25-30 lat to standardowa dlugosc kredytu meszkaniowego) a lokata bankowa to raczej kruto terminowa inwestycja 1 miesiac do 2 lat także porownujemy tutaj troche jablka do gruszek. Zgodze się ze krutko terminowa inwestycja w mieszkanie nie będzie oplacalna, ale moim zdaniem 30 letnia inwestycja w lokaty bankowe wcale nie wydaje się lepsza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za 30 lat co 5 mieszkanie będzie stąło puste więc jak niby ta inwestycja ma być opłacalna jak nie będzie popytu aby to upłynnić??

   Usuń
  2. Czy to wrozba z fusow po kawie czy herbacie? Probujemy przewidziec sytuacje na rynku nieruchomosci w 2043!?!?!
   Ale nawet jesli mamy krysztalowa kule i w 2043 bedziemy mieli kryzys, bo puste mieszkania oznaczaja ze w kraju nie ma pracy, to sila nabywcza PLN prawdopodobnie takze spadnie, bedziemy mieli wysoka inflacje. W takiej sytacji trzymanie gotowki w banku dalej nie wydaje sie dobrym pomyslem.

   Usuń
  3. To nie wróżenie z fusów tylko prognoza demograficzna oparta o piramidę wieku. Za 7 lat liczba osób w wieku studenckim spadnie do połowy stanu z 2010 roku i to pod warunkiem, że ustanie emigracja. Najbardziej oberwą główne ośrodki akademickie. Czy ludzie tak ciągną do pracy w większych miastach? Moim zdaniem są to tylko jednostki. Większość to studenci dorabiający na umowę zlecenie którzy wyrabiają po 1500 zł na miesiąc. Bo większość ofert np. w Warszawie to właśnie takie. Uważasz, że ktoś za taką pracą przyjedzie pracować do Warszawy i będzie płacił za wynajem kawalerki 1200 + liczniki? Jakoś tego nie widzę.

   Usuń
  4. Tak, jak napisał Moim Skromnym Zdaniem, jeśli nie nastąpi zasadnicza zmiana, czeka nas zapaść demograficzna. Jakie to będzie miało konsekwencje dla rynku nieruchomości, nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć. Jeśli doczekamy wyższej inflacji, to ceny mieszkań spadną jeszcze szybciej - pamiętajmy, że ten rynek istnieje tylko dzięki "zdolności kredytowej", a ta szybko znika wraz z podwyżkami stóp procentowych (co będzie nieuniknione przy wyższej inflacji). "Lokata" w mieszkanie w Polsce wydaje się być na wiele lat jedną z najgorszych możliwych inwestycji (może z wyjątkiem akcji deweloperów ;)

   Usuń
 4. To jeszcze jedno pytanie. Jeżeli wynajem lokalu mieszkalnego to taka "cudowna" inwestycja, to dlaczego nigdy nie widziałem żadnego poważnego przedsiębiorstwa, zajmującego się tą działalnością? Odpowiedź jest jedna. To inwestycja bardzo długoterminowa z bardzo niską (o ile w ogóle) rentownością. Można znaleźć znacznie lepsze inwestycje nawet w dzisiejszych czasach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam. Po pierwsze, trzeba dysponować poważnym kapitałem. Po drugie, rentowność w "normalnych" warunkach jest niska (zwykle w okolicach kosztu kredytu hipotecznego - wszak wynajem i mieszkanie na kredyt to produkty tej samej "klasy"). Po trzecie, w Polsce dochodzi jeszcze problem absurdalnej ustawy o ochronie lokatorów, która skutecznie odstrasza od tego typu inwestycji. Do tego w czasach ultra niskich stóp procentowych (i nieuchronnego ich wzrostu) mamy potencjalnie bardzo dużą szansę na utratę części "zainwestowanego" kapitału.

   Usuń
  2. Co więcej, czasami ma się sporo problemów z wynajmującymi. A historie pełne grozy o tym, jacy właściciele bywają źli (np. http://www.eporady24.pl/wynajem_mieszkania_prawa_najemcy,pytania,4,47,787.html ) dodatkowo wzbudzają nieufność obu stron umowy najmu. Swoją drogą na przykładzie własnym i znajomych mogę powiedzieć, że najczęstszy w dużych miastach jest najem krótkoterminowy - np. do zakończenia studiów, do dostania kredytu na swoje mieszkanie, do ślubu itp. Częste wymiany najemców to dodatkowe koszty (remonty, miesiące bez najemców) i kłopoty. Choć z drugiej strony gdybym posiadała kilka nieruchomości NIE NA KREDYT, chętnie bym je wynajęła.

   Usuń
 5. Jeżeli nie opłaca się inwestować to jeszcze mniej opłaca się kupować na kredyt. Odpada koszt kredytu (zysk banku) i nie ma ryzyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak uważam, dlatego wciąż wynajmuję i na razie nie narzekam ;)

   Usuń
  2. Czyli sam zaprzeczają swoim słowom :)

   Usuń
 6. Witam,
  W powyższym artykule przedstawiłeś rentowność dla kupna mieszkania za gotówkę. Tyle tylko, że chyba każdy średnio ogarnięty inwestor wie, że mieszkania za gotówkę się nie kupuje.. Czy zastanawiałeś się może jak wygląda rentowność inwestycji przy zakupie na kredyt? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Realna rentowność wynajmu mieszkania wyszła na poziomie 3-3.5% i jest ona dosyć stabilna. Chociaż należy mieć tu na uwadze, że ceny wynajmu spadły od 2008 roku mniej więcej o tyle samo, co ceny mieszkań (~20%) i będą zawsze podążać za cenami kupna. Spodziewałbym się więc, że kupując dziś w kolejnych latach rentowność będzie maleć.
   Porównajmy to teraz do kosztów kredytu - w tej chwili (kredyt z LTV100%) oprocentowanie wyniesie 5%. Będziemy musieli więc dołożyć 1.5% wyjściowej ceny mieszkania w ciągu roku. Gdyby taka relacja została utrzymana, to po 30 latach dołożylibyśmy do interesu mniej więcej równowartość aktualnej ceny mieszkania (dokładne obliczenia nie są banalne, bo jest to 30 lat x 1.5% wartości, plus procent składany od poszczególnych kwot, dokładanych w kolejnych latach). Jak widać, żeby stać się właścicielem wynajmowanego mieszkania po 30 latach, trzeba by dołożyć do "zysków" z wynajmu tyle, ile ono teraz kosztuje. Oczywiście to wszystko przy założeniach, że stopy procentowe nie wzrosną. A one "raczej" wzrosną ;) Jeśli wzrosną, to inwestycja wspierana kredytem staje się jeszcze bardziej nieopłacalna - musimy płacić wyższe raty, a nikt nam tak łatwo nie zapłaci więcej za wynajem. To jest bardzo uproszczone rozumowanie, bo wyższe stopy będą w warunkach wyższej inflacji... jednak wzrost stóp o 1.5% zwiększa już nasze "koszty" mniej więcej dwukrotnie, a nie oznacza jeszcze zauważalnej inflacji, która spowodowałaby wzrost cen wynajmu (czyli wzrost naszego przychodu). Do tego dochodzi potencjalny spadek wartości mieszkania (przy wyższej inflacji/stopach będzie początkowo nieunikniony).

   Podsumowując... nie da się wyliczyć rentowności inwestycji w wynajem mieszkania w perspektywie 30-letniej, bo za dużo jest niewiadomych (koszt kredytu i ceny wynajmu). Można próbować pokusić się o oszacowanie jej na okres roku, może 2 lat (zakładając, że stopy się bardzo nie zmienią w takim krótkim czasie) . Ale wtedy wszystko zależy od zmiany ceny mieszkania, bo każdego roku trzeba będzie do interesu dokładać. Jeśli dodatkowo cena spadnie, to... kaplica :) Kupno mieszkania na kredyt i jego wynajęcie sprowadza się więc w praktyce do zakładu o to, czy cena mieszkania wzrośnie. Zyski z wynajmu (przy kredycie nie ma zysków, są koszty) nie mają praktycznego znaczenia. W zależności od LTV stosujemy wtedy różny lewar. Pamiętajmy, że przy LTV na poziomie 90%, spadek ceny mieszkania o 10% "zjada" cały nasz kapitał. Oczywiście wzrost ceny o 10% podwaja nasz kapitał (jeśli sprzedamy mieszkanie).

   Usuń
  2. dodam tylko, ze rentownosc wynajmu (3-3,5%) porownujesz do lokaty, a 5% z kredytu to zypelnie cos innego, nie mozna tego tak bezposrednio porownac, poni4ewaz jest to procent do dyskonta kredytu (rata miesieczna to inny procent skladany, platnosci z gory, prowizje z gory, itp. to oznacza, ze w praktyce bierzesz wiekszy kredyt niz cena mieszkania). innymi slowy nie mozna wziac kredytu na 5% i wrzucic go na lokate 5%. To znaczy mozna , ale bedzie sie doplacac bankowi. Mysle, z to istotne, a taki komentarz nie pojawia sie w zadnej analizie.
   Pozdrawiam,
   Dojo

   Usuń
 7. Inwestowanie w mieszkania na wynajem to nie jest zbyt dobry sposób na biznes. Mały relatywnie zysk, duży wkład początkowy. Lokatorzy też nie wiadomo jacy się trafią. BTW, jeśli szukacie mieszkania do kupienia to polecam zajrzeć na tę stronkę www.klikmapa.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Nikt jednak nie zwrócił uwagi na to, że po 20-30 latach stajesz się właścicielem nieruchomości....

  OdpowiedzUsuń
 9. i jest tutaj to wyjątkowe mieszkanie po babci czy rodzicach. To wówczas już prawie spadek (za 20-30 lat to reguły mamy 50-60 na karku). Dlatego mieszkanie za kredyt w sporej części jest budowaniem aktywów dla dzieci - przy cenach stabilnych nieruchomości - pośrednio to inwestycja o rentowności znikomej, do pominięcia, nie zaś inwestycją bezpośrednią. Dodatkowo ceny w RP za 20-30 relatywnie zbliżą się do tej relacji do PKB jak w zachodniej EU. Co jest sporym problemem. Kupienie mieszkania za 4000 tys. za kredy na 350 000 jest przy aktualnych kosztach kredytu kupieniem dla dzieci, etc. mieszkania za podwójną cenę, spłaconego w ok. 60-80 % z dochodu wynajmu

  OdpowiedzUsuń
 10. Z całym szacunkiem, ale wpis jest bardzo nieobiektywny, a ja zawsze cenię u piszącego, że mimo swoich poglądów umie pokazać argumenty obu stron. To po prostu przeciwieństwo tego co możemy przeczytać w Gazecie W, czy innych "analizach" rodem z Open Finance. Prawda zapewne leży gdzieś pośrodku - ani nie jest tak różowo z wynajem, ani nie jest tak w czarnych barwach. Sam mam mieszkania na wynajem. Mam za sobą wiele transakcji na rynku nieruchomości w życiu. I wiem jedno - są dobre wynajmy i są złe wynajmy. Są złe decyzje zakupu/sprzedaży nieruchomości i dobre. Sprowadzenie wszystkiego do procentów w małej tabelce - to zwykła akademicka dyskusja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Aby się nie rozpisywać - można kupić 2 pokoje na 50 m2 w przereklamowanej (drogiej) dzielnicy, albo kupić 2 pokoje na 40 m2 w fajnej, ale mniej popularnej dzielnicy (tańszej). Nie muszę chyba mówić, że drugie mieszkanie może być 30-40 % tańsza a jego cena za wynajem będzie w porównywalnej cenie. A to dlatego, że w Polsce wynajmuje się "na pokoje" a kupuje "na metry". Druga rzecz o której autor milczy to zmiana cen nieruchomości. Tak wiem, posypią się na mnie gromy, ale za 20-30 lat mieszkania będą droższe lekko licząc o 50/100 % niż teraz. Z prostej przyczyny - inflacja !!! Mając zatem % z lokaty jedynym "zyskiem" jest pokrycie owej inflacji. W nieruchomościach mamy wspominany procent jako wynajem, ale mamy też wzrost wartości nieruchomości. Sprzedając (w razie czego) mieszkanie za 30 lat będziemy mieli zysk z wynajmu oraz różnicę dzięki zmianie wartości nieruchomości. 30 lat to szmat czasu i to, że teraz nie ma widoków na wzrost nieruchomości, to kiedyś zobaczycie, że mam rację... Tak więc autorze, pozwól, że się nie zgodzę. Lub inaczej - zgodzę się z tym, że tak może być. Kluczem jest dobry wybór miasta, ceny zakupu, spodziewanego przychodu z wynajmu. Jak w biznesie - sam pomysł nie wystarczy. Trzeba go jeszcze dobrze sprzedać :-) Pozdrawiam Adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapomniałeś wziąść pod uwagę czynnik o nazwie demografia... za 20-30 lat będzie nadpodaż nieruchomości gdyz ubędzie kilka milionów mieszkańców, już sam sie zastanawiam co zrobie z mieszkaniem po rodzicach za jakies 10-20 lat.... bo wątpie aby imigranci z 3 swiata przyjechali tłumnie do polski i kupowałi nieruchomości. co do inflacji masz na myśli wzrost cen nominalny czy realny... bo moze sie okazac po uwzględnieniu inflacji że ceny i tak spadły, a tłumacząc bedzie potrzeba mniej stawek za roboczo godzinę aby kupić m2 niz obecnie.

   Usuń
 11. WITAM
  A ja się w zupełności zgadzam z opinią P.ANONIMOWEGO z dnia 25.01.2014r.Obecnie analizuję zakup mieszkań na wynajem we Wrocławiu.Po mojej dogłębnej analizie wiem na pewno,że mieszkanie w dobrym miejscu można kupić z różnych zródeł już za cenę od 2800 za m2.Pozwoli to na zachowanie dużego marginesu przed ew.dalszym spadkiem cen oraz nabycie ich w większej ilości,co przy pózniejszym ew. spadkiem dochodu z wynajmu wcale mnie nie przeraża.Uważam,że wysoka świadomość i umiejętność przewidywania różnych zagrożeń w tym: rynkowych,gospodarczych,globalnych,czynnika ludzkiego itp.oraz możliwość zapobiegania im jeszcze przed zakupem lokalu i w dalszej kolejności przed wynajmem,dogłębne przygotowanie się do tematu i wyczekanie dobrego momentu na zakup, potrafią zminimalizować zagrożenia o których większość rozmówców pisze w czarnych barwach.
  z poważaniem ANONIMOWY3.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mieszkania pod wynajem to nie jest prosty temat, niestety, ale nigdy nie wiadomo co się ostatecznie trafi, nie ważne ile byśmy włożyli w to czasu, pieniędzy i umiejętności. Czy się opłaca? Tak! ale wszystko trzeba umieć zrobić i mieć doświadczenie, bez doświadczenia nabytego najlepiej u kogoś nie ma co się porywać, szkoda czasu i przede wszystkim pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam i czytam, bo lubię ten blog i lubię tutejsze dyskusje. Ale jest jeszcze jedna kwestia, mianowicie gdzie znajduje się dana nieruchomość. Bo jeśli np. w Ciechanowie, to w pełni się zgadzam, że za 20lat może ona stać pusta i jeszcze stracić na wartości nawet 1/2. Ale jeśli będzie to Warszawa, czy inna duża aglomeracja, to kupno na wynajem może się opłacić...

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawy temat i dyskusja. Mnożą się ''szkoły inwestowania'' w nieruchomości, zazwyczaj podają przypadki - ktoś coś odziedziczył po babci, sprzedał i kupił kawalerkę za 80 tys w jakiejś pipidówie i jak kupi jeszcze 4 takie dzięki - mądre słowo - dźwigni finansowej - to za 30 lat będzie milionerem. Mój poprzednik trafnie powiedział, że duże miasta zawsze będą przyciągać ludzi i wynajem tu będzie raczej pewny. Przecież 1/3 Warszawy nie wyludni się za 20 lat, ale Ciechanów, Płońsk, Radom już tak. Każdą inwestycją należy przemyśleć, ale nie popadajmy w skrajności bo zaraz okaże się, że najlepiej nie mieć nic, bo na pewno na tym się nie straci, ale też nikt nie zgarnie 2500 zł czynszu za 25m2 w wielkiej płycie na jakimś wysrajewie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy artykuł i blog. Mądrze to opisałeś.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zysk jest symboliczny, a ryzyko spore, to już lepiej trzymać te środki na lokacie. Znacznie większe możliwości dają w tym momencie hale magazynowe. Wystarczy popatrzeć na to, co aktualnie dzieje się w Jartomie. Przy czym jednak akurat taka inwestycja jest już skierowana do poważnego gracza...

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest to pytanie na czasie, zastanawiam się właśnie nad zakupem mieszkania z rynku wtórnego pod wynajem. Myślę, że jest to dobra inwestycja jeśli kupujemy z myślą, że kiedys nasze dzieci będą tam mieszkać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. a ja to liczę sobie tak:
  KREDYT:
  mieszkanie za 400 tys - kredyt na 100% wartości = 2400/msc + 600 czynsz = 3000/msc x12x30 = 1080tys + (40tys(1remont) + 2*15tys(kolejne remonty) = 1150000 - 400tys(sprzedajemy po 30 latach nasze mieszkanie) = koszt to 750tys
  WYNAJEM:
  1800*30*12=~650tys

  750-650=100tys

  100/30/12 = 277zł/msc - tylemiesiecznie dla mnie wynajem jest tańszyto jest okolo 3-4tys rocznie

  Autor bloga boi się zmiennych i też uważam ze jest ich tak wiele, że pokusiłem sie o ich odrzucenie ale nie ma sensu się ich bać bo jutro może być wojna i wszystko wyrówna. Ktoś kto podpisuje umowę kredytową na 35lat to też myśli że będzie zawsze piekny i młody a nie zdaje sobie sprawy że ostatnią ratę będzie płacił z emerytury ... o ile nie podniosą znowu wieku. Ja wynajmuję mieszkanie warte z 550tys za 2300/msc (z czego właściciel płaci 800zł czynszu - gdzie tu jego zarobek? jeśli on traci a ja niby na wynajmie też tracę to kto zyskuje? no bo ktoś musi...tak?) ale znam ludzi co wynajmują dom za 3300 a warty jest z 1,5mln. a takich przykładów można mnożyć coraz więcej bo wynajem spada. Znam tez ludzi co kupili w boomie mają rate 4tys/msc ale gość stracił prace sprzedać nie mogą bo wartość spadła więc ... mieszkają z rodzicami z dziećmi na 50m apartament wynajmują za 3000tys z czynszem ... dopłacają do najemcy 1700msc :-/ Ja mam święty spokój i jestem mobilny w msc czasu mogę być w innej dzielnicy czy mieście płacę mniej niż za kredyt i jak coś sie zepsuje to pisze maila do właścicieli. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 19. polecam klub cashflow, aby nauczyć się czegoś konkretnego o inwestowaniu, zwrocie z inwestycji itp... A co domu to zawsze warto mieć swój, choćby dla rodziny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i
   działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ...........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
   i warunki.
    
   CIMB BANK

   Usuń
 20. Nieruchomości magazynowe, nie mieszkania. Niestety, ale mieszkania nie dają potencjału, możliwości są skromne.
  Tak więc może to wyglądać bardzo różnie. A np. JARTOM ma w tym momencie wyceny na rekordowo niskim poziomie, nawet w SSE. Czy to będzie wykorzystane?

  OdpowiedzUsuń
 21. Do osób których nie stać na kupienie mieszkania warto jest wynająć sobie. Polecam stronę do tego:
  Laporta

  OdpowiedzUsuń
 22. Trafiłem na ciekawe podejście do inwestowania w nieruchomości na wynajem. Powiem szczerze, że zadziwiło mnie podejście autora, ale może da ono komuś do myślenia i będzie stanowiło punkt wyjścia do dyskusji.

  http://jakoszczedzacpieniadze.pl/zarabianie-na-wynajmie

  Zasada jest dosyć prosta lewar, podobnie jak na akcjach, ale wydaje mi się, że inwestycja jest obarczona tak dużymi znakami zapytania, że na dłuższą metę to się raczej nie uda. W każdym bądź razie ciekawe podejście:) "Inwestora", trochę mi to wszystko przypomina opowiastki "o biednym i bogatym ojcu".

  Żeby się nie skończyło tak jak z tym panem co musi, żyć za 10zł dziennie lol:D

  http://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,1625208,vAId,132999

  OdpowiedzUsuń
 23. Czyli w końcu się opłaca kupować mieszkania na wynajem czy może iść w kierunku samego gruntu? Przeglądam właśnie ogłoszenia w sieci między innymi tutaj http://www.akces.org.pl ceny są całkiem dobre, w okolicach Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
 24. No właśnie ja też zaczynam się zastanawiać nad zakupem mieszkania w Warszawie pod wynajem. Konsultowałam się z zaufanym biurem nieruchomości e-development i w sumie przedstawili mi kilka ciekawych propozycji wartych rozważenia. Muszę się zastanowić, bo trzeba inwestować pieniądze jak się je już zdobyło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkanie pod inwestycję (najem dla studentów) praktycznie już się nie opłaca. Jeżeli kupimy mieszkanie od dewelopera i zyskamy na najmie 100-200 pln miesięcznie to już jest sukces, ale po co brać kredyt na 30 lat dla takiej inwestycji. Niektórzy idą jednak w tym kierunku i tłumaczą, że po tych 30 latach mieszkanie jest już praktycznie spłacone. Musimy jednak pamiętać, że:
   a) studentów jest coraz mniej,
   b) nie mieszkają w wakacje lub proponuje się im połowę czynszu,

   Lepszym rozwiązaniem jest zakup np kawalerki / mieszkania dwupokojowego w rynku i wynajem krótkoterminowy przez airbnb lub booking.com. Jeżeli mądrze urządzimy i wypromujemy takie mieszkanie to możemy liczyć na zysk miesięczny 1,5-2,5 tyś pln.

   Usuń
 25. Może to głupie, ale ja sądzę, że w mieszkaniu pod wynajem trzeba wybierać materiały, które sprawią, że mieszkanie będzie po prostu schludne. Czyli zamiast kafelków, kupujemyfarby do kuchni. Podobnie w łazience. Oszczędność przede wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 26. Wiadomo, że taka inwestycja nie zwróci się po roku, czy dwóch, ale po 20, na emeryturze. Uciązliwe jest to, że trzeba ciągle doglądać mieszkania, mieć kontrolę nad lokatorami, remontować itd. Trzeba być merytorycznie dobrze przygotowanym na wzselkie sytuacje. Dobrze jest mieć dobrze skonstruowaną umowę. Obecnie najlepszym zabezpieczeniem jest najem okazjonalny. O tego typu przydatnych rzeczach można poczytać w tym bezpłatnym poradniku: http://mieszkanicznik.org.pl/kongres/vii-kongres/formularz-rejestracji-na-vii-kongres/

  OdpowiedzUsuń
 27. Moja znajoma kupiła mieszkanie od developera Renova i wynajęła je studentom. Też się dziwiłam, że jej się to opłaci., ale widocznie kupiła je w przystępnej cenie czy jak. Za dużo za czyns nie bierze, a z tego co wiem, to ma dużo chętnych. Mieszkanie jest całkiem ładne. Widocznie miała szczęście, znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i kupiła je po okazyjnej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 28. Wynajmować warto bo to zawsze się opłaca, jeśli ktoś się nie chce z tym użerać może kupić apartament w aparthotelu Wola Invest, tam operator wszelkie „nudne” i czasochłonne czynności za nas wykona.

  OdpowiedzUsuń
 29. https://homebroker.pl/artykuly/analizy/1510-mieszkanie-na-wynajem-dobrze-rokuje?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=baza-homebroker&utm_content=bledy

  OdpowiedzUsuń
 30. http://nawynajem24.pl tylko jedno zdanie z reklamy podsumowuje całość: Opłaca się nie przepłacać.

  OdpowiedzUsuń
 31. Dzień Dobry wszystkim! Ja uważam że opłaca się wynająć mieszkanie. Ostatnio przeglądałam ofertę na portalu mieszkaniowym - nowe mieszkania na sprzedaż wrocław krzyki i po zakupie dwupokojowego mieszkania na kredyt uwzględniając przy tym, że drugi pokój wynajmę jednej osobie, to jest to dla mnie zysk 900 zł , czyli o 900 zł mniejsza rata kredytu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i
   działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ....................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .......................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
   i warunki.
    
   CIMB BANK

   Usuń
 32. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 34. Dużo zależy od tego, jaka jest to nieruc
  homość. Inwestując w mieszkanie pod wynajem, trzeba być świadomym ryzyka, że może ono stać puste przez jakiś okres czasu. W związku z tym, osoba decydująca się na wzięcie kredytu, aby kupić mieszkanie, musi być w stanie go spłacać doliczając inne koszty, nawet jeżeli nieruchomość nie będzie przynosić dochodów. Inna sprawa, kiedy ktoś otrzyma mieszkanie np. odziedziczy w spadku. Sytuacja wydaje się prostsza, ponieważ odchodzą koszty związane ze spłatą kredytu. Warto jednak przemyśleć, czy wynajem naprawdę będzie opłacalne, czy może lepiej sprzedać i zainwestować np. w inną nieruchomość, z lepszą lokalizacją. Pomocne z pewnością będzie poznanie zalet i wad obu rozwiązań http://www.diddeptula.pl/sprzedaz-czy-wynajem.html

  OdpowiedzUsuń
 35. No aporpo szykujacych się inwestycji to czekam na viva garden 3 na ul. Białołęckiej 251. Okolica po prostu sielanka a wszytko właściwe potem ma być i dla dzieci i sklepy.

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobry dzień wszystkim viwers, Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, aby rozwiązać swoje potrzeby finansowe, zapewniają kredytu począwszy od $ 5,000.00 do $ 10.000.000,00 Max, jesteśmy niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne, ze 100% gwarancją kredyt daje również (. Euro, funty i dolarach) stopę procentową stosuje się do wszystkich kredytów jest (3%), jeśli jesteś zainteresowany wrócić do nas za pośrednictwem usług (tombradinvestment@gmail.com) przewidziane są:

  * Majsterkowanie w domu
  * Kredyty Inventor
  * Kredyty samochodowe
  * Konsolidacja zadłużenia pożyczki
  *Linia kredytowa
  * Druga pożyczka
  * Business Loans
  *Pożyczki osobiste
  * Międzynarodowy Pożyczki.

  Kontakt email: (tombradinvestment@gmail.com)
  Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 37. Oferujemy kredyty na niskim oprocentowaniu w wysokości 2%, a bez zabezpieczenia, oferujemy pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, venture capital, kapitał, kredytów dla przedsiębiorstw, kredytów edukacja, hipoteka lub kredytowych dla dowolnego powodu. "

  Jednak nasza metoda pozwala na ustalenie kwoty kredytu potrzebne, a także czas trwania można sobie na to pozwolić, to daje realną szansę na zdobycie funduszy potrzebnych!

  Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: omegacreditcompany@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 38. Witam,
  Ja Nawet DAVILA, tak jak poszukiwanie pożyczki od ponad 3 miesięcy,
  byłem wiele razy oszukany na stronach internetowych, pożyczki między szczególności
  chcąc, sprawia, że pożyczki pomiędzy szczególności u kilku osób.
  Ale za każdym razem, gdy mam zrobić, aby przez fałszywych kredytodawców i
  w końcu, nie mam nic na mój koszt. Ale, na szczęście, nie
  natknąłem się na pani o imieniu LYSE naprawdę prosty i dobry, kto mi pomoże
  znajdź mój kredyt 70000 zł, co mam na moim rachunku 48 godzin
  po nie zbyt wiele protokołów.
  W ten sposób, kto potrzebuje, jak mogę mu napisać
  lysemarie3@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Wynajem? Jeśli jest się studentem to tak, jednak w przypadku wynajmowania trzy pokojowego mieszkania dla całej rodziny kompletnie się nie opłaca. Lepiej w takiej sytuacji wziąć już kredyt i pieniądze które zapłacilibyśmy za wynajem przeznaczyć na spłatę rat kredytu. My właśnie rozglądamy się za zakupem mieszkania Kraków to naprawdę świetne miasto w którym zawsze chciałam żyć

  OdpowiedzUsuń
 40. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 41. A wg mnie się opłaca trzeba tylko wybrać chodliwą lokalizację, żeby móc na nim dużo zarobić. W miastach akademickich zawsze znajdą sie studenci którzy będą chcieli wynająć mieszkanie, a ostatnio hitem jest wynajmowanie mieszkań w kurortach turystycznych, np. nad morzem. Ciekawie prezentuje się osiedle Lubicz w Rowach, myślę że warto byłoby w coś takiego zainwestować

  OdpowiedzUsuń
 42. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


  1: Imię i nazwisko: ...................
  2: Numer telefonu: ...................
  3: Adres i miejscowość: ...................
  4: Kraj: ........................
  5: Zawód: .......................
  6: Data urodzenia: .......................
  7: Żądana pożyczki: ..................
  8: ilość Miesięczny dochód: .......................
  9: Kredyt Czas trwania: ......................
  10: Cel kredytu: .......................

  Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
  i warunki.
   
  CIMB BANK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CIMB Group jest uniwersalnym bankiem z siedzibą w Malezji Kuala Lumpur i
   działających w dużych gospodarkach wzrostu i zapewnienie pożyczki w 2% stopy procentowej, aby upewnić się, że nasi klienci są zadowoleni, Oferujemy pożyczki osobiste i finansowania działalności, finansowania domu i finansowania kredytowego i nieruchomości, które pomogą Ci poprawić swój biznes przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 3 % z zakresu $ 10,000.00 do zakresu $ 10,000000.00 i powyżej. Należy pamiętać, że dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy od 9:00 17:45 (UTC / GMT + 8 godzin) za swoje pieniądze. jeśli jesteś zainteresowany to musisz wypełnić formularz wniosku kredytowego poniżej i przesłać go do nas już teraz. cimbbankloan@gmail.com


   1: Imię i nazwisko: ...................
   2: Numer telefonu: ...................
   3: Adres i miejscowość: ...................
   4: Kraj: ........................
   5: Zawód: .........................
   6: Data urodzenia: .......................
   7: Żądana pożyczki: ..................
   8: ilość Miesięczny dochód: .......................
   9: Kredyt Czas trwania: ......................
   10: Cel kredytu: .......................

   Po wypełnieniu formularza wniosku kredytowego wyślemy Ci warunki kredytu
   i warunki.
    
   CIMB BANK

   Usuń
 43. Moim zdaniem lepiej jest kupić mieszkanie. Po długim okresie najmu taka decyzja wydaję się być najbardziej opłacalną. Obecnie sprawdzam inwestycje deweloperskie kraków i muszę powiedzieć, że oferty mnie pozytywnie zaskoczyły, a lokalizacje nowych osiedli są położone w cichej części miasta.

  OdpowiedzUsuń
 44. Zdecydowanie najlepiej jest kupić mieszkanie i być na swoim. Ja akurat myślę nad przeprowadzka do Wrocławia i przeglądam oferty na wielu stronach m.in tutaj - kliknij i utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma co dłużej wynajmować. Swoje mieszkanie zawsze procentuje.

  OdpowiedzUsuń
 45. OFERTA POŻYCZKI
  Dzień dobry Panie/Pani,
  Uzyskanie kredytu od kredytu inwestycji firmy jest 100% pewność i legalność transakcji jest w 100% gwarantowana. Adres e-mail:
  graysonfinance@gmail.com lub kontakt: + 1 (219) 9909-186 uzasadniony pożyczki mają zawsze tam był ogromny problem dla osób z problemem finansowym i potrzebne jest rozwiązanie. Pytanie kredytów i zabezpieczeń
  są czasami klienci zawsze są zaniepokojeni gdy poszukujących kredytu z legalnego pożyczkodawcy.
  Nasze usługi obejmują w następujących czynności:
  Konsolidacji zadłużenia *
  Drugi kredyt hipoteczny *
  Pożyczki biznesowe *
  Osobiste pożyczki *
  Międzynarodowych kredytów *
  Student pożyczki *
  Kredytowej rodziny *
  Więcej szczegółów znajdziesz na zakup kredyt, kontakt proszę odpowiedzieć od razu do tego e-maila: graysonfinance@gmail.com lub kontakt + 1 (219) 9909-186 należy pamiętać, że kredyt jest wydawane w wysokości 3% odsetek, uprzejmie
  Powrót do nas teraz, jeśli jesteś zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń
 46. Cześć,
  Jestem Pani Olivia Daniel, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem:
  (Oliviadaniel93@gmail.com)


  DANE APLIKACJI

  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) Adres:
  4) Stan:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Miejsce pracy:
  8) Numer telefonu:
  9) Aktualna pozycja w miejscu pracy:
  10) Miesięczny dochód:
  11) Kwota kredytu potrzebne:
  12) Czas trwania kredytu:
  13) Cel kredytu:
  14) Religia:
  15) Czy stosowane przed:
  16) Data urodzenia:
  Dzięki,

  OdpowiedzUsuń
 47. We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA.

  Contact : Mr. Johnson Hatton
  Email:johnsonhatton@gmail.com
  Skype ID: johnson.hatton007

  Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All inquires to Mr. Johnson Hatton should include the following minimum information so I can quickly address your needs:

  Complete contact information:
  What exactly do you need?
  How long do you need it for?
  Are you a principal borrower or a broker?

  Contact me for more details.

  Johnson Hatton

  OdpowiedzUsuń
 48. Czy uważasz, że można dostać kredyt? Masz własną firmę poważnie pożyczki awaryjne? Ci zawdzięczam to swoje możliwości, swoje pragnienia, pożyczki osobiste, aby uzyskać więcej informacji, możemy udzielać kredytów i pożyczek biznesowych korporacyjnych 2% zainteresowania, prosimy o kontakt poprzez e-mail (orris@yahoo.com)

  OdpowiedzUsuń
 49. Jasne, że opłaca się inwestować w mieszkania chociażby jak nie dla siebie to pod wynajem. Wydaje mi się, że lepiej ulokować pieniądze w inwestycji, która przyniesie zwrot i zarobek niż na lokacie w banku. Ja włożyłam pieniądze w zakup mieszkania nad morzem i początkowo je wynajmowałam, zawsze byli chętni więc z tym problemu nigdy nie miałam a jak na spokojnie spłaciłam sobie kredyt to jeszcze zarobiłam, i po jakimś czasie sama zdecydowałam się na przeprowadzkę. Ja akurat miałam sprawdzonego dewelopera od znajomych www.apartamentyrowy.pl i bardzo zachwalam sobie zakup od nich.

  OdpowiedzUsuń
 50. Witam,
  W dziedzinie finansów, inwestycji i pożyczek między osobami specjalizować, oferuję swoje usługi do wszystkich osób o dobrym charakterze, a przede wszystkim być w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań. Wspinam się w następujących obszarach: osobowych, konsolidacji, reorganizacji, handlowych, studentów, samochód, i różne inne, biznes, rolnictwo, IT, usługi Intellectual Property Society, przemysłowcy, artysta, moda, muzyka, media, hipotecznych, nieruchomości. W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt ze mną na mój e-mail: totnode@gmail.com.

  OdpowiedzUsuń
 51. Dzień dobry.
  Mamy kapitał, który będzie używany do udzielenia krótko i długoterminowych specjalnych pożyczek, od € 3000 do 10 mln € do poważnej osoby chcą kredytu. Nasza stopa procentowa wynosi 3% rocznie w zależności od pożyczonej sumy, ponieważ będąc szczególności nie chcemy naruszać prawa lichwy. można spłacić w 5 miesięcy do 300 miesięcy maksymalnych w zależności od kwoty pożyczone. to do ciebie do płatności miesięcznych. Pytamy że uznanie odręcznie długu kwalifikowanego, a także niektóre części potrzebnych. Utkniesz zakazuje banku i nie mogli korzystać z banków lub lepiej mieć projektu i potrzebuje finansowania, złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, pieniądze zainwestować w interesach. Więc jeśli potrzebujesz kredytu, nie wahaj się skontaktować się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych warunkach. Proszę skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez e-mail: totnode@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 52. Witam,
  Włożyłem do Państwa dyspozycji na pożyczki od € 3000 do € 10.000.000 w bardzo prostych warunkach dla wszystkich osób spełniających wymagania. Ja również inwestycji i pożyczek między osobami wszelkiego rodzaju. Oferuję krótko-, średnio- i pożyczek długoterminowych we współpracy z moim prawnikiem i przystępnej terminu spłaty. Nie wiemy swoje zastosowania i nasze transfery są dostarczane przez bank dla bezpieczeństwa transakcji. Dla wszystkich żądań w stosunku do stawek i poziomów płatności i będzie na pomoc. Na koniec, aby uzyskać więcej zrozumienia proszę nie przywiązują mail: totnode@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Specjalne kredyty szybki i niezawodny pomiędzy osobami w 24 godziny. Chcesz uzyskać kredyt na przełamanie impasu, który powoduje, że banki, przez odrzucenie plików aplikacji kredytowych. Chcesz uzyskać kredyt na realizację swoich projektów; Inicjować swoje działania; Budowa domów waszych; Wynajem dom lub mieszkanie; Zakup domu itd ..... Oferujemy kredyty dla ludzi dobrych obyczajów poważne zdolnych refundowanych. Są spełnione w jak najkrótszym czasie. Można zapłacić za 3 do do 20 lat w zależności od kwoty kredytu przyznanego. To do ciebie za płatności miesięcznych przy oprocentowaniu 3%. Wystarczy skontaktować się z naszym e-mail: totnode@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Witam, dla wszystkich potrzeb finansowych, instytucji finansowej, tym bardziej jest za krótki i prywatne przyznawania kredytów długoterminowych 3.000 € 10.000.000 € każdemu poważny, wiarygodny i rzetelny pragnące kredytu. Nasz oprocentowanie wynosi 3% w zależności od kwoty pożyczki i okres zwrotu pieniędzy, samochód jest wyjątkowy nie chcemy naruszać prawa lichwy. Możesz spłacić ponad 3 do 35 lat maksymalna w zależności od kwoty pożyczone. Trzeba dokonać pożyczki: Są to obszary, w których możemy się spodziewać: * * Finansowanie Nieruchomości Inwestycje Pożyczki Pożyczki * * * Auto Loan Mortgage drugie * Personal Loans * Nie wymagane dokumenty widział wspierać każdą osobę w sytuacji, jesteś ciężko zatrzymany zakazuje banku i nie trzeba przychylność banków lub lepiej masz projekt i potrzebują finansowania, złych kredytów lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, fundusze, inwestycje biznesowe w interesach. Nasza organizacja nie jest bankiem i nie zadać wiele dokumentów. Więc jeśli potrzebujesz pożyczki, nie wahaj się skontaktować się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych warunkach. Proszę skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez e-mail: totnode@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 55. Hello Everybody,
  My name is Ahmad Asnul Brunei, I contacted Mr Osman Loan Firm for a business loan amount of $250,000, Then i was told about the step of approving my requested loan amount, after taking the risk again because i was so much desperate of setting up a business to my greatest surprise, the loan amount was credited to my bank account within 24 banking hours without any stress of getting my loan. I was surprise because i was first fall a victim of scam! If you are interested of securing any loan amount & you are located in any country, I'll advise you can contact Mr Osman Loan Firm via email osmanloanserves@gmail.com

  LOAN APPLICATION INFORMATION FORM
  First name......
  Middle name.....
  2) Gender:.........
  3) Loan Amount Needed:.........
  4) Loan Duration:.........
  5) Country:.........
  6) Home Address:.........
  7) Mobile Number:.........
  8) Email address..........
  9) Monthly Income:.....................
  10) Occupation:...........................
  11)Which site did you here about us.....................
  Thanks and Best Regards.
  Derek Email osmanloanserves@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Ja się nasłuchałam różnych opinii na temat zakupu mieszkania i jaka to jest feralna inwestycja. Co okazało się w praktyce straszną nieprawdą, mam już drugie mieszkanie z inwestycji lubicz apartamenty nad morzem. W pierwszym mieszkam z mężem, drugie wynajmujemy pod turystów i jest to niezła forma zarobku.

  OdpowiedzUsuń
 57. Moim zdaniem chwilówka jest coraz bardziej popularna. Kusi tym, ze można ją wziąć przez Internet. A ludzie coraz mniej lubią papierki;/

  OdpowiedzUsuń
 58. Osobiście uważam, że temat jest godny uwagi między innymi w nowym budownictwie. Jeśli chodzi o nowe osiedla wrocław jest najbardziej interesującym mnie miejscem. Tutaj też mieszkam. Kapitał lokuję w mieszkaniach deweloperskich między innymi.

  OdpowiedzUsuń
 59. Ciężko jest czasami znaleźć pieniądze na remont czy nowe mieszkanie. Na szczęście teraz żyję w fajnym mieszkaniu. Dostałem na niego pożyczkę dzięki Credy24 - tam są naprawdę solidne i fajne pożyczki chwilówki przez internet - polecam, istna rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 60. Zazdroszczę, że ten etap macie już za sobą! My wreszcie z narzeczonym podjęliśmy decyzję o kupnie mieszkania. więc teraz poszukujemy i wyszukujemy domy wrocław deweloper , ale ja już bym chciała mieć ten etap za sobą i zacząć już planować urządzanie naszego wspólnego kąta :)

  OdpowiedzUsuń
 61. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, ale twoje szanse na uzyskanie kredytu są prawie niemożliwe. W NEIL HOWARD LOAN LTD oferujemy pożyczki od 10.000.00 do 700.000.000 USD z natychmiastową akceptacją online z 3% odsetkami rocznie z planem spłaty 15 lat. Dostępne są pożyczki wieloosobowe. Oferujemy nasze kredyty w dolarach amerykańskich (PLN), (GBP), w euro w następujących kategoriach: pożyczki indywidualne, pożyczki studenckie, pożyczki na nieruchomości, pożyczki firmowe i inne.
   
  Skontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu e-mail firmy: NEILHOWARDLOANLTD@GMAIL.COM

  OdpowiedzUsuń
 62. Cześć,

  Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy każdemu, kto chce ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować Życie, musisz napisz do nas e-mail poniżej.

  Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem nakłaniającym dawców nerek.
  Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

  Szpital Specjalistyczny Irrua.

  OdpowiedzUsuń
 63. Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że mężczyzna lub kobieta są zdrowi
  i w 100% poważne
  w oddawaniu nerki powinni pilnie skontaktować się z Dr.
  johnson, jestem nefrologiem w Szpitalu Ogólnym ..
  Ponieważ mamy wielu pacjentów, którzy są tutaj po przeszczepie nerki, Are
  szukasz możliwości oddania nerki za pieniądze z powodu
  finansowy podział, nasz szpital specjalizuje się w chirurgii nerki / transplantacji
  i inne leczenie narządów, mamy również do czynienia z zakupem i
  transplantacja nerek
  z żywym i zdrowym dawcą. Oferujemy dla ciebie 500 000,00 USD
  nerki Jeśli
  jesteś zainteresowany oddaniem nerki, nie wahaj się
  skontaktuj się z nami poprzez e-mail, generalhospital121@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 64. Attention! Attention!! Attention!!!,

  Do you need an urgent financial credit ***? *Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts Six months after you get your Loan in your bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible ***then monthly payment *.Email : bdsfn.com@gmail.com

  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com How long will it be financed? After submitting the application *** You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Mrs.Emilia FedorcakovaAttention! Attention!! Attention!!!,

  Do you need an urgent financial credit ***? *Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com Very fast and direct transfer to your bank account * Repayment starts Six months after you get your Loan in your bank account * Low interest rate of 1% * Long-term repayment (1-30 years) Height * Flexible ***then monthly payment *.Email : bdsfn.com@gmail.com

  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com How long will it be financed? After submitting the application *** You can expect a preliminary answer less than 24 hours funding in 72-96 hours after receiving the information they need yours.
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Name :
  Country :
  Phone number :
  Amount Needed as Loan :
  Purpose of Loan :
  Have you applied for loan online before (yes or no)
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  OdpowiedzUsuń
 65. Czy myślisz o uzyskaniu pożyczki? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby założyć własną firmę? Masz długi? To jest Twoja szansa, aby spełnić Twoje życzenia, udzielamy pożyczek osobistych, pożyczek biznesowych i pożyczek korporacyjnych oraz wszelkiego rodzaju pożyczek z 2% odsetkami, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail (FERNANTINALOAN@GMAIL.COM)

  OdpowiedzUsuń
 66. Patrząc obecnie na stawki w bankach i właściwie nieistniejące oprocentowanie, to właśnie inwestycja w mieszkanie jest dobrą alternatywą. Mam mieszkanie we Wrocławiu, które jest wynajmowane studentom. I jest to całkiem dobra inwestycja. Co prawda nie wynajmuje tego bezpośrednio, tylko z pomocą firmy DJN. Mieszkam trochę za daleko, by to samodzielnie ogarniać a tak zarządca o wszystkim myśli i pilnuje. Zapewnia mi bezpieczeństwo podczas wynajmowania, remontuje, jak cos się popsuje itd. Dla mnie w tym momencie liczy się tylko to, by regularnie na koncie był przelew.

  OdpowiedzUsuń
 67. Am so glad i got my loan from Mr Williams few days ago if not for him i wouldn't have been able to pay my fees,friends if you need an urgent,business or personal loan kindly contact him via this Email: willianloanfirm6@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 68. Hi friends am so happy today because i can now pay my bills and also do business and help my family too, i just got my loan and it was so quick and fast. you can get yours too if you need loan email him via: willianloanfirm6@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 69. We offer certified and verifiable bank instruments via Swift Transmission from a genuine provider capable
  of taking up time bound transactions.

  FOR LEASING OF BG/SBLC
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
  LEASING FEE = 4%+2%

  FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
  PRICE = 32%+2%
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

  Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing by providing you with yearly
  renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding: For further details contact us with the below information.

  Contact name: Azra Ishaque

  Email : lintel.financialservicesplc@gmail.com

  Skype : lintel.financialservicesplc

  OdpowiedzUsuń
 70. Oczywiście, że opłaca się kupować mieszkania na wynajem, cały zachodni świat tak robi i wie dobrze, że to się opłaca :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Dzień dobry wszystkim,
  Sprzedaj nerkę. Uratuj życie i zarabiaj pieniądze, Jestem doktor Alex, specjalista od
  zakup nerki Czy chcesz sprzedać nerkę, aby uratować życie?
  szukam okazji do sprzedania nerki za dobrą cenę, tak abyś ty
  możesz spłacić swój dług? Jest to okazja, aby sprzedać swoją nerkę
  500 000,00 $ i więcej. Wszyscy zainteresowani darczyńcy powinni skontaktować się z naszym zespołem
  więcej informacji za pośrednictwem poczty e-mail: dralexspeciallist@gmail.com Lub jaka jest aplikacja
  +2348162029187 Upewnij się, że nie wahaj się z nami skontaktować, ponieważ będziemy
  na pewno upewnij się, że pracujemy z tobą, a także zapewniamy, że ty
  ciesz się z nami robić interesy.

  Email: dralexspeciallist@gmail.com

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 72. Nazywam się Dr Nelson Bene ze Szpitala Specjalistycznego Irrua, jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii narządów i zajmujemy się kupowaniem organów od ludzi, którzy chcą sprzedawać, a my znajdujemy się w Nigerii, USA i Malezji, ale nasza siedziba jest w Nigerii. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojej nerki, nie wahaj się wrócić do nas, abyśmy mogli kontynuować.
  A to jest nasz e-mail, jeśli jesteś zainteresowany
  nelsonbene233@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 73. Ciężko znaleźć mieszkania we wrocławiu na sprzedaż w odpowiedniej cenie. Niestety we Wrocławiu nieruchomości strasznie poszły w górę i ciężko odszukać coś w przystepnej cenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miasto jest atrakcyjne to i ceny rosną. Normalna rzecz. Mnie to cieszy. Mam mieszkanie we Wrocławiu które wynajmuję obecnie studentom. Dla mnie to inwestycja, która się spłaca sama. Na dodatek jest to bardzo bezpieczne inwestowanie. Co prawda nie mieszkam na miejscu i nie mogę doglądać mieszkania samodzielnie, ale we Wrocławiu jest firma DJN która zapewnia pełną obsługę takiej inwestycji. Sami szukają najemców, sami podpisują z nimi umowy, dbają o mieszkanie. Jak coś brakuje to doposażają, a jak jest jakaś awaria to też reagują. Do tego mają odpowiednio napisane umowy, które zabezpieczają mieszkanie na wypadek szkód wyrządzonych przez lokatorów. To najbezpieczniejsza opcja obecnie na rynku.

   Usuń
 74. Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Marta z Polski, przyszedłem na stronę do preferencji firma, która użycza mi pożyczki w wysokości 48 000 PLN na moje lekarstwa dla dzieci, od tej pory szukam pomocy finansowej, ale wszystko dzięki Bogu, że znajdź firmę o nazwie Stella Rene, w której wypłacam gotówkę i potwierdzam moją pożyczkę bez żadnego stresu, a dzisiaj mój syn jest już obsługiwany, więc moi ludzie nadal są w prawdziwym i legalnym e-mailu kontaktowym firmy pożyczkowej poniżej (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) skontaktuj się z nią twoja szybka i niezawodna pożyczka dzisiaj, ponieważ ona jest legit% 100.

  Niech Bóg błogosławi mi Stellę Rene.
  Martha

  OdpowiedzUsuń
 75. Polecam serwis www.mmp.net.pl - sprzedaż nieruchomości nigdy nie była łatwiejsza.

  OdpowiedzUsuń
 76. Czesc wszystkim.

  CZY POTRZEBUJESZ POZYCZKI ? ZLÓZ TERAZ JESLI JESTES ZAINTERESOWANY!

  Oferujemy najlepsza pozyczke, oferujemy pozyczke konsolidacyjna do 5 milionów * Pozyczka do dzialalnosci gospodarczej do 10 milionów * Pozyczka osobista do 4 000 000 * Kredyt mieszkaniowy do 5 000 000 * Pozyczka finansowa firmy Car Company Do 7 000 000 * Pozyczki komercyjne do 5 000 000 * Pozyczki inwestycyjne do 7 000 000 i wiecej * ETC
  Udzielamy pozyczek osobom prywatnym i instytucjom wspólpracujacym w wysokosci 3%, jesli jestes zainteresowany pozyczka, wyslij nam e-mail.

  uprzejmie Skontaktuj sie z nami poprzez e-mail: worldbestfinance1998@gmail.com

  Oczekujemy, ze Twój znak zachety odpowiada, jestesmy do Twojej dyspozycji.

  Dzieki i niech Bóg blogoslawi.

  Pan Anderson Scott.

  OdpowiedzUsuń
 77. Oczywistym jest, że warto inwestować w mieszkania. Tylko trzeba to robic z głowa, najlepiej przed podjęciem działań skonsultować się z radcą takim jak dybka.com.pl który zajmuje się prawem budowlanym oraz pomaga w sporzadzaniu umów kupna/sprzedaży mieszkań.

  OdpowiedzUsuń
 78. Od dawna szukasz pożyczki, oto nowa okazja, aby zwiększyć swoją gospodarkę. Jesteśmy grupą ekspertów finansowych, którzy są w stanie udzielić pożyczki w wysokości wymaganej kwoty i spłacić ją wraz z odsetkami w niskiej stawce 2% z warunkami, które należy wprowadzić do
  Więc jeśli nie masz korzyści z banków lub masz lepszy projekt i potrzebujesz finansowania, złych kredytów lub potrzebujesz pieniędzy na opłacanie rachunków, potrzebujesz pożyczki, nie wahaj się skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych warunków. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt mailowy: westwoodinvestment@gmail.com

  Nazwa:....
  Wymagana kwota pożyczki: .......
  stan:....
  kraj:...
  numer telefonu:.....

  UWAGA: wszystko ja powinienem być wysłany na ten e-mail: westwoodinvestment@gmail.com lub WhatsApp: +19292757901

  OdpowiedzUsuń
 79. Здравствуйте,

  Вы ищете надежное финансирование бизнеса? В настоящее время мы предоставляем надежное финансирование лицам, нуждающимся в срочных ссудах для начинающих, погашать долги, бизнес стадии роста по ставке 2% во всех странах мира.

  Напишите нам скорее, чтобы получить финансирование / кредиты.

  Электронная почта: Limesassetmanagers@gmail.com
  Корпоративный сайт: www.limeassetltd.co.uk

  Джон Пратт
  директор
  Менеджеры лимузинов.

  OdpowiedzUsuń
 80. ПРИСОЕДИНЯЙТЕСЬ К БРАТСТВУ ILLUMINATI666? !!!
  свяжитесь с нами по телефону +2348035692248 или ilumnatib53@gmail.com.
  Вы деловой человек или женщина, вы пастор
  или художник, вы хотите быть знаменитым или хотите
  чтобы быть богатым или могущественным, лучше стать
  член Иллюминати и сделай свою мечту
  правда . это шанс для вас теперь стать
  член храма KINGDOM и получить то, что вы
  искать от нас. Если вы готовы стать участником
  Иллюминатов и реализовать свою мечту тогда: whatsapp
  нас или по электронной почте
  ilumnatib53@gmail.com
  заполните также следующие:
  ИМЯ....................
  СЛЕДУЮЩИЙ КИН.
  АДРЕС.................
  СЕМЕЙНОЕ ПОЛОЖЕНИЕ.............
  СТРАНА.........
  ГОСУДАРСТВО..................
  ЗАНЯТИЕ................
  МОБИЛЬНАЯ ЛИНИЯ ............
  НОВЫЙ ЧЛЕН ПОЛУЧИЛ СУММУ
  120 МИЛЛИОНОВ ДОЛЛАРОВ, АВТОМОБИЛЬ И ДОМ В ЛЮБОЙ
  ЧАСТЬ МИРА. ПРИМЕЧАНИЕ: МЫ НЕ ПРИНИМАЕМ
  ЛЮБОВЬ ДЛЯ ЭТОГО. ЕСЛИ ВЫ НЕ ЗАИНТЕРЕСОВАНЫ
  ПОЖАЛУЙСТА, НЕ ПРИМЕНЯЙТЕ

  OdpowiedzUsuń
 81. JOIN THE ILLUMINATI666 BROTHERHOOD?!!!
  contact us on +2348035692248 or ilumnatib53@gmail.com
  Are you a business man, or woman,are you a pastor
  or an artist,, do you want to be famous or you want
  to be rich or powerful, it is better you become a
  member of Illuminati and make your dream come
  true . this is the chance for you now to become a
  member of the temple KINGDOM and get what you
  seek from us.if you are ready to become a member
  of Illuminati and realize your dream then-: whatsapp
  us or email
  ilumnatib53@gmail.com
  fill in the following as well-:
  NAME....................
  NEXT OF KIN...................
  ADDRESS.................
  MARITAL STATUS.............
  COUNTRY.........
  STATE..................
  OCCUPATION................
  MOBILE LINE............
  A NEW MEMBER WILL GIVEN THE SUM OF
  120MILLION DOLLARS, A CAR AND A HOUSE IN ANY
  PART OF THE WORLD. NOTE: WE ARE NOT FORCING
  ANYBODY FOR THIS. IF YOU ARE NOT INTERESTED
  PLEASE DON'T APPLY

  OdpowiedzUsuń
 82. JOIN THE ILLUMINATI666 BROTHERHOOD?!!!
  contact us on +2348035692248 or ilumnatib53@gmail.com
  Are you a business man, or woman,are you a pastor
  or an artist,, do you want to be famous or you want
  to be rich or powerful, it is better you become a
  member of Illuminati and make your dream come
  true . this is the chance for you now to become a
  member of the temple KINGDOM and get what you
  seek from us.if you are ready to become a member
  of Illuminati and realize your dream then-: whatsapp
  us or email
  ilumnatib53@gmail.com
  fill in the following as well-:
  NAME....................
  NEXT OF KIN...................
  ADDRESS.................
  MARITAL STATUS.............
  COUNTRY.........
  STATE..................
  OCCUPATION................
  MOBILE LINE............
  A NEW MEMBER WILL GIVEN THE SUM OF
  120MILLION DOLLARS, A CAR AND A HOUSE IN ANY
  PART OF THE WORLD. NOTE: WE ARE NOT FORCING
  ANYBODY FOR THIS. IF YOU ARE NOT INTERESTED
  PLEASE DON'T APPLY

  OdpowiedzUsuń
 83. JOIN THE ILLUMINATI666 BROTHERHOOD?!!!
  contact us on +2348035692248 or ilumnatib53@gmail.com
  Are you a business man, or woman,are you a pastor
  or an artist,, do you want to be famous or you want
  to be rich or powerful, it is better you become a
  member of Illuminati and make your dream come
  true . this is the chance for you now to become a
  member of the temple KINGDOM and get what you
  seek from us.if you are ready to become a member
  of Illuminati and realize your dream then-: whatsapp
  us or email
  ilumnatib53@gmail.com
  fill in the following as well-:
  NAME....................
  NEXT OF KIN...................
  ADDRESS.................
  MARITAL STATUS.............
  COUNTRY.........
  STATE..................
  OCCUPATION................
  MOBILE LINE............
  A NEW MEMBER WILL GIVEN THE SUM OF
  120MILLION DOLLARS, A CAR AND A HOUSE IN ANY
  PART OF THE WORLD. NOTE: WE ARE NOT FORCING
  ANYBODY FOR THIS. IF YOU ARE NOT INTERESTED
  PLEASE DON'T APPLY

  OdpowiedzUsuń
 84. RADIUS LOAN INVESTMENT udziela kredytu po stawce
  3% stopy procentowej, jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, jesteś tutaj
  doradzić, aby wypełnić i odesłać formularz wniosku kredytowego
  E-mail (radius.investment@yahoo.com) sam, aby wiedzieć, czy naprawdę jesteś
  zainteresowany pożyczką. Jestem tutaj, aby uśmiechać się na wszystkie smutne twarze.

  PEŁNE NAZWY:
  ADRES:
  KRAJ:
  KWOTA POTRZEBNA:
  CZAS TRWANIA KREDYTU:
  CEL POŻYCZKI:
  SEKS:
  STAN CYWILNY:
  MIESIĘCZNA PŁATNOŚĆ:
  NUMER TELEFONU:
  E-MAIL:

  Odpowiadając na te szczegóły (radius.investment@yahoo.com),
  przejdziemy do następnego etapu, którym są warunki i
  plan re-płatności.

  Pan Glen Mena.

  OdpowiedzUsuń
 85. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 86. Właśnie kupiłam mieszkanie i bardzo chciałam je wynająć, by szybko spłacić kredyt. Cały czas jednak się zastanawiam, więc jeśli ktoś ma doświadczenie w takiej działalności to chętnie porozmawiam. Mieszkanie nowe, kupione od http://pcg.pl/mieszkania-2-pokoje-wroclaw/

  OdpowiedzUsuń
 87. Zły kredyt, okej !! 100% akceptacji natychmiastowych pożyczek, otrzymaj ofertę w ciągu 24 godzin
  Uzyskaj osobistą pożyczkę od (£) 5 000 do (£) 90 000 000 USD, 3,0%
  oprocentowanie Nasze pożyczki są dobrze ubezpieczone, a maksymalne bezpieczeństwo to nasze
  priorytet, czy jesteś finansowo wyciśnięty?
  Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów?
  Czy szukasz finansowania, aby założyć własną firmę?
  Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub firmowych do różnych celów?
  Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów?
  Czy szukasz funduszy na różne inne procesy?
  Uwaga: Oferujemy następujące pożyczki dla osób prywatnych
  * Kredyty komercyjne.
  *Pożyczki osobiste.
  * Pożyczki biznesowe.
  * Pożyczki inwestycyjne.
  * Kredyty rozwojowe.
  * Pożyczki na zakup.
  * Kredyty budowlane.
  * Pożyczki dla firm i wiele innych:
  i wiele więcej przy 3% stopie procentowej;
  e-mail: jak złożyć wniosek?
  Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z pls: collinsmark640@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 88. Każde nowe inwestycje mieszkaniowe wrocław czy inne większe miasta mają potencjał, aby na siebie zarabiać, jeśli chcemy mieszkanie pod wynajem to trzeba będzie trochę dłużej poczekać na zwrot wydanych środków, ale z całą pewnością jest to inwestycja opłacalna

  OdpowiedzUsuń
 89. WITAJ WSZYSTKO
  Wielka jest moja radość, która przyszła świadczyć, że pan Iwaniuk Dariusz mnie zrobił. Spytałem go o pożyczkę w wysokości 6000 euro i nie okłamując cię w tym czasie, kiedy mówiłem, dziś rano sprawdziłem swoje konto i odkryłem, że 6.000 € zostało faktycznie przekazane na moje konto. To właśnie ta radość, która ożywia mnie, świadczy dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć mi radość, że go straciłem dawno temu. Ci, którzy są w potrzebie, nie szukali dalej, skontaktowali się z nim, oto jego

  mail: iwaniukdariusz1234@gmail.com


  WHATSAPP 0022 960 495 638

  OdpowiedzUsuń
 90. Poszukujesz finansowania biznesowego, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, gotówki studentów, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

    Email: midlandcreditonline.com@gmail.com

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  OdpowiedzUsuń
 91. Poszukujesz finansowania biznesowego, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, gotówki studentów, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

    Email: midlandcreditonline.com@gmail.com

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  OdpowiedzUsuń
 92. Poszukujesz finansowania biznesowego, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, gotówki studentów, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

    Email: midlandcreditonline.com@gmail.com

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  Whataspp: 917204719376

  OdpowiedzUsuń
 93. Czy masz jakieś trudności finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Kvithyll Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszystkie rodzaje usług kredytowych, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, takie jak Pożyczka osobista, Kredyt konsolidacyjny, Venture Capital, Pożyczka dla biznesu, Kredyt edukacyjny, Kredyt mieszkaniowy przy niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: kvithyllfinance@gmail.com Twoja satysfakcja finansowa jest naszym celem, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. WhatsApp: +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

  E-mail: kvithyllfinance@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 94. Witaj, Panie i Panowie, czy pilnie potrzebujecie pożyczki biznesowej, osobistej lub pożyczki hipotecznej? Jeśli tak, radzę skontaktować się z Sunshine Financial Group za pośrednictwem tego adresu e-mail (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com), aby uzyskać pożyczkę

  Sunshine Financial Group to kompleksowa firma świadcząca usługi finansowe, zaangażowana w pomoc w poprawie długoterminowego sukcesu finansowego. Nasze spersonalizowane programy zostały zaprojektowane, aby pomóc w rozwoju, ochronie i oszczędzaniu majątku poprzez dostarczanie spersonalizowanych usług i specjalistycznej wiedzy.

  Jeśli tak trudno uzyskać pożyczkę kapitałową od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych, nie martw się, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Gdy składasz wniosek w SFGI, starasz się o kontakt z zaufaną firmą, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Przez cały proces będziesz się troszczyć.

  GŁÓWNE KORZYŚCI;

  - Zastosuj zawsze i wszędzie.
  - Otrzymuj gotówkę w mniej niż 24 godziny
  - Pożycz od 1000 do 30 milionów
  - Brak ukrytych opłat.
  - Niskie oprocentowanie 3%
  - Masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny przez okres 1-30 lat.
  - Oferujemy pożyczkę w dowolnej walucie
  - Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone

  Jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki w ciągu 24 godzin, napisz do poniższego e-maila, aby uzyskać więcej informacji

  Email: (sunshine_fginc@outlook.com)
  Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  WhatsApp: +447903159998

  Gorące pozdrowienia
  Susan Benson

  OdpowiedzUsuń
 95. Biel w mieszkaniu to najlepsze co można chyba wybrać. Ma to oczywiście swoje minusy, ściany jak i meble w tej stylistyce bardzo szybko ulegają zabrudzeniu oraz widać na nich wszelkie zniszczenia czy uszkodzenia. Jeżeli chodzi o meble to ja preferuję styl skandynawski który jest zdecydowanie najbliżej mego serca. Aktualnie wraz z mężem wynajmuje dwópokojowe, jednak odwiedziliśmy już firmę Twój-Kredyt i tam pośrednik kredytowy dał nam nadzieje na to, że dostaniemy kredyt i wtedy kupimy sobie swoje własne cztery kąty. Nie możemy się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 96. Mówię wam: Proście, a będzie wam dane; Szukaj a znajdziesz; zapukajcie, a drzwi zostaną wam otwarte (Mateusza 7: 7)

  Szukasz pożyczki na cały biznes lub osobistej na całym świecie bez pomocy swojego banku, możesz otrzymać
  nasze wsparcie finansowe? ubiegać się o stawkę 3% Usługi świadczone obejmują,

  * Refinansowanie
  * Majsterkowanie w domu
  * Pożyczka inwestycyjna
  * Kredyty samochodowe
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Kredyty biznesowe
  * Pożyczki osobiste
  * Pożyczka międzynarodowa

  E-mail: trade.funding_firm@usa.com

  OdpowiedzUsuń
 97. Lepszego sposobu na inwestowanie chyba nie ma. Kilka lat temu jeszcze opłacało się inwestować w złoto, teraz się to dość mocno jednak zmieniło ze względu na wahania na rynku walutowym. Opłaca się także, o ile mamy kapitał, prowadzić pożyczki pozabankowe, tylko potrzebny jest spory kapitał. Ewentualnie pośrednikiem kredytowym można zostać, podpisać umowę z największymi firmami chwilówkowymi na rynku i sprzedawać ich produkty za procent od każdej sprzedanej pożyczki.

  OdpowiedzUsuń
 98. Szczerze mówiąc to wydaje mi sie, że inwestycja w mieszkanie to zawsze dobry pomysł. Na pewno warto jest także kupować nowe mieszkania od dewelopera RED CO ponieważ takie mają największą wartosć i najczęściej są w najlepszych lokalizacjach. Takie jest moje zdanie na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 99. Chcesz sprzedać swoją nerkę?
  Szukasz możliwości sprzedaży nerki za pieniądze z powodu załamania finansowego i nie wiesz, co robić?
  Następnie skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem dr.johnhopkinshospital@gmail.com, a my zaoferujemy ci dobrą kwotę za twoją nerkę, ponieważ pilnie potrzebujemy nerki w naszej klinice lub zadzwoń +918704214690
  email: dr.johnhopkinshospital@gmail.com
  WhatsApp: + 1- (725) 2017759
  Cena: 750 000 USD

  OdpowiedzUsuń
 100. Dzień dobry,

          Szukasz pożyczki na biznes, pożyczki osobistej, pożyczki mieszkaniowej, pożyczki na samochód, pożyczki studenckiej, pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki niezabezpieczonej, kapitału podwyższonego ryzyka itp. ... Czy odmówiono Ci pożyczki z banku lub innej
  instytucje instytucji finansowych z co najmniej jednego powodu. Jesteś we właściwym miejscu Twoje rozwiązania kredytowe! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek
  firmy i osoby prywatne o niskim i przystępnym oprocentowaniu 3% odsetek. Skontaktuj się z nami przez e-mail: ubth20@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 101. Você quer comprar um rim ou quer vender seu rim? Você está procurando uma oportunidade de vender seu rim por dinheiro devido a problemas financeiros e não sabe o que fazer, entre em contato conosco hoje e ofereceremos uma boa quantia em dinheiro no valor de US $ 500.000 para o rim. Meu nome é Doutor MAXWELL, sou Neurologista no BILL ROTH HOSPITAL. Nosso hospital é especializado em cirurgia renal e também lidamos com a compra e transplante de rins com um doador vivo. Estamos localizados na Índia, EUA, Malásia, Cingapura.

  Entre em contato conosco se você estiver interessado em vender ou comprar rim, não hesite em entrar em contato conosco por e-mail.

  E-mail: birothhospital@gmail.com
  Qual é o número do aplicativo: +33751490980

  Cumprimentos
  DIRETOR MÉDICO-CHEFE
  DR MAXWELL

  OdpowiedzUsuń
 102. Bardzo ciekawie napisane. Super wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 103. Czy potrzebujesz pożyczki? oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki, takie jak pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacyjne, venture capital, pożyczki biznesowe, pożyczki edukacyjne, pożyczki domowe i pożyczki z dowolnego powodu i pilnych potrzeb. z oprocentowaniem 2,5% Czy bank odrzucił cię? Czy masz zły kredyt? Czy masz niezapłacone rachunki? Czy masz długi? Czy chcesz założyć firmę? Nie martw się, ponieważ jesteśmy tutaj, aby zaoferować Ci szansę na uzyskanie pożyczki. Nasza pożyczka waha się od dowolnej kwoty do wyboru. w razie zainteresowania skontaktuj się z nami na ten e-mail: remmyjones20@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 104. Szukając swojego pierwszego mieszkania, najwięcej czasu spędziłem na przeglądaniu ofert z rynku wtórnego i żadne nie przypadło mi do gustu. Dopiero, gdy natrafiłem na ofertę https://www.mojdom.com.pl/ to znalazłem tam takie mieszkanie jakiego szukałem

  OdpowiedzUsuń
 105. Każde mieszkanie moim zdaniem trzeba ubezpieczyć i warto jest zrobić to wcześniej niż później. Na pewno jeśli szukacie odpowiedniej dla siebie polisy warto jest zajrzeć tutaj https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci . Kupując takie ubezpieczenie bezpośrednio od towarzystwa, zawsze można liczyć na korzystne oferty

  OdpowiedzUsuń
 106. Zgadzam się, mieszkanie jak i każda inna nieruchomość, przede wszystkim powinny być ubezpieczone. Jeśli jednak nie wiecie jakie ubezpieczenie wybrać, sporo podpowiedzi i informacji na ten temat znajdziecie na pewno tutaj http://swiatubezpieczen.net.pl/ . Polecam wam zajrzeć na tę stronę

  OdpowiedzUsuń
 107. Zgadzam się z wami. Mieszkanie przede wszystkim trzeba ubezpieczyć. Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych polis, polecam wam zajrzeć na tę stronę http://kompleksowaochrona.pl/. Znajdziecie tu na pewno sporo ciekawych i wartych uwagi ofert

  OdpowiedzUsuń
 108. Czy potrzebujesz pożyczki w wysokości od 3000,00 $ do 80000,00 $? Max, jesteśmy niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, z gwarancją 100% pożyczki, podajemy również (euro, funty, randy, peso i dolary). wszystkie pożyczki to (3%), jeśli jesteś zainteresowany to do nas. Świadczone usługi obejmują:
  * Majsterkowanie w domu
  * Pożyczki Inventor
  * Kredyt konsolidacyjny
  * Pożyczki dla firm
  *Pożyczki osobiste.
  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt
  Wyślij im SMS-a lub WhatsApp +1 (470) 485-4938), e-mail: helplinecenter75@gmail.com skontaktuj się z nami już dziś, a będziesz zadowolony ze współpracy z nami.

  OdpowiedzUsuń

 109. Blank ATM card
  Do you know that you can withdraw cash from any ATM machine !!!

  We have specially programmed ATM cards that can be used to raise cash in ATMs or push, shops and businesses. We sell these cards to all our customers and interested buyers worldwide, the cards have a daily withdrawal limit of $ 5000 at ATM and up to $ 100,000 spending limit in the stores.

  We also offer the following services:
  1) Western UNION TRANSFERS
  2) BANKSLOGINS
  3) BANK TRANSFERS
  4) CRYPTOCURRENCY MINING
  5) PURCHASE OF GIFT CARDS
  6) SUBMISSION OF ACCOUNTS
  7) WALMART TRANSFERS
  8) BITCOIN INVESTMENTS
  9) REMOVAL OF NAME FROM DEBIT RECORD AND CRIMINAL RECORDING
  10) BANKHACKING

  Becoming wealthy and living the lifestyle of the rich and famous is the dream of many. And while most people go to work or look for other ethical methods to make money online.
  The empty ATM withdraws money from any ATM machines and there is no name for it because it is empty, just your PIN will be on it, it is not traceable. in the world.
  Contact: Kelvin Ericksson
  Email: blankatmmaster5555@gmail.com
  ICQ757580619
  web site: http: //blankatmmaster5555.wixsite.com/
  Harkers
  WhatsApp +3197005033695

  OdpowiedzUsuń
 110. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 111. Obecnie inwestowanie mieszkania jest mało opłacalne. Inwestycja w bitcoina jest znacznie bardziej opłacalna, ponieważ stopa zwrotu jest 10-krotnie wyższa.

  OdpowiedzUsuń
 112. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 113. Ja akurat nigdy nie inwestowałam w moje mieszkanie i jestem zdania, że jest ono po to bay w nim mieszkać. Tym bardziej, że wybrałam sobie fajne mieszkanie od https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html gdzie pasuje mi dosłownie wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 114. Apartamenty inwestycyjne to świetny sposób na zarobek pasywny, dlatego wszystkim zainteresowanym tym tematem polecam stronę https://condo.pl/. Wszystko macie dokładnie opisane na stronie, możecie sie z nimi równiez skontaktować po więcej informacji.

  OdpowiedzUsuń
 115. Hordle Finance B.V (UK) Limited provides personal loans/business loans/trade finance/import & export loans/project loans to companies of all sizes ranging from individuals, companies and trader's globally. Just one simple process, We make financing your business growth simple, transparent, and fair.


  No hidden fees or surprises
  Simple approval process
  Fast business loans funded in just 2-3 business days
  Low Interest rate of 2%
  Previous Bankruptcies accepted
  No credit checks/collateral required
  Flexible repayment schedules
  Client information sheet & KYC required for all loan applicant irrespective of location/country
  Loan Duration from 1 year - 20 years maximum
  Grace period of 12 - 24 months for large business loans/working capital
  Funding/Financing is not restricted to any geographical location or country


  Simple paperwork, quick approvals, and flexible repayment schedules. For further details, contact us via email, telephone, Skype. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome onboard bring their clients and work with us and are 100% protected adequately protected. In complete confidence, We shall work together for the benefits of all parties involved, Looking forward to rendering the best of our services to all esteemed clientele globally.


  Hordle Finance B.V
  Website: https://www.hordlefinance.com/
  Email: finance@hordlefinance.com
  Tel: +44 2038-076-070
  Whatsapp: ++44 7901-191-353
  ONE BANK STREET, CANARY WHARF,
  41 Tower Hill, LONDON, GB-LND E14 4SG
  Company Registration No. FC029166

  OdpowiedzUsuń
 116. Wydaje mi się, że jest to dosyć pewna inwestycja, nieruchomości nie tanieją raczej i to dotyczy całej Polski. Będziecie organizować przeprowadzkę? Tu trójmiasto przeprowadzki może się przydać.

  OdpowiedzUsuń